What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Κατάρριψη SU24

Brian O'Conner

Half-Ogre
Joined
Feb 22, 2013
Messages
537
http://www.reuters.com/article/2015/11/24/us-mideast-crisis-syria-turkey-idUSKBN0TD0IR20151124

https://www.rt.com/news/323264-turkish-f16-fighter-shot-Su24/

https://www.rt.com/news/323281-russian-pilots-killed-turkmen/

http://sputniknews.com/politics/20151124/1030651526/nato-meeting-russia-syria-su24-crash.html

δεν νομίζω να το αφήσει έτσι ο Πούτιν
 

grmadness

Death Knight
Approval of the Admiral
Joined
Apr 3, 2013
Messages
4,952
Ούτε εγώ το νομίζω.

<span class="bbcode_spoiler">Όπως δεν νομίζω να επιβιώσει και πολύ το νήμα αν κάποιος αποπειραθεί να ξεκινήσει Flame. Keep it clean.</span>
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Λέτε να σκάσει κάνας Τρίτος παγκόσμιος πόλεμος;
 

zombiecow

Blackguard
Joined
Nov 26, 2013
Messages
1,358
Θα τους παρει ο διαολος αν γινει κατι τετοιο :evil:

Μολις πηρα Battlefront και δεν εχω τελειωσει Ουιτσορα ακομα. Ημαρτον.
 

grmadness

Death Knight
Approval of the Admiral
Joined
Apr 3, 2013
Messages
4,952
Τώρα που ετοιμάζομαι να στήσω το νέο [strike]Frappenstein[/strike] Skynet; Από ζήλεια το κάνουν. Σταδιάλα.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι παραδοσιακά οι Ρώσοι πάντα εκμεταλεύονταν την βλακεία των Ελλήνων προς οφελός τους.....
Δεν θα ήθελα η Ελλάδα να μπλεχτεί για κανένα λόγο.Ας μείνουμε μια φορά ουδέτεροι.....
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655
<blockquote><b>Ανατροπή: Ζωντανοί οι δύο Ρώσοι πιλότοι</b>

Ζωντανοί είναι είναι και οι δύο Ρώσοι πιλότοι του ρωσικού μαχητικού αεροσκάφους τύπου SU-24, το οποίο κατερρίφθη στα σύνορα Τουρκίας-Συρίας από τουρκικά F-16, όπως μεταδίδουν τώρα τουρκικά ΜΜΕ.

Επικαλούμενη Τούρκους αξιωματούχους, η εφημερίδα «Hurriyet» μετέδωσε ότι και οι δύο πιλότοι είναι ζωντανοί και πως αυτή την ώρα καταβάλλονται προσπάθειες προκειμένου να μεταφερθούν στην Τουρκία.

Πληροφορίες που μεταδόθηκαν νωρίτερα ανέφεραν πως τουρκικά ελικόπτερα εστάλησαν για την περισυλλογή των πιλότων, αλλά ο ένας ήταν νεκρός και ο άλλος βρισκόταν στα χέρια των τουρκμενικών ανταρτικών δυνάμεων που πολεμούν κατά του καθεστώτος του Μπασάρ αλ Ασαντ στη βόρεια Συρία.

Λίγο αργότερα, διοικητές των τουρκμενικών δυνάμεων ισχυρίστηκαν ότι πυροβόλησαν και σκότωσαν και τους δύο Ρώσους πιλότους του μαχητικού αεροσκάφους SU-24, υποστηρίζοντας ότι έχουν στην κατοχή τους και τις δύο σορούς.

«Και οι δύο πιλότοι εντοπίστηκαν νεκροί. Οι σύντροφοί μας άνοιξαν πυρ ενώ εκείνοι βρίσκονταν στον αέρα και τους σκότωσαν πριν προσγειωθούν στο έδαφος», δήλωσε ο Αλπασλάν Τζελίκ, αναπληρωτής διοικητής μιας ταξιαρχίας των τουρκμενικών δυνάμεων σε περιοχή κοντά στο συριακό χωριό Γιαμάντι. Ο ίδιος κρατούσε στα χέρια του, όπως τουλάχιστον υποστήριξε, ένα κομμάτι από το αλεξίπτωτο ενός εκ των πιλότων.

Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι στο ίντερνετ κυκλοφορεί ένα σκληρό βίντεο, το οποίο φέρεται να εστάλη από τους ίδιους τους αντάρτες, που υποτίθεται ότι δείχνει το ένα από τα δύο θύματα νεκρό, όμως η αυθεντικότητά του παραμένει υπό αμφισβήτηση</blockquote>

Κατάλαβα, η κολοκυθιά κι εδώ. Είναι ζωντανοί, δεν είναι, ζει ο ένας και ο άλλος πέθανε από τους αντάρτες, πέθανε ο ένας από τους αντάρτες και ο άλλος από σουτ του Σαλπιγγίδη κτλ κτλ
 

zombiecow

Blackguard
Joined
Nov 26, 2013
Messages
1,358


Hellion wrote:
και ο άλλος από σουτ του Σαλπιγγίδη κτλ κτλ</blockquote>

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

 

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Αυτή θα ήταν μια καλή στιγμή να σκάσει μια εξωτερική εξωγήινη απειλή, κατά προτίμηση λίγο γιωτάδες όπως του Signs. Anytime now...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Χέλιον, από σουτ ή από τσαφ/μη-σουτ;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
τι θα γινει;
θα γεμισει το φουμπου με εικονες του παισιου που θα περιεχουν πυρηνες λεζαντες με τον λογο του.
πολιτικες δηλωσεις πυροτεχνηματα.
θα σας τα κανουν καρπουζακια και μεσα στην αναμπουμπουλα θα περασουν και 2-3 νομους που περιμενουν στο συρταρι.

b movie σεναριο.
το παραξενο ειναι που καταφεραν οι απο εκει, να καταριψουν ρωσικο μαχητικο. ισως να το εστειλαν για να το ριξουν. τι δουλεια εχει να επιχειρει ενα αρχαιο αεροπλανο σε τοπο μακρυνο;
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
<blockquote>το παραξενο ειναι που καταφεραν οι απο εκει, να καταριψουν ρωσικο μαχητικο. ισως να το εστειλαν για να το ριξουν. τι δουλεια εχει να επιχειρει ενα αρχαιο αεροπλανο σε τοπο μακρυνο;</blockquote>

Δεν είναι εναέριας υπεροχής (αυτόν το ρόλο, τον έχουν αναλάβει τα https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-30" class="bbcode_url">Sukhoi Su-30. Τα attack/CAS, είναι συνήθως μία δύο γενιές πιο πίσω. Ας δούμε τί πραγματικά έγινε, γιατί ακόμα έχουμε fog of war!!!
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Έχουν μια κόντρα μεταξύ τους και σίγουρα εχουν γίνει πολλά που δεν ξέρουμε...
'Οπως και να έχει πάντως στηρίζουμε Βλαδίμηρο :cheers:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,260


lelos kounelos wrote:
τι θα γινει;

θα σας τα κανουν καρπουζακια και μεσα στην αναμπουμπουλα θα περασουν και 2-3 νομους που περιμενουν στο συρταρι.
</blockquote>

Μπα, εδώ ασχολούμαστε με τη ΝΔ. Στην Πορτογαλία έγινε πραξικόπημα και δεν κουνήθηκε φύλλο

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Μου ήρθε και φύλλο πορείας προχθές, τυχαίο;
 

omen

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2012
Messages
266


Bathory wrote:
Μου ήρθε και φύλλο πορείας προχθές, τυχαίο;</blockquote>

Για που; :salute:

(Αν χρειάζεσαι καθοδήγηση υπάρχει το thread του στρατού :spiteful: )

 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Πραγματικά θα με κάνουν συνωμοσιολόγο έτσι όπως το πάνε με τα τελευταία γεγονότα...

Προσωπικά ξεκίνησα να αποχαιρετώ τους Τούρκους που γνωρίζω online λέγοντάς τους: "Allah Akbar, nuclear winter is coming". Το άκυρο της υπόθεσης (γιατί είμαστε και gamers παναθεμά μας):

Στο Albion ένας από τους καλύτερους παίκτες που είχα την τύχη να γνωρίσω είναι Τούρκος. Προχθές λοιπόν (προ γεγονότων) η full_turkish_baklava_akbar (έτσι μου την περιγράφει, δεν είναι ρατσιστικό σχόλιο) guild του ξεκίνησε war με τη μεγαλύτερη ρωσική. Χθες (μετά τα γεγονότα) μου στέλνει pm: "Shit, looks like we'll have to fight the Russians both ingame and inreal life now. Routine..."
 
Top Bottom