What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Για ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ, οι Ιταλοί δίνουν τη λύση:

117299316_10220358795494646_1623872238417175597_n.jpg

Αυτό για κάποιο λόγο μου άρεσε πολύ σαν ιδέα.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Καλή ιδέα, παίρνεις το ποτό και αρχίζεις να τρέχεις χωρίς να πληρώσεις. Άντε να τον δω μετά τον μπαρμαν πως θα βγει απο την ποντικότρυπα για να σε κυνηγήσει. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

"Μάλιστα, ο ίδιος σημείωσε πως αυτό που λέγεται ανεπίσημα είναι πως αναμένονται πολλά περιστατικά από τα νησιά, «όπου γίνεται χαμός». "


1596897002234.jpeg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

"Μάλιστα, ο ίδιος σημείωσε πως αυτό που λέγεται ανεπίσημα είναι πως αναμένονται πολλά περιστατικά από τα νησιά, «όπου γίνεται χαμός». "


View attachment 853

Βλέπω καμιά μέρα να ανακοινώνονται πεντακόσια κρούσματα και να τρέχουμε πανικόβλητοι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
έχω έχω αποδεχθεί ότι τον ήπιαμε και περιμένω να πεθάνουμε...

Πήρα και άδεια να πάω χαλαρός....
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Όταν τρώς ''πόρτα'' απο την χώρα με τα περισσότερα κρούσματα και τους περισσότερους θανάτους στον κόσμο.
Μας τρολάρουν ή βλέπουν να αχνοφαίνεται ο χαμός που θα ακολουθήσει;


''Το CDC υπογραμμίζει ότι ο κίνδυνος της COVID-19 στην Ελλάδα είναι υψηλός, αναφέροντας παράλληλα ότι εάν κάποιος αρρωστήσει, ή χρειαστεί ιατρική φροντίδα στην χώρα μας, μπορεί οι διαθέσιμοι πόροι να είναι περιορισμένοι. ''
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Για ένα λεπτό, γιατί πότε επιτράπηκε το ταξίδι από ΗΠΑ προς Ευρώπη γενικότερα; Μας τρολάρουν τα μνιά για να καλύψουν την δική τους πατάτα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Το ειχα διαβασει προχθες; χθες; αλλα ο εγκεφαλος μου το πηγε κατευθειαν στον καδο ανακυκλωσης, χωρις να περασει την πληροφορια απο την RAM. Ειχα αναρωτηθει για το ιδιο πραγμα. δεφακ!!! αυτοι εκει βουτανε στα ποταμια για να γλυτωσουν και εβγαλαν ταξιδιωτικη οδηγια για την Ελλαδα; Ακουγεται σαν δουλεμα απο τον βασιλια των τρολς αλλα κακη ιδεα δεν ειναι, βασικα ειναι υπεροχη ιδεα. ποιος θα ηθελε επισκεπτες απο μια χωρα οπου απορριπτουν τα πολυ βασικα μετρα προστασιας, επειδη ειναι συνταγματικο δικαιωμα; ε;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Μιλάει προφανώς για τα πραγματικά κρούσματα, όχι όσα επιβεβαιώθηκαν. Το ξέρουμε πλέον πως πάει αλλά μην επαναπαυόμαστε με το 150 που ανακοινώνουν επίσημα καθημερινά.

Εν τω μεταξύ υπάρχουν συνέπειες και για τους νέους που το παίζουν σούπερμαν. Πριν απο λίγες μέρες άκουσα για μια έρευνα που λέει οτι γύρω στο 10-20% περίπου των ασυμπτωματικών χάνει για πάντα την όσφρηση ή την γεύση ή και τα 2. Κάποιοι λένε και για μακροπρόθεσμα προβλήματα στους πνεύμονες αλλά δεν είναι αποδεδειγμένο επαρκώς ακόμη.
Ξεφτίλα να κλάνει ο άλλος δίπλα σου και να μην το παίρνεις χαμπάρι. :ROFLMAO:
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Αυτό πονάει άσχημα, πανασχήμα, εφόσον αρκετοί από μας είμαστε ασυμπτωματικοι. Δεν θα λάβω ποτέ την γεύση της πανακοτας. Αυτά τα βλήματα που με προσπερνούσαν στο εκατοστό τον Απρίλη μήνα όταν έβγαινα για τρέξιμο, και τώρα βέβαια, χάρη σε αυτούς θα χάσω την γεύση μου ή την όσφρηση μου ΝΟΟΥ ΓΟΥΕΙ
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ευτυχώς που πρόλαβα να φάω κάτι επικά φαγητά πρίν νοσησω. Διότι είναι σίγουρο αυτό. Στα πλοία γίνεται ο κακός χαμός. Ο ένας πάνω στον άλλον, μάσκες στο πηγούνι και έλεγχος μηδεν.
Βέβαια η πλειοψηφία είναι Έλληνες, αλλά δεν σημαίνει τίποτα αυτό όταν ένας και μόνο φορέας αρκεί για να κολλήσει όλο το καράβι ή το νησί.

Το μόνο θετικό με τον κοβιδη είναι οι τιμές που έχουν πέσει στα τάρταρα και οι διακοπές έχουν εξελιχθεί σε υπερπαραγωγή
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Το μόνο θετικό με τον κοβιδη είναι οι τιμές που έχουν πέσει στα τάρταρα και οι διακοπές έχουν εξελιχθεί σε υπερπαραγωγή
Έτσι πίστευα και εγώ, μέχρι που πήρα τηλέφωνο στο Αγκίστρι για 31/08 - 03/09 και οι τιμές ήταν οι ίδιες με πέρυσι.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ρε στανταρακι τώρα το Αγκίστρι. Είμαι στην γραφική Αστυπάλαια πάνω στο κύμα με 22€ την βραδιά σε φοβερό στούντιο. Τέτοιο αραγμα δεν το έχω ξαναζήσει. Επίσης, τρώω γκουρμεδιες με δεκαπέντε ευρώ και το κερασάκι στην τούρτα είναι τα εισιτήρια της blue star, 40% κάτω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αν την πατησω κι εγω, να ξερετε οτι δεν θα μεινει ανθρωπος να μυριζει καυσαερια και να γευτει προβατινα με ουσκι.
Ειμαι πραγματικο challenge για τον ιο. Παιζει αρκετα σκληρο isolation.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Εμεις παλι εδω ετοιμαζομαστε για καραντινα στυλ πορου...οτι τα ελεγα τα ελεγα αλλα τι α κανς; α κατς α μαλως;

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Παίζει μήπως να μου αφήσεις κληρονομιά την συνταγή;
Συγνωμη για το ξενερωμα που θα προσφερω. Σιγουρα καταλαβες προβατινα με ουσκι και σταφιδες απο τα πυρηναια ορη. οχι φιλτατε, δεν ειμαι τηλεοπτικος σεφ. Ψηνεις την προβατινα, πατροπαραδοτα. Σερβιρεις κανονικα και εδω μπαινει η διαφορα. το τραπεζι δεν εχει μπυρες, κοακολες κτλ εχει ενα μπουκαλι ουσκι και παγο, για οσους δεν σηκωνουν το πιοτι.

tl;dr τρως προβατινα και πινεις ουισκι.

tinapeis, αυτο ειναι κατι το οποιο επρεπε να το περιμενεις, με την σιγουρια που σου προσφερει η εμπειρια της ζωης. οπου λαλουν πολλα κοκορια πεφτει πολυ γμσι.
Εχω την εντυπωση οτι στο τελος θα αρρωστησουν σχεδον ολοι. Καπου εκει θα πεσει και ο ρυθμος μεταδοσης αφου "απο εδω περασα. παλι;"
θα βγουν και οι μεγαλοι ηγετες, οπως ο Κυριακος και θα πει οτι δωσαμε μια μεγαλη μαχη και κερδισαμε. Την επομενη μερα θα κοπουν οι φοροαπαλλαγες και οι επιζωντες θα ευχονται να ειχαν πεθανει σε καποια ΜΕΘ.
 
Top Bottom