What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422


"Οι διαστάσεις είναι σύμφωνες με τις αντίστοιχες διεθνείς προδιαγραφές. Πλην όμως, αφορούσαν στο μέγεθος του υφάσματος πριν από τη συρραφή του και όχι το τελικό μέγεθος των δύο τύπων μασκών.


Η διατύπωση της συγκεκριμένης διάκρισης μεταξύ αρχικής και τελικής διάστασης δεν ήταν σαφής, με αποτέλεσμα αριθμός από τις μάσκες που διανεμήθηκαν να έχει μέγεθος μεγαλύτερο του ενδεδειγμένου."

Αμεσως πεσατε να τους φατε, λες και ειναι η δουλεια τους να ασχολουνται με τετοια πραγματα :gap:

Σε όλους μας έχει συμβεί να ζητάμε Α3 κλειστό και αυτοί να μας στέλνουν Α3 ανοιχτό :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Αυτοί οι άνθρωποι παραγγείλανε και κάτι φρεγάτες με κάτι αεροπλανακια. Να δούμε αν θα γέρνουν κι αυτά
"α δεν καταλάβαμε ότι 250μύρια κάνει το ραφαλ χωρίς κινητήρες"
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Αν του λείπουν οι τουρμπίνες καλά θα ναι. Θα του βάλουμε καμιά ντιζελομηχανή και θα το κάνουμε χόβερκραφτ. Το θέμα είναι μην μπερδέψαν τις διαστάσεις και έρθουν τίποτε μινιατούρες. Αν ναι, θέλω κι εγώ μία να την βάλω δίπλα σε αυτές τις RAF
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Αν του λείπουν οι τουρμπίνες καλά θα ναι. Θα του βάλουμε καμιά ντιζελομηχανή και θα το κάνουμε χόβερκραφτ. Το θέμα είναι μην μπερδέψαν τις διαστάσεις και έρθουν τίποτε μινιατούρες. Αν ναι, θέλω κι εγώ μία να την βάλω δίπλα σε αυτές τις RAF

Αν μπερδέψουν τις διαστάσεις , αλλά μείνει η αξία ίδια και καταφέρεις να πάρεις μία και την βάλεις δίπλα σε αυτές της RAF να μου το πεις....
Πόσο μεγάλο να είναι το χωριό; Θα το βρω
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Ανακοινώνονται νέα μέτρα για Αττική σήμερα.


Το Thread έφτασε τις 100 σελίδες βλέπω, κιόλας. Να δούμε πού/πότε θα σταματήσει αυτή η ιστορία.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Στο 2ο expansion "Cough and Sneeze" και αφού οι μάσκες θα έχουν επιτυχώς σχεδιαστεί με καμηλίτσες μπροστά. Όλα μέρος των microtransactions βέβαια, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.

Συσσωρεύστε αλεύρι btw, ο χειμώνας έρχεται.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974

Νομοτελειακό.

Στις ντισκοτέκ, τα κωλόμπαρα, τα σκυλάδικα και τις συναυλίες μια χαρά αναπνέουν τα τσογλαν-μπόυζ όμως!!!111!!! Εκεί δεν τους πιάνει δύσπνοια...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Στις ντισκοτέκ, τα κωλόμπαρα, τα σκυλάδικα και τις συναυλίες μια χαρά αναπνέουν τα τσογλαν-μπόυζ όμως!!!111!!! Εκεί δεν τους πιάνει δύσπνοια...

Δεν νομίζω να είναι αυτό το ζητούμενο μαν και η γενίκευση είναι μλκια, το ζητούμενο είναι η ηλιθιότητα με την οποία χειρίζονται ένα ευαίσθητο θέμα όπως της απόστασης και ταυτόχρονα να ζητούν ημίμετρα όπως τα τοπικά λοκνταουν και η μάσκα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
Δεν νομίζω να είναι αυτό το ζητούμενο μαν και η γενίκευση είναι μλκια, το ζητούμενο είναι η ηλιθιότητα με την οποία χειρίζονται ένα ευαίσθητο θέμα όπως της απόστασης και ταυτόχρονα να ζητούν ημίμετρα όπως τα τοπικά λοκνταουν και η μάσκα.

Συμφωνώ, το έγραψα λίγο χοντροκομμένα επίτηδες. Και ναι, η γενίκευση είναι μαλακία, αλλά αυτό ισχύει και για τις δύο πλευρές. Το ότι βρέθηκαν κάποια παιδιά να αντιδρούν στη μάσκα για Χ λόγους, δε σημαίνει ότι έχουν και δίκιο.

Αν θεωρείς ημίμετρα τα τοπικά λοκντάουν και τη χρήση μάσκας, τότε ποια μέτρα πιστεύεις ότι θα έπρεπε να έχουν ληφθεί σε αυτήν την περίπτωση κατά τη γνώμη σου;
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Αν θεωρείς ημίμετρα τα τοπικά λοκντάουν και τη χρήση μάσκας, τότε ποια μέτρα πιστεύεις ότι θα έπρεπε να έχουν ληφθεί σε αυτήν την περίπτωση κατά τη γνώμη σου;


Ενδιαφέρουσα ερώτηση, θενξ για τη πάσα που μου δίνεις για να αναπτύξω την άποψη μου για τη διαχείριση της πανδημίας, όσον αφορά τις οικονομικές, κοινωνικές και υγειονομικές επιπτώσεις.

Αρχίζοντας θα αναφέρω τι θα έπρεπε να έχει γινει από την αρχή ενώ επειτα θα σταματώ σε κάθε milestone αποτυχίας των κυβερνώντων και θα προτείνω τι θα μπορούσε να γίνει σωστά.

Επειδή όπως καταλαβαίνεις θα μου πάρει αρκετή ώρα γραψιματος και είμαι στη δουλειά θα τελειώσω με εντιτ όταν θα έχω σχολάσει


PS. Λογω τεχνικου προβληματος (δικης μου μλκιας), ξαναγραφω

PS2. Παιρνει αναβολη, γιατι βαρεθηκα/ξενερωσα.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Οι τροποι που εχει χειριστει η κυβερνηση την επιδημια ειναι ανεκδοτο με τον Τοτο. Το μονο σωστο βημα που εκανε η κυβερνηση ηταν η γρηγορη κινητοποιηση αλλα ειμαι σιγουρος οτι εκει εξω υπαρχει τουλαχιστον μια στατιστικη, που δειχνει οτι ο κοσμος ειναι ικανοποιημενος με τους χειρισμους της κυβερνησης.
Υπαρχει μια μαζα η οποια πιανεται απο τους λαθους κυβερνητικους χειρισμους, για να αποδειξει οτι η κυβερνηση κοροιδευει τον κοσμο και ρισκαρει τις ζωες των ανθρωπων, με την χρηση της μασκας. Κατασκευαζει συνωμοτικα σεναρια με βαση τι ειπωθηκε πριν απο 3 μηνες και τι δηλωσαν οι πολιτικαντιδες σημερα το μεσημερι. Πιστευω οτι ο λογος που εμφανιστηκαν οι ΧΧΧ large μασκες ειναι για να κανουμε γενναια facepalm.
Αυτο που ζουμε ειναι απιστευτο, αφου ζουμε σε μια εποχη οπου γινεται συγκρουση αποψεων μεταξυ τηλεορασης και facebook.
Εχω κουραστει να διαβαζω τιτλους, ο ταδε αγνωστος κατακεραυνωσε τους πολιτικους κ.α πολυ ρευμα μαναμου αλλα απο εγκεφαλικη διεγερση τιποτα. Ποση ηλιθιοτητα να αντεξει ενα αθωο και αβγαλτο κουνελι;
Σε αντιθεση με αυτο που πιστευουμε, οτι οσο περναει ο καιρος οι ανθρωποι γινονται εξυπνοτεροι.

Νομιζω οτι εξηγει πολλα πραγματα οπως για παραδειγμα οτι ενω η χρηση της μασκας στην Ιατρικη εχει μια ΠΟΛΥ μεγαλη ιστορια, ο κοσμος βγαζει συμπερασματα απο κατι που ειπωθηκε πριν απο δυο μηνες.
Οι επιδημιες ακολουθουν την ανθρωποτητα οπως η συντροφια των σκυλων και ο λογος που εξαφανιστηκαν πολλες αρρωστιες ειναι ο εμβολιασμος. Ξαφνικα ο εμβολιασμος εγινε κατι θανατηφορο και αυτα τα λενε ενηλικοι, που εμβολιαστηκαν οταν ηταν μωρα αλλα δεν επαθαν τιποτα.
Η αλλη, το τρελο ΠΑΟΚΙ στο video που ποσταρε ο Tony. Δεν μπορει να καταλαβει οτι επιμηκυνει το προβλημα αλλα αυτο δεν θα την εμποδισει να αναρωτηθει, γιατι κραταει τοσο πολυ αυτη η ψευτο-επιδημια; που εχετε δει επιδημια να κραταει τοσο πολυ;

Στην Ασια ειναι στην κουλτουρα τους να φορανε μασκες και αυτο δεν ξεκινησε τυχαια, αφου εχει η καει η γουνα τους. Αν και δεν παει οξυγονο στον εγκεφαλο τους, ειναι απο τις περιοχες του πλανητη με τους υψηλοτερους δεικτες νοημοσυνης.
Αν δεν με πιασουν τασεις αυτοκτονιας, θα παρακολουθησω μαθηματα γλυπτικης στο youtube για να φτιαξω το αγαλμα του αγνωστου ψυχακια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Συμφωνώ, το έγραψα λίγο χοντροκομμένα επίτηδες. Και ναι, η γενίκευση είναι μαλακία, αλλά αυτό ισχύει και για τις δύο πλευρές. Το ότι βρέθηκαν κάποια παιδιά να αντιδρούν στη μάσκα για Χ λόγους, δε σημαίνει ότι έχουν και δίκιο.

Αν θεωρείς ημίμετρα τα τοπικά λοκντάουν και τη χρήση μάσκας, τότε ποια μέτρα πιστεύεις ότι θα έπρεπε να έχουν ληφθεί σε αυτήν την περίπτωση κατά τη γνώμη σου;
εγώ θα ήθελα ένα καλό lockdown σαν το προηγούμενο, με 800αράκια.
Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχει τόση νέκρα στην δουλειά με αυτά που γίνονται που ούτε spam mails δεν παίρνω... σαν να έχουμε Lockdown χωρίς να έχουμε είναι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
εγώ θα ήθελα ένα καλό lockdown σαν το προηγούμενο, με 800αράκια.

Οχι τωρα ρεεεεεεε σταθειτε γμ το φελεκι σας.
Επαιζε να φυγω για τις φαμπρικες του εξωτερικου αλλα εκτος απο τα συνορα, επαιζαν και καποιες παραφωνιες στο κλεισιμο της συμφωνιας.
Η βασικη παραφωνια ηταν οτι η απουσια μου δεν εχει σχεση με τον μισθο μου. Στην αρχη κατι γινοταν αλλα στην πορεια χαλασε το θεμα.
Αυτες τις μερες ξεκινησαν παλι οι διαπραγματευσεις αλλα εγω ακολουθησα το υφος της γκομενας. Δεν σηκωνα τηλεφωνο, δεν απαντουσα σε μηνυματα. Ξεκινησαν να με παιρνουν τηλεφωνο με αποκρυψη, 3 το πρωι και οταν ξυπνουσα ειχα καμια 10αρια αναπαντητες κλησεις και μηνυματα που ηθελαν απαντηση. τελικα ισως να κλεισει η συμφωνια και αν γινει αυτο, θα φυγω ΠΟΛΥ συντομα.
Εαν κλεισουν τα συνορα, να το ξερετε, θα γινω πολυ βιαιος με οσους δεν φορανε μασκες και ποσταρουν για τον μυθο της επιδημιας. θα με πανε φυλακη και αν ουτε εκει φορανε μασκες, θα χτυπησω και και τους ισοβιτες γιατι με τους ισοβιτες θα με κλεισουν.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Αυτοί οι άνθρωποι παραγγείλανε και κάτι φρεγάτες με κάτι αεροπλανακια. Να δούμε αν θα γέρνουν κι αυτά

Αυτό που λέγανε ότι έγερνε, έμεινε ένα μήνα κάτω από το νερό, και το έψαχναν με μανία οι απέναντι (Όπως και κάτι Vosper, που ήταν αγκιστρωμένες σε κάτι βραχονησίδες).
 
Top Bottom