What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Παλι εμεις ατομικα φταιμε!!! Ο ορος "Ατομικη Ευθυνη" παιζει παντου...απο τηλεορασεις, webnews, ραδιο...μεχρι και σε επαναλαμβανομενο μηνυμα στο Σουπερμαρκετ το ακουσα σημερα αναμεσα στις προσφορες και τα χριστουγεννιατικα...Ισως ειμαι επηρρεασμενος απο το CP2077 αλλα τα πραγματα μερα με τη μερα γινονται ολο και χειροτερα


edit bonus:



" Το σπίτι του κάθε ανθρώπου είναι τόπος ιερός"
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
The Pandemic Backsliding Project aims to track state responses to the Covid-19 pandemic as illustrative of the varieties of emergency measures and their execution, addressing how these decisions affect short- and long-term prospects for the political regime and democracy.

fig2_pandemblind_map-copy.png





The Pandemic Backsliding Project assesses the extent to which governments are violating democratic standards for emergency provisions in response to the Covid-19 pandemic. The data can be accessed easily from an online dashboard. The full documentation of coding, data sources, and comments for each country and variable are accessible online at GitHub.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Τελικά τα κρούσματα για το εργοστάσιο εδώ κάτω δεν τα ανακοίνωσαν ποτέ επίσημα από το εργοστάσιο για να μάθει ο κόσμος αν ήρθε σε επαφή με κάποιον εργαζόμενο... από ότι μαθαίνω έχουν καταγραφεί κάπου στα γενικά "Αχαΐα". Μαθαίνω μάλιστα ότι υπήρχε και δεύτερο εργοστάσιο αλλά δεν έχω μάθει ποιο είναι ούτε το έχω επιβεβαιώσει προσωπικά (στο πρώτο είχαμε γνωστό που δουλεύει εκεί).

Το μεγάλο πρόβλημα είναι το ράδιο αρβύλα, άλλοι λένε 7, άλλοι 25, άλλοι λένε ήταν 25 τα τεστ και 7 τα θετικά, μπάχαλο. Το 25άρι να πω την αλήθεια δύσκολο μου φαίνεται δεδομένου των μεγεθών του εργοστασίου, τόσο θα είναι όλο το προσωπικό.
Δεδομένου κιόλας ότι αν βγουν οι εργαζόμενοι και πουν ότι παιδιά ψαχτείτε γιατί στο εργοστάσιο το και το, θα τους αντιμετωπίζουν και σαν λεπρούς μετα, οπότε υπάρχει και ο προσωπικός φόβος.

δεν ξέρεις από που θα σου έρθει...

Ρεβεγιόν αντάρτικο που θα κάνετε; :p
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000


Στα νέα στοιχεία, η Ελλάδα σημειώνει βουτιά 19 θέσεων και κατατάσσεται πλέον στην 50η θέση σε σύνολο 53, τελευταία στις χώρες της Ε.Ε., μία κάτω από την Ιταλία και πάνω μόνο από το Περού, την Αργεντινή και το Μεξικό.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Το σεναριο συνωμοσιας μου εχει ψηγματα αληθειας. Μουγκωνουν τα περισσοτερα περιστατικα σε εργασιακους χωρους. Οχι απαραιτητα η κυβερνηση αλλα το Δ.Σ
Το μωβ που εχει η Ελλαδα στον χαρτη περιεχει και την ελευθερια του τυπου. Δεν μου προκαλει εντυπωση η θεση της Ελλαδας για τον πατο στην διαχειριση της επιδημιας αφου ολα ειναι PR. Με δημοσιες σχεσεις και ημιμετρα δεν κανεις δουλεια.
Ειδα κρατος στον χαρτη το οποιο εχει μερικες "παραβιασεις" αλλα ξερω οτι εχουν σταματησει να δηλωνουν κρουσματα/νεκρους.
Δεν εχουν καμια απαγορευση και κινουνται σαν να μην υπαρχει επιδημια. Θα μπορουσαμε να πουμε οτι εκαναν αριστη διαχειριση της κρισης, εαν δεν βλεπαμε την αξια του νομισματος που εχει πεσει σαν πεπονι απο τον τριτο οροφο. Οι δημοσιοι υπαλληλοι εχουν ξεχασει τι ειναι μισθος. Η ιατρικη περιθαλψη ειναι το ονειρο του Κυριακου και του Πορτοσαλτε.
Υπο αυτες τις συνθηκες, ναι, εκει δεν παραβιασαν πολλα δικαιωματα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Και αυτοι μερος του PR ειναι. Η αστυνομια διελυσε μερικους αλητες που δεν ειχαν λογο να διαμαρτυρηθουν και να διαταραξουν την ηρεμια σας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Και αυτοι μερος του PR ειναι. Η αστυνομια διελυσε μερικους αλητες που δεν ειχαν λογο να διαμαρτυρηθουν και να διαταραξουν την ηρεμια σας.
ναι έτσι πάει, κοιτάτε τις καλά σας προστατέψαμε από τους μπαχαλάκιδες που ήθελαν να κάψουν τα αμάξια και τα μαγαζιά σας, κοιμηθείτε ήσυχοι τώρα. Τι θες να πεις ήταν συνταξιούχοι...
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Τελικά τα Χριστούγεννα θα επιτρέπεται η μετακίνηση μεταξύ πόλεων του ίδιου νομού; Θέλω να πάω εκείνο το μαμημένο το μπρίκι στον αδερφό μου...........
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Ρε σεις τι έγινε στην Αγγλία; Ο Boris Karloffice δεν έλεγε για ανοσία της αγέλης; Μήπως εννοούσε τελικά την ανοσία του ιού στους ανθρώπους;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,825
Ρε σεις τι έγινε στην Αγγλία; Ο Boris Karloffice δεν έλεγε για ανοσία της αγέλης; Μήπως εννοούσε τελικά την ανοσία του ιού στους ανθρώπους;
Την ανοσία των Βρετανών στην λογική εννοούσε!
Αλλά μην δείχνουμε και πολύ με το δάχτυλο, δεν είμαστε και τόσο καλύτεροι εάν θέλουμε να είμαστε απόλυτα ειλικρινής
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Εδω θα καταφερουν την ανοσια της αγελης με την μεθοδο της καραντινας. Θα μας γραψει η ιστορια και θα γινουμε μαθημα στην κβαντομηχανικη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Κατω απο το αρθρο παιζει τιτλος αρθρου: Ο Μπολσοναρου δεν καταλαβαινει τη βιασυνη για το εμβολιο αφου η πανδημια φτανει στο τελος της.

Τσεκαρω την καταταξη της Βραζιλιας και ειναι στην θεση 36. Τσεκαρω την Ελλαδα και βλεπω θεση 50.
Το καταλαβα σωστα; Στην Βραζιλια δεν κανουν τιποτα για την επιδημια και εχουν μικροτερο fatality rate.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Κατω απο το αρθρο παιζει τιτλος αρθρου: Ο Μπολσοναρου δεν καταλαβαινει τη βιασυνη για το εμβολιο αφου η πανδημια φτανει στο τελος της.

Τσεκαρω την καταταξη της Βραζιλιας και ειναι στην θεση 36. Τσεκαρω την Ελλαδα και βλεπω θεση 50.
Το καταλαβα σωστα; Στην Βραζιλια δεν κανουν τιποτα για την επιδημια και εχουν μικροτερο fatality rate.
όχι ΟΚ απλά δεν καταγράφουν τους θανάτους στις φαβέλες και βουαλά
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Μια λογικη, solid, την εχεις.
Edit
Η επιδημια εχει και τα καλα της
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
κουνέλο, νομιζω παπάρες λεει ο καθηγητης χρηστακης (θα μεινω ελευθερο πουλιιιιιιιι....).
αυτα που λεει συμβαινουν στις πολυ θανατηφορες πανδημιες, του στυλ "θα πεθανουμε ολοι αυριο το πρωι". σ αυτην εδω που εχει τοσο χαμηλη θνησιμοτητα, μαλλον τα αντιθετα αποτελεσματα θα προκυψουν. βλεπαμε μπροστα και ειχαμε κανει παρομοια συζητηση εκει στο φεβρουαριο μαρτιο. ερχεται μεγαλη συντηρητικοποιηση των κοινωνιων (μαλλον, ακομα πιο μεγαλη) με οτι αυτο συνεπαγεται στις ανθρωπινες σχεσεις. επειδη ακουστηκα πολυ καθως πρεπει, ας γραψω το συμπερασμα με αλλα λογια:

"ολοι χειρομαλαχτες".
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
δεν ξέρω αν είναι offtopic μιας και το νοιώθω κάπως "γαμήθηκε το 2020 thread" οπότε λέω να το γράψω εδώ anyway :p
βάρεσε έναν καλό 4,5 ρίχτερ σεισμούλι πριν λίγο εδώ Αίγιο, πάνω που σκεφτόμουν κοτζάμ 2020 και έναν σεισμό δεν έκανε, πως και έτσι; :p
Όταν λέω καλό, εννοώ ναι μεν 4,5 αλλά αρκετά επιφανειακό να χορεύει όλο το δέντρο με τα στολίδια του (αν και εγώ δεν κατάλαβα πολλά, έχω πάθει μια κάποια ανοσία με τους κάγκουρες που περνάνε και κάνει 3 ρίχτερ από το μπάσο.
 
Top Bottom