What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Λόγω εκτάκτων αναγκών τις τελευταίες ημέρες έχω οργώσει με το αυτοκίνητο την περιφέρεια.
Μιλάμε για απίστευτα μπλόκα. Όταν μεθάνε ή τρέχουν δεν υπάρχει πρόβλημα για να βγουν να ελέγξουν. Τώρα για τα SMS πανικός...

Σε κάποια φάση ήμουν εγώ στην μέση, δύο τσέικα μπροστά μου κι ένα πίσω μου. Σκάει τύπος με Golf, το σανιδωνει και μας προσπερνάει όλους μαζί, σε διπλή λωρίδα. Τίποτα όλα ήσυχα. Στον γυρισμό τα τσέικα είχαν πιάσει πόστα και σταματούσαν για έλεγχο μετακίνησης. Αν ο άλλος που μας πέρασε με 200 σκότωνε κάναν άνθρωπο, δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να φοράει την μάσκα του.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τέτοια ζημιά που κάνει ο μητσοτάκης αυτές τις μέρες δεν την έκανε ο τράμπ που υιοθετούσε ευθέως ψεκασμένες συνωμοσίες...
πραγματικά ένας ένας στο προφίλ μου στο facebook βλέπω να λυγίζουν και να το ρίχνουν στις θεωρίες, όπου να 'ναι θα αρχίσω και εγώ.
Δεν υπάρχει περίπτωση να επουλωθεί αυτό το τραύμα ποτέ, για τα επόμενα 50 χρόνια όλοι θα πιστεύουν περισσότερο ψεκασμένες συνωμοσίες παρά οτιδήποτε άλλο, με ότι θα μας φέρει στο κεφάλι αυτό.

μλκ μητσοτέ...

@Chronomancy ματημπαναγια αυτό όμως.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Δώστε στους εγκλεισμένους κάτι να ασχολούνται για να περάσει ο καιρός...

Η φάση από τις τελευταίες εκλογές και μετά είναι βγαλμένη από τα πιο υγρά
όνειρα διαφόρων κυβερνήσεων.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Κάποτε γίνονταν τα speakeasy για να πιει ο κόσμος λίγο ουίσκι στη ζούλα, πλέον για να φάνε λίγο φουαγκρά.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Το πιο ωραίο απ' όλ' αυτά είναι ότι ανοίγουν σήμερα για μια μέρα τα Προποτζίδικα...
Πραγματικά ό,τι να ναι...
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Το πιο ωραίο απ' όλ' αυτά είναι ότι ανοίγουν σήμερα για μια μέρα τα Προποτζίδικα...
Πραγματικά ό,τι να ναι...

Ναι διοτι ακολουθει τη λογικη "ανοιγω οσο το δυνατον περισσοτερο αυτα που εξυπηρετουν το κρατος". Ολα τα αλλα κλαην.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Άκυρο αυτό για τα ΠΡΟΠΟ απ ότι βλέπω... ΣΟΖ ΓΚΑΗΖ!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Οταν ο κουνελος ελεγε οτι οι χειρισμοι για την επιδημια ειναι "ασχημονιες και πολυ κακες λεξεις" και οτι η επιδημια ειναι το φωτακι που ριχνει φως στην κυβερνητικη και κοινωνικη ανικανοτητα, ηταν ο ξερολας και οχι κουνελι που τα εχει ζησει.
Η αναγκη να εχουμε αποδειξη εμβολιασμου, για το καλο της ανθρωποτητας, ερχεται σε συγκρουση με τις βλακειες που ειδαμε κα ιπου ζουμε.
Ο Κυριακος, θεωρει πολυ καλη ιδεα να εχουμε πιστοποιητικο εμβολιασμου, Για το καλο της ανθρωποτητας, ο Κυριακος, που ανοιξε τα αεροδρομια χωρις τεστ και προσθετω ολες τις ανικανοτητες (προσθεστε και εσεις οτι θελετε πχ λεωφορεια).

Ασχετο
Πριν μερικα χρονια, ειχα πει οτι η καλυτερη και ασφαλεστερη διαμαρτυρια για τους κυβερνητικους χειρισμους ειναι να κατσουν ολοι στα σπιτια τους για 2-3 εβδομαδες. Εξω μονο για τα απαραιτητα, κλειστη TV και χωρις ειδησεις. Ειχα φαει πολυ κραξιμο απο τους λυκους. Εισαι προβατο ρε, αυτο θελουν και αυτοι, να καθεσαι σπιτακι σου και να μην μιλας. Τα υπολοιπα που ακουσα ηταν βρισιες. Λες και ολοι αυτοι ειχαν παρει τους δρομους.
Η επιδημια εδειξε οτι οι κυβερνησεις θελουν να βγαινεις απο το σπιτακι σου, ακομα και σε περιοδο πανδημιας.
Πριν ριξετε 40 κανταρια x σκεφτειτε την καθυστερηση για να παρθουν μετρα, τα ανοιχτα αεροδρομια, το "ανοιχτο" καλοκαιρι.
Ανοιξτε τα νυχαδικα, ανοιξτε τις καφετεριες οπου δεν χρειαζεται να φορατε μασκες γιατι φορανε οι γκαρσονες.
Δεν το κανουν για το καλο των κλαδων αλλα για την οικονομια που διευθηνουν και για να κυλησει το χρημα πρεπει να βγεις εξω.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
λελο, η επανασταση μπορει να περιμενει μπρό.
εισαι νομιμος πλεον, γιατι αλλαξε για τριτη φορα η αποφαση μεσα σε 3 ωρες...
δεν ξερω ομως μην ξαναλλαξει μεχρι να εχεις παει φουρνο, οπότε ισχυει η προτροπη σου.
χαιρετισμους στην φουρναρισα.


όλος ο υπόλοιπος πλανήτης πανηγυρίζει για την υποχώρηση της πανδημίας (44% μείωση των κρουσμάτων παγκοσμιως ανακοίνωσε χτες ο ΠΟΥ για τις τρεις τελευταίες εβδομάδες). Αυτήν την στιγμή είμαστε η χώρα με τα πιο αυστηρά μέτρα (μακραν της δεύτερης) και η μόνη χώρα στην οποία, σύμφωνα με τους «ειδικούς» και τα στοιχεία που παρουσιάζουν, η πανδημια αντί να υποχωρεί, επιδεινώνεται.
μαλακα μου, θα πεθανουμε ολοι, οντως.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Εντάξει πήγε ο Κούλης στην Ικαρία να δει πως πάει ο εμβολιασμός και όλα έγιναν καλύτερα.
Τέτοια τρεχαλα δεν πρέπει να έστησαν ούτε οι Ιταλοί το '40
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925


Στο τραπέζι του πρωθυπουργού δεν κολλάει.


Χάλια φωτογραφίες βγάζει το Ρ40 τελικά. :Ρ
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
@Dim Gian Bot Μάλλον εννοείς το P40 lite.
Η φάση είναι ό,τι δίνεις παίρνεις. Χώσε, λοιπόν βαθιά το χέρι στην τσέπη να πάρεις το .... καλό προϊόν!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εκει που σηκωνεις τα χερια ψηλα, ειναι που διαβαζω οτι η ικαρια ειχε μηδέν κρουσματα, και ειναι και ο κυριος λογος που αγανακτησαν οι κατοικοι με την φαρσοκωμωδια της επισκεψης.

φαντασου τωρα ν αρχισουν σε 5-6 μερες. αντε να τους πεισεις οτι δεν φταιει η κουστωδια του ανεμελου.
 
Top Bottom