What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
"ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ".
Ο μεσος ελληνας ειναι εκτος απο παντογνωστης και συνταγματολογος, εννοειται, χωρις να το εχει διαβασει.
Part II
Επικινδυνη κουβεντα.
Ενα απο τα πραγματα που εκαναν τα κρατη με πολυ καλα αποτελεσματα στην πανδημια ηταν η μικροτερη ευαισθησια στα προσωπικα δεδομενα. Προσωπικα, σε τετοιες περιπτωσεις (δημοσιος κινδυνος-εκτακη αναγκη) εχω την διαθεση να βαλω πολυ νερο στο κρασι μου πχ Αν εισαι σε καραντινα, εννοειται οτι πρεπει να τσεκαρουν το GPS του κινητου σου. Σε ολες τις χωρες ειχαμε ατομα που εσπασαν την καραντινα γιατι ετσι μωρε. QR επειδη πριν ταξιδεψεις μπορει να πλακωθηκες στα αντιπυρετικα (εγινε και αυτο) κτλ.
Τελος επικινδυνης κουβεντας.
Η απουσια της πολιτικης στην αντιμετωπιση της πανδημιας ειναι κατι λογικο. Στην Ελλαδα που η λογικη ειναι ειδος προς εξαφανιση, οι πολιτικοι ειχαν τον πρωτο λογο και τον τελευταιο.
Αυτα τα γκαλοπακια της κακιας ωρας, θα επρεπε να υποβαλουν ερωτησεις αφου ενημερωναν για τις κινησεις που εγιναν στα κρατη success.
πχ Στην Ταιβαν εκλεισαν τα παντα, πριν ο covid γινει μεγαλη ειδηση στα καναλια και εβαλαν και τον στρατο να κατασκευασει μασκες.
Λιγο αργοτερα, στην Ελλαδα, καποιοι πολιτικοι ελεγαν οτι η μασκα ισως να μην βοηθαει οποτε δεν χρειαζεται να τις χρησιμοποιει ο κοσμος.

Αυτα βλεπω και καταλαβαινω οτι εκτος απο την πανδημια του covid εχουμε και την πανδημια της ηλιθιοτητας, βλεπουμε τα γκαλοπακια με 45% οτι ο Κυργιακος ειναι καταλληλος για πρωθυπουργος. Απο που το εβγαλαν αυτο;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Η μουσική τί φάση, αρχίζει ο ιός να χορεύει και κολλάς ευκολότερα?
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Αν βάλουν μουσική θεωρείται κορονοπάρτι και θα πέφτουν πρόστιμα. Ασε που με την μουσική θα μαζευτούν όλοι οι χούλιγκαν της περιοχής. Αν είναι να πίνω καφέ στα μουγκά θα φτιάξω έναν στο σπίτι, δίπλα στο pc που θα παίζει και οτι τραγουδάκι θέλω εγώ.:LOL:

In other news στις 7 Μαίου θα κάνω και εγώ το εμβόλιο, της φιζερ μου έλαχε. Τουλάχιστον αν είναι γραφτό μου να πάθω τίποτε, θα έχω προλάβει να φάω κανένα κοψίδι πρώτα. Αν μετά τις 7 δεν έχετε νέα μου να αρχίσετε να ανησυχείτε.:LOL:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
με τις σκατομουσικές που βάζουν, καλύτερα. Μια φορά άκουσα ροκ κλασσικό σε καφετέρια και μάλλον είχε μπει καταλάθος.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
In other news στις 7 Μαίου θα κάνω και εγώ το εμβόλιο, της φιζερ μου έλαχε. Τουλάχιστον αν είναι γραφτό μου να πάθω τίποτε, θα έχω προλάβει να φάω κανένα κοψίδι πρώτα. Αν μετά τις 7 δεν έχετε νέα μου να αρχίσετε να ανησυχείτε.:LOL:
Και εγώ αυτό έκανα. Μετά από κάθε δόση δεν μπορούσα να σηκώσω τον ώμο μου και ούτε να ξαπλώσω από την πλευρά που το έκανα αφού ποναγε.
Ίσως επειδή κατέβαζε updates των Windows. Posipwl.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Δεύτερη δοση χθες και απο σημερα εχω πιστοποιητικο εμβολιασμου, σα σκυλος 😂
Παντως σαν παρενέργειες, στην πρώτη δόση δεν καταλαβα τιποτα αλλο περα απο μια μικρη ενοχληση στο σημειο εμβολιασμου για κανα δυο μερες.
Μετα τη δευτερη δοση, σημερα ειχα ενα πονοκεφαλο περιεργο και μια ατονια αλλα με ενα διωρακι υπνο κι ενα ντεπονακι συνηλθα.
Τωρα για μυικους πονους που αναφερουν αρκετοι, ειχα την ατυχια να εχουν συμπεσει οι δοσεις σε φαση που ειχα δουλεια σε πλοίο οποτε ποναγα ουτως ή αλλως 😁
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Τα ίδια συμπτώματα είχα και το Γενάρη που έκανα το εμβόλιο για τον πνευμονόκοκκο οπότε δεν με τρομάζουν. Το μόνο που φοβάμαι είναι να μην βγάλω δεύτερο κεφάλι και τρίτο χέρι όπως διάβασα κάπου. :ROFLMAO:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δίνεται όπως είναι εμβολιασμένος και τσιπαρισμένος :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μαθαμε ποια νοτα μεταδιδει τον κορονοιό?
κατι διαβαζω για το ρε ματζόρε, αλλά θελω να σιγουρευτω. ισως θα ηταν φρονιμο ν απαγορευτει η μουσικη και μεσα στα σπιτια. δεν παιζουν μ αυτά.


#νότες_δολοφονοι#η_τρόμπα_παει_σύννεφο#κάλτσα_πεδιλο_μία χωριατικη_στο_4
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
AstraZeneka σήμερα, 3 το μεσημέρι. Μέχρι στιγμής ούτε πονοκέφαλος, ούτε πυρετός, ούτε κομμάρες που λένε όσοι το έχουν κάνει. Μόνο μια ελαφριά ενόχληση στο σημείο του εμβολιασμού. Και το σήμα στο κινητό, τέλειο 🙃
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
12+ ώρες μετά την Ώρα Μηδέν, ανέβασα αισίως δέκατα 37.2. Μίλησα με φίλους φαρμακοποιούς και μου λένε πως το ντεπόν δεν επηρεάζει το εμβόλιο, δρα και χωρίς πυρετό. Οπότε χαπακωθείτε ελεύθερα.

Μήπως να ανοίξω ένα λαηβ στρημ. "ΔΕΙΤΕ ΛΑΙΒ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥ - ΣΤΕΙΛΤΕ ΔΩΡΕΕΣ". Πολλά λεφτά.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Θα λένε ¨Καλά να πάθει που πήγε και έκανε τα εμβόλια των μασόνων¨
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ρε τι πάτε και κάνετε όλοι εμβόλια;... ΟΚ, πάντα αναφερόμασταν στην "ημιθανή" κοινότητα του Ρεηκουί, αλλά μην το παραγαμπίμπιπ κιόλας... :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
AstraZeneka σήμερα, 3 το μεσημέρι. Μέχρι στιγμής ούτε πονοκέφαλος, ούτε πυρετός, ούτε κομμάρες που λένε όσοι το έχουν κάνει. Μόνο μια ελαφριά ενόχληση στο σημείο του εμβολιασμού. Και το σήμα στο κινητό, τέλειο 🙃
5G έπιασε ή τζάμπα περιμένουμε; :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ρε τους αλήτες δηλαδή εγώ μόνο δεν θα πεθάνω από κορώνα; τι είμαι; ο φτωχός αδερφός;

@Northlander για να ξεκαθαρίσω, δεν με ενοχλεί η μουσική, με ενοχλεί που την βάζουν στο διαπασών γιατί θέλουν να καλύψουν όλο το μαγαζί με 2 ηχεία... και φυσικά μόνο τραπέζι κάτω από το ηχείο έχει ελεύθερο. Έχουμε φτάσει να φωνάζουμε σε καφετέρια λες και είμαστε σε κανά κλαμπάκι.

lol τελικά για αυτό τον λόγο το έκαναν;
 
Last edited:

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Όποιος δεν έχει taxis, πάει σε φαρμακείο; Για τον πατέρα μου κλείσαμε (λογικά της Moderna), αλλά η μάνα μου δεν έχει account.

Πάω να φάω τη φρουτόκρεμά μου.
 
Top Bottom