What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Μιλουσα με τον αντρα μιας ξαδερφης μου και μου ειπε οτι μια φιλη της ξαδερφης μου, που εκανε το εμβολιο, δεν γνωριζω ποιο, ειδε στο τηλεφωνο της αγνωστου προελευσης blue tooth συσκευη. Η αλληλουχια των αριθμων που ανεφερες, συμφωνα με την φιλη της ξαδερφης, ειναι οι αριθμοι που φαινονται σε ενα χαρτι που της εδωσαν για τον εμβολιασμο.
Μου ειπε οτι συντομα θα επισκεφτει τους γονεις του οι οποιοι εκαναν το εμβολιο, μια χαρα ειναι οι ανθρωποι, να τα λεμε και αυτα, και θα τους σκοπευσει με το κινητο τηλεφωνο.

Σημερα, που μιλησα με εναν φιλο, που δεν θεωρει οτι το εμβολιο περιεχει νανορομποτ που σε μελλοντικο χρονο θα φραξουν τους νευροδιαβιβαστες μας. Του ειπε ενας τυπος που τον χαρακτηρισε σαλεμενο, οτι το εμβολιο εχει blue tooth. Αν πας στο site της pfizer και βαλεις τον αριθμο της blue tooth συσκευης, θα σου δειξει τα προσωπικα σου δεδομενα. Θα συμφωνησω οτι ο τυπος ειναι σαλεμενος και χρηζει ψυχιατρικης βοηθειας. Το λεω για να μην εχουμε τιποτις παρεξηγησεις.

 
Last edited:

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Δεν έχω κλείσει ραντεβού και ούτε βιάζομαι, αλλά θα ήθελα να κάνω το Τζόνσον. Έτσι από περιέργεια όσους έχω ρωτήσει, κανείς δεν έχει κάνει το συγκεκριμένο για να ξεμπερδευει. Καίγομαι να μάθω αν ξαναφυτρώνουν τρίχες
Σήμερα έκανα της Τζονσον αφού έκλεισα πριν 2 μέρες ραντεβού μακριά από την περιοχή κατοικίας. Εμφάνισα δέκατα μετά από 9 ώρες αυτό σαν σύμπτωμα ως τώρα, τίποτε άλλο ακραίο ούτε και νέο feature απέκτησα. Και εγώ την ίδια απορία έχω γιατί δεν πάνε να ξεμπλέξουν όλοι με την 1 δόση και πάνε με 2 δόσεις.

Ρώτησα εκεί το προσωπικό και μου είπαν ακόμα τα εμβόλια σαν ποσότητες στις αποθήκες βρίσκονται πίσω από τα άλλα τα ευρέως γνωστά... (!) Και το άλλο οι πολίτες συχνά δεν ψάχνονται για τις ημερομηνίες και σε ποιες περιοχές μπορούν να εμβολιαστούν, απλά ακολουθούν αυτόματα τις προτεινόμενες προσφορές της σελίδας του gov, κι αν είσαι τυχερός (όσον αφορά του να ολοκληρώσεις την διαδικασία του εμβολιασμού) πέφτεις στο Μονοδοσιακό αν όχι πέφτεις στα άλλα και ξεμπερδεύεις αργότερα.

Τώρα αν θα χρειαστεί 2η δόση Τζονσον θα δείξει ο καιρός. Τι να πω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Σήμερα έκανα της Τζονσον αφού έκλεισα πριν 2 μέρες ραντεβού μακριά από την περιοχή κατοικίας. Εμφάνισα δέκατα μετά από 9 ώρες αυτό σαν σύμπτωμα ως τώρα, τίποτε άλλο ακραίο ούτε και νέο feature απέκτησα. Και εγώ την ίδια απορία έχω γιατί δεν πάνε να ξεμπλέξουν όλοι με την 1 δόση και πάνε με 2 δόσεις.

Ρώτησα εκεί το προσωπικό και μου είπαν ακόμα τα εμβόλια σαν ποσότητες στις αποθήκες βρίσκονται πίσω από τα άλλα τα ευρέως γνωστά... (!) Και το άλλο οι πολίτες συχνά δεν ψάχνονται για τις ημερομηνίες και σε ποιες περιοχές μπορούν να εμβολιαστούν, απλά ακολουθούν αυτόματα τις προτεινόμενες προσφορές της σελίδας του gov, κι αν είσαι τυχερός (όσον αφορά του να ολοκληρώσεις την διαδικασία του εμβολιασμού) πέφτεις στο Μονοδοσιακό αν όχι πέφτεις στα άλλα και ξεμπερδεύεις αργότερα.

Τώρα αν θα χρειαστεί 2η δόση Τζονσον θα δείξει ο καιρός. Τι να πω.
έλα ντε... νοιώθω λίγο κότσος που έτρεξα να κάνω το άστρα γρήγορα για να ξεμπερδέψω γρήγορα, μόνο και μόνο για να καταλήξω να είμαι από τους τελευταίους που δεν έχουν ολοκληρώσει τον εμβολιασμό...

μλκ νικ χάρντ
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Ακολουθεί αληθινή ιστορία:
Στην προηγούμενη εργασία μου, με φωνάζει σε κάποια φάση ο προϊστάμενος και μου λέει όταν έρθει η τάδε (που είχε κάνει το Φάιζερ) έλα να δεις χωρίς να της πεις κάτι, το κινητό μου. Μου εμφανίζει στις διαθέσιμες συσκευές όταν έχω ανοιχτό blue tooth, μια άγνωστη συσκευή.

Του λέω, εντάξει πλάκα κάνεις. Όχι μου λέει, σοβαρά έλα να το δεις.

Έρχεται η συνάδελφος, πάω διακριτικά δίπλα του και κοιτάζω. Όντως ανάμεσα σε 2-3 τηλέφωνα Xiaomi, Samsung κτλ. είχε ένα αλλά αντί για όνομα είχε μια αλληλουχία αριθμών σε φάση serial number.
Μου λέει άνοιξε και το δικό σου και τέσταρε το. Το ανοίγω, το έχω στο χέρι και πάω και της πιάνω κουβέντα για να είμαι κοντά. Δε βλέπω κάτι περίεργο.

Του το λέω και μου λέει να τσεκάρω μια άλλη που ήταν σε διαφορετικό γραφείο που είχε κάνει επίσης εμβόλιο (νομίζω Astra), και εκείνος την έβλεπε στο κινητό του όταν ήταν κοντά. Τίποτα κι εκεί.

Συμπέρασμα... Ή το κινητό του ήταν φτιαγμένο από το ίδιο υλικό που ήταν τα γυαλιά του George Nada ή οι 2 κυρίες επιλέχθηκαν ως δεύτερες και τρίτες εκπρόσωποι του διανθρωπισμού.
Ή απλά έχουν κάνει μετονομασία της συσκευής τους με κάποιον κωδικό εμβολίου (είναι μοναδικοί) και τρολαρουν. Τώρα αν είναι και ο εντεπρενερ μέσα στο κόλπο μικρό ρόλο παίζει.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ή απλά έχουν κάνει μετονομασία της συσκευής τους με κάποιον κωδικό εμβολίου (είναι μοναδικοί) και τρολαρουν. Τώρα αν είναι και ο εντεπρενερ μέσα στο κόλπο μικρό ρόλο παίζει.
καλη ιδεα. δεν εχω δει παντως κινηση για το 5g tower που εχω. αλλα ισως με αυτο να δω κανεναν απο τα μερη μου να λεει περιεργα :p
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Δεν έχω κλείσει ραντεβού και ούτε βιάζομαι, αλλά θα ήθελα να κάνω το Τζόνσον. Έτσι από περιέργεια όσους έχω ρωτήσει, κανείς δεν έχει κάνει το συγκεκριμένο για να ξεμπερδευει. Καίγομαι να μάθω αν ξαναφυτρώνουν τρίχες
Το έκανα εγώ, ήθελα να τρυπηθω μια φορά μόνο και να ξεμπερδευω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
θα πάω να βάλω το wifi να λέει πομπός εμβολίου 5G
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Δεν ξερω τι παιζει, συμφωνα με τις πληροφοριες, οχι απο τα κατοχικα νεα. Το Τζονσον δεν εχει μεγαλη διαρκεια προστασιας.
Θα ειναι λιγο κριμα να κανεις το εμβολιο και σε μερικους μηνες να την αρπαξεις ασχημα. Δεν ειμαι γιατρος για να υποστηριξω κατι τετοιο αλλα συμφωνα με την λογικη καπως ετσι πρεπει να γινεται.
Για το ρωσσικο και το κινεζικο εμβολιο δεν ειχε ακουστει κατι, σε αντιθεση με τα αστρα και σια.

Το αλλο θεμα ειναι οτι το εμβολιο το εχουν κανει δεκαδες εκατομμυρια Ινδονησιων.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655


tenor.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
αυτος στην φωτο του αρθρου, φοραει μπλουζακι που εχει σταμπα την λεξη δελτα;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Άστρα και Τζόνσον ήταν εμβόλια που αποσύρθηκαν (καλώς ή κακώς) και που στατιστικά παρουσιάστηκαν περισσότερα προβλήματα. Οπότε προσωπικά δεν τα επέλεξα (το άστρα έτσι κι αλλιώς δεν το είχα διαθέσιμο).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Το αστρα που περισσεψε πηγε στα Σκοπια. 100.000 τμχ τους χαρισε ο Κυργιακος. 70.000 περισσοτερα απο αυτα που τους εδωσαν οι Τουρκοι. Η Σερβια, που δεν τα χρησιμοποιησε επειδη προτιμησε το ρωσσικο και το κινεζικο, εστειλαν στα Σκοπια 50.000 τμχ.
Στο τελος του χρονου δεν θα εχει μεινει ζωντανος Σκοπιανος.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Άστρα και Τζόνσον ήταν εμβόλια που αποσύρθηκαν (καλώς ή κακώς) και που στατιστικά παρουσιάστηκαν περισσότερα προβλήματα. Οπότε προσωπικά δεν τα επέλεξα (το άστρα έτσι κι αλλιώς δεν το είχα διαθέσιμο).
Και χθες κούμπωσα της Τζόνσον... 😕
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Και χθες κούμπωσα της Τζόνσον... 😕
Και καλά έκανες. Κάποια πράγματα, είναι και προσωπικά κολλήματα. Δεν είμαι ούτε βιολόγος, ούτε γιατρός.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
Και εγώ την ίδια απορία έχω γιατί δεν πάνε να ξεμπλέξουν όλοι με την 1 δόση και πάνε με 2 δόσεις.
Το Johnson νομιζω ειχε τη μικροτερη διαθεσιμοτητα και μολις ηρθε καλοκαιρι το εσπρωξαν ολο στις τουριστικες περιοχες για να εμβολιαστουν οι ιθαγενεις μη τυχων και μουτρωσει ο τουριστας.

Με 3-4 διαφορετικους ΤΚ που δοκιμασα, μονο Astra, Pfizer εβρισκα και ελαχιστα Moderna. Αθηνα αυτα.

Κατα τα αλλα, ειμαστε στην 12η χρονια μνημoνιακων πολιτικων και στη 2η χρονια γελοιοτητας covid . Το "να ξεμπλεξουν" ειναι λιγο αστειο ;)
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655
Όμορφη, σκεπτόμενη Θεσσαλονίκη.


Ο ομιλητής έκανε λόγο για αντισυνταγματικές κυβερνήσεις και για κράτος υπό κατοχή. Ανέφερε ότι «η ιστορία με τον κορωνοϊό είναι κατασκευασμένη» και είπε ότι οι γιατροί δεν τηρούν τον όρκο τους. Σημείωσε ότι οι κυβερνήσεις δεν ενδιαφέρονται για την υγεία του λαού.

Τέλος είπε «θέλουμε τα κλειδιά της εξουσίας εδώ κι τώρα». «Ας μας τα δώσουν ειρηνικά και τα δικαστήρια θα αποφασίσουν για την τύχη τους μετά την απελευθέρωση».

Αρχίζω να υποστηρίζω ενεργά την Δελτάλλαξη. Δέλτα, προχώρα, μετάλλαξέ τα όλα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Οτι οι κυβερνησεις εχουν γραμμενη την υγεια των πολιτων. ενα δικαιο το εχουν.

EDIT

εγω θα περιμενω να κληρωθουν μερτσεντες, μονο τοτε.
 
Last edited:
Top Bottom