What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,202
εχει καταλαβει καποιος γιατι μας ετοιμαζουν τριτη δοση?
εννοω υπαρχει καποιο νεο επιστημονικο δεδομενο που την απαιτει??
καποια νεα μεταλλαξη? οποιος εχει ισχυρα αντισωματα, γιατι να την κανει? θα κανουμε 3 δοσεις καθε χρονο?
με το φαρμακο τι γινεται?

αυτο το ΓΕΛΟΙΟ ονομα "αναμνηστικη" μου θυμιζει τις αμερικανιές με τις ονομασιες των τυφωνων και των κακοκαιριών. εγκυκλοπαιδικα ρωτω, ειναι κακη μεταφραση απο γνωστο ξενο ιατρικο όρο? παντως ειναι ο ορισμος του ευφημισμου. αναμνηστικο λεμε κατι που μας θυμιζει καποιον τοπο η καποιο γεγονος που πηγαμε/συνεβη μια φορα. αμα ειναι να το επισκεφτουμε καμια 15αρια φορες τι να το κανουμε το σουβενιρ?



τλ/δρ: δε μαμιομαστε λεω γω, που ξαφνικα χτες στα κυριακατικα φυλλα εμφανιστηκε σαν τελειωμενο γεγονος οτι παμε ΟΛΟΙ για τριτη δοση? χωρις να προσπαθησει να μας εξηγησει/πεισει καποιος το γιατι?? ψηλε, εσυ ο "καλε_τι_γκομενος", μου φαινεται πρεπει ν ανεβασεις την ταριφα στα 128 gb, και να τα δινεις σε φλασακι. τι να το καμω το ντατα στο κινητο?

Αυτό που λέγαμε και πιο πριν ότι σε κάποιους μεγαλύτερης ηλικίας δεν τους αφήνει αντισώματα. Για την ώρα δεν υπάρχει επίσημη κουβέντα για τρίτη δόση σε όλους.
Δε νομίζω να χρειαστεί, μέχρι να καταστεί αναγκαίο κάτι τέτοιο ελπίζουμε να έχουμε "αντιβίωση" για covid.

@Epitaph εγώ τι δεν καταλαβαίνω; εσύ δεν καταλαβαίνεις ότι σε μια χώρα που εμβολιάστηκαν όλοι το γενικότερο feeling είναι "οκ καθαρίσαμε" και δεν προσέχει κανένας τίποτα. Σε μια χώρα που έχουν ακόμα μέτρα και ακόμα οι άνθρωποι δεν έχουν χαλαρώσει οι ίδιοι στις επαφές τους λογικό να έχει λιγότερα κρούσματα.

Επίσης δεν έχω καταλάβει που το πας, τι θες να μας πεις δηλαδή;
Μίλα ξακάθαρα. Είναι του σατανά το εμβόλιο; Μας μπόλιασαν DNΑ σαυράνθρωπου; Μίλα ξεκάθαρα βίρνα.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Που το ξέρεις ότι έχουν χαλαρώσει; Ζεις εκεί; Και γω μπορώ να πω ότι σε μια χώρα που εμβολιάστηκε το 100% του πληθυσμού, είναι όλοι συνειδητοποιημένοι και προσέχουν πολύ παραπάνω.
Αυτό που θέλω να πω δεν είναι οι βλακείες που πετάς εσύ ειρωνικά (πως και δεν έγινες δημοσιογράφος με τέτοιο άθλιο υπεροπτικό υφάκι; Σου πάει...), αλλά ΜΟΝΟ το πόσο σε προστατεύει το εμβόλιο από να λάβεις/μεταδώσεις τον ιό εν τέλει. 95%; 60%; 20%; 3%;

Μια ερώτηση που θα πρεπε να χε απαντηθεί με περισσότερη ΣΑΦΗΝΕΙΑ από όλους τους φορείς.
Επίσης βγήκε ο Άδωνις να πει για το κόστος των μονοκλωνικών και ότι λόγω αυτού δεν τα φέραμε στην Ελλάδα... 2.000 λοιπόν για κάθε ασθενή σύμφωνα με την Καθημερινή. Αν τα χαν φέρει στην Ελλάδα, αντί να δώσουν την 1η δόση για «Ενημέρωση Κορωνοιού στα κανάλια» θα χαν σώσει 10.000 ανθρώπους. Τουλάχιστον θα χαν αποπειραθεί να σώσουν τόσους. Εννοείται όμως ούτε γιατρούς παραπάνω προσλάβανε. Να βάλουν σε αναστολή όμως είναι απολύτως λογικό. Έτσι κι αλλιώς στα 3 πρώτα κύματα δεν ήταν λίγοι οι γιατροί/νοσηλευτές που μέτεδωσαν τον ιό σε άτομα που βρίσκονταν εντός του νοσοκομείου... Ή μήπως τελικά ήταν λίγοι;...
Ο Πλεύρης λέει ότι μετέδωσαν, οπότε τον υπουργό μας θα πιστέψουμε...
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,202
ότι να 'ναι λες και βλέπεις υφάκια και ιστορίες.

λοιπόν άκου το κόλπο για μια όμορφη ζωή, το κάνω και εγώ πριν την οβαλτίνη μου κάθε πρωί και τσιλάρω φουλ και δεν αρπάζομαι εύκολα. βαράς μια να χαλαρώσεις κάθε πρωί, την δουλεύω χρόνια την πρακτική, δεν με έχει προδώσει ποτέ.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
τόσο χέστης που βάζεις το τράβηγμα κρυμμένο, για να μη σε κάνουν ντά. Πάντα ίδιος :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,820
Όμως δεν θα πρεπε το εμβόλιο (με 90% αποτελεσματικότητα - λολ) να προστατέψει; Αφού φτάσαν στην «Ανοσία Αγέλης» με τα εμβόλια... Πως γίνεται να χουν παραπάνω ποσοστό κρουσμάτων από μας αφού εμβολιάστηκαν;
*χωρίς κάποιο υφακι ή πρόθεση για τρολλαρισμα

Όταν ο χαρακτήρας που φαρμαρες έχει 90% chance to Critical Hit, σημαίνει πως ακόμη και με αυτό το μεγάλο ποσοστό υπάρχει πάντα η πιθανότητα τα επόμενα hits να σκάνε μόνον normal damage.

Ναι, οι κυβερνήσεις παγκοσμίως τα κάναν θάλασσα με την ενημέρωση, τα επιστημονικά δεδομένα αλλάζουν με ταχύτατους ρυθμούς (δεν είναι θρησκεία να αλλάζει κάθε 400 χρόνια), οι εμβολιο-λιγουρηδες τα κάναμε και εμείς σκατα με το να μην παιρνουμε μέτρα προστασίας.

Το "οι εμβολιασμενοι μειώνουν την μετάδοση" ήταν απλώς διάσπαρτες παρατηρήσεις σε ομάδες εμβολιασμενων εδώ κι εκεί και οι κυβερνήσεις για να πείσουν, το κάνανε καραμέλα με αποτέλεσμα όσοι εμβολιαστηκαμε, κάναμε τα μέτρα προφύλαξης (μάσκα/αποστάσεις/πλύσιμο χεριών) γαργαρα.
Τώρα τα ποσοστά είναι πάλι αυξημένα και οι αντιεμβολιαστες χρησιμοποιούν τα δεδομένα ως αντεπιχείρημα προκειμένου να μην εμβολιαστούν και να πει ο καθένας την συνομωσία που κρύβεται πίσω από τον ιό.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
εγω ως ΕΜΠΕΙΡΙΚΟΣ χειρομαλαχτης παντως, εχω να διορθωσω τον νιτρο στο οτι χρειαζεται ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μία τη μερα.
με ανω οριο βεβαια τις 4 θα ελεγα.
μην το παρακανωμε. η υπερβολη δεν ωφελησε κανεναν.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
*χωρίς κάποιο υφακι ή πρόθεση για τρολλαρισμα

Όταν ο χαρακτήρας που φαρμαρες έχει 90% chance to Critical Hit, σημαίνει πως ακόμη και με αυτό το μεγάλο ποσοστό υπάρχει πάντα η πιθανότητα τα επόμενα hits να σκάνε μόνον normal damage.

Ναι, οι κυβερνήσεις παγκοσμίως τα κάναν θάλασσα με την ενημέρωση, τα επιστημονικά δεδομένα αλλάζουν με ταχύτατους ρυθμούς (δεν είναι θρησκεία να αλλάζει κάθε 400 χρόνια), οι εμβολιο-λιγουρηδες τα κάναμε και εμείς σκατα με το να μην παιρνουμε μέτρα προστασίας.

Το "οι εμβολιασμενοι μειώνουν την μετάδοση" ήταν απλώς διάσπαρτες παρατηρήσεις σε ομάδες εμβολιασμενων εδώ κι εκεί και οι κυβερνήσεις για να πείσουν, το κάνανε καραμέλα με αποτέλεσμα όσοι εμβολιαστηκαμε, κάναμε τα μέτρα προφύλαξης (μάσκα/αποστάσεις/πλύσιμο χεριών) γαργαρα.
Τώρα τα ποσοστά είναι πάλι αυξημένα και οι αντιεμβολιαστες χρησιμοποιούν τα δεδομένα ως αντεπιχείρημα προκειμένου να μην εμβολιαστούν και να πει ο καθένας την συνομωσία που κρύβεται πίσω από τον ιό.

Ανθρώπινο γραπτό σε αντίθεση με κάτι άλλα που διαβάζουμε μέσα στο φόρουμ.
Καλό και το παράδειγμα που έδωσες, αλλά όταν έχεις ακόμα άτομα που ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ πως τα κρούσματα είναι υψηλά και μόνο με 90% εμβολιασμό στον πληθυσμό (= ανοσία αγέλης) θα μπορέσουμε να ανακόψουμε τα κρούσματα, έρχεται το Γιβραλτάρ να σε διαψεύσει (όχι εσένα, την Παγώνη και τους γιατρούς που τα υποστηρίζουν δογμάτικα, ενώ είναι απλά ποσοστά).

Τώρα για αντιεμβολιαστής εν γένει δεν είμαι. Απ τη στιγμή που σε βάθος χρόνου κάτι ελεγχθεί, εγώ το δέχομαι. Sorry που δεν είμαι first day adopter. Ούτε τον Jensen εμπιστεύομαι, ούτε την Lisa, ούτε τον κάθε Χαρδαλιά/Παγώνη/Γάκη. Ακούω, ψάχνω, σκέφτομαι, αλλάζω γνώμη ή επιμένω.
π.χ. Η μάσκα στο μετρό/λεωφορείο έχει νόημα. Η Μάσκα όταν πας έξω να τρέξεις σε δρόμο, είναι ότι πιο βλακώδες έχω ακούσει στη ζωή μου.

Και θύμησε μου αν έχω πει κάποια συνωμοσία. Εδώ μάλλον μυγιάστηκα, αλλά πολλά περίεργα διάβασα σήμερα, θέλω να δω και την δικιά σου άποψη στο τι έχω πει που μπορεί να θεωρείται ως συνωμοσία.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,202
τόσο χέστης που βάζεις το τράβηγμα κρυμμένο, για να μη σε κάνουν ντά. Πάντα ίδιος :ROFLMAO::ROFLMAO:
μην τρομάξει κανένας το έβαλα, ξέρω εγώ τι άποψη έχουν για μένα, μπορεί να νομίζουν ότι είμαι κανένας σοβαρός ενήλικας ή τίποτα τέτοια ανώμαλα.

Τεσπά, σε πιο σοβαρό ύφος όμως, το πρόβλημα είναι πράγματι επικοινωνιακό. Κάτι ανοσίες τις αγέλης και μλκς και τα ποσοστά εντελώς ότι να 'ναι, γιατί οκ δεν μπορείς να βασιστείς στην απογραφή πριν πόσα χρόνια, πόσοι έχουν φύγει και πόσοι έχουν γυρίσει και ξέρω εγώ από εξωτερικά κτλ.

Πιστεύω ότι αφού είπαν τις πίπες τους "θα εξαφανίσουμε τον covid" για να φανούν σκληροί καργιόλιδες, δεν ξέρουν πως να σερβίρουν την πραγματικότητα τώρα, ότι θα ζούμε με τον ιό αυτό, όπως ζούμε και με τόσους άλλους ιούς τόσα χρόνια, με εμβόλιο και αντιβιοτικά και για κάποιες ακραίες περιπτώσεις και νοσηλείες.

Άλλωστε αν ίσχυε η ανοσία της αγέλης γιατί ακόμα κολλάμε γρίπη και ιλαρά;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Το είχαν πει εξ αρχής για τα εμβόλια της Πφάηζερ πχ πως ο πλήρως εμβολιασμένος έχει 6 μήνες "καλής" ανοσίας και μετά αρχίζει να φθίνει η προστατευτική δράση. Η λογική είναι ίδια με το εμβόλιο της γρίπης που είναι επαναλαμβανόμενο κάθε χρόνο.

Δεδομένου ότι οι ευπαθείς ομάδες άρχισαν να ολοκληρώνουν τον εμβολιασμό τους από φλεβάρη-μάρτη, δεν είναι και rocket science το ότι σιγά-σιγά θα αρχίσουν να τους δίνουν και τρίτη δόση μετά την πάροδο του 6μήνου.

Επίσης δεν είναι rocket science και το ότι οι πάντες υπάρχει πιθανότητα να κολλήσουν covid, απλά οι εμβολιασμένοι το περνάνε σχετικά λάητ στην χειρότερη περίπτωση, ή ασυμπτωματικά στην καλύτερη ("ΚΑΤΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ" πάντα). Θα μπορούσα να πω για προσωπική ιστορία με κολλητή φίλη της μάνας μου που έχει νεφροπάθεια, κόλλησε covid και της είπαν στο νοσοκομείο πως αν δεν ήταν πλήρως εμβολιασμένη θα είχε αποχαιρετήσει από την 1η μέρα και εν τέλει ανάρρωσε πλήρως. Αλλά πέρα από τα προσωπικά μας, οι μελέτες είναι εκεί έξω. Οι ανεμβολίαστοι έχουν δραματικά περισσότερες πιθανότητες να κολλήσουν και να νοσήσουν άσχημα από Covid σε σχέση με τους εμβολιασμένους, ειλικρινά παραξενεύομαι λίγο που αυτό το γεγονός έχει γίνει για κάποιο λόγο αντικείμενο debate αντί να αντιμετωπίζεται ως λογικό συμπέρασμα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,122
Όπως είχαν πει κάποτες

ΜΠΡΕΗΚΦΑΣΤ.png

Οπότε μην το φτάνουμε σε σκηνές που κοροϊδεύουμε
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Δεν βγαινω off topic. κοινωνικη αναλυση κανω.
Μετα τα απειρα ragequit σημερα ειχα και ενα roadrage. Δεν επεσαν ψιλες (αν κατεβαινε κατω ο τυπος θα εριχνα χοντρες) αν και εκεινη την στιγμη τις ποθουσα ως παγωτο φυστικι-σοκολατα με σιροπι φραουλα και στην κορυφη καρφωμενο ενα καπρις ενω ειμαι κατω απο τον καυτο ηλιο και οι πατουσιτσες μου γαργαλιουνται απο την χρυση αμμο.
Λιγο τα θεματα μου που ειναι σαν να εβγαλα περιπατο χελωνα και μου δημιουργουν αγχος και ΠΟΛΥ η οδικη συμπεριφορα που τον τελευταιο χρονο εχει γινει ανυποφορη. Σημερα ηταν η μερα οπου σαν αλλος lost bodies ειπα, αρκετα ρε μαλακες.
Ειναι σαν ολοι να εκαναν την φραση "εγω δεν ειμαι προβατο" τροπο ζωης.
Η απειθεια ειναι η λεξη των ημερων μας. Οτι γινεται με τα εμβολια γινεται με ολα δηλαδη στα @@ μου ολοι.
Δεν εχει καμια σχεση με οτι αυτα γινονται απο παλια. Ηρθα απο την Αφρικη οπου τα αυτοκινητα εχουν μπροστα τους σιδερενιους φραχτες (μη χαλασει η μουρη του αυτοκινητου οταν σε παρω σβαρνα) και κανενας δεν ξερει να οδηγαει και παρ' ολα αυτα εχω φριξει.
Εχει ξεκινησει μια λογικη οπου οι ελευθεριες μου εγιναν θα κανω οτι γουσταρω και με βολευει., κανενας δεν θα μου πει τι να κανω κτλ και για ολα αυτα εχουν επιχειρηματα, που τα εβγαλαν το πρωι, μετα τον καφε και το τσιγαρο και απλα δεν τραβηξαν καζανακι για να τα παρουν μαζι τους.
Ολα αυτα εχουν σχεση με αυτους που δεν φορανε μασκες, που δεν θελουν εμβολια επειδη διαβασαν κατι στο facebook, που δεν ηθελαν απαγορευση κυκλοφοριας επειδη ειναι χουντικη τακτικη και ενα αλλο σωρο μαλακιες που ζησαμε εδω παρεϊτσα.
Να τα λεμε και αυτα, οτι ο κοσμος εχει χασει τον μπουσουλα και το εριξε στο αναρχοαυτονομο με την κακη εννοια.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
οχι παγωτο φυστικι ρε λέλο


phoebe-ew.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
οχι παγωτο φυστικι ρε λέλο


phoebe-ew.gif
δουλευεις πολυ και εχεις χασει τις ομορφιες της ζωης, αραξε λιγο και απολαυσε το φυστικι. θελεις να δεις την ηδονη που προσφερει το φυστικι;
την φυστικωσα... ε; τι εχεις να πεις τωρα;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
εχω να πω:

μπραβο κουνέλο.

ωστοσο, ριξε το φυστικι σου παντου, φιλτατε, στην κουζινα, στο μπεντρουμ, στο παταρι, στην αποθηκη.
αλλά οχι στο παγωτο ρε φιλε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,900
δουλευεις πολυ και εχεις χασει τις ομορφιες της ζωης, αραξε λιγο και απολαυσε το φυστικι. θελεις να δεις την ηδονη που προσφερει το φυστικι;
την φυστικωσα... ε; τι εχεις να πεις τωρα;

Του ξηγήθηκες αλμυρό φυστίκι, Λέλο! :Ρ
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,503
@Epitaph
Θεωρω οτι εαν βολταρουν πολλα ατομα σε μικρο χωρο και συνεχεια πεφτουν ο ενας επανω στον αλλο, καποια στιγμη θα ανεβει το ιικο φορτιο και θα γραψει στο rapid.

Η μαλακια της αγελης ειναι μουφα αλλα το εχουν πουλησει στον κοσμο και δεν συμφερει η ανακληση.

Για τα μονοκλωνικα πονεμενη ιστορια. Και 10 ευρω να ειχαν, παλι δεν θα τα επαιρναν.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,900
ωστοσο, ριξε το φυστικι σου παντου, φιλτατε, στην κουζινα, στο μπεντρουμ, στο παταρι, στην αποθηκη.
αλλά οχι στο παγωτο ρε φιλε.

Δηλαδή κάτι σαν τη ναφθαλίνη, ας πούμε;... :Ρ

@Χειρομαλάχτης : Πάντως, αν πετύχεις σωστό παγωτό με γεύση φυστίκι (όχι κάτι παγωτά με πράσινο χρώμα και χημική γεύση φυστικιού), νομίζω ότι θα αλλάξεις γνώμη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
@Epitaph
Θεωρω οτι εαν βολταρουν πολλα ατομα σε μικρο χωρο και συνεχεια πεφτουν ο ενας επανω στον αλλο, καποια στιγμη θα ανεβει το ιικο φορτιο και θα γραψει στο rapid.

Η μαλακια της αγελης ειναι μουφα αλλα το εχουν πουλησει στον κοσμο και δεν συμφερει η ανακληση.

Για τα μονοκλωνικα πονεμενη ιστορια. Και 10 ευρω να ειχαν, παλι δεν θα τα επαιρναν.
Αυτο που απετυχε ειναι η μεθοδος της αγελης που ακολουθησε η Σουηδια και τωρα εμβολιαζουν και τις πετρες.
Αυτο σαν υπενθυμιση στους αντι-εμβολιαστες που μου τα ειχαν κανει καρπουζια οτι εκει οι ανθρωποι ειναι ελευθεροι, εμεις ειμαστε εξυπνοτεροι που τα κλεισαμε ολα; Τωρα οι αντι-εμβολιαστες θα φερνουν σαν παραδειγμα την Σουηδια;


Με τον εμβολιασμο, μασκες και τηρηση αποστασεων, αυτο το πραγμα θα μας αφησει επιτελους ησυχους. θα προσθετα και το φαρμακο που θα βγει ισως συντομα αλλα ακομα δεν το εχουμε. Αυτα ειναι πραγματα απο την επισημη σελιδα του υπουργειου υγειας της Σουηδιας.
Εδω ο Κυργιακος, ως αρχηγος κρατους και ανευθηνος, λεει καντε το εμβολιο και δεν θα κολησετε τιποτα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
θα πηγαινε ανετα και στο φεισπαλμ:

2021, αγιασμος σε σχολειο στο αμύνταιο. ο παπουλης καταρχην λεει: "νικα τοις βασιλευσι", και οχι "τοις ευσεβευσι", το οποιο παντα ειναι ενα μικρο δειγμα και κλασικο συμπτωμα σκληροπυρηνικου, ελαφρα ακροδεξιου και βαθια ψεκασμενου στο μυαλο παπουλη. μετα δινει τον σταυρο να τον φιλησουν δυο αλλοι κυριουληδες, που δεν ειναι τυχαιοι. ειναι αντιπερειφερειαρχης και δημαρχος αντιστοιχα. κατεβαζουν τη μασκα οι ευσεβεις και ασπαζονται τον σταυρο. καλα θα παει αυτο. μετα ο παπουλης πλησιαζει τους μαθητας για να φιλησουν λεει τον σταυρο. πεταγεται η γυμνασιαρχις και τους λεει να μην. ο παπουλης το σκεφτεται λιγο, και της τα χωνει του στυλ: "να το κλείνετε μπροστά μου", "Ντροπή σας. Είναι αναίδεια…".

οι κυριουληδες καταπιαν το στραγαλι. αυτο ειναι κι εκεινο που μου κανε την μεγαλυτερη εντυπωση. ενας αξιοπρεπης ανθρωπος αν οχι θα εβαζε τον παπουλη στη θεση του, τουλαχιστον θα του ελεγε να μη μιλαει ετσι σε μια κυρια και μπροστα στους μαθητες. απλά εβγαλαν τον σκασμουλη. θυμωσα.
τα ωραια αρχιζουν στο 3'40'' περιπου.

 
Top Bottom