What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Θετική η μαμά μου σήμερα, ανεμβολίαστη και ηλικία γύρω στα 60. Για την ώρα μόνο με αίσθημα κακουχίας.
Οι υπόλοιποι (πατέρας, αδέρφια και εγώ) αρνητικοί για την ώρα, αλλά ΟΚ, σχεδόν κάθε μέρα είμαστε όλοι 1-2 φορές στο ίδιο αμάξι, οπότε.. Καλά θα πάει αυτό, για να δούμε.
(Εγώ εμβολιάστηκα, και ο πατέρας μου αν και κάπως αργά αυτός, νομίζω στο τσακ πρόλαβε να αποκτήσει αντισώματα, αν έχει).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
Περαστικα της φιλτατε.
Αν και το ειχα αναφερει. Γενικα δεν παω πουθενα και δεν συνανταω ατομα. Το Πασχα ειπα να βγω λιγο γιατι ειχα φαει κραξιμο απο τους γειτονες. Βασικα με επιασε και ενας γειτονας που ειναι απο τους κλασσικους που εχουμε ολοι μας, αυτος που καναμε παιδικες αλητειες με τα ποδηλατα. Πολυ δυσκολο να πεις οχι.
Ηρθε η Κυριακη του Πασχα και πηγα. Αραξαμε εξω, διπλα στην σουβλα και κρατησαμε αποστασεις, 5 νοματαιοι ολοι κι ολοι.
Σε καποια φαση ο πατερας του φιλου αποσυρθηκε προς τα μεσα και δεν ξαναβγηκε. Μου ειχε φανει παραξενο επειδη ηταν πολυ νωρις.
Στην πορεια με πηρε τηλεφωνο ενας αλλος γειτονας και μου ειπε οτι ο πατερας βγηκε θετικος. Κανενας αλλος δεν κολησε απο την οικογενεια του και την εβγαλε με την αισθηση της κακουχιας που ανεφερες. Ιδια ηλικια με την μητερα σου και στην αναρρωση απο επεμβαση που εκανε στην πλατη του. Μια χαρα πηγε αλλα εγω ειχα φαει καλο πανικο. Απο εκει που ο αριθμος των κρουσματων και το αποτελεσμα του 3Dmark του σρεντερ ηταν το ιδιο, βρεθηκα να μου πεταει απο το παραθυρο rapid test ο αδερφος μου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Το παραθέτω για μελλοντικό ρέφερενς όταν θα ιχνηλατούμε τα 5.000 κρούσματα την ημέρα στη Σαλονίκη μόνο.

κράτα το και για όταν βγαίνουν τα άρθρα με τους ανεμπόδιστους πακιστανούς.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
28 Οκτώβρη πορεία Πακιστανών έξω από την Ινδική Πρεσβεία!

ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
νΑι αλλΑ πΡιν ποΥ δεΝ ΕιΧαμε εμΒΟλΙα ηΧαμε λιΓοτΕρα κρΟΥσμαΤα!!1! ΤΙ ΚαΝει ΝιΑουΝιΑου στα κΕραμΥδια!!?!11!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,980
νΑι αλλΑ πΡιν ποΥ δεΝ ΕιΧαμε εμΒΟλΙα ηΧαμε λιΓοτΕρα κρΟΥσμαΤα!!1! ΤΙ ΚαΝει ΝιΑουΝιΑου στα κΕραμΥδια!!?!11!

Υπάρχει κάποιο χίντεν μέσατζ στα κεφαλαία γράμματα;

ΑΑΡΥ ΝΕΧ ΒΟΙΧ ΓΕΟΥΤ ΤΙΚΝ ΝΑ ΝΑΕΥ... :unsure:

ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΤΟΝ ΚΘΟΥΛΟΥ;;;;;;;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476

Όλα καλά.
Με βάση τα επιβεβαιωμένα κρούσματα των τελευταίων 7 ημερών, 156 θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό και 2.733 είναι σχετιζόμενα με ήδη γνωστό κρούσμα.


Αφηστε τον κοσμο να ταξιδευει, τωρα εχουμε εμβολια. Οι μπροσταρηδες στην επιδημια που "τελειωσε" ειναι οι ιδιες οι κυβερνησεις. Σπαταλησαν τοσο χρονο και πορους και φτασαμε παλι στις πρωτες μερες της επιδημιας οπου τα αεροπλανα μετεφεραν ενισχυσεις για την προελαση της επιδημιας. Αυτο το παιχνιδι χαθηκε το πρωτο καλοκαιρι.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Petroulakis30_10_2021.jpg
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,826

Κανένας Αντίχριστος δεν θα εμποδίσει τον ιερό εορτασμό της Αγίας Ζηνοβίας στο Κάτω Αρκουδόρεμα!!! Καλώ όλους τους ορθοδόξους χριστιανούς να προσέλθουν στο εορτασμό.
Επίτιμος καλεσμένος θα είναι ο γέροντας Ιωσήφ του Βατοπαιδινού!

Θα ακολουθήσει το καθιερωμένο πανηγύρι με κλαρίνα και ψήσιμο αρνιού.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Το παραθέτω για μελλοντικό ρέφερενς όταν θα ιχνηλατούμε τα 5.000 κρούσματα την ημέρα στη Σαλονίκη μόνο.

Κορωνοϊός: Ολοταχώς για 5.000 κρούσματα την ημέρα - Νέα μέτρα από Τετάρτη
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,648

Αλλαγές και νέα μέτρα που αφορούν τους ανεμβολίαστους για την ανάσχεση της διασποράς του κορωνοϊού, ανακοινώνει ο υπουργός Υγείας Θάνος Πλεύρης. Ο κ. Πλεύρης έκανε λόγο για αυξητική τάση της πανδημίας και αναφέρθηκε στα μέτρα που έχει πάρει η κυβέρνηση για την ενίσχυση του ΕΣΥ, σε συνεργασία και με τον ιδιωτικό τομέα. Το μέτρο της αναστολής για τους ανεμβολίαστους γιατρούς θα παραμείνει, υπογράμμισε ο υπουργός.

Βασικό όπλο ο εμβολιασμός, τόνισε στη συνέχεια, αναφερόμενος σε στοιχεία, που δείχουν ότι οι εμβολιασμένοι πολίτες κινδυνεύουν κατά 30% λιγότερο με βαριά νόσηση από τους ανεμβολίαστους. Από την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου, σημείωσε, ανοίγει η πλατφόρμα για την τρίτη δόση εμβολιασμού, για τους πολίτες 18 ετών και άνω, που έχουν συμπληρώσει το εξάμηνο από την ολοκλήρωση του εμβολιασμού τους.

Ο κ. Πλεύρης είπε ότι η καμπάνια εμβολιασμού θα επεκταθεί με ενημερωτικά sms προς τους πολίτες, καθώς και με διαφημιστικά σποτ στα μέσα ενημέρωσης.

Από το Σάββατο, 6 Νοεμβρίου, όλοι οι ανεμβολίαστοι εργαζόμενοι σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα θα προσέρχονται στη δουλειά τους με δύο rapid ή PCR τεστ εβδομαδιαίως. Ο Θάνος Πλεύρης, επιβεβαιώνοντας τις εισηγήσεις των ειδικών, ανακοίνωσε ότι οι ανεμβολίαστοι συμπολίτες μας θα εισέρχονται σε τράπεζες, λιανεμπόριο, μεικτούς χώρους εστίασης και δημόσιες υπηρεσίες μόνο με την επίδειξη αρνητικού rapid ή PCR τεστ.

Από εκεί και πέρα αλλάζει και το καθεστώς και για τους εξωτερικούς χώρους στα καταστήματα εστίασης. Καταργούνται οι κατασκευές με προστατευτικά νάυλον καθώς πλέον θα θεωρούνται και αυτοί ως κλειστοί χώροι. Παράλληλα υπάρχουν σκέψεις να είναι υποχρεωτικό το rapid test για την είσοδο σε δημόσιες υπηρεσίες αλλά και τράπεζες, για όσους δεν έχουν κάνει εμβόλιο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
βλεπω τα νεα μετρα τωρα.
ΔΕΝ χρειαζονται τεστς για να μπεις σε καταστηματα τροφιμων λεει και ΒΕΒΑΙΑ για τους χωρους λατρειας λεει, ντραπηκε να πει εκκλησιες, μπας και δεν το καταλαβουμε. βεβαια το 95% των εκκλησιαζομενων ειναι ανεμβολιαστοι, οπότε το 5% που μενει, ας παρει και τα αναλογα ρισκα.

επισης ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ εξυπναδας, αναλογο μ εκεινο της σιγασης της μουσικης στα μπαρ, μετρο ειναι αυτο που θα τιμωρουνται λεει με κεκλεισμενων των θυρων οι ομαδες των οποιων οι θεατες δεν θα φορανε μασκα στις κερκιδες.
λαμπρά. αφου δεν μπορουμε να ελεγξουμε τον γαιδαρο, βαραμε το σαμαρι.

δηλαδη εγω τωρα κι ο χεληος θα παμε ξεμασκωτοι στο καραισκακη κι ετσι θα τιμωρηθει ο οσφπ. αναλογα θα πραξουν προφανως κι οι αλλοι οπαδοι. ας κανουν κεκλεισμενων των θυρων ολα τα ματς παλι κι ας αφησουν τα καραγκιοζιλικια.

ακομα βλεπω εμφαση και φοκους στην αποστολη των sms στους ανεμβολιαστους. δηλαδη με τα σοβαρα τους πιστευουν στην κυβερνηση οτι καποιοι ανθρωποι που εχουν παρει το ρισκο και δεν γουσταρουν εμβολιο για τον οποιοδηποτε λογο, θα πειστουν απ το sms του πλευρη.
καλα θα παει κι αυτο.

βρε οτι και να λενε, σας τα χει πει ο χειρομαλαχτης, θα εχωμε λοκνταουν γενικο. ΔΕΝ μπορουν να κανουν κατι αλλο, ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ να κανουν κατι αλλο οταν φτασουμε και περασουμε τα 8 με 10 χιλιαδες κρουσματα τη μερα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
ΒΕΒΑΙΑ για τους χωρους λατρειας λεει, ντραπηκε να πει εκκλησιες, μπας και δεν το καταλαβουμε.
ένα πράγμα φοβάται περισσότερο από τους αναρχικούς στα Εξάρχεια, τις γιαγιάδες που βγαίνουν πιωμένες από Κυριακάτικη λειτουργία.
Δεν παίζουν με αυτά φίλος.
 
Top Bottom