What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Τα στατιστικά ούτως ή άλλως είναι "πειραγμένα" (προς τα πάνω) καθώς πολλοί νοσούν από τον ιό, αλλά επειδή τα συμπτώματα μιμούνται αυτά του ιού της απλής γρίπης, δεν εξετάζονται ποτέ.

Γενικώς σε υστερία να βρισκόμαστε.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Σε δεκα μερες ρε φιλε νοσοκομειο...θυμαμαι που επαιζα Command & Conquer Generals τους κινεζους και ελεγα "καλα ενταξει, που χτιζουν τοσο γρηγορα βασεις" τελικα ολα μεσα απτη ζωη ειναι βγαλμενα :p

 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Λες να μην είναι τυχαίο οτι είναι και οι μόνοι που χτίζουν πυρηνικό όπλο;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
Δεν ξέρω τι λένε για την επικινδυνότητα του ιού. Κάθε μέρα βλέπω video με Κινέζους να πέφτουν σαν τις μύγες στους δρόμους και να μην πλησιάζει κανενας.
Αργότερα θα ανεβάσω video με την κινεζική δίαιτα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
Δεν γελάω επειδή ο έμπολα ειναι στην κυριολεξία next door. Φυματίωση, χολέρα τριγύρω. Σας έχω ξαναπεί, μπήκα στο σούπερ μάρκετ και με έπιασε mini τσιγάροβηχας και παραλίγο να σημάνει συναγερμός εκκένωσης.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Σαν ιός είναι σαφώς επικίνδυνος αλλά όσο μου αρέσουν άνιμε μάνγκα κλπ μου φαίνεται πολύ γελοιο η προσωποποίηση των ιών σαν cute anime girls.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,438
ναι αυτό θέλω και εγώ να πω με το ποστ παραπάνω, το πόσο γελοίο είναι να κάνεις κάτι τέτοιο για κάτι που κοστίζει ανθρώπινες ζωές, εντελώς ανώμαλο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
επειδη πολλοι εκει πανω δεν εχετε ιδεα για τις διατροφικες συνηθειες καποιων λαων.
Αν εχεις φαει, ξεχασε το.
εαν εχεις ευαισθητο στομαχι, ξεχασε το.
εαν εισαι γενικα ευαισθητος, ξεχασε το.
εαν θεωρεις το diablo παιχνιδι του σατανα. ξεχασε το.
εαν πιστευεις οτι θα βγει online παιχνιδι με τον Τραμπ μπορεις να τσεκαρεις το video.

βασικα δεν ειναι πολυ extreme για το forum, ετσι πιστευω, αν οχι, να του ριξετε ενα περασμα με τσουναμι. εχω πολυ χειροτερες διαιτες αλλα καλυτερα οχι. Παιζει και η "αγορα", πριν ξεκινησουν ολα και δεν ξερω γιατι δεν εχει παιξει πιεση να σταματησει αυτο το πραγμα που ειναι ντροπη για την ανθρωποτητα.

Μετα απο αυτο θα δειτε διαφορετικα τα manga γκομενακια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
Για να ειμαι δικαιος, η κινεζικη κουζινα δεν εινα μονο ερπετα, ακριδες, καραμελωμενες κατσαριδες και αυγα φιδιου ποσε.

Παιζει και αυτη η φαση οπου παραγγελνεις αυτα που θελεις (αμαγειρευτα) τα τσεκαρεις και τα μαγειρευεις οπως τα θελεις.
Αν θυμαμαι καλα, ειχαμε φαει παπια. κανονικη παπια, οχι παπια απο νοσοκομειο με κατσαριδες.
cook.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,438
όχι καλό και το πρώτο, έχω ξεκινήσει δίαιτα και δυσκολεύομαι να την κρατήσω. Μόλις βρήκα το cheat sheet :p
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Για να ειμαι δικαιος, η κινεζικη κουζινα δεν εινα μονο ερπετα, ακριδες, καραμελωμενες κατσαριδες και αυγα φιδιου ποσε.

Παιζει και αυτη η φαση οπου παραγγελνεις αυτα που θελεις (αμαγειρευτα) τα τσεκαρεις και τα μαγειρευεις οπως τα θελεις.
Αν θυμαμαι καλα, ειχαμε φαει παπια. κανονικη παπια, οχι παπια απο νοσοκομειο με κατσαριδες.
cook.jpg
Το σποιλερ δεν το έχω δει ακόμη γιατί δε το ρισκάρω όντας εν ώρα εργασίας, αλλά θα σταθώ στο δεύτερο...
ΤΙ ΦΑΣΗ;;;;;;!!! Το νόημα του βγαίνω έξω να φάω είναι ότι μου τα φέρνουν έτοιμα μαγειρεμένα, αν ήθελα να μαγειρέψουμε και απλά να μου πλύνει τα πιάτα άλλος έκανα βραδιά μαγειρέματος σπίτι μου και γλίτωνα και τα έξτρα φράγκα του μαγαζιού...WTF
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,646
Μην πανικοβάλεστε. Μάθετε τα μυστικά της ασιατικής ιατρικής από τον Σουλτάνο.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,438
Μην πανικοβάλεστε. Μάθετε τα μυστικά της ασιατικής ιατρικής από τον Σουλτάνο.

ναι καλά, να ψοφήσουν θέλει να χαλαρώσει λίγο το συνταξιοδοτικό της χώρας του... αν πάθει λίγο πυρετό τους καλύτερους των καλύτερων θα έχει αυτός.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
ΤΙ ΦΑΣΗ;;;;;;!!! Το νόημα του βγαίνω έξω να φάω είναι ότι μου τα φέρνουν έτοιμα μαγειρεμένα, αν ήθελα να μαγειρέψουμε και απλά να μου πλύνει τα πιάτα άλλος έκανα βραδιά μαγειρέματος σπίτι μου και γλίτωνα και τα έξτρα φράγκα του μαγαζιού...WTF
Κατσε να σε βαλω στο κλιμα αγαπητε και να παιξω τον ρολο του σκηνοθετη. Αυτη η φαση ειναι πολυ σπεσιαλ και χρειαζεται επεξηγηση.
Μπαινεις σε αυτο το εστιατοριο, οχι μονος, οχι με μπακουροπαρεα. θα πεινασετε ρε μαγκα. Αραζεις σε ενα τραπεζι-κουζινα.
Σου δινουν το μενου και επιλεγεις τι θελεις για φαγητο. Τα παρελκομενα και διαφορα αλλα "πιατακια" στα προσφερουν ετοιμα. Το main πιατο μαγειρευεις.
Σου φερνουν τα υλικα, στην περιπτωση μου παπια? τα χορταρικα κομενα, τα spices, σαλτσες κτλ. Η γυναικα που σε συντροφευει τα βαζει κατευθειαν στην κατσαρολα. δεν ειναι θεμα μαγειρεψε μωρη, ειναι το ατομο που ξερει τι να κανει και το σεβεσαι επειδη νοιωθεις την φροντιδα.
αραζεις και συζητας ενω σου ερχονται οι μυρωδιες απο το φαγητο και οι περιστασιακοι ατμοι δινουν μια χαλαροτητα στην φαση.
Ειναι πολυ Ζεν φαση.


Ο Ερντογαν εχει μια στρατια απο γιατρους και δεν τον πλησιαζει κανενας, οπως γινεται με ολους τους ηγετες κρατων. Ειμαι σιγουρος οτι για να τον δεις περνας απο ιατρικες εξετασεις.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,476
Σφίγγει ο κλοιός, το θέμα έφτασε Μποτσουάνα και Ζιμπάμπουε. Γιατί συνεβει αυτό; Επειδή οι αφρικανικές χώρες δεν έκλεισαν τα σύνορα τους. Μη χάσουν τους επενδυτές.
 
Top Bottom