What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Κατσε να σε βαλω στο κλιμα αγαπητε και να παιξω τον ρολο του σκηνοθετη. Αυτη η φαση ειναι πολυ σπεσιαλ και χρειαζεται επεξηγηση.
Μπαινεις σε αυτο το εστιατοριο, οχι μονος, οχι με μπακουροπαρεα. θα πεινασετε ρε μαγκα. Αραζεις σε ενα τραπεζι-κουζινα.
Σου δινουν το μενου και επιλεγεις τι θελεις για φαγητο. Τα παρελκομενα και διαφορα αλλα "πιατακια" στα προσφερουν ετοιμα. Το main πιατο μαγειρευεις.
Σου φερνουν τα υλικα, στην περιπτωση μου παπια? τα χορταρικα κομενα, τα spices, σαλτσες κτλ. Η γυναικα που σε συντροφευει τα βαζει κατευθειαν στην κατσαρολα. δεν ειναι θεμα μαγειρεψε μωρη, ειναι το ατομο που ξερει τι να κανει και το σεβεσαι επειδη νοιωθεις την φροντιδα.
αραζεις και συζητας ενω σου ερχονται οι μυρωδιες απο το φαγητο και οι περιστασιακοι ατμοι δινουν μια χαλαροτητα στην φαση.
Ειναι πολυ Ζεν φαση.


Ο Ερντογαν εχει μια στρατια απο γιατρους και δεν τον πλησιαζει κανενας, οπως γινεται με ολους τους ηγετες κρατων. Ειμαι σιγουρος οτι για να τον δεις περνας απο ιατρικες εξετασεις.



Το δεχομαι αν σε ψηνει σα φαση, αλλα μου ειναι λιγο awkward να τη βγαλεις τη τυπισσα εξω για να φατε και να πλαθει γιουβαρλακια. Επισης ειναι και το ρισκο να σου ξεφυγει καμια ατακα "χμμμ κοκκινα τα κανεις ε; Η μανα μου παντα τα εκανε αυγολεμονο" και να φας τη καρεκλα κορωνα στο κεφαλι...

Επισης δεν ξερω γιατι αλλα τελειωνοντας με το "Ζεν φαση" και συνεχιζοντας στο ιδιο ποστ αναλυση με Ερντογαν μου ερχεται στο μυαλο να μαγειρευει η αλλη γιουβαρλακια και να συζητατε και στο διπλα τραπεζι να ειναι ο Ερντογαν και να σε καρφωνει με μισος του στυλ "Εγω θα τα ειχα φτιαξει τα γιουβαρλακια τωρα και αυτη η ακαματρα ακομα μπουρου μπουρου ειναι"
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δεν πλάθει τίποτα φιλτατε, γι'αυτό παίζει το menu. Ότι παραγγέλνεις πάει κατευθείαν στο κατσαρολι.
Η Ασιατική κουζίνα δεν έχει πολύπλοκες συνταγές. Όπως φαίνεται στη φωτογραφία, μέσα στην κατσαρόλα παίζει το πουλερικο, χόρτα, χορτάρι και χορταρακια.

Το όλο concept ουδεμία σχέση έχει με το κλασσικό της Ελλάδας και όχι μόνο, οπου πας το γκομενάκι σε ταβέρνα,πιτσαρία, βρώμικο για να φάτε.

Είναι κάτι σαν τον τρόπο που πίνουν οι παραδοσιακοί Ιάπωνες το τσάι τους και πώς το πίνουν οι Έλληνες όταν έχουν flu.

Είναι πολύ χαλαρωτική φάση. Μιλάς με το γκομενάκι, βλέπεις τον ατμό να χορεύει, τον ήχο από τις μπουρμπουληθρες. Βλέπεις το φαγητό σου βραζει ενώ μασουλας τα ορεκτικά.
Συζητάς για το φαγητό, εάν θέλεις κάτι το ζητάς πχ ρίξε μωρη λίγο αλάτι.
Στο τέλος σου σερβίρει το φαγητό και νοιώθεις αυτή την χαλάρωση και την ασιατική φιλοξενία που για τα ελληνικά δεδομένα είναι πάντα πρωτόγνωρη. Όσες φορές και να τα ζήσεις είναι πρωτόγνωρα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
κούνελε πάρε μακαρόνια και κάτσε σπίτι για καιρό :p

καλή φάση αυτό με το μαγείρεμα πάντως, εγώ γουστάρω να μαγειρεύω, αλλά προτιμάω αυτό που έχουν οι Ιάπωνες με το BBQ στο τραπέζι :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Πρώτα διαβάζω άρθρο για το ελληνικό εμπορικό δαιμόνιο.

Καπάκι εμφανίζεται άρθρο για ύποπτο τυπακι που γύρισε από την Κίνα συναχωμενο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Λοιπόν αυτός ο ιός πως παίζει μπάλα; Να πάω στο κινέζικο να πάρω ένα παντελόνι που θέλω ή θα έβηχε κανάς κινέζος στο παντελόνι μου;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
αν και το αρθρο ειναι λιγο παλιο, αφου οι χθεσινες ειδησεις ειναι απο την λιθινη εποχη.
Ο Κουνελος σας τα ελεγε αλλα δεν του δινατε σημασια.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Λέτε Γουχανοί να βήχανε πάνω από TSMC wafers και τώρα όλες οι νέες παρτίδες να είναι μολυσμένες από τον Coro-Nioh?
Και κάτι διάβαζα στο wcc-fetec ότι η κόλλα που βάζει στα chips η AMD είναι φλέμματα μολυσμένων ετοιμοθάνατων κινέζων. Έχει ακούσει κανείς τίποτα;
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ.
ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΜΟΝΟ INTEL
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ρε μλκες τι θα κάνουμε; όλα γύρω μου είνια κινέζικα, βοήθειααααααααα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564


Άρα, αν ισχύει, λογικά τα κρούσματα εκτός Κίνας θα αρχίσουν να φαίνονται τέλη του μήνα με αρχές Μάρτη. Δεν χάνουμε την ελπίδα μας.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

100 κρούσματα πάνω σε κρουαζιερόπλοιο. Το σενάριο για το επόμενο μεγάλο game φτιάχνεται από μόνο του.
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682
οσοι εχουν παιξει fallout θα βγουν ζωντανοι.
Todd, εσύ?


100 κρούσματα πάνω σε κρουαζιερόπλοιο. Το σενάριο για το επόμενο μεγάλο game φτιάχνεται από μόνο του.
Θα είναι TB ή RTwP?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

unknown.png


unknown.png



:alien:
 
Top Bottom