What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Δεν μπαίνω σε άρνηση, ακούω τον γιατρό, αφού εγώ δεν ξέρω και αυτός ξέρει και για αυτό τον πληρώνω, δεν θα κάτσω να κάνω διατριβή εγώ για να του πω πως να κάνει την δουλειά του.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Cool stuff. Ελπίζω στο επόμενο σκάνδαλο Novartis να τα ξαναπούμε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Αν είναι κανένας φίλος μου γιατρός μέσα, να τα ξαναπούμε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ε ρε γλέντια... Ξεκινάτε τις απολυμάνσεις στις μπουγάτσες γιατί δεν μας βλέπω καλά!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ε ρε γλέντια... Ξεκινάτε τις απολυμάνσεις στις μπουγάτσες γιατί δεν μας βλέπω καλά!

Λίγο ξεσκονισμα την άχνη με το "φτερό" και θα είναι εντάξει.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Τόσο ξύλο που έχει πέσει στο Hong Kong δεν θα έχουν αφήσει τον ιό ζωντανό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
maxresdefault.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Ράγισε και η κινεζική οικονομική φιλοσοφία. Οι μετανάστες Κινέζοι δεν αφηνουν τίποτα στις τοπικές κοινωνιες. Ψωνίζουν μόνο από κινέζικα σούπερ μάρκετ και μόνο κινέζικα προϊόντα. Πήγα σήμερα να πάρω τσιγάρα και το σούπερ μάρκετ ήταν τίγκα στους Κινέζους. Ατσιγαρος έμεινα, δεν πέρασα την είσοδο.
Η τελευταία φορά που είδα Κινέζο σε μη κινεζικό σούπερ μάρκετ ηταν, ούτε εγώ δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά. Μιλάμε για πράγματα που εδώ κάνουν μεγαληεντύπωση.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Screenshot_2020-01-31-03-13-23-523_com.android.chrome.png
Δόκτωρ δεν είμαι, αλλά νομίζω πως αν αυτή η καμπή στην καμπύλη συνεχιστεί αυτός που παίζει real Life plague inc. Θα πρέπει να κάνει new game. Επίσης βλέπω ότι εκτός Κίνας τα όποια κρούσματα αντιμετωπίζονται με επιτυχία, οπότε μάλλον είμαστε σε καλό δρόμο.
Παρόλα αυτά, συνεχίζουμε ακάθεκτοι να τρώμε μήλα, πορτοκάλια και να πίνουμε μουρουνέλαιο 😛
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
εν το μεταξύ στο netflix στα most popular είναι ένα ντοκιμαντέρ για πανδημίες :p
Pandemic how to prevent an outbreak
Ψύχραιμες καταστάσεις.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Με την έμπολα δεν πρέπει να μας ξεφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια. Αυτοί που συνήθως ασθενούν, δεν έχουν πρόσβαση σε αεροπλάνα και γενικά οι μετακινήσεις τους είναι περιορισμένες.
Ένα άλλο σημαντικό στοιχείο είναι ότι τα περισσότερα αφρικανικά χωριά δεν υπάρχουν στον χάρτη. Εάν εξαφανιστεί κάποιο δεν θα το μάθουμε.

Να προσθεσω κάτι άρθρα που διάβαζα σήμερα για οικονομικές στενότητες που μπορεί να προκαλέσει η νέα επιδημία. Για μερικούς, αυτά είναι νέα που θα τους κανουν να παρομοιάζουν την νέα επιδημία με την ισπανική γρίπη.

Πιστεύω ότι αυτό που ανησυχεί περισσότερο τους επιστήμονες, είναι η ευκολία της να περνάει από άνθρωπο σε άνθρωπο και αυτό μου θυμίζει το plague Inc που μια μικρή μετάλλαξη έκανε το παιχνίδι να γέρνει προς την ικανοποίηση του παίκτη.

Μακριά από εμάς και ας θεραπεύεται με φασολάδα πρωί μεσημέρι για τρεις μέρες.
 
Top Bottom