What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
meanwhile η μουρλή που έκανε σκηνικό με τους μπάτσους στην αρχή της καραντίνας μπουγέλωσε τον nickhard :p
Σύμφωνα με πληροφορίες του thestival, ο Νίκος Χαρδαλιάς αποφάσισε να μην χαριστεί στην Ιωάννα Κουσκούση λόγω του ότι η πράξη της τρομοκράτησε μέλη της οικογένειάς του.
ποσα χρονια φυλακη ειναι το καλοκαιρινο μπουγελωμα; Ευτηχως, ο μεγαλος Ανδρεας Παπανδρεου εστειλε στα σκουπιδια τον νομο για τους τεντυ μποηδες. Αναρωτιεμαι εαν η αστυνομια θα επεμβει για το ιδιο συμβαν αλλα μεταξυ random φουκαραδων.
Θα πρεπει να γινει ενα κοινωνικο πειραμα για το θεμα.



Επειδη τυχαινει να ειμαι παγκοσμιος αποδεκτης συνομωτικου υλικου. ενας τυπος απο Πολωνια ξεκινησε να μου στελνει αρθρα για την ψευτικη πανδημια. Στην συνεχεια για τα εμβολια-τσιπακια που θα μας αναγκασουν να κανουμε. Τωρα οι τιτλοι των αρθρων που στελνει εξηγουν οτι η παγκοσμια οικονομια εχει καταστραφει και ξεκινησαν την πανδημια για να κρυψουν την αληθεια. Δεν ηθελαν να πανικοβαλουν τον κοσμο με οικονομικες θεωριες.


Η κυβερνηση πολυ σωστα εριξε κανταρια καραντινας, αλλα επειδη το εκανε στα πλαισια του PR και στο ονομα της πολιτικης παπατζας ειμασταν πολυ τυχεροι.


Άτομα που για τον Χ ή Υ λόγο είχαν συγκεκριμένες συνήθειες/χόμπυ που δεν ήταν απαραίτητα μοναχικές, ξαφνικά βρέθηκαν αντιμέτωποι με το χειρότερο κριτή τους (τον εαυτό τους) σε μία κατάσταση "σιωπής" και χωρίς κάποια δραστηριότητα να τους απασχολεί (δεν είναι ότι όλοι παίζουν Witcher ή διαβάζουν βιβλία). Πολλοί από αυτούς όταν τους αποφυλακίζεις θα τρέξουν να δουν το φιλαράκι τους, τους κοντινούς τους κ.ό.κ. Ανθρώπινο είναι.

Για εμενα που ηταν η τεταρτη απαγορευση κυκλοφοριας και η δευτερη επιδημια, πρεπει να τρεχω γυμνος στους δρομους;
Ο ενας φοραγε μπλουζακια ΧΑ. αλλος φιλαγε τα χερια του Βενιζελου, αλλοι σου τρωνε την θεση στην αναμονη, αλλοι ειναι εριστικα καμενοι, αλλοι σε θυμουνται μονο για να ζητησουν δανεικα, αλλοι ειναι πεφτουλες και σε εκανουν ρεζιλι, αλλοι ειναι απλα ενοχλητικοι. πας να πιεις καφε και ολοι φωναζουν, αλλοι κυκλοφορουν με το ηχοσυστημα σε 4 ροδες. προσθεστε οτι σας εκνευριζει στην κοινωνια που ζειτε. γιατι σκατα να βγεις εξω να δεις κοσμο;

Θελεις να δεις κοσμο και πας στο παρτι που εκανε η καμενη, για να γιορτασει την επιστροφη της απο την Αγγλια που εφαγε στραπατσο απο την επιδημια, ενω ξερεις οτι η κατασταση ειναι ακομα επικινδυνη. Μια επιδημια μπορει να φερει μια κοινωνικη ωριμοτητα και μια αλλαγη στον τροπο που βλεπουμε τα πργματα αλλα οι κοινωνιες ειναι τοσο χαοτικες και εγωιστικες που ακομα και το ρισκο να πεθανεις απετυχε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Να σημειωθεί για τα πρακτικά πως υπό νορμάλ συνθήκες θα έπρεπε να πάω στην Ξάνθη από τον άλλο μήνα για να δω το υλικό με το οποίο θα ασχοληθώ για διδακτορικό. Σε περίπτωση που αναρωτιέται κανείς "μα, γιατί η Ξάνθη".
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Κάτσε να αρχίσουν να έρχονται οι τουρίστες και θα φανεί πόσο ''καλά'' θα πάει η κατάσταση.
Θα βγάλουμε το καλοκαίρι αγκαλιά με το pc και το aircondition. Πράγμα που δεν θα με χαλάσει καθόλου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Κάτσε να αρχίσουν να έρχονται οι τουρίστες και θα φανεί πόσο ''καλά'' θα πάει η κατάσταση.
Θα βγάλουμε το καλοκαίρι αγκαλιά με το pc και το aircondition. Πράγμα που δεν θα με χαλάσει καθόλου.
ΟΝΣΓ... πρέπει να το κάνω service.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Θα διαφωνήσω μόνο με το 21. Το χρειαζόμαστε για να μπορούμε να ξεκουραστούμε κι εμείς λίγο.
Μακάρι δεύτερο lockdown γιατί στο πρώτο την φάγαμε πανηγυρικά!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Η μεγαλη αληθεια ειναι οτι οι δημοσιογραφοι βρηκαν τα αρθρα της ζωης τους, γραμμενα με θανατο.
Εχω μια ενσταση για το μπερδεμα οσων ειχαν επιβαρυμενη υγεια και Covid19. Προσωπικα δεν το καταλαβαινω οταν λενε οτι καποιος πεθανε απο Covid19 επειδη ειχε πολλα προβληματα υγειας.
Τα δυο πραγματα που εριξαν λαδι στη φωτια, ηταν η τρομερη αργοπορια των κρατων να αντιδρασουν και ο εγωισμος πολλων ανθρωπων να κανουν οτι τους γουσταρει. Ναι, λογικα δεν θα πεθανω αλλα γιατι να φαω ταλαιπωρια επειδη καποιοι ειναι μαγκες και εγω κοτα;
Ο Covid19 μπορει να ειναι και ο πρωτος ξαδερφος της γριππης, αλλα εγω δεν ειχα ποτε μου γριππη για 10+ μερες και ουτε σημαινει οτι ανηκω στο ποσοστο που την βγαζει χωρις συμπτωματα.
Αυτοι που ζουν με τους γονεις τους που εχουν προβληματα υγειας;

Απο την μια ειναι φως φαναρι οτι ξερουμε φακολ για τον ιο και απο την αλλη εχουν ξεκινησει οι συζητησεις οτι χωρες σαν την Σουηδια, ισως εκαναν καλα που την σφυριξαν αδιαφορα την φαση, To ιδιο σφυριγμα το ακουμε απο παντου γιατι οι οικονομιες μαδανε μαργαριτες με κλανιες.
Η φαση εχει γινει λιγο Αρκας.

ark.jpg
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Δεν ξέρω αν ταιριάζει περισσότερο στο facepalm, αλλά μιας και μιλάμε για covid το βάζω εδώ.

 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
In other news εδώ στα Χανιά έχει ξαναγίνει της μόδας εν μέσω πανδημίας ο ναργιλές και σε όλα τα μαγαζιά πλέον προσφέρουν στο μενού shared hookahs (ναργιλές αγγλιστί)... Ήθελα να ήξερα ποιος ηλίθιος είχε αυτή την φαεινη ιδέα εν μέσω πανδημίας για να του προσφέρουμε το Darwin award της δεκαετίας
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
In other news εδώ στα Χανιά έχει ξαναγίνει της μόδας εν μέσω πανδημίας ο ναργιλές και σε όλα τα μαγαζιά πλέον προσφέρουν στο μενού shared hookahs (ναργιλές αγγλιστί)... Ήθελα να ήξερα ποιος ηλίθιος είχε αυτή την φαεινη ιδέα εν μέσω πανδημίας για να του προσφέρουμε το Darwin award της δεκαετίας
Από ηλίθιους άλλο τίποτα, ο ένας πες είναι ηλίθιος που το προσφέρει, ο άλλος που το δέχεται είναι 2 φορές όμως.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Το οτι γινεται μοδα και το κανουν πολλα μαγαζια πλεον; :gap:
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Το οτι γινεται μοδα και το κανουν πολλα μαγαζια πλεον; :gap:

Όσο υπάρχει κόσμος χωρίς την σχετική νοημοσύνη να κατανοήσει κάποια πράγματα ακόμη και μετά από τρίμηνη καραντίνα, κάτι πρωτόγνωρο για την ελληνική κοινωνία αλλά και παγκοσμίως, τόσο θα υπάρχουν οι επιχειρηματίες/μαγαζατορες που θα εκμεταλλεύονται την βλακεία τους για την δική τους ευημερία/επιβίωση.

Από την δική μου πλευρά, it's f_cking legit.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
εν το μεταξύ, τι ράτσα είμαστε ρε πστμ... σου λένε να κάνεις κάτι για κάποιο λόγο, το κάνεις σωστά, σε επαινούν και μετά πας και τα κάνεις όλα πτανα? Δηλαδή ξέρω εγώ σαν να σου λένε μην κάνεις ναρκωτικά όταν πας να σπουδάσεις και μόλις επιστρέψεις από σπουδές τα κάνεις όλα μαζί ένα πράμα.
 
Top Bottom