What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Για να γεμίσει το πουγκάκια πρέπει να έρθει και κανένας άνθρωπος. Και προς το παρόν μόνο υποψήφιοι πελάτες για τις ΜΕΘ έρχονται.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Μαζευε ας ειναι και ρογες. Εκτος απο την προσπαθεια να μαζεψουν κανενα € για να κανουν φωτεινοτερο το success story. κλεισαμε και καταφεραμε να ανοιξουμε και για τις διακοπες. εχουν και τις πιεσεις απο αυτους που ωφελουνται πραγματικα απο τον τουρισμο.
Ας μην ξεχναμε οτι θελουν και λιγη ησυχια, αφου η κακοδιαχειριση πηγε συννεφο. Ας δουμε τι θα γινει προς το τελος του Σεπτεμβρη.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ναφ σεντ

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
w.png
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Γιατί διαισθάνομαι με την πάροδο του χρόνου ότι ο υπάρχον αυτός ιός , από ένα σημείο και ύστερα θα ενσωματωθεί στο DNA των ανθρώπων σαν πληροφορία,χαρακτηριστικό ?
Θα μάθουμε να (επι)ζούμε με αυτό , αν δεν έχουμε ξεκινήσει ήδη (βλ. ανοσία της αγέλης, ασυμπτωματικοί κοκ.) ...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εχουμε επιβιωσει απο μεγαλυτερους και φονικοτερους ολεθρους. Το μεγαλο μειον του σημερα ειναι η γρηγορη μετακινηση και τα οικονομικα συμφεροντα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Γιατί διαισθάνομαι με την πάροδο του χρόνου ότι ο υπάρχον αυτός ιός , από ένα σημείο και ύστερα θα ενσωματωθεί στο DNA των ανθρώπων σαν πληροφορία,χαρακτηριστικό ?
Θα μάθουμε να (επι)ζούμε με αυτό , αν δεν έχουμε ξεκινήσει ήδη (βλ. ανοσία της αγέλης, ασυμπτωματικοί κοκ.) ...
τι εννοείς, θα αναπτύξουμε αντισώματα, είτε με τον εύκολο τρόπο (εμβόλιο) είτε με τον δύσκολο (να κολλήσουμε).

Η Αμερική πάντως πραγματικά με έκανε να δω τον καπιταλισμό με άλλο μάτι... πριν ήμουν κρυφοκαπιτάλα.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
τι εννοείς, θα αναπτύξουμε αντισώματα, είτε με τον εύκολο τρόπο (εμβόλιο) είτε με τον δύσκολο (να κολλήσουμε).
Θα αποκτήσουμε αντισώματα ακόμη κι αν κολλήσουμε (δύσκολος τρόπος) . Το εμβόλιο, θαρρώ, δεν το γλιτώνουμε κατά πάσα πιθανότητα(εύκολος τρόπος)...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
hola... αν και είδα κάτι ξανθομπάμπουρες προχθές και ψήθηκα να αρχίσω να φοράω μόνος μου :p

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τωρα πως θα ξερουμε αν μια κοπελια ειναι ομορφη; :(
Ευκαιρια να βαλεις λιγο μυστηριο στην ζωη σου. Ουτε αυτη θα ξερει για τους αλλους....
Χρησιμοποιεις τα σουπερ μαρκετ ως ορμητηριο; περιμενε στην εισοδο μεχρι να εμφανιστει η ομορφη.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Αν το εμβόλιο βγει το επόμενο διάστημα, μονο ο "ευκολος" τρόπος δεν θα είναι. Και θα είναι από τις φορές που θα είστε καθαρά πειραματόζωα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Τωρα πως θα ξερουμε αν μια κοπελια ειναι ομορφη; :(

Προσποιήσου ότι γλιστράς μπροστά της και γραπώσου από τη μάσκα της πέφτοντας. Αμέσως της προσφέρεις μια άλλη μάσκα (αν η κοπέλα βλέπεται) καλύτερη από αυτή που φορούσε π.χ. μια ΚΝ95 (αν δεν βλέπεται, της προσφέρεις ένα polybag) και παίζεις μπάλα. Καλύτερα μην το κάνεις όμως (θέλει δεξιοτεχνία για να φανεί ατύχημα και να μη σε πάρει στο κυνήγι :Ρ)...

Κάτι μου λέει ότι αυτό το σχόλιο θα banαριστεί ως σεξιστικό. ;Ρ
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ειδα απο πρωτο χερι την υποχρεωτικη εισοδο σε σουπερ μαρκετ με μασκα. Δεν φοραγε κανενας.
Ο λογος που πηγαινω στο συγκεκριμενο μαγαζακι ειναι οι χαλαροι ρυθμοι. Δεν ηταν λιγες οι φορες που ημουν σχεδον μονος μου στους διαδρομους. Σημερα αν και βρηκα μερικα ατομα εξτρα, οι αποστασεις τηρηθηκαν αυτοματα αφου δεν γεμιζαμε ταξι με τον ταξιτζη.
Ειχα μασκα αλλα δεν την εβαλα, ξυπνησε ο μικρος επαναστατης μεσα μου. Περασα μεσα απο νεφη χολερας και φυματιωσης και δεν επαθα τιποτα.
Ολα καλα ηταν μεχρι που εφτασα στο ταμειο. Ο κλασσικος τυπος, πιτσιρικας στην συγκεκριμενη περιπτωση, οπου ερχεται και αφηνει τα ψωνια του πανω στα δικα σου. Αφου ειδε οτι τα ανακατεψε ολα μια χαρα, ηρθε και κολησε μεσα στα μουτρα μου. Δεν ηταν θεμα φυγε μη με κολησεις αλλα δωσε μου λιγο προσωπικο χωρο. Ηθελα να τον χτυπησω στο αυλακι, κατω απο την μυτη. εκει ποναει πολυ.
Μολις περασαν ολα τα πραγματα μου απο το scanner, ο πιτσιρικας αρχισε να με πιεζει για να σταθει εκει που στεκομαι. Πληρωσα, βγηκα εξω και το μετανοιωσα πολυ ασχημα που δεν του την ειπα. Δυστηχως ειμαι ατομο της υπερβολικης υπομονης.
Μπορει να γερασα, αλλα μια γροθια στο ηλιακο πλεγμα κα μια στον κροταφο, χωρις να πω κουβεντα, με παιρνει ακομα να τα προσφερω. Ε μα! με το καθε τσουρεκι που μας αναγκαζει να μπουμε στα δεβαργιεσαι και στα ωχαδερφε.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Το μεγαλυτερο προβλημα της επιδημιας ειναι οτι ακομα και αυτη την χειριζονται σαν PR.
Την χρησιμοποιησαν για να βγαλει η αυλη τους λεφτα και λειτουργει σαν υπενθυμιση. Η κριση δεν αλλαξε τιποτα.
Καθομαι αραχτος 24/7, παιρνω καποια χρηματα για δουλεια που δεν κανω, αλλα αυτα δεν ειναι αρκετα για να σταματησουν την ταση φυγης που διαθετω αφθονη.
image.jpg
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Top Bottom