What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Τι βλάκας... αν να λέμε ο τάδε δεν θα μαμήσει ποτέ γιατί παίζει video games και ένας άλλος που έπαιζε πέθανε παρθένος...
Εξαιρετικός ο κύριος, ο κόσμος ψάχνει για ελπίδα και αυτός τους λέει καλό ψόφο μάγκες...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δεν είπε τίποτα που δεν είναι επιστημονικώς ορθόν.

Ο κόσμος να μην ψάχνει ελπίδα εκεί που δεν υπάρχει. Να αρχίσει να επεξεργάζεται ορισμένα πραγματάκια. Τα έχουμε ξαναπεί για τα εμβόλια των ιών.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
O Σκαι και το Μega υποσχεθηκαν εμβολια. μας ειπαν ψεμματα;

EDIT

Τωρα πως θα ξερουμε αν μια κοπελια ειναι ομορφη; :(

Ειδα αυτο και σε θυμηθηκα

image.jpg
 
Last edited:

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
" Δεν μας σκοτώνει ο ίδιος ο ιός. Πεθαίνουμε από μία έντονη αντίδραση του ανοσοποιητικού. Εάν εγώ το ενισχύσω σε έναν ασθενή τότε θα πεθάνει από το εμβόλιο. Είναι κοινή λογική», υποστήριξε ο κ. Καθηγητής. "

Αυτό δεν το έχω καταλάβει. Αφού η ανοσοδιέγερση αν είναι σωστό το εμβόλιο είναι ήπια. Πως θα σε σκοτώσει το εμβόλιο;

Τώρα ότι δεν υπάρχει μόνιμη ανοσία είναι γεγονός. Μέσα σε ένα χρόνο θα έχει πέσει κατακόρυφα... Οπότε αυτό είναι σίγουρα θέμα και προφανώς δεν είναι το εμβόλιο που θα μας σώσει. Εκτός αν βγαίνει κάθε χρόνο νέο εμβόλιο, που με την μεταλλακτικότητα του ιού είναι δύσκολο, άσε δε που δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Αυτό δεν το έχω καταλάβει. Αφού η ανοσοδιέγερση αν είναι σωστό το εμβόλιο είναι ήπια. Πως θα σε σκοτώσει το εμβόλιο;
" Δεν μας σκοτώνει ο ίδιος ο ιός. Πεθαίνουμε από μία έντονη αντίδραση του ανοσοποιητικού. Εάν εγώ το ενισχύσω σε έναν ασθενή τότε θα πεθάνει από το εμβόλιο. Είναι κοινή λογική», υποστήριξε ο κ. Καθηγητής. "
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
δλδ στους ιούς σε σκοτώνει η ανοσοδιέργερση και όχι ο ίδιος ο ιός;
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
«Οι νέοι να κάνουν ό,τι θέλουν και μετά να μην πηγαίνουν στους παππούδες τους»

Κορονοπαρτι πχ...

Ατυχής οι δηλώσεις του καθηγητού κατά τη γνώμη μου. Μιλάει για ατομική υγιεινή και υπευθυνότητα αλλά προτρέπει τον νέο να στριμωχτει σαν τη σαρδέλα στα κωλομπαρα χωρίς να σκέφτεται πως και ο νέος μπορεί να νοσήσει και μάλιστα βαριά.

Τελικά, για να έχουμε και καλό λόγο, ο Τραμπ και ο Μποτζο χειρίστηκαν την κατάσταση σωστά με το να μην εφαρμόσουν lockdown, έστω και για μικρότερο χρονικό διάστημα συγκριτικά με τις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης;

Λευκό αποφάσισε. Είναι ο ιός πραγματικός ή τον κατασκεύασαν για να μας χαλάσουν τις διακοπές μας (παθών 😢);
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
δλδ στους ιούς σε σκοτώνει η ανοσοδιέργερση και όχι ο ίδιος ο ιός;

Στους ιούς δεν σε σκοτώνει η ανοσοδιέγερση, αλλά όταν έχεις έναν ήδη ασθενή από άλλη πάθηση με την οποία παλεύει το ανοσοποιητικό με το να εισάγεις και άλλη μεταβλητή στην εξίσωση το μόνο που κάνεις είναι να επιβαρύνεις τον οργανισμό που δεν μπορεί να αντεπεξέλθει σε δύο ανοιχτά "μέτωπα".

Είναι όλα κλειστά συστήματα και βασίζονται στις ισορροπίες. Αν ξεφύγεις από τα εύρη αντοχής, τα πράγματα είναι ζόρικα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αυτο που σκοτωνει, ειναι το χρημα, το συμφερον και η αδιαφορια a.k.a. στα @@ μας.
Πιστευω οτι το κεφαλαιο χρημα μαζι με πορτοσαλτσες κ.α το εχουμε εξαντλησει.

Τα καναλια εχουν ρεπορταζ για την προοδο στην ερευνα για το εμβολιο και ταυτοχρονα υπαρχουν αρθρα που μας λενε φατε ψαρι. Το παραπανω αρθρο δεν ειναι το μοναδικο. Τωρα συμβαινουν δυο πραγματα. Η επιστημονικη κοινοτητα μας τρολαρει ή τα πραγματα για την συγκεκριμενη κοινοτητα δεν ειναι οπως τα νομιζουμε. Ας μην ξεχναμε οτι ο πρωτος εμβολιαστης θα λαβει πολλα χρηματα.

Ο καθηγητης του αρθρου ξεκιναει με τα βασικα, την ατομικη υγιεινη. Οσοι χρησιμοποιουν μεσα μαζικης μεταφορας ειναι γνωστες του αντικειμενου. Το συχνο πλυσιμο των χεριων ειναι κατι που ηρθε με την επιδημια. Αυτο που θελει να μας πει ειναι οτι αυτα που κανει τωρα ο κοσμος, ειναι πραγματα που πρεπει να κανει ετσι και αλλιως επειδη καραδοκουν και αλλες αρρωστιες.

Σε γενικες γραμμες και με μια καλη αναλυση, μπορουμε να δουμε οτι δεν ειναι ατομο της "αγελης" κτλ ρεαλιστης ειναι ο ανθρωπος και μιλαει μεσα απο αυτα που ξερει και βλεπει και οχι με αυτα που νομιζει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
δεν πιστεύω να μην είστε PCMASTERACE και να έχετε τα άλλα από Παπουτσάνη...
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Αν καταφέρω να φτιάξω νέο pc τα Χριστούγεννα, θα προσπαθήσω να ενσωματώσω στο κουτί αντλία με αντισηπτικό.
Αν δεν βάλεις αντισηπτικό δεν θα ανάβει το μηχάνημα. :ROFLMAO:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Λοιπόν, +52 σήμερα και σταθερά ανεβαίνουμε και επιστρέφουν διάφορα μέτρα σιγά σιγά, για να πέφτουν τα στοιχήματα, πότε θα βαρέσουν καραντίνα #2?

Εγώ λέω καπάκια μετά τον 15αύγουστο για να κάνουν ταμείο οι παπάδες.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Όσο συνεχίζουμε να μην μας επιβάλλουν το να φοράμε μάσκες στις εκκλησίες και στους ναούς μας, δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εγω το βλεπω για Σεπτεμβρη, με την προυποθεση οτι δεν θα εχουμε δυνατο εκτροχιασμο. Η τουριστικη περιοδος δεν τελειωνει 15 Αυγουστου.

Μου εστειλε η γυναικα μου ενα video, απο αυτα που κυκλοφορουν ανα εκατομμυρια στο whatsApp και στο Facebook, απο αυτα με την conspiracy υφη.
Το τσεκαρα στο ιντερνετ αλλα το κατεβασαν. το δειτε το πριν το κατεβασουν, ισχυει :D. δεν υπαρχει πλεον στο facebook και στο youtube.
Ειναι video που το εκανε share και ο Τραμπ 😂


εδω το video σε μορφη text

Meanwhile ανοιξαν ταμειο για να χρηματοδοτησουν τους δικηγορους που θα αναλαβουν την υπερασπιση της, επειδη θα βρεξει μηνυσεις.

Νομιζω οτι ολοι θελουν να μας πεθανουν.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Λοιπόν, +52 σήμερα και σταθερά ανεβαίνουμε και επιστρέφουν διάφορα μέτρα σιγά σιγά, για να πέφτουν τα στοιχήματα, πότε θα βαρέσουν καραντίνα #2?

Εγώ λέω καπάκια μετά τον 15αύγουστο για να κάνουν ταμείο οι παπάδες.

Δε θα παιξει γενικευμενη καραντινα, τοπικα lockdown ναι...στα Χανια σχεδον σιγουρα...cyberpunk σου ερχομαι!!! (αν επιβιωσω :gap: )
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
κάθε φορά που βγαίνει κάποιος και λέει επίσημα ότι δεν θα παίξει γενική καραντίνα, βάζω +1 point στην γενική καραντίνα :p
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Ρε ένα δεύτερο lockdown θα έρθει σε πλήρη αντίθεση με το success story προπαγάνδα του κούλη που έπαιξε τόσους μήνες, δεν υπάρχει περίπτωση.
Το πιθανότερο είναι να κρύψουν νούμερα, κρούσματα, θανάτους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Ρε ένα δεύτερο lockdown θα έρθει σε πλήρη αντίθεση με το success story προπαγάνδα του κούλη που έπαιξε τόσους μήνες, δεν υπάρχει περίπτωση.
Το πιθανότερο είναι να κρύψουν νούμερα, κρούσματα, θανάτους.
και όσοι μας ζαλίζουν ότι εμφανίζουν περισσότερα θα πάθουν μπλακ ουτ και θα κάψουν φλάτζα :p
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Να ανταλλαξουμε λογαριασμους τραπεζης...τι ετσι θα πεφτει το στοιχημα;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Ψάχνω αναρτήσεις και δημοσιεύσεις στο facebook σχετικά με την χρήση μάσκας και αν αφορά εμένα και το γραφείο μου και έχω ξεράσει από τα μάτια με αυτά που γράφει ο καθένας σε σχόλια.
Πραγματικά μερικοί άνθρωποι έπρεπε να είναι σε ψυχιατρικές κλινικές ή δε ξέρω, υπάρχει κλινική για σκατοψυχιά;

Καλά για τους τζάμπα μάγκες keyboard warriors δεν το συζητάω... βασικά είμαι διχασμένος αν έπρεπε να το γράψω εδώ ή στον καφενέ για γέρους που λέμε για τους 50 φεύγα του facebook...
 
Top Bottom