What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
Ακούω κόσμο έξω να συζητάει και αν το θέμα δεν ήταν σοβαρό θα έπεφτα κάτω από τα γέλια. Όταν κλείσαμε την άνοιξη, "γιατί κλείσαμε, δεν χρειαζόταν". Τώρα που ανοίξαμε το καλοκαίρι, "γιατί ανοίξαμε, αφού πηγαίναμε καλά". Το ίδιο άτομο!
Το να αλλάζει γνώμη προς το σωστότερο δεν το λες και κακό.

Φοβάμαι τι θα γίνει στα νησιά πάντως που βασίζονται σε τουρίστες εξωτερικού. Εδώ Αίγιο έχουμε μεγάλη πληρότητα από ότι μαθαίνω, καθώς η πρωτεύουσα φαίνεται να προτιμάει να πάει οδικός διακοπές ώστε να επιστρέψει εύκολα αν γίνει κανένα μπαμ.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,263
Το να αλλάζει γνώμη προς το σωστότερο δεν το λες και κακό.

Μακάρι να πίστευα ότι όντως άλλαξε άποψη. Τον Σεπτέμβριο είμαι σίγουρος ότι θα ακούσω πάλι "γιατί κλείσαμε".
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
Εγώ εν το μεταξύ έχω αρχίσει να τραβάω τα βυζιά μου... τυπάκι που γνωρίζω και λέμε καμιά κουβέντα στο δρόμο μου έλεγε ότι και ναι και πρέπει να φοράμε μάσκες και το ένα και το άλλο και σήμερα στο facebook κάνει shares σχετικά με το ότι δεν έχουν συνταγματικό δικαίωμα να σε γράψουν για μη χρήση μάσκας κτλ κτλ... δεν πάμε καλά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Συνταγματικό δικαίωμα δεν έχουν όντως. Διότι το Σύνταγμα πρωτοσυγκροτηθηκε τον 19ο αιώνα, σοδομηθηκε αρκετές φορές τον 20ο (και με απόπειρες τον 21ο), αλλά σίγουρα ποτέ δεν αντιμετώπισε ακραιες συνθήκες όπως αυτή.

Εδιτ: πάτησα το ρηπλάι του σουν. Δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να φοράει μάσκα επειδή δεν το κατοχυρώνει το Σύνταγμα. Κοινή λογική κατά του ξεβολεματος και υπέρ του παππού που μπορεί και να πεθάνει έτσι και αναπνεύσει πάνω του.
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μεγάλο γλέντι με τις fast-track εγκρίσεις που παρακάμπτουν όλα τα πρωτόκολλα της FDA που θα υπήρχαν υπό κανονικές συνθήκες.

Παρόλα αυτά ,τα δεδομένα για την ίδια την ασθένεια παρότι υπάρχουν (από πλευράς δομής ιού και γενετικού υλικού τουλάχιστον) χρειάζονται σωστή επεξεργασία. Έπειτα ο σχεδιασμός και η παραγωγή είναι και αυτό χρονοβόρο κομμάτι. Θα έπρεπε ο κόσμος να είναι επιφυλακτικός για τις ήδη κλεισμένος συμφωνίες κυβερνήσεων με μεγάλες και μικρές εταιρίες και κατά πόσο αγοράζουν "έτοιμο" προϊόν.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327

Το καμπανακι ειχε χτυπησει αρκετες φορες αλλα η επιστημη κοστιζει.

Endit
Ο Κυριακος, μετα τον γελοιο χαιρετισμο ανακοινωσε οτι δεν μας παιρνει για αλλο lockdown.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
Επιστρέφει ο Τσιόρδας μετά από λαϊκή απαίτηση. (στο χωριό μου το λένε και έρχεται πούλος).

Νομίζω ότι το thread δεν έχει λόγο ύπαρξης πλέον και μένει απλά να αποδεχθούμε ότι θα πεθάνουμε όλοι :p
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,926
Επιστρέφει ο Τσιόρδας μετά από λαϊκή απαίτηση. (στο χωριό μου το λένε και έρχεται πούλος).

Δηλαδή να πάρουμε πάλι σβάρνα σουπερμάρκετ και φούρνους για αλεύρια και μαγιά;

Νομίζω ότι το thread δεν έχει λόγο ύπαρξης πλέον και μένει απλά να αποδεχθούμε ότι θα πεθάνουμε όλοι :p

Δηλαδή να ΜΗΝ πάρουμε πάλι σβάρνα σουπερμάρκετ και φούρνους για αλεύρια και μαγιά;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Δηλαδή να πάρουμε πάλι σβάρνα σουπερμάρκετ και φούρνους για αλεύρια και μαγιά;



Δηλαδή να ΜΗΝ πάρουμε πάλι σβάρνα σουπερμάρκετ και φούρνους για αλεύρια και μαγιά;
Τι να τα κάνεις αυτά??? Κολοχσρτο να στοκαρεις!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Το χαρτι κουζινας ειναι πιο οικονομικο, γιατι εχει μεγαλυτερη αντοχη στον χρονο και στον kwλο. Για τους ευαισθητου,ς η πετσετα του μπανιου κανει πολυ καλη δουλεια με μοναδικο μειονεκτημα το τακτικο πλυσιμο. Μπορει να σας βγαλει 3-4 μερες. Ευκολα και παντα με κριτηριο τα πραγματα που τρωτε.
Εαν βαριεστε να βαζετε πλυντηριο, να τρωτε μακαρονια και θα δειτε οτι θα πλενετε την πετσετα καθε 10 μερες.
Το πιτσιλιτιρι που εμφανιστηκε τον τελευταιο καιρο σαν νεο gudget της τουαλετας αλλα που ειναι παλια συνηθεια για την Ασια. Δροσιζει κιολας αλλα σας κανει μουσκεμα. Βρεγμενο κωλαρακι σε στεγνο βρακι ειναι σαν ηλιος με βροχη. Αφυσικα πραγματα.
Εαν το συνδιασετε με την πετσετα του μπανιου, θα πλενετε την πετσετα καθε 15 μερες. Προσεξτε ομως, την πετσετα να την βαζετε ξεχωριστα, μην σκουπισετε καμια μουτρα το πρωι.

Παλιο αλλα σημαντικο

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
121 ΚΑΙ διάγγελμα Μητσοτού?

Σταματήστε ότι κάνετε και τρεχάτε ΣΜ :p

meanwhile ο "δικός" μας...
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
ναταμας... κρούσμα στην Αιγιάλεια (δηλαδή Αίγιο και γύρο περιοχές).

Πάντως να πω την αλήθεια θα βγει και ένα καλό από όλα αυτά, εκτός από τα γίδια που ξεβρακώθηκαν με τις μαλακίες που πιστεύουν, αναμασάνε και υπερασπίζονται, βρήκα και ευκαιρία να κάνω νέο facebook όπου θα κρατήσω 10 φίλος και μόνο pages για tech/gaming....

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΤΟΥ FACEBOOK... (αλλά είμαι και πρεζάκιας και δε μπορώ να κόψω το facebook :D)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
ετσι και αλλιως δεν θα μεινει ζωντανος για να θαψει τους πεθαμενους. θα γεμισει νεκρους λογαριασμους το fb. tik tok να βαλεις.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
Σήμερα έξω από τις τράπεζες που γίνεται σταθερά χαμός (αφού δεν τους αφήνουν να μπουν μέσα πλέον) όλοι μάσκα, τώρα σας έπιασε ο πόνος, αλλά ας είναι, κάλιο αργά...

Ο σατανάς ο ζακ δεν με αφήνει να κάνω νέο account... wtf.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
"Ο Παναγιώτης Τσακλόγλου ορκίστηκε σήμερα με πολιτικό όρκο υφυπουργός εργασίας."


2947245.jpg



Σχεδόν Cyberpunk.
 
Top Bottom