What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
... μετά την έβαλαν με την μύτη έξω κτλ κτλ...

Από εδώ και στο εξής λέω να κυκλοφορώ με μια 12άδα μανταλάκια και όποιον/-α/-ο βλέπω με τη μύτη όξω, θα του/της/του την πιάνω (τη μύτη) με ένα μανταλάκι. :Ρ
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Παραπάνω θα χρειαστείς μιας και οι περισσότεροι με την μύτη έξω πάνε, έχω απορία πάντως αν σε τσιμπήσουν με μάσκα μεν αλλά την μύτη έξω δε μισή προστασία δηλαδή το πρόστιμο πάει μισό;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Παραπάνω θα χρειαστείς μιας και οι περισσότεροι με την μύτη έξω πάνε, έχω απορία πάντως αν σε τσιμπήσουν με μάσκα μεν αλλά την μύτη έξω δε μισή προστασία δηλαδή το πρόστιμο πάει μισό;
Η βλακεία που σε βαράει είναι ολόκληρη τότε, οπότε τόσο είναι και το πρόστιμο
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
"τραπέζια στα εστιατόρια έως 4 άτομα ή 6 άτομα αν είναι συγγενείς α' βαθμού"

+2 Save vs Disease when sitting next to a relative.

Είσαι μεγάλος μάγιστρος ρε Χαρδαλούμπα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Κανενα απο τα νεα μετρα δεν με επηρεαζει. Αυτα που με επηρεασαν, ειναι οσοι θεωρησαν οτι ειναι ασφαλεστερο να μην πιστεψεις στην επιδημια. Οπως το ειχε πει ο Μπουκοφσκι. Το προβλημα με τον κοσμο ειναι οτι οι εξυπνοι ειναι γεματοι αμφιβολιες ενω οι βλακες γεματοι αυτοπεποιθηση. Κατι σαν τον Σακη Ρουβα του Πειραια.
Αλλα πραγματα μου με επηρεαζουν και με προκαλουν:
Η κυβερνηση που προσεγγιζει την επιδημια σαν εκλογικο στοκο. Θυμαμαι εναν τυπο που ειχε ενα ατυχημα με το αυτοκινητο του. Στην πορτα του οδηγου δημιουργηθηκε ενα μεγαλο βαθουλωμα, απο αυτα που μια κλωτσια απο την μεσα πλευρα την εξαφανιζουν.
Πηρε το αυτοκινητο απο το φαναρτζιδικο και λιγες μερες μετα, επεσε ο βραχος απο στοκο. Ειχαν καλυψει το βαθουλωμα με στοκο, ουτε μια σφυρια με την ματσολα. Με μια λεκανη στοκο ελυσαν το προβλημα.
Το καθε προβλημα εχει δεκαδες ενεργειες που τις αποκαλουμε λυσεις, αλλα δεν λειτουργουν.
Συνεχιζω
Το νοητικο επιπεδο, που με αργα και σταθερα βηματα, η εκκινηση του ιντερνετ, το μετετρεψε σε επιδημια.
Φοραω μασκα αλλα μολις δω καποιον φιλο την κατεβαζω και κολαω διπλα του, για να τα πουμε. Καπως ετσι θα κολησε και ο τυπος που σκορπισε ολεθρο στο γηροκομειο. Ηθελε να μαθει πως περασε ο φιλος του στον διακοποσυνωστισμο.



"τραπέζια στα εστιατόρια έως 4 άτομα ή 6 άτομα αν είναι συγγενείς α' βαθμού"

+2 Save vs Disease when sitting next to a relative.

Είσαι μεγάλος μάγιστρος ρε Χαρδαλούμπα.

Το γνωστο στις ταξεις των αγγλοσαξωνων ως" keep it in the family".

endit
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεν εχω λογια. απλα ανατριχιαστικό.
αντιλογος: "ναι, αλλά και ο πολακης καπνιζει."

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Έχοντας δει τι συμβαίνει στα κυκλαδονησια είναι να απορείς για το κατά πόσο μας δουλεύουν ή αν όντως τα πράγματα είναι σοβαρά. Τόσο τα πρότερα μέτρα όσο και τα νεότερα είναι τουλάχιστον αστεία όταν είμαστε ο ένας πάνω στον άλλον, ανεξαρτήτου καταγωγης.
Καλά για τα πλοία ούτε λόγος... Ο ένας πάνω στον άλλον, μάσκες για να στεγνώνουν το πηγούνι και ευτυχώς που ήρθε η Παναγιά να μας σώσει.

Αν η κορόνα είναι σοβαρή, τότε δουλεύει ο ορισμός της αρπαχτης. Αν όχι, μας έχουν φλομωσει στο δούλεμα και μας κάνουν ότι θέλουν. Είναι να εύχεσαι να κολλήσουμε όλοι να ξεμπερδευουμε με αυτήν την ιστορία
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Από οτι βλέπω εδώ στην περιοχή, τα πράγματα έχουν ξεπεράσει το ''επικίνδυνο'' και έχουν μπει στο ''εκτός ελέγχου''.
Η Ιταλία πλέον ζητάει αρνητικό τεστ για τους Ελληνες. Ποιος; Η ιταλία, που έχει γίνει η χαρά του νεκροθάφτη.
Τα εισαγόμενα κρούσματα απο τους γείτονες, μας τροφοδοτούν ανελλιπώς με νέα αποθέματα ιού και εδώ μας λένε για ατομική ευθύνη των ντόπιων.
Για να καταλάβω δηλαδή, πως είχαν φανταστεί την επανεκκίνηση του τουρισμού;
Να πλημμυρίσει η χώρα με εισαγόμενους ασυμπτωματικούς τουρίστες που αλωνίζουν ελεύθερα χωρίς κανείς να τους ελέγχει και οι έλληνες να είμαστε όλο το καλοκαίρι σαν γιατροί που πρόκειται να πάμε να κάνουμε εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς σε ασθενή κα να φοβόμαστε ακόμη και να κλάσουμε χωρίς να φοράμε μάσκα; Με πλήρη απολύμανση και μάσκες, γάντια και ο εισαγόμενος ασυμπτωματικός δίπλα να είναι yolo με σαγιονάρα, κοντό παντελόνι να σπέρνει τον ιο χωρίς κυρώσεις; Κάτσε ρε φίλε έτσι πας γυρεύοντας για να δεις τις αντιδράσεις χαλάρωσης που βλέπουμε τώρα.
Δεν ξέρω αν αυτό ήθελαν, πάντως αυτό γίνεται τώρα.
Πάντως να λέμε και του στραβού το δίκιο και ο ντόπιος πληθυσμός χαλάρωσε πολύ και με το δίκιο του καθώς το πρώτο lockdown ήταν αυστηρό και θέλει να πάρει μια ανάσα πριν το επόμενο.
Έγινε ένα edit για ορθογραφικά και καλύτερη εξήγηση κάπου στο μέσο του κειμένου.
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Όταν ξεκινάς για διακοπές με κλειστά σύνορα και στην πορεία στα ανοίγει για να μην χάσει το έμβασμα τι να κάνει και ο άλλος; Περιμένει όλο τον χρόνο ένα καλοκαίρι να ξεσκασει από την ρουτίνα του, ειδικά δε αν τις προγραμμάτισε νωρίτερα, τι φταίει κι αυτός; Να απαγόρευαν εξ αρχής τον τουρισμό έτσι ώστε να μην είχαμε αυτές τις μετακινήσεις ή να είχαμε μόνο εσωτερικό τουρισμό. Τώρα να μας κουνάνε και το δάχτυλο; Κάπου ένα έλεος. Αλλά τι σκάω κι εγώ; Αφού πάλι τους ίδιους θα ψηφίσουμε..

Εν τω μεταξύ, γελάω με τους νησιώτες που κλαίγονται ότι δεν τα βγάζουν πέρα επειδή έριξαν τις τιμές. Λες και τόσα χρόνια δεν χόρτασαν να πουλάνε αέρα. Όποιον να ρωτήσεις κλάψα και δάκρυα. Κερασάκι στην τούρτα οι της εκκλησίας οι οποίοι χάσανε λέει σχεδόν όλα τους τα έσοδα, με τις εκκλησίες γεμάτες...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
οι μονοι που εχουν λογο για μενα να κλαιγονται, χρονό μου, ειναι οι παπαδες.
οι γεματες εκκλησιες δε λενε τιποτα. εκει εχει κερματα, κυριολεκτικα φραγκοδιφραγκα.
στα μυστηρια ειναι το ψωμακι. γαμοι, βαφτισια... εκει ο ματαιοδοξος κοσμακης που θελει 300 ατομα να δειξει τα λεφτα των πεθερικώνε εχει βαρεσει αναβολες και περιμενει να περασει ο κοβιντ.. και λογικα εχουν κοπεί τα εξτραδακια.

οφτοπικ και γενικοτερα μιλωντας, θα σου ελεγα οτι μυστηριο πραμα τα μυστηρια και να απεχεις οσο γινεται. ετσι κανω και γω. ειδικα το γαμο και την κηδεια κρατα τα οσο μπορεις μακριά.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Χωρις να θελω να υπερασπιστω καμμια κυβερνηση αλλα προσπαθωντας να ειμαι οσο αντικειμενικος και δικαιος γίνεται, νομίζω πως ολοι συμφωνουμε οτι ουτως ή αλλως θα γκρινιαζαμε.
Σε οποια αποφαση, σε οποιο μετρο, σε οποια προταση, οχι μονο γιατι κανεις δε γνωριζει ουσιαστικά τι παιζεται και δεν υπαρχει πανάκεια αλλα και επειδη είμαστε ξερολες και εμεις θα το καναμε αλλιως και σωστα...
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
εκει εχει κερματα, κυριολεκτικα φραγκοδιφραγκα.
στα μυστηρια ειναι το ψωμακι. γαμοι, βαφτισια...

Μαζευε κι ας είναι ρόγες αδερφέ. Μεγάλο και βαθύ πράγμα το παγκάρι.

Χρόνο έχε υπόψιν σου ότι μιλάς για κόσμο που είχε μάθει να δουλεύει 2-3 μήνες και να ζει τους υπόλοιπους 9 περιμένοντας. Μπορώ και να αναπτύξω αλλά όταν θα έχουν ξεθυμάνει οι μπύρες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564


ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ. Οι Ιερείς μας είναι αδύνατον να νοσήσουν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261


ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ. Οι Ιερείς μας είναι αδύνατον να νοσήσουν.

Είναι τρομακτικό πόσο εύκολα ο κόσμος αγνοεί την επιστήμη. Η πίστη μπορεί και πρέπει να συνυπάρχει με τη λογική.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Οι Ιερείς μας είναι αδύνατον να νοσήσουν.
Δεν ηταν αρκετα πιστοι. τους φουκαραδες χωρις μασκα, τους περιμενουν στην γωνια για να τους μπλεξουν με νομικες διαδικασιες και προστιμα.
Καποιους που εξασκουν την παπικη ως επαγγελμα και ως εθελοντισμο, που ελεγαν και λενε οτι στην Εκκλησια δεν κολαει. Ειχαμε και την περιπτωση με τον παπα Αρη, που εδιωξε την γυναικα απο την εκκλησια, Αυτοι γιατι δεν ειναι φυλακη;
Την εχω βαρεθει αυτη την κοινωνια.

Με πηρε ενας φιλος απο Αφρικη. Επαναλαμβανω, περιεργο που δεν μιλανε στις ειδησεις για Αφρικη, σχεδον ποτε. Στην αρχη ειχαν εναν ψιλο-ελεγχο αλλα τωρα η κατασταση ειναι εκτος ελεγχου. Τι να κλεισουν οι παραπαιουσες οικονομιες της μητερας Αφρικης;
Κανει μπαμ οτι οι δημοσιοι υπαλληλοι δεν εχουν πληρωθει. Ολη η αστυνομια, ακομα και οι τεμπελοτεροι, εχουν βγει στους δρομους και μοιραζουν προστιμα σε οποιον δεν φοραει μασκα. Εξω απο το σπιτι σου να σε πιασουν, να βαζεις λαδι στην κλειδαρια της εξωπορτας, χωρις να φορας μασκα, προστιμο και μαλιστα υπερτσουχτερο. Λογικα, τους εχουν πει οτι βγαλουν απο τα προστιμα δικο τους.
Το κλεισιμο των καταστηματων κτλ δεν αντεξε πολυ.
Εκει ειχαν και πολλους ξενους που την εκαναν με ελαφρα απο την καραντινα, οπως συμβαινει σε περιπτωσεις και στα μερη μας.
Παλαιοκωστες της καραντινας, πλαστα τεστ, καθυστερημενοι παντου.... ναι, εχω σιχαθει την υπαρξη μου σε αυτον τον χωροχρονο.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Να με συμπαθάτε, αλλά έτσι όπως άρχισα να διαβάζω τον τίτλο "Παπάς, παπαδιά και 2 ψάλτες..." πήγε αλλού το μυαλό μου. :Ρ
 
Top Bottom