What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Έχουμε και τον Μπαλάφα, ο οποίος μάλλον κάηκε από τα πολλά τσιγάρα και άνοιξε το κουτί του Sin Boy με τις θεωρίες...
Πάντως μου έκανε εντύπωση που τοποθετήθηκε κυβερνητικός για τις κεραίες 5g
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Αυτή είναι η μία πλευρά. Εγώ το βλέπω ως " ο Koulis που άνοιξε τον τουρισμό προκειμένου να μην βάλουν (όλες) οι επιχειρήσεις του κλάδου λουκέτο."
Και κάπου εδώ φαίνεται η αδυναμία του ελληνικού κράτους το οποίο βασίζεται από μια μόνον πηγη εσόδων, τον τουρισμό.
Τώρα, ελληνικό κράτος και οργάνωση είναι δύο έννοιες αντίθετες. Πάντα ήταν.

Ας μην ξεχνάμε πως τα λίγα ανακοινωθέντα κρούσματα οφείλονταν στα περιορισμένα τεστ. Ακόμη και τον τουρισμό να μην άνοιγε, ο καθένας μας θα έπρεπε να συνεχίσει την καθημερινότητα του μετά τον lockdown με υπευθυνότητα φορώντας μάσκα και κρατώντας αποστάσεις.

@nitro912gr
Δεν ακολουθώ την σελίδα. Από τρίτο πρόσωπο μου βγήκε στον τοίχο μου.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Και κάπου εδώ φαίνεται η αδυναμία του ελληνικού κράτους το οποίο βασίζεται από μια μόνον πηγη εσόδων, τον τουρισμό.

Όχι ρε μαν, επιλογή υπήρχε και αυτή ήταν η επαρκής αποζημίωση όλων των πληγέντων στο τουρισμό και τις εξαρτώμενες από αυτόν επιχείρησεις από το ευρωπαϊκό ταμείο στήριξης και το περίφημο μαξιλάρι των ζαιων. Ο Κούλης επέλεξε να μας αφήσει όλους στη μοίρα μας και τα φράγκα να τα δώσει σε δικούς του (ΜΜΕ, σκοιλ ελικικου,φράχτης Έβρο, μάσκες κλπ)και τα υπόλοιπα να τα κρατήσει για μορφή εκλογοεπιδοματος τη στρατηγική στιγμή για αυτόν που θα θέλει να επιβάλει το επόμενο μνημόνιο
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,451
έπρεπε να το περιμένουμε, δηλαδή στην τελική ναι οκ καλά τη πήγαν στην αρχή, αλλά δεν θα ξεχάσουμε και τις ρίζες μας σαν Έλληνες Βαλκάνιοι... μια στο καρφί και 2 στο πέταλο.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Τα έλεγα εγώ!! (Ώρες ώρες νιώθω σαν τον γυαλακια στο lord of the flies... Θα αρχίσω να κοιτώ για πέτρες πάνω απ' το κεφάλι μου :trollface:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,451
φίλος πολύ ντισαγκράρεις ξέρω εγώ, έχεις κάτι μαζί μου; μην είσαι με τους ιλουμινάτους; ξέρω εγώ;

:eek:



:trollface:
να πάρε και από μένα ένα, πως σου φάνηκε; ε; ε;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,480
Ναι ρε γατακια, αλλα λεφτα βγηκαν. σκοιλ, ΜΜΕ, μασκες.....
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
πραγματικα ειναι εντυπωσιακο πως συνηθιζει ο ανθρωπος και δεν ασχολειται πια.
θελω να πω οκ με το σκοιλ ελικικου ηταν τοσο εξωφθαλμα παρανομο και παραλογο αυτο που γινοταν, ηταν και χαβαλετζιδικο θεμα και ασχοληθηκε κοσμος και τρολαρε κλπ.

εδω δεν το χω παρακολουθησει το θεμα, αλλα εχει περασει καπως στο ντουκου. πειτε μου καλοι μου αθρωποι, ποια ειναι η επισημη δικαιολογια δηλαδη για την ελαφρως νταουνράιτ παρανοικη ιδεα να δωσουν σε καθε παιδακι απο ενα παγουρινο? γιατι οχι ξερω γω, μια ομπρελα, μια κασετινα, ενα τραμπολίνο, κατι οτι ναναι τελος παντων???
 
Last edited:

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
πειτε μου καλοι μου αθρωποι, ποια ειναι η επισημη δικαιολογια δηλαδη για την ελαφρα νταουνράιτ παρανοικη ιδεα να δωσουν σε καθε παιδακι απο ενα παγουρινο?

Η καργια ειπε οτι:

" Πρόκειται για λύση που και εξυπηρετεί τους αναγκαίους όρους υγιεινής αλλά είναι και ωφέλιμη για το περιβάλλον. "

Απο την ενημερωση πολιτικων συντακτων προχτες 24/8/20
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,140
τα παιδιά θα πίνουν με *ασφάλεια* νερό στο σχολείο από το δικό τους παγούρι μόνο και δεν θα συνωστίζονται στις βρύσες στο προαύλιο.

(πάντως όταν πήγαινα 2η δημοτικού (πριν 30 χρονάκια περίπου) είχα πάθει πολύ άσχημη οξεία πυώδη αμυγδαλίτιδα απο τις κοινόχρηστες κωλοβρύσες - να τα λέμε και αυτά)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,480
Η λογικη ειναι, Βαλε μασκουλα και εμεις θα σου δωσουμε δωρο ενα παγουρι; Η αληθεια ειναι οτι αξιολογη απαντηση δεν εχω διαβασει. Δεν θελουν συνωστισμο στο νεροτηριο, οπου για να πιεις νερο πρεπει να βγαλεις την μασκα σου;

Καλα κανουν. Οταν πηγαινα Γυμνασιο και ελαχιστες μερες πριν την εναρξη της σχολικης χρονιας, πηγα με ενα φιλο-συμμαθητη, και πλυναμε τα ποδια μας στις βρυσες, οτανλεω πλυναμε εννοω τριβαμε τα ποδια μας στις βρυσες. Περασαμε την χρονια γελωντας με οσους επιναν νερο, στα βαρετα διαλειμματα. Ειχαμε αφησει δυο "αθικτες". κοιτακοιτακοιτα ωωωω τον βλακα, επιασε κουβεντα και αφησε την καλη.
Κοιτα! αυτη που σου αρεσει, παει να πιει νερο απο την δικια μου βρυση. φωναζε ο αλλος για να της τραβηξει την προσοχη. ωωωω την γλυτωσε, παρταμαλακα.

pagu.jpg


edit
ουπς!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
να σαι καλα, τιναπεις. με διαφωτισες.

καλα ειπε η κοπελιά. ειναι γνωστο ποσο εξυπηρετει το παγουρινο τους ορους υγιεινης. μονο που υπαρχει.

- γεια σας, ειμαι το παγουρινο.
- γεια σου παγουρινο, ειμαι ο κωστας. τι παιζει με την παρτη σου, χαουζ ιτ χανγκινγκ μπρό?
- εδω μωρε, εξυπηρετω τους ορους υγιεινης. ΚΑΙ ειμαι ωφελιμο για το περιβαλλον.
- οκ, για να το λες. κι αν σε γεμισω με βοτκα ή με γουισκυ ή με ουρα καστορα??
- κατσε να ρωτησω και θα σου πω. τα λεμε.
- ση γιου αραουντ. αγκώνα.
- αγκώνα και σε σενα.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Τον μέσο όρο των 17 παιδιών σε κάθε τάξη πώς σκατά τον έβγαλαν; Τα σχολεία στα χωριά μέτρησαν; Εγώ ξέρω για 22 με 25 παιδιά σε κάθε τάξη (στο Δημοτικό τουλάχιστον).

Για αποφυγή συνωστισμού στις βρύσες θα δώσουν παγούρι. Μάλιστα.
Όταν αδειάσει το παγούρι, πού θα το γεμίζουν ρε; Μήπως θα έχουν καμιά εξωγήινη νανοτεχνολογία με απεριόριστη ροή απ' τις 08:00 μέχρι τις 14:00;

Γελοίοι άνθρωποι σε θέσεις ευθύνης.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Γελοίοι άνθρωποι σε θέσεις ευθύνης.


Και αυτος ειναι ο κυριος λογος που διαλυεται ολη η λογικη που εχει απομεινει στην ελληνικη κοινωνια σημερα
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,984
Ωραία, το πρόβλημα του νερού λύθηκε. Το πρόβλημα της αποβολής του πώς θα λυθεί, που θα τρέχουν όλα μαζί στις τουαλέτες μετά;... :Ρ
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,984
Με μπέρδεψαν οι φωτό σου Βόρειε... Δηλαδή, θες να μας πεις ότι είτε θα "ανακυκλώνουν" το νερό που πίνουν, κατουρώντας το στα παγούρια τους ή θα έχουν ατομικά κουτιά με άμμο για να κάνουν την ανάγκη τους;...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Αν τα κουτιά είναι δωρεα της οφσορ της γκραμποφσκι τότε να είσαι σίγουρος ότι θα μπουν σα σχέδιο Β
 
Top Bottom