What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
σημερα στον ηλεκτρικο, στο μισογεμάτο βαγονι μου, ετσι χωρις να το καλοσκεφτω, εξαφνα, χωρις προειδοποιηση, ΕΒΗΞΑ.
οχι, μη φανταστεις κανενα ξεροβηχα, συνεχομενο η χλεμπονιαρικο ή "παραγωγικο" που ειναι η μοντερνα εκφραση που χρησιμοποιουν τα κομενακια στο φουμπου. οχι. ηταν ενα ντροπαλο, χαμηλοφωνο, σχεδον αμηχανο γκουχ. ενα.
ξαφνικα, η απολυτη σιγη. τα σκυμμενα κεφαλια, σηκωθηκαν απ τα κινητα, απ τα ταμπλετ (πιο σπανιο), απ τα βιβλια (σπανιοτατο). εβλεπα τα γεματα μισος βλεμματα μπροστα μου. και τα ενιωθα στην πλατη μου να με τρυπανε. κοιταξα το κινητο μου. ταχα μ ενδιαφερον.
με κοιταξε κι αυτο. χωρις ενδιαφερον.
αφησα να περασουν λιγα δευτερολεπτα και σηκωσα το κεφαλι. με κοιταγαν ακομα. αρχισα να μη νιωθω ανετα. σκεφτομουαν εικονες με τους πισω μου να εχουν σηκωθει και σαν ντεσπεραντα, κομαντα και παρτιζανς (1941 συγκεκριμενα) μαζι να με πλησιαζουν στελθι και να ετοιμαζονται να πατησουν το σημα κινδυνου και να με πεταξουν οξω στο σκοτεινο τουνελ.

σκεφτηκα να ψελισω: "λαθος ακουσατε καλε κυριοι. ηταν ρεψιμο... ή κλασιμο ακομα ακομα..."
σιγουρα καλυτερα θα αντιδρουσαν αν ηταν κατι απ αυτα.
η ενταση μεγαλωνε. τρομακτικη, πηχτη. μπορουσες σχεδον να την κοψεις με μαχαιρι (παντα ηθελα να το γραψω αυτο.)
ξαφνικα, σ αυτο το σετινγκ της καταστροφης, χτυπησε ενα κινητο. ο τυπος το σηκωσε, και σαν να ξυπνησαν ολοι ξαφνικα απο κακο ονειρο, γυρισαν στις δουλειες τους. την ειχα βγαλει καθαρη. αλλά μπρο μου, ηταν φακινγκ close call.

η ιστορια ηταν αληθινη. καντε τα κουμαντα σας. ο κοσμος εχει ξεφυγει.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
σκεφτηκα να ψελισω: "λαθος ακουσατε καλε κυριοι. ηταν ρεψιμο... ή κλασιμο ακομα ακομα..."
σιγουρα καλυτερα θα αντιδρουσαν αν ηταν κατι απ αυτα.

Αν η κλανιά είχε και λίγο υγρό (σκατ) θα μπορούσε να μεταφέρει και ιικό φορτίο πάνω στη θέση. Προτείνω να φοράμε και σερβιέτες από δω και πέρα.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

Αλλά ναι, σε νιώθω. Θυμάμαι ένα άλλο ζώο που φτερνίστηκε και είχε κατεβάσει την μάσκα τελείως. Και κει ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΜΥΤΗ στο λεωφορείο έτσι;;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αδερφε πιταφχιο, χτυπησες το καρφι στο κεφαλι. συνάμα, εδειξες ακομα μια φορα τον αναμφισβητητο πλουτο γνωσεων σου σε ορολογιες σκοτεινων ιστοτοπων του νετ. και στο σκατ μπορει να μεταφερθει ιικο φορτιο και στο σκουίρτινγκ και στο φουττζομπινγκ ακομα ακομα. αυτο δε σημαινει οτι θα κοψωμε ετσι αναλαφρα τις καλυτερες των συνηθειων μας.

θα τον νικησωμε τον ιο. αρκει να μη διασκεδαζωμε εντονα. το ειπε και ο πραιμ πριν λιγας ωρας. εκλαψα λιγο με την τοση εξειδικευση στο φινγκερ ποιντινγκ. ειπωθηκαν λογια ΑΛΗΘΕΙΑΣ για τους ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΑΣ συγκεκριμενα.
σας ξερουμε ρε. οχι, που θα ξεφευγατε.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Δεν ξερω γιατι βγηκαν οι αποριες για την ΝΟΚΙΑ που ειναι στην Σουηδια.
Ολα Σουηδια ειναι ρε μαγκες. Στην Ελλαδα ζουμε. Ποιος εχει παει σε σκαντιναβιαν μπαρ για να βρει γκομενα απο την Νορβηγια; πχχχ.
καντε μια στατιστικη για να δειτε ποσοι θα σας πουν Σουηδια.
Για να επανελθω.
Ξεχασα να πω κατι απο την χθεσινη κτηνωδια. Επαιξε συνοδεια στον σταθμο Μοναστηρακι, για να παρει το βαγονι μια φιλη μου.
Στην μεταβολη βλεπω καθιστο πορτοφολα, μη με ρωτησετε πως γνωριζα το ποιον του, ο οποιος καθεται μονος του με την μασκουλα του. Σηκωνεται και παιρνει θεση οπως παιρνω και εγω. Κοβω λιγο απο την ευθεια και το παω λιγο δεξια προς το μερος του και με βλεμα καρφωμενο πανω του. Μεταβολη ο τυπος και καθεται ξανα, αφου με το υψος του δεν θα με κουραζε να του σκαψω τον λακο.
Τωρα με τις μασκες και την εγκληματικοτητα παιζει ενα θεμα.

οφτοπικ επειδη αναμνησεις.
Πιτσιρικας, εμπαινα σε γραμμη λεωφορειου η οποια ηταν θερμοκηπιο πορτοφολαδων. στεκομουν ορθιος διπλα σε καποιον και πιανομουν απο την χειρολαβη, δεν ξερω εαν τωρα εχουν χειρολαβες τα λεωφορεια, ισως ηλεκτρομαγνητικη βαρυτητα. Ετσι εφερνα το φερμουαρ της τσεπης του μπουφαν μου στα μουτρα του. Προσπαθουσε ο δολιος να ανοιξει το φερμουαρ αλλα επαιζε πατεντα, κατεβαινε δυο-τρια δοντακια και τραβαγε χειροφρενο, δεν ανοιγε. που και που γυριζα αδιαφορα προς το μερος του πορτοφολα και εκανα κινηση να κλεισω το φερμουαρ, αυτο το ελαχιστο κενο. Ηθελα να δω ποσες μεθοδους εχουν για να τραβηχτουν χωρις να καρφωθουν.
Εαν εκεινη την εποχη επαιζαν κινητα με καμερες, εγω και οι φιλοι μου θα ειχαμε φτιαξει απιστευτες κωμωδιες.
Ετσι διασκεδαζαμε εκεινο τον καιρο, φτηνα. με δυο εισιτηρια λεωφορειου γελουσαμε ολη μερα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Εν τω μεταξύ το σπίτι μου είναι δίπλα στη Ρωμαϊκή Αγορά στη Θεσσαλονίκη, όπου γίνεται κάθε βράδυ το σώσε από κόσμο που αράζει για μπύρες μόλις κλείνουν τα μαγαζιά, και ακούγεται τώρα ως το γραφείο μου το μεγάφωνο της αστυνομίας που αναπαράγει το μήνυμα "παρακαλείσθε όπως απομακρυνθείτε από το σημείο, για προληπτικούς λόγους". Το να ακούω αυτό το μήνυμα ενώ παίζω Watch Dogs Legion δημιουργεί ενοχλητικά έντονη ατμόσφαιρα δυστοπίας.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Για τα μαγαζιά της περιοχής ξέρω ότι υπάρχουν κονέ με τους ένστολους και τους γραβατωμενους. Όλοι οι έλεγχοι γίνονται στα μικρομάγαζα που πάνε δέκα γερόντια και όσοι δουλεύουν με τους αθηνεζους και κόβουν τα χιλιάρικα με την ώρα, είναι στο απυρόβλητο. Εν τέλει και μετά την πρώτη αγανάκτηση πέσανε κάτι όμορφα πρόστιμα, εν αντιθέσει με την καραντίνα όπου πήγανε σε άκυρα άτομα.

Δηλαδή μία από τα ίδια. Όσοι έχουν μπάρμπα δουλεύουν και οι άλλοι κόψτε τον λαιμό σας.

Ξέθαψα τα παλιά μου δισκάκια μέσα στα όπου είναι τα Baldurs Gate. Πλέον δεν φοβάμαι κανέναν Χαρδαλιά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Εμένα με πλησίαζαν κάτι γίδια γέροι υπερβολικά (ακόμα και χωρίς κορώνα υπερβολικά), έκανα ότι βήχω... μπααααα.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Το τραγικό με τα lockdowns είναι ότι φωνάζουν άτομα που πριν απ' αυτό κυκλοφορούσαν χωρίς μάσκα. Και τώρα ζητάνε και τα ρέστα.
Στην Πάτρα ούτε οι μισοί δεν φοράνε (κάτι γελοιότητες που τις κατεβάζουν στο πιγούνι ή κάτω απ' τη μύτη δεν μετράνε). Κυρίως νέοι, αλλά και μεγαλύτερης ηλικίας. Όταν όμως έρθει το lockdown (γιατί θα έρθει), θα κλαίγονται.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ας μην αφηνετε τα βλεματα να επηρεαζουν την μασκα σας. Ο επιμενων νικα. Εγινα αποδεκτος απο την σεχτα των αντιμασκικων.
Εσυ εισαι καλο παιδι, ποτε φορας μασκας και ποτε δεν φορας (ψεμα).
αυτα
m.jpg
[/ISPOILER]
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
1000αρικάκι σήμερα, καλά πάει αυτό. Εμάς εν το μεταξύ μας κατέβασαν σε επίπεδο 2, αλλά από δευτέρα... ότι να 'ναι. Το ΣΚ δηλαδή με τα εξτρά μέτρα επίπεδο 3, αλλά από Δευτέρα όλα πόπα. Μέχρι Τρίτη που όπως πάει με τα κρούσματα θα μας ανεβάσουν πάλι 3.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πηγα να πιω καφε σε σπιτι αρνητων μασκας και επιδημιας.Πηγαινω επειδη ο συζυγος, λογω δουλειας, φοραει μασκα ολη μερα και αντισυπτικα στο φουλ. Το ιδιο και η ξαδερφη μου.
Σε καποια στιγμη και ενω εχει προηγηθει το, θα μας βαλουν τσιπακια για να μας κανουν ρομποτακια, χτυπαει το κινητο της ξαδερφης μου. Ενας ξαδερφος απο Σουηδια εκανε βιντεοκληση και τα ειπαμε λιγο. Του ειπαμε για τις μασκες και τα ωραρια και μας ειπε οτι εκει δεν υπαρχει ουτε ιχνος προστασιας.
Ειδες; εκει δηλαδη γιατι δεν παιρνουν μετρα; μονο εδω μας κοροιδευουν. ο ξαδερφος του λεει, συμπαθα με πατριωτη αλλα ιος υπαρχει και μαλιστα αρρωστησα και εγω, τωρα ειμαι καλα αλλα εφαγα πακετο.
.... σιωπη....
Αργοτερα κανω την ερωτηση, τωρα που ειδες ανθρωπο που σου ειπε οτι ηταν αρρωστος, πιστευεις οτι υπαρχει ο ιος;
Μου ειπε ΟΧΙ!! ναι ρε μορτες, η απαντηση ηταν αρνητικη γιατι ο ξαδερφος εκ Σουηδιας, ισως ειχε κατι αλλο και απλα του ειπαν οτι ειχε covid.
Και εγω, μου λεει, πολυ πριν σκασει η επιδημια στην Κινα, ειχα αρρωστησει με πυρετο για μια εβδομαδα και παραλιγο να γυρισει σε πνευμονια. Ηθελα να του απαντησω αλλα γιατι να ριξω την φωνη μου στο κενο;
αφου εγινε reboot στα κερασματα απο τον φουρνο, δεν μου καιγεται καρφακι για τους αρνητες, τα μετρα κτλ τα εχω ξαναζησει.
Τα μηλοπιτακια τα εσπασαν σημερα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Λογικό, οι άνθρωποι αυτοί δεν είναι οι άνθρωποι που έχουν γνώμη, είναι οι άνθρωποι που έχουν πίστη.
Πίστη στη μαλακια που αποφάσισαν να πιστεύουν.

Δύσκολα αλλάζει η πίστη.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Το θέμα είναι ότι κάτι τέτοιοι πιάνονται από χαζομάρες (?) της κυβέρνησης. Όταν βγαίνουν παραέξω κάτι ψεύτικες καταγραφές, ενισχύεται η πίστη τους.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Το θέμα είναι ότι κάτι τέτοιοι πιάνονται από χαζομάρες (?) της κυβέρνησης. Όταν βγαίνουν παραέξω κάτι ψεύτικες καταγραφές, ενισχύεται η πίστη τους.
Συμφωνώ και επαυξάνω μαν!!! Όταν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στη κυβέρνηση βγαίνουν παραφυσικά, θεωρίες συνομωσίας, εκμετάλλευση από ακραίους μισαλλοδοξους κλπ

Ωραίο αρθρακι-αποψη



Και για να μη κράζω μόνο, παραθέτω και το πώς θα μπορούσε να γίνει μέσω του καλού παραδείγματος της νέας Ζηλανδίας

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Συμφωνώ και επαυξάνω μαν!!! Όταν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στη κυβέρνηση βγαίνουν παραφυσικά, θεωρίες συνομωσίας, εκμετάλλευση από ακραίους μισαλλοδοξους κλπ

Όχι. Όχι δηλαδή ότι η κυβέρνηση χαίρει ή αξίζει εμπιστοσύνης, αλλά και η καλύτερη κυβέρνηση του κόσμου να ήταν, πάλι θα ανθούσαν τα παραφυσικά και οι θεωρίες συνωμοσίας (όπως ακριβώς συμβαίνει και στη Νέα Ζηναλδία που έβαλες ως παράδειγμα, έχω συγγενείς και βλέπω τι γίνεται στα facebook τους). Ακριβώς επειδή είναι θέμα πίστης και παιδείας, η πρώτη δεν αλλάζει με γεγονότα και η δεύτερη δεν διορθώνεται από μια καλή κυβέρνηση/τετραετία μετά από δεκαετίες πανζουρλισμού.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Όχι. Όχι δηλαδή ότι η κυβέρνηση χαίρει ή αξίζει εμπιστοσύνης, αλλά και η καλύτερη κυβέρνηση του κόσμου να ήταν, πάλι θα ανθούσαν τα παραφυσικά και οι θεωρίες συνωμοσίας (όπως ακριβώς συμβαίνει και στη Νέα Ζηναλδία που έβαλες ως παράδειγμα, έχω συγγενείς και βλέπω τι γίνεται στα facebook τους). Ακριβώς επειδή είναι θέμα πίστης και παιδείας, η πρώτη δεν αλλάζει με γεγονότα και η δεύτερη δεν διορθώνεται από μια καλή κυβέρνηση/τετραετία μετά από δεκαετίες πανζουρλισμού.

Το οτι παντα και παντου υπαρχουν περιθωριακοι και συνομοσιολογοι ειναι το ενα και δεν εχω λογο να διαφωνησω μαζι σου γιατι και γω το πιστευω.

Το αυτοι οι τυποι να παυουν να ειναι περιθωριακοι και να βγαινουν πρωτη μουρη στο καβουρι, επειδη η πλειοψηφια του κοσμου δεν εχει εμπιστοσυνη στις εκαστοτε μορφες εξουσιας και το εκμεταλλευονται κρυφοφασιστες και γυμνοσαλιαγκες ειναι το αλλο. Παρε για παραδειγμα τι γινεται στην Ναπολη. Ακροδεξιοι μισαλλοδοξοι πολιτικαντηδες παρεα με συνομοσιολογους και μαφιοζους βγαινουν μπροστα.

Γιατι; Επειδη οι δομες εξουσιας εχουν αποτυχει να προστατεψουν αποτελεσματικα τους πολιτες, με αποτελεσμα να υπαρχει καχυποψια που διαδιδεται σα φωτια σε ξεροχορτα μεσω κοινωνικων δικτυων και αυτην την καχυποψια να την καπηλευονται οι ανωτερω επιτηδειοι.


 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αυτα τα πραγματα υπηρχαν απο παλια και αντανακλουν τον φοβο του κοσμου για το μελλον. Τον φοβο τον καλλιεργουν καποιοι αλλοι για να περασουν τα δικα τους μηνυματα που υπο κανονικες συνθηκες δεν θα περνουσαν.
Σε λιγο, οσοι εχουν χτισει ενα σπιτακι με τον ιδρωτα τους θα κληθουν να πληρωσουν ενοικιο στο κρατος. Ετησιο ενοικιο και για τα αυτοκινητα.
Τωρα συζητανε εαν μαζι με τα λεφτα σου θα πρεπει να χανεις και το σπιτι σου. Θα μας βαλουν τσιπακια για να μας κανουν ρομποτ.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

vs

 
Top Bottom