What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
ποσο με ενοχλει το καταμουτρο ψεμα ρε φουστη.
δε θες να πεις οτι επειδη δεν μπορω να δινω ειδικες αδειες σ ολο τον κοσμο, θα κρατησω ανοιχτα τα δημοτικα?? πες ρε παιδι μου οτι λογω συνεπειων για την οικονομια και την υγεια των παπουδων , θα τ αφησω ανοιχτα. πες ενα ψεματακι και μια αληθεια μαζι, ετσι γι αλλαγη.
οχι ομως. οοοοχι.
βγαινεις και λες: εχω μελετες που λενε οτι ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ, αυτα με τον "σωτηρη" διπλα. που σε κοιταει και λιωνει και σκυβει το κεφαλακι χαριτωμενα, ως χαριτοβρυτη νδροπαλή κορασίς. κι αμα διαφωνει καποιος στην μαγικη σκεψη σου, τον λες ψεκασμενο. και βεβαια σε 5 μερες εχουν κλεισει 300 σχολεια δημοτικα σ ολη την ελλαδα. και το παιρνεις πισω αναγκαστικα. και εστω και τωρα δε λες: οκ, σορυ ειναι κατι νεο η φαση, δεν ξεραμε τι θα συμβει ακριβως, εγινε αυτο, τα κλεινουμε τωρα και προχωραμε... οχιιιιιιιιιιιιιιι.

Τα πετσοταισμενα μμε και τα 20ρικάκια στα σχολια των σαιτς αρχιζουν και διακινουν μια ακομα πιο ΜΑΛΑΚΙΣΜΕΝΗ θεωρια απ αυτην με τα παιδια στις πλατειες με τις μπυρες και τ ανοιχτα περιπτερα...
οι δικαιολογιες που θα παιξουν ειναι:
1. οτι μαζευονται πολλοι γονεις λεει στο σχολασμα, αρα μαζωξη, αρα ιος (δε σχολιαζω, στερεψαν οι λεξεις) και
2. εχει πολλη κινηση το πρωι επειδη οι γονεις πανε τα παιδια τους σχολειο.

μηπως λεω εγω εχει κινηση επειδη οπως μου λεει ο ΠΕ καθε πρωι στην κηφισιας μπαινουν τα ΟΡΓΑΝΑ σ ΟΛΕΣ τις λωριδες και κανουν ελεγχους χωρις να πιανουν κανεναν κιολας?? (γιατι ποιος θα ειναι τοσο τρομπας και μαζοχας να παει 7 η ωρα το πρωι για βολτα στην κηφισιας χωρις χαρτια?)
το ιδιο γινεται σε ολες τις μεγαλες οδικες αρτηριες (βασ σοφιας, αμαλιας κλπ).
με μια λεξη, εχει χαθει η μπαλα τελειως με τα σοβαρα θεματα (κρουσματα, θανατοι, μεθ) κι απ την αλλη ο κοσμος εχει αρχισει να εξοργιζεται με τον γελοιο κι επιπολαιο τροπο που αντιμετωπιζονται τα παντα, για να μην ακουστει ενα συγνωμη και για να μην φταιξει ο μωυσης εστω και μια φορα και χαλασει το (ηδη χαλασμενο) προφιλ του.

που μπαι δε γουει, δεν τονε βλεπω καλα. ψυχικοψυχολογικα. αληθεια τωρα. χτες στη βουλη, γυαλιζε το ματι, τσιριζε κι ειπε πολλα και πολυ χοντρα....
που να χαμε και καμια δυναμικη αντιπολιτευση....
παιζει μονος του και θα ρθει δευτερος. εδω θα ειμαστε.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Για τσεκάρετε λίγο αυτό εδώ :


Σελίδες 22-23

Καταρχάς τις χρονικές περιόδους 2014-2015 και 2016-2017 ο H3N2 είχε θερίσει απ' ότι βλέπουμε με 4.100 και 3.500 νεκρούς αντίστοιχα.
Τότε δεν χρειαζόταν κάποια καραντίνα.
Δεύτερον : στο διάγραμμα 11 καταλαβαίνει κανείς τι γίνεται; Λέει «αποδιδόμενοι στη γρίπη θανάτοι (σε χιλιάδες)» και δείχνει τη 2η εβδομάδα του 2019 3.000+ θανάτους ενώ την επόμενη εβδομάδα 3.000, και την 4η εβδομάδα ---> 2.800 περίπου. Τι παίζει; Δεν μιλάει για συγκεκριμένο τύπο γρίπης, αλλά γενικά για όλους τους ιούς της γρίπης;

Τρίτον και τελευταίον : Έχετε ακούσει και σεις ότι κάποιοι, έχουν πει στους συγγενείς θανόντων σε νοσοκομεία , πως , αν δηλώσουν πως ο συγγενής τους πέθανε απο Κορωνοΐό θα έχει τσάμπα ταφή από το κράτος (λόγω πανδημίας καλύπτεται λένε). Αυτό ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα;

Btw τώρα βρισκόμαστε στου 997 θανάτους.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Ενδιαφέρον σφηνάκι ιστορίας που αγνοούσα.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Για τσεκάρετε λίγο αυτό εδώ :


Σελίδες 22-23

Καταρχάς τις χρονικές περιόδους 2014-2015 και 2016-2017 ο H3N2 είχε θερίσει απ' ότι βλέπουμε με 4.100 και 3.500 νεκρούς αντίστοιχα.
Τότε δεν χρειαζόταν κάποια καραντίνα.
Δεύτερον : στο διάγραμμα 11 καταλαβαίνει κανείς τι γίνεται; Λέει «αποδιδόμενοι στη γρίπη θανάτοι (σε χιλιάδες)» και δείχνει τη 2η εβδομάδα του 2019 3.000+ θανάτους ενώ την επόμενη εβδομάδα 3.000, και την 4η εβδομάδα ---> 2.800 περίπου. Τι παίζει; Δεν μιλάει για συγκεκριμένο τύπο γρίπης, αλλά γενικά για όλους τους ιούς της γρίπης;

Τρίτον και τελευταίον : Έχετε ακούσει και σεις ότι κάποιοι, έχουν πει στους συγγενείς θανόντων σε νοσοκομεία , πως , αν δηλώσουν πως ο συγγενής τους πέθανε απο Κορωνοΐό θα έχει τσάμπα ταφή από το κράτος (λόγω πανδημίας καλύπτεται λένε). Αυτό ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα;

Btw τώρα βρισκόμαστε στου 997 θανάτους.
Δεν είμαι στατικολόγος και ίσως μπορεί κάποιος να το εξηγήσει καλύτερα αλλά νομίζω είναι λάθος να συγκρίνουμε τους αποδιδόμενους στατιστικά θανάτους της γρίπης με τους πραγματικά καταγεγραμένους θανάτους από κορονοιό. Για το τρίτο το έχω ακούσει κι εγώ από πολλούς αλλά όλοι το έχουν ακούσει από καποιον άλλο, κανείς στο δικό μου περιβάλλον δε μου έχει μεταφέρει προσωπική εμπειρία από κάτι τέτοιο.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Έχετε ακούσει και σεις ότι κάποιοι, έχουν πει στους συγγενείς θανόντων σε νοσοκομεία , πως , αν δηλώσουν πως ο συγγενής τους πέθανε απο Κορωνοΐό θα έχει τσάμπα ταφή από το κράτος (λόγω πανδημίας καλύπτεται λένε). Αυτό ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα;

Για το τρίτο το έχω ακούσει κι εγώ από πολλούς αλλά όλοι το έχουν ακούσει από καποιον άλλο, κανείς στο δικό μου περιβάλλον δε μου έχει μεταφέρει προσωπική εμπειρία από κάτι τέτοιο.
Ο καθένας έχει ακούσει και κάτι διαφορετικό. Εμένα ας πούμε μου έχουν πει ότι παίρνουν και 4000 ευρά. Ό, τι να' ναι δηλαδή.
Αυτό που ξέρω να πω όμως με σιγουριά είναι παθολογικό περιστατικό υπερήλικου ανθρώπου, αντί στο νοσοκομείο να τον στείλουν στην παθολογική, τον έβαλαν στην πτέρυγα με τα covid, παρόλο που σε δύο συνεχόμενα τεστ ήταν αρνητικός. Τον λόγο δεν τον ξέρω, οπότε ο καθένας ας φανταστεί ό, τι θέλει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,470

Ενδιαφέρον σφηνάκι ιστορίας που αγνοούσα.
Ουτε εγω το ηξερα αυτο το περιστατικο. Επειδη το διαβασα, ειναι η αλλη ακρη του προβληματος που βιωνουμε σημερα αλλα θα συμφωνησω με αυτο
"όταν υπάρχουν ζωές σε κίνδυνο, είναι καλύτερο να είσαι στην πλευρά της υπερβολικής και πρόωρης αντίδρασης, αντί για εκείνη της καθυστερημένης αντίδρασης". Αρκει να μην ειναι αντιδρασεις πανικου.
Στο σημερινο προβλημα. Οι κυβερνησεις καθυστερησαν πολυ να κινηθουν και τα πρωτα μετρα ηταν πολυ χλιαρα εως μηδενικα. Ουτε καν κοινη προσεγγιση στο θεμα δεν ειχαμε.
Η διαμαχη για την χρηση μασκας θα επρεπε να μας ειχε προετοιμασει ψυχολογικα για αυτο που θα επακολουθησει.
Για την ωρα, ο μεγαλυτερος ξενιστης του ιου ειναι οι κρατικες οικονομιες και η διαφυγη ψηφων.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,356

Όπως αναφέρεται, έγιναν τεστ σε ένα σύνολο 145.000 ατόμων των ενόπλων δυνάμεων, με το ποσοστό θετικών κρουσμάτων να απαντά μόλις στο 0,004%, σημειώνοντας πως είναι πολύ μικρότερο σε σχέση με τον υπόλοιπο πληθυσμό.



Κατά τα άλλα φταίνε οι νέοι. Αλίμονο στους νέους ωρε!!!!

Η σιδηρά πειθαρχία του ελληνικού στρατεύματος μάς έβγαλε ασπροπρόσωπους. Το λογικό συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι χρειαζόμαστε μια χούντα για να νικήσει τον κορονοϊό.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,470
Για να καταλαβω. Οι νεανισκοι ειναι υπευθηνοι για την διασπορα, αλλα οι νεοσυλλεκτοι που παρουσιαστηκαν, με ελαχιστες εξαιρεσεις, ειναι κομπλε;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,356
Για να καταλαβω. Οι νεανισκοι ειναι υπευθηνοι για την διασπορα, αλλα οι νεοσυλλεκτοι που παρουσιαστηκαν, με ελαχιστες εξαιρεσεις, ειναι κομπλε;

Μάλλον έχουν φάει εμπλοκή και δεν έχουν εξόδους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,470
Μπορει να τους στελνουν ολους μαζι, σε κανενα φυλακιο στο τριεθνες οπου η ληθη ειναι και η καθημερινοτητα. πας εκει και σε ξεχνανε και οι γονεις σου.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Η σιδηρά πειθαρχία του ελληνικού στρατεύματος μάς έβγαλε ασπροπρόσωπους. Το λογικό συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι χρειαζόμαστε μια χούντα για να νικήσει τον κορονοϊό.

Έχω την εντύπωση, ότι αυτά είναι p@p@ries καμαρωτές!! 150 είχε η ΣΜΥ μόνο!! Επειδή όμως είναι πιτσιρικάδες και σε σχετικά καλύτερη φυσική κατάσταση, από τον γενικό πληθυσμό, είναι χωρίς ή με πολύ ελαφρά συμπτώματα!! Άλλο το ένα, άλλο το άλλο!! Το ότι δεν δημιουργήθηκαν σοβαρά προβλήματα, δε σημαίνει ότι δεν είχαν κρούσματα!!


img208-e1605334785438.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
meanwhile εδώ κάτω στο Αίγιο, αρχιεπίσκοπος με κορώνα... τον έχει επισκεφθεί ένας θεός ξέρει πόσος κόσμος. Ένα το κρατούμενο.

Πρώην αρχιεπίσκοπος, ο γνωστός... επίσης θετικός. Μόνο που δεν το είπε σε κανέναν και κυκλοφορούσε κλάιν... άλλο ένα κρατούμενο.

Τυπικά άνθρωποι που γνωρίζω πήγαιναν τόσο καιρό κανονικότατα για κοινωνία την Κυριακή...

Προσωπικά έχω χεστεί επάνω μου γιατί όπου να 'ναι θα αρχίσουν να σκάνε αυτά, όπως έσκασαν στην Θεσσαλονίκη τα του Αγίου Δημητρίου...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
Σήμερα πήρε το μάτι μου ότι φταίει το μάζεμα της ελιάς
αυτες ειναι οι γνωστες κυβερνητικες πονηριες να πετανε το φταιξιμο σε ομαδες ανθρωπων που δεν ψηφιζουν τους αριστους ( πχ εδω στην ουσια κατηγορουν τους αλλοδαπους εργατες που ερχονται για λιγους μηνες για να μαζεψουν τους καρπους).
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
τιναπεις, μου κανες την καρδια περιβολι...
οχι οτι περιμενα κατι διαφορετικο, αλλά ειχα μια ελπιδα οτι θα παρουν οι μωυσηδες το εμβολιο και θα μας αφησουν στην ησυχια μας, εμας τους ψεκασμενους. απ οτι βλεπω ομως, θα ειναι και πρακτικα αδυνατο. πολυ διαφωτιστικο αρθρο.


σε άλλα νεα, εντελως στα μουλωχτα ερχεται αυτο:


κοιταξτε κυριε χρυσοτετοιε, υπαρχουν κι αλλοι χωροι, κλειστοι κιολας, που μαζευεται κοσμος, και παραπανω απο 4. αυριο εχει 15 ο μηνας και κυριακη κιολας.. να υποθεσω οτι θα πεσουν κι εκει προστιμα πενταχιλιαρα?? αλλά ξεχασα. εκει δεν κολλαει.

προκαλουν οσο μπορουν για να γινει μανουρα. καλα, και τιποτα να μη γινει σε πιθανη πορεια, περιμενω τρελλη προβοκατσια. πολυ ξυλο, ισως και χειροτερα... μακαρι να βγω ψευτης... για να φυγει λιγο η προσοχη της κοινης γνωμης απ τις τελευταιες γκαφες και για ν αρχισει ο κοινωνικος αυτοματισμος εντονα, οχι οτι σταματησε και ποτέ.


σε τρίτα νεα, αν υπαρχει θεουλης εκει πανω, εχει τρελλο χιουμορ. εσκιζε τα ιματια του ο αμβροσιος τοσο καιρο οτι ο κορωνιος δεν κολλαει στις εκκλησιες γιατι ο θεος φυλαει αυτους που τον αγαπουν και τους αγαπαει κι αυτος. αρα, να υποθεσω, οτι του αμβ δεν του χει και πολλλη συμπαθεια, ετσι??
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Ακόμη κι ένας να πάει στην πορεία, θα μας λένε για κάναν μήνα μετά ότι ο ιός εξαπλώθηκε λόγω της πορείας του Πολυτεχνείου.
Δεν ξέρω αν έχουν κάποιο πλάνο τύπου δόγματος του σοκ ή αν απλώς παίζουν με τους πολίτες για να δουν σε πιο σημείο θα απασφαλίσουν, αν απασφαλίσουν.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
χρονό, κανουν και χιουμορακι επισης. προκαλουν κανονικα.
η επιλογη του αριθμου 4 στην αποφαση δεν ειναι τυχαια. η χουντα ειχε απαγορευσει τις δημοσιες συναθροισεις 5 ατομων και πανω. κι ερχεται ο χρυσοβαλαντης και μου το κανει 4. ενω θα μπορουσε να πει 20, 15, 10. το ιδιο ακριβως θα ηταν στην ουσια, μιας και μιλαμε για πορεία.

επισημως ο μωυσης ξεπερασε και τη χουντα. κλεισιμο ματιου στα ορφανα της χ.α. ή απλα μπλακ (καταμαυρο ομως) χιουμορ?
 
Top Bottom