What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
εγώ δεν έχω καταλάβει ρε @Χειρομαλάχτης γιατί είσαι τόσο πρόθυμος να τσιμπήσεις την ετικέτα ζέος, ψεκασμένος ή ότι άλλο έχουμε πει κατά καιρούς. Μου φαίνεται ότι έχεις μπλέξει λίγο τους όρους γιατί ψήφισες ΣΥΡΙΖΑ και θεωρείς ότι αυτά τα λένε για όποιον ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ.

Όχι δεν πάω καφενέ... είναι επικίνδυνο μέρος...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Δεν αλλαζω τιποτα, εχω μαθει να ζω με τα λαθη μου. Δεν ειναι τεμπελια, συμβιβασμος και εγωισμος. Τα λαθη ειναι μερος του εαυτου μας. ειναι μια στιγμη που ζησαμε, γιατι δηλαδη να διαγραψω στιγμες απο την ζωη μου; Οταν παταω 3-4 πληκτρα μαζι, το διορθωνω αλλα οταν το μυαλο μου εχει κολησει οτι ετσι ειναι η λεξη, δεν το αλλαζω. Ειναι εμπειρια και οι εμπειριες, συνηθως, ερχονται σε ακριβο πακετο.
Οπως τοτε που ηπιες λιγο παραπανω και σου αρεσε η χοντρη, που σε λιγουρευοταν απο πριν. Ετσι μαθαινεις οτι δεν πρεπει να ξεπερνας το οριο γιατι ερχεται και η στιγμη που βγαζει λιγουρα το μελανουρι αλλα αντι να σκυψεις στο γλυκο. σκυβεις για να κανεις εμετο.
Τωρα που μου εδειξες το λαθος, δεν θα το ξανακανω. Αν το διορθωσω το λαθος τι μενει απο την ορθογραφικη σου αξιολογηση; τιποτα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
είσαι τόσο πρόθυμος να τσιμπήσεις την ετικέτα ζέος, ψεκασμένος ή ότι άλλο έχουμε πει κατά καιρούς

π.χ. την ετικετα ψεκασμενος δεν την τσιμπησα απο σας δω μεσα. ειρωνευομαι κοτζάμου πραιμ μινιστερ που την ειπε δημοσια σε διαγγελμα, εννοωντας ολους οσους δεν συμφωνουν με τα μετρα του η την πρακτικη του.
ακομα κι αν με πω ψεκασμενο, πιστεψε με, δεν το λεω αρνητικα. γιατι απλά με αγαπω πολυ. και το ζαιος θετικα το λεω για μενα. άλλοι πιστευουν οτι ειναι ελαττωμα η αρνητικο, εγω πλεονεκτημα το θεωρω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Αν το κανω ετσι και αυριο, μεθαυριο σε 2-3 χρονια. Πεταγομαι σαν αλλος μπαγκς μπανι, απο την τρυπουλα μου και κραζω τον χρονομαν επειδη εγραψε το "και" με "λαμδα". Ο χρονομαν σαν κοινωνικο λαγωνικο θα ψαξει και θα βρει το λαθος μου.
που ειχα μεινει; ναι, εαν δεν ακολουθησω την συμβουλη σου, αυτο δεν θα συμβει ποτε. γιατι να επεμβω στο μελλον;
Το αφηνω ως εχει και τον βγαζω και τρελο ΚΑΙ θα εχουμε κατι να συζητησουμε.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
....δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα για το αν ο δημόσιος τομέας είναι άχρηστος.

Άχρηστος με την έννοια ότι στελεχώνεται από άχρηστους, ναι μπορεί να είναι.

Άχρηστος με την έννοια του Αχρείαστος, όχι. Είναι αναγκαίος ένα σοβαρός δη-
μόσιος τομέας στην Παιδεία, Υγεία, ΜΜΜ κλπ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
ναι ρε παιδιά μην τα κάνουμε όλα ίσωμα και εγώ όταν βρίζω το δημόσιο βρίζω το κάθε κομματικό βόδι που μπήκε να ξύσει τα παπάρια του.

Ούτε είναι όλοι άχρηστοι, ούτε το δημόσιο στο σύνολο. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που κάνουν σωστά, καλά και ευγενικά την δουλειά τους.

Το να υπάρχουν δημόσιες παροχές είναι εξαιρετικό, όπως πολύ άσχημα είδαμε τι γίνεται τώρα στις ΗΠΑ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Μηχανή του χρόνου και γράφει τόσο νορμάλ τίτλο το λινκ; Είναι καλά εκεί ή έπαθαν τίποτα; :p

Τέλος πάντων, την έχουμε κάτσει την βαρκούλα μας και αυτές οι μπούρδες περί "άνοιγμα της αγοράς για xmas" είναι φαντασιώσεις του μητσοτάκη. Με τι λεφτά θα ψωνίσει ο κόσμος;
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
με αυτα που μαζευε στο λοκνταουν, δεν παρακολουθεις τις συντευξεις του πρωθυπουργου μας αρχηγου των αριστων-συγχρονου μωυση- συζυγου υπερκομψης?
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Τέλος πάντων, την έχουμε κάτσει την βαρκούλα μας και αυτές οι μπούρδες περί "άνοιγμα της αγοράς για xmas" είναι φαντασιώσεις του μητσοτάκη. Με τι λεφτά θα ψωνίσει ο κόσμος;

με δουλεύεις τώρα? Υπάρχει στην Ελλάδα κόσμος και στα Ελληνικά φορουμ που αυτές τις μέρες σκάνε από 1000 μέχρι 2000 ευρώ έτσι για πλακα
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Ξέρουμε αν κόψανε κάποιες κατηγορίες από το 13033?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Η ανυπαρξια της κοινωνικης ισοτητας ειναι γνωστη απο τοτε που γεννηθηκαμε. Η ευκολια που εχουμε να ριχνουμε πετρες σε οποιον εχει να δωσει χρηματα που εμεις δεν εχουμε, ειναι αδικη γιατι δεν γνωριζουμε ΚΑΙ ανηκει στην σφαιρα του δεν μπορει καποιος να ειναι καλυτερος απο εμας. Σωστα;
Η ημι-καραντινα μπαινει σε ρυθμους μπακαλικου. Πριν δεκα μερες ειχαμε 300 κρουσματα και σημερα εχουμε 100. εαν χαλαρωσουμε λιγο τα μετρα, θα κινηθει το χρημα και θα κλεισουμε πριν παει παλι στα 300. εαν γινουν 310 θα ριξουμε την ζημια στην ατομικη ευθΥνη.
Με αυτους τους μπακαλιστικους υπολογισμους θα ειμαστε σε καραντινα μεχρι να κολησουν ολοι.

Μεσα στην οικονομικη ζημια δεν θα υπολογισουν τον αστοχο για την περιοδο μεγαλο κλαπαρχιδι περιπατο. Μιλαμε για χρηματα που θα μπορουσαν να βοηθησουν πολλους ανθρωπους και οχι τα λιγα φιλαρακια που δεν εχουν να βαλουν βενζινη στην μαστανγκ. Αυτα τα φιλαρακια ανηκουν στην κοινωνικη ανισοτητα.

Ο χρονος που δινουν σε λεξεις και ελπιδες για το ανοιγμα της κοινωνιας δεν αποτελει λυση του προβληματος και δεν ειναι το ζητουμενο.
Για πολλους ειναι και μπαινουν σε λαθος μονοπατια. Ο καθενας θα πρεπει να αναρωτηθει ποσες φορες ειπε, εγω νομιζα.
Η επιδημια ειναι ενα καταπληκτικο απορρυπαντικο που μπορει να καθαρισει την κοινωνια. ποιος ειπε οτι δεν ειναι σιγουρο οτι η μασκα προστατευει; ποιος πολιτικος ειπε οτι στην εκκλησια δεν κολαει; ποιος ειπε ψεμματα για τα λεωφορεια; ποιος ανοιξε τα συνορα χωρις την υπαρξη τεστ; ποιος μαζεψε ψηφοφορους στην ομονοια και την αλλη μερα χτυπησε πιτσιρικαδες σε αλλες πλατειες;
Ποιος εδωσε χρηματα για πραγματα που πρεπει να γινονται δωρεαν; πχ σε καναλια και εφημεριδες. Η λιστα ειναι πολυ μεγαλη.
Αν στις επομενες εκλογες ξαναβγει ο ριακος, σημαινει οτι η κοινωνια εμεινε ευχαριστημενη απο ολα αυτα και δεν θα εχουμε λογο να γκρινιαζουμε.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί πρέπει να ανοίξουν τα σχολεία για 2 βδομάδες; Το βρίσκω εντελώς ανούσιο και μόνο προβλήματα θα φέρει. Ή μήπως σε αυτό στοχεύουν;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Τα wtf της ημέρας.......
 
Top Bottom