What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813

Νεοφιλελε Ελλαδα 2020
Δεν καταλαβαίνω γιατί πάνε στο σούπερ για ίντερνετ. Αφού έχουν κινητά, αρκεί να ανοίξουν τα δεδομένα. Και με μηδενική κάρτα, η σύνδεση στο σχολικό δίκτυο λειτουργεί κανονικά.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Οντως προσπαθησα να μπω στο www.sch.gr με κινητο που δεν εχει καρτα με ενεργοποιημενα τα δεδομενα.
Μετα απο 3-4 προσπαθειες με αφησε να μπω, αν και λαγκαρει.

Πατησα μετα να μπω στο "Τηλεδιασκεψη Webex" δοκιμαστικα. 5/5 προσπαθειες μου βγαζει the connection was reset.
Φανταζομαι το ιδιο θα προσπαθησαν και εκει και φαγαν ακυρο, βρισκοντας τη λυση του μινιμαρκετ.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά φίλος εκπαιδευτικός που είχε πρόβλημα με το ίντερνετ σπίτι του, συνδέθηκε έτσι χωρίς πρόβλημα. Θα τον ρωτήσω για παραπάνω λεπτομέρειες
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
@tinapeis όντως υπάρχουν προβλήματα με την σύνδεση στις φόρμες της webex και sch.gr μέσω μηδενικών δεδομένων, από εμπειρία γνωστών μας σε νησί. Οπότε και καταφεύγουν στην λύση του WiFi ή των MB Data.
Αλλά ναι, είναι μια εικόνα που χτυπά, ένα καλό τσίμπημα. Ευτυχώς φιλοτιμηθηκαν οι άνθρωποι εκεί στο κοντινό ΣΜ και προενεβη στην παραχώρηση των κωδικών τους WiFi. Τώρα δηλαδή θα πρέπει να αναμένουν την στιγμή της επιστροφής στα θρανία, γιατί μάνα και παιδιά θα έχουν κάθε μέρα αυτό το βάσανο.
Δυστυχώς, φτάσαμε για άλλη μια φορά να πρέπει να είμαστε ευγνώμονες που έχουμε πρόσβαση στην πολυτέλεια αυτή. Αλλά θα μου πεις να 'ταν μόνο αυτό το πρόβλημα, είναι τόσα και τόσα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Την συγκεκριμενη φαση την θυμαμαι. Εκεινη την περιοδο την εκανα ταρατσα στην Ασια. Εκει ειχαν wifi παντου και αυτο σημαινει ακομα και στα χωρια μεσα στην ζουγκλα. βεβαια καποιες ωρες την μερα αλλα ηταν δωρεαν και αυτο ηταν εργο που τους πηρε μερικα χρονια.
Ο Σαμαρας το εκανε πραγματικοτητα με μια δηλωση στην τηλεοραση. Ελλαδαρα ρε.

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Επιβεβαιώνω ότι χωρίς δεδομένα δεν μπορείς να συνδεθείς στο webex. Η προσωρινή λύση είναι να ακούς την καθηγήτρια μέω τηλεφώνου.
καθηγήτρια του σχολείου εδώ είπε επί λέξη στην τάξη της αδερφής μου
"Μα καλά δεν μπορείτε να πάρετε έστω ένα λάπτοπ με 150ε και να βάλετε ένα πακέτο δεδομένων για όσο δύο τρεις μήνες; Σιγά το κόστος. Να κόψετε από αλλού."
Ευτυχώς τα νέα παιδιά είναι ξύπνια και την άρχισαν στο γιουχάρισμα με αποτέλεσμα να σχολάσουν νωρίτερα :p τώρα περιμένω με την ελπίδα της κάνουν καμιά καταγγελία και οι γονείς των παιδιών μπας και βάλει μυαλό ή νέας Μαρκορά που μας βρήκε
 

Crusader

Gelatinous Cube
Joined
Dec 12, 2012
Messages
101
Επιβεβαιώνω ότι χωρίς δεδομένα δεν μπορείς να συνδεθείς στο webex. Η προσωρινή λύση είναι να ακούς την καθηγήτρια μέω τηλεφώνου.
καθηγήτρια του σχολείου εδώ είπε επί λέξη στην τάξη της αδερφής μου
"Μα καλά δεν μπορείτε να πάρετε έστω ένα λάπτοπ με 150ε και να βάλετε ένα πακέτο δεδομένων για όσο δύο τρεις μήνες; Σιγά το κόστος. Να κόψετε από αλλού."
Ευτυχώς τα νέα παιδιά είναι ξύπνια και την άρχισαν στο γιουχάρισμα με αποτέλεσμα να σχολάσουν νωρίτερα :p τώρα περιμένω με την ελπίδα της κάνουν καμιά καταγγελία και οι γονείς των παιδιών μπας και βάλει μυαλό ή νέας Μαρκορά που μας βρήκε

καλά είπε, δε μπορείς να μείνεις νηστικός 2-3 μήνες; Η πνευματική τροφή είναι ανώτερη της υλικής.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Να τους πει κάποιος οτι δεν είμαστε εμείς εκείνοι που τρώνε οτι μλκια κινείται σαν τους χιμπαντζήδες......... :ROFLMAO:
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Aφου δεν είναι τόσο πολλά γιατί δεν κάνει η ίδια ένα μικρο δωράκι στα παιδιά, σιγά το κόστος. (Με θύμισε Μαρία Αντουανέτα η φάση)
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ο ενας τα ριχνει στον αλλο...καυτη πατατα και καμμενοι οι πολιτες
Πως να τους εμπιστευεις ρε φιλε; Πως;
Δολος; Ανικανοτητα; Κουτοπονηρια; Ολα μαζι;


Επιτελικο κρατος.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
επισης γελαω πολυ που ο Τυχερουλης μετα το τραπεζωμα με τον αρχιεπισκοπο ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν μπηκε σε καμμια καραντινα κι εχει κολλησει 6-7 απ το υπουργικο συμβουλιο. σημερα μπηκε ο πλακιωτακης στον ευαγγελισμο. βεβαια περναει στο ντουκου το θεμα, πλακα κανουμε? αφου βγουνε, καλα ναναι οι αθρωποι, το μαθαινουμε.

κατι ψελισε η φωφη στη βουλη, αλλά ειναι πολλα τα λεφτα...

κι ερχεται και νεα δοση, τωρα με την αρση. περιμενω πως και πως σπυρο παπαδοπουλο η λουλη ντυμενους αηβασιληδες με μουσικη υποκρουση σαββοπουλο η πρωτοψαλτη:
"δε μενουμε σπιτι... βγαινουμε 10 μερες, ψωνιζουμε χωρις αυριο με τις ΑΠΟΤΑΜΙΕΥΣΕΙΣ μας και στις 8/1 σαν τους καλικατζαρους εξαφανιζομαστε απο προσωπου γης, ξαναβουλιαζουμε στους καναπεδες με πιτσοσουβλακα και νετφλιξ μεχρι το πασχα!. καλη χρονια!!"
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Ο ενας τα ριχνει στον αλλο...καυτη πατατα και καμμενοι οι πολιτες
Πως να τους εμπιστευεις ρε φιλε; Πως;
Δολος; Ανικανοτητα; Κουτοπονηρια; Ολα μαζι;


Ε πες το ότι ήταν λάθος στα ντάτα τόσο καιρό και εμείς νομίζαμε ότι
ήταν ανίκανα και αδιάφορα τομάρια και τα κράζαμε άδικα.

Μόλις ολοκληρωθεί το sync οι τα xls θα ξημερώσει μια νέα μέρα για
τη μάχη κατά του Covid.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Ο Οργανισμός επισημαίνει πως επανασυστάθηκε τον Οκτώβριο του 2019 και δομήθηκε μέσα στη μεγάλη κρίση του κορωνοϊού, «με νέα ταυτότητα εμπιστοσύνης στη συνείδηση των πολιτών. Η συνεργασία με την Επιτροπή Λοιμωξιολόγων, ήταν, είναι και θα παραμείνει άριστη».


Ειναι Αριστοι ρε,λενε την αληθεια, εμπιστευτειτε τους!!
:gap::gap::gap:

 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Μίλησα με τον φίλο εκπαιδευτικό και με ενημέρωσε πιο λεπτομερώς.

Είχε και κάρτα και δεδομένα αλλά δεν του τα "έφαγε" καθόλου η σύνδεση.
Σύνδεση με webex στην τάξη του.
Μου επισήμανε γιατί του ανέφερα ότι σε άλλους δεν λειτουργούσε ότι σύμφωνα με την ενημέρωση που έχουν από το υπουργείο, ότι η "δωρεάν" σύνδεση αφορά μόνο συγκεκριμένες διευθύνσεις. Μου τις έστειλε και τις επισυνάπτω και εδώ για όποιον ενδιαφέρετε.
CiscoWebexMeetings:
· Meet virtually with Cisco Webex. Anytime, anywhere, on any device.
· Meet virtually with Cisco Webex. Anytime, anywhere, on any device.
· Meet virtually with Cisco Webex. Anytime, anywhere, on any device.
· Meet virtually with Cisco Webex. Anytime, anywhere, on any device.
· Meet virtually with Cisco Webex. Anytime, anywhere, on any device.
· webex.sch.gr

Θα πιθανολογήσω ότι σε αυτούς που έχουν πρόβλημα, ότι οφείλεται στο ότι δεν καταναλώνει δεδομένα η "τάξη" αλλά για να πραγματοποιηθεί η αρχική σύνδεση, χρησιμοποιούνται data (dns resolution?) εκτός σύμβασης που εάν δεν έχεις, δεν ολοκληρώνεται η σύνδεση.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Θενξ που μοιραστηκες αυτες τις πληροφοριες!!
Θα τις προωθησω και γω σε δικους μου φιλους δασκαλους για να ενημερωσουν τους γονεις των μαθητων τους! :)
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
"Έχω ένα είδος απογοήτευσης και θυμού για το πώς φέρθηκε η κοινωνία σε διαφορετικές ηλικίες. Δηλαδή, ένα μωρό παιδί το θεωρούμε άξιο για να ζήσει, αλλά δεν ξέρουμε αν είναι βόδι όρθιο ή είναι άνθρωπος που έχει μια αξία. Έναν γέρο ξέρουμε τι ψάρια έπιασε στη ζωή του. Εγώ, αν ήταν να σώσω έναν άνθρωπο στην ηλικία μου, που ζει ακόμα και δεν τα ‘χει χάσει, παρά ένα παιδί που δεν ξέρω τι θα γίνει, θα ‘σωζα τον γέροντα, γιατί να το ρισκάρω, ο γέρος είναι μια πραγματική αξία"



vs

Japanese Seniors: Send Us To Damaged Nuclear Plant

The founder of Skilled Veterans is Yasuteru Yamada, a slight, soft-spoken man of 72.


"My generation built these nuclear plants. So we have to take responsibility for them. We can't dump this on the next generation."

Kazuko Sasaki, a 72-year-old grandmother who has volunteered to help clean up the Fukashima nuclear plant

His decision to gather senior volunteers, he says, was based neither on courage nor altruism, but on a brutally realistic calculus. It would be better to send men and women who have finished raising families and are in the sunset of their lives, rather than younger workers whose lives could be cut short by extreme radiation exposure.



======================
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τις επομενες ημερες ισως να εχουμε καποια φασαρια, ψιλοσκανδαλο. οχι οτι δεν εχουμε καθε μερα.
 
Top Bottom