What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Αυτο εννοεις;



τι παραπανω;



edit:

εχουμε νεοτερα απο την οικογενεια στο Ρεθεμνο

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Έχω απορίες με βάση τα παραπάνω, αλλά έχω πιει καφέ και λέω να μην παίξω τάβλι στο καφενείο. :gap:

Ανοίγουν τα γυμναστήρια σε 3 μέρες εδώ πέρα, θα ξεκινήσω να έχω τύψεις που δεν πηγαίνω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
οχι φιλε μου. Οπως ειπα, αν καποιος πει οτι τις επομενες μερες θα σκασει σκανδαλο θα τον πουν προφητη.
Επαιξε μια υγειονομικη βομβα, που ειναι και μοδατη εκφραση, σε μερος που δεν θα επρεπε, με καποιον που σε ηταν remote εργασια-καραντινα απο την εποχη της καραντινα #1 επειδη ειχε ενα θεμα υγειας.
Επειδη δεν ειχε δυο θεματα υγειας, του ειπαν να κανει τεστ και να γυρισει στο γραφειακι του. Εκανε το τεστ αλλα δεν περιμενε τα αποτελεσματα και μετα απο δυο μερες του ειπαν οτι ειναι +.
Με αυτα που εχουμε ακουσει τους τελευταιους μηνες, αυτο το περιστατικο τσουλαει σιγα σαν τα αβγα ομως δεν ειναι τοσο απλο γιατι εχει πολυ σκοτεινες πλευρες.
Ενα αγκαθι ειναι και το οχι στην remote εργασια. Αν ακουστει, ισως μετα την Τεταρτη. θα παιξουν πολλες αποριες.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
"Έχω ένα είδος απογοήτευσης και θυμού για το πώς φέρθηκε η κοινωνία σε διαφορετικές ηλικίες. Δηλαδή, ένα μωρό παιδί το θεωρούμε άξιο για να ζήσει, αλλά δεν ξέρουμε αν είναι βόδι όρθιο ή είναι άνθρωπος που έχει μια αξία. Έναν γέρο ξέρουμε τι ψάρια έπιασε στη ζωή του. Εγώ, αν ήταν να σώσω έναν άνθρωπο στην ηλικία μου, που ζει ακόμα και δεν τα ‘χει χάσει, παρά ένα παιδί που δεν ξέρω τι θα γίνει, θα ‘σωζα τον γέροντα, γιατί να το ρισκάρω, ο γέρος είναι μια πραγματική αξία"



vs

Japanese Seniors: Send Us To Damaged Nuclear Plant

The founder of Skilled Veterans is Yasuteru Yamada, a slight, soft-spoken man of 72.


"My generation built these nuclear plants. So we have to take responsibility for them. We can't dump this on the next generation."

Kazuko Sasaki, a 72-year-old grandmother who has volunteered to help clean up the Fukashima nuclear plant

His decision to gather senior volunteers, he says, was based neither on courage nor altruism, but on a brutally realistic calculus. It would be better to send men and women who have finished raising families and are in the sunset of their lives, rather than younger workers whose lives could be cut short by extreme radiation exposure.



======================
1606659633950.png
( Δεν είχα καν ιδέα ότι ήταν δικό μας, κάπου, κάποιος κάποτε το είχα δει/ακούσει και υπήρχε στο μυαλό μου με την αγγλική απόδοση)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αφου εχουμε φτασει σε κοινωνικα επιπεδα οπου η ζωη δεν εχει την ιδια αξια, σαν να ειναι προιον, τοτε δεν υπαρχει λογος να ζουμε σε κοινωνιες.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Κερδαμε αδερφια!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
χρηστικό:


(ναι, σε καποιο σαιτ τοπικο, προφανως των ιωαννινων. εκατσε ο αθρωπος, εψαξε και ενημερωνει. εχμ, οχι σε καποιο "μεγαλο" σαιτ, δε θα τα βρειτε αυτα. τι να κανουμε? να λεμε παλι τα ιδια? βαρεθηκα.)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Πολιτική παρλαπίπα, κωλοαφεντικά και "έλα μωρέ τώρα πως κάνετε έτσι"... ούνα φάτσα, ούνα ράτσα.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Στεναχωρηθηκα για την οριοθετηση πλαφον για τις τιμες στα τεστ. Το ακουσα, περιμενα ενα 80-90 για το "καλο". Τελικα 40. Δεν θεωρησα, ουτε θεωρω οτι υπηρξε δολος και τακτικες αισχροκερδιας . Απλα εχασα μια ακομη κινηση ενισχυσης του social status μου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Πεφτω απ'τα συννεφα!!!


giphy.gif
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Meanwhile, στην καρδιά της δυτικής δημοκρατίας:

 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Meanwhile, στην καρδιά της δυτικής δημοκρατίας:


Τελικα το σατιρικο αρθρο για την Υπουργο ειχε δικιο! Θα επρεπε να ισχυσει απαγορευση οργιων, για να μην εχουνε αυτα τα ντραβαλα τωρα!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Μλκ Μότοκρος ο ένας, "ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΠΑΡΤΙ" οι άλλοι, όλοι τη ζωάρα του αιώνα κάνουν εν μέσω πανδημίας. Μόνο εμείς οι μαλάκες έχουμε μείνει στην απόξω και παίζουμε γκεημς σα τίποτα πουθενάδες νερδς.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μλκ Μότοκρος ο ένας, "ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΠΑΡΤΙ" οι άλλοι, όλοι τη ζωάρα του αιώνα κάνουν εν μέσω πανδημίας. Μόνο εμείς οι μαλάκες έχουμε μείνει στην απόξω και παίζουμε γκεημς σα τίποτα πουθενάδες νερδς.

Θα πεθάνουν όλοι τους και εμείς θα κληρονομήσουμε τη γη.

Ng1wa.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Εεε ρε γμτ...του Ορμπαν ειναι και ξενερωσα...σε τιποτα σαδο μαζο καταστασεις θα ειχε συμμετασχει, καθολου φαντασια δεν εχουνε αυτοι
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

ναι, αλλά γιατι δεν εκανε? γιατι του πεσανε τα 2 γραμμαρια του, στο αμαξι του νοτη. τα λεγε ο κουγιας, αλλά καποια ζωα πεσανε να τον φανε. παρτε την τωρα.
ΑΘΩΟΣ Ο ΝΟΤΗΣ.
 
Top Bottom