What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ισως η πιο κυρ-παντελίστικη ανακοινωση στα χρονικα των τελευταιων δεκαετιών (κι εχουμε δει αρκετες)...


εχω παθει θεμα με τον χρυσαυγιδη. η φατσα του κι οι ανακοινωσεις του με κανουν ανεξαρτητα με το τι λεει (ευτυχως 99 φορες στις 100, λεει μαλακιες) να θελω να κανω ακριβως το αντιθετο. ετσι προχειρα, με αλλους 3 αθρωπους το χω παθει αυτο. χαρνταλιάς, παχυδερμο και μπενης, αν εχετε απορια.
ξαναγυρναμε στον χρυσοχουντιδη. χαρακτηριστικο αποσπασμα, που εφερε ποταμους γελιου στο σπιτικο μου:


"....Γυρίστε σπίτι πριν βραδιάσει, μείνετε σπίτι, το βράδυ μην κυκλοφορείτε!
Σκεφτείτε σαν πολίτες, γιορτάστε σαν άνθρωποι!
Κι αν σας καλέσουν σε γιορτή που δεν πρέπει, να τους εγκαλέσετε!
Να τους θυμίσετε ότι ο καθένας προστατεύει, δεν μολύνει τον άλλο!
Ότι δεν είναι ανέμελο παιχνίδι η παραβίαση των μέτρων, είναι στίγμα στην ψυχή και παρανομία στον συνάνθρωπο...".


περα απ τα αστεια, καταλαβαινετε ευκολα οτι εχει ηδη βρεθει ο υπαιτιος για το τριτο κυμα της πανδημιας (που βεβαια ειναι το δευτερο, αφου δεν αναχαιτιστηκε ποτέ και συνεχιζει καλπαζοντας) : τα ρεβεγιον που πηγατε ανεμελα και δολοφονικα, ρεμπεσκεδες!!!


ΥΓ1 : σε καποιο θρεντ πρεπει να μαζεψουμε τις λεξεις κλειδι που θα μεινουν απ αυτη την διακυβερνηση οταν με το καλο μας αφησει χρονους. σιγουρα οι λεξεις υπερκομψη και ανέμελος/η/ο ειναι στο τοπ 2. αναζητουμε κι αλλες.

ΥΓ2: εκεινος ο παππας, μηπως ακουσατε τιποτα εσεις?? γιατι εγω δεν.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
1573378773_185_Mario-amp-Sonic-at-the-Olympic-Games-Tokyo-2020-impressions.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
η εργαλειοθηκη ηταν και συριζολέξη, ωστοσο...
πωπωωωω, ακομα θυμαμαι την και καλα εργαλειοθηκη του οοσα.... τι λαμογιά κι αυτή...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
η εργαλειοθηκη ηταν και συριζολέξη, ωστοσο...
πωπωωωω, ακομα θυμαμαι την και καλα εργαλειοθηκη του οοσα.... τι λαμογιά κι αυτή...

Σε κάνει να μην θες να ξανακάνεις μερεμέτι σπίτι σου. Να τρέχουν καζανάκια, βρύσες, να χαλάει το πλυντήριο, κι εσύ να αδιαφορείς επιδεικτικά... :Ρ
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μέχρι 5 είναι σχέση, μετά ξεκινάνε τα πάρτι.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000


But with a formidable rightwing machine deflecting responsibility from our rulers to the general populace, and no determined effort to challenge it, the public continue to blame each other, and our government is set to get away with causing the biggest peacetime catastrophe in modern history.


giphy.gif
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Η αστυνομία της διασκέδασης. Κυριολεκτικά.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Η αστυνομία της διασκέδασης. Κυριολεκτικά.

 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813

Η αστυνομία της διασκέδασης. Κυριολεκτικά.
Οκ, θα δέσω το καρότσι του μωρού (και 3ο παιδί) στο προφυλακτήρα και θα το σέρνω από πίσω! Έτσι θα είμαστε μόνο τέσσερις μέσα.
Στην τελική τι σημασία έχει εάν μένουμε όλοι στο ίδιο σπίτι? Αφού στο σπίτι και στην εκκλησία δεν κολλάς!
Ευτυχώς δηλαδή που δεν έχω 3ο παιδί και δεν παρανομώ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Επειδη ειμαι μεγαλος λατρης του παραδοξου.
Υποτιθεται οτι αυτες οι μερες ειναι οικογενειακες και οι ανθρωποι καθονται στα σπιτια τους.
Εξαιρεση αποτελει ο κουνελος. Αν και για τον τροπο σκεψης μου η οπλοκατοχη ειναι μεγαλο κοινωνικο fail. Αν υπηρχε πρασινο φως στην νομοθεσια, αυτες τις μερες θα εστηνα εξω μερικα PKT και θα εκανα συνδεση με φωτα που εχουν ανιχνευτη κινησης.
edit ενα, οχι μερικα και πανω σε βαση PTZ καμερας.
Καθαρα DIY project και μονο για τις μερες τις γιορτινες. Τα μελομακαρονα μου δεν θα τα ακουμπισει κανενας μπουστης.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
meanwhile τα εμβόλια έφερε το φορτηγάκι ή το αγιο φως; ;p
πέρασε όλη την ΕΕ μόνο του και στην Ελλάδα συνοδεία πρωθυπουργικής φρουράς;
 
Top Bottom