What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
πάλι ρόμπα μωρή Αιγιάρα;

Εν το μεταξύ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς και σε ποιον προσπαθούν να αποδείξουν αυτοί που πήγαν και έπεσαν... δηλαδή αν δεν το έκαναν θα αμφισβητούσε κάποιος την πίστη τους; Θα μείωνε με κάποιον τρόπο την παράδοση των Θεοφανίων αν για μια χρονιά δεν βούταγε κανένας; Με μια χρονιά χαμένη για όλους μας θα υπέφερε τέτοιο πλήγμα η πίστη τους;
Σπίτια τους δεν μπορούν να δοξάσουν τον θεό και την πίστη τους;

Ένα από τα πράγματα που εδειξε η φάση lockdown και απαραγορεύσεων
ειναι ότι πολλά πράγματα στηρίζονται στη συνήθεια του καταναλωτή. Όταν
σπάσει μια συνήθεια και τον βγάλεις εκτός ρουτίνας, θα βρει κάτι άλλο να
γεμίσει το κενό.

Αυτό είναι το βασικό πρόβλημα της εκκλησίας. Η παρατεταμένη αποχή εγκυ-
μονεί κινδύνους για το μαγαζί.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
τελικά ποιος κάνει κουμάντο σε αυτή την χώρα;
Εδώ που τα λέμε μόνον η Εκκλησία κάνει αντίσταση ενάντια στο Κράτος

:trollface:
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
πάλι ρόμπα μωρή Αιγιάρα;

Εν το μεταξύ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς και σε ποιον προσπαθούν να αποδείξουν αυτοί που πήγαν και έπεσαν... δηλαδή αν δεν το έκαναν θα αμφισβητούσε κάποιος την πίστη τους; Θα μείωνε με κάποιον τρόπο την παράδοση των Θεοφανίων αν για μια χρονιά δεν βούταγε κανένας; Με μια χρονιά χαμένη για όλους μας θα υπέφερε τέτοιο πλήγμα η πίστη τους;
Σπίτια τους δεν μπορούν να δοξάσουν τον θεό και την πίστη τους;

Α δεν ξέρω. Στη Μύκονο πάντως παίρνεις πολύ χρήμα αν καταφέρεις να πιάσεις τον σταυρό

Όσο για το δεύτερο σκέλος. όχι δεν μπορούν. Γιατί οι "πιστοί" είναι ειδωλολάτρες, απλώς δεν το ξέρουν. Πάμε να προσκυνήσουμε την εικόνα λένε, όχι αυτό που αντιπροσωπεύει η εικόνα. Η θαυματουργή εικόνα της Παναγιάς. Την βγάζουν και έξω να την περιφέρουν. Αν έχεις εσύ εικόνα της Παναγιάς σπίτι σου, δεν κάνει αυτή. Η άλλη είναι η καλή.....
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
περιμενα με αγωνια να δω τι προβλεπει το προγνωστικο μοντελο του καθηγητη σαρηγιαννη, αφου ειναι ο μονος που εμπιστευομαι, απλα γιατι εχει πεσει "μεσα" σε καθε του προβλεψη/προτζέκσο απ την αρχη του κορωνιού.

βλεπω στο ethnos.gr σημερα, οτι προβλεπει: "...δραματική αύξηση της πίεσης στο σύστημα υγείας στα τέλη Φεβρουαρίου και συνέχιση μέχρι τα μέσα Απριλίου".
με απλα λογια: γάμα τα.

προβλεψη χειρομαλαχτη: τερματισμος του λοκνταουν δευτερα 10/5. οπως ξερετε το πασχα πεφτει 2/5, οπότε καταλαβαίνετε.
καλη δυναμη σε ολους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Οταν ελεγα οτι τα Φωτα θα βγουν ολοι εξω μου λεγατε, αφου υπαρχει νομος και lockdown, ολοι μεσα.
Λεγαμε οτι φοβομαστε να βηξουμε. Επειδη ειμαι εντιμος πολιτης, πηγα να πληρωσω εναν λογαριασμο. Για κακη μου τυχη επαιζε ουρα, ευτηχως οχι μεγαλη σαν τσαπου. Η εισοδος ειναι μετα απο 3-4 σκαλοπατια και απο εκει βγηκε μια γυναικα. Στεκεται για λιγο, εκει ψηλα, κοιταζει τον κοσμο και λεω αυτη θα βγαλει λογο. Κατεβαινει τα σκαλοπατια με προσοχη και ενω ειχε χωρο για να περασει, ερχεται και κολαει στη μουτρα μου... και βηχει.
Τωρα θα πειτε οτι ο κουνελος εχει γινει υπερ-ευαισθητος με την επιδημια και ερωτω, ποτε κολησατε την μουρη σας σε καποιον και βηξατε;
Πριν την επιδημια. Δεν ειπα τιποτα γιατι σκεφτηκα οτι αυτη μπορει και να με κλασει, φτυσει, ρευτει, κανει εμετο.

Αλλο θεμα ειναι η τρελα. Πριν την επιδημια ειχαμε πολλους τρελους και μια γενικη απαλεψια. Σημερα δεν υπαρχει πουθενα λογικη. Βγηκα εξω και νομιζα οτι επαιζα στην γνωστη ταινια
Invasion-of-the-Body-Snatchers.jpg


Η πλειοψηφια του κοσμου εχει καει. Δεν παλευεται εκει εξω. Ηθελα να παω στο σουπερ μαρκετ και δεν πηγα. Δεν κανω πλακα.
Για να γυρισω στο σπιτι μου εκανα εναν ΤΕΡΑΣΤΙΟ κυκλο αλλα γυρισα χωρις να δω τρελους. Το τι ειδα σημερα ειναι εκτος λογικης και ζωνης του λυκοφωτος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
εν το μεταξύ τώρα διαπιστώνω πόσο καθυστερημένοι είναι εκεί στην κυβέρνηση...

εμείς οι αυτοαπασχολούμενοι/ΕΕ (κοινός μαλάκες για το κράτος και θα το χρησιμοποιώ χάριν συντομίας από εδώ και στο εξής) βγάζουμε έντυπο μετακίνησης από το ΕΡΓΑΝΗ όπου μας δίνει την δυνατότητα επιλογής μέχρι 2 περιφέρειες ενότητες μετακίνησης, that is Αχαΐας που είναι η έδρα μου και μετά που χρειάζεται να ανέβω τώρα Αττική δεν ξέρω τι να πρωτοβάλω, αφού ο νομός Αττικής (aka "Αθήνα" για εμάς τους βλάχους) έχει 7 (!) περιφερειακές ενότητες... ως εκ τούτου είναι πρακτικά αδύνατο να καλύψω με το έντυπο μου όλους τους προορισμούς που θα χρειαστεί να επισκεφθώ ανεβαίνοντας Αττική, αφού οι συνεργάτες που πρέπει να επισκεφθώ είναι διάσπαρτοι και στις 7 ενότητες.

Θα μου πεις γράψτο στο χέρι κλάιν, ναι αλλά το έντυπο από το ΕΡΓΑΝΗ δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανένας, σε ότι μλκ και να πέσεις σε έλεγχο. Επίσης αν ας πούμε εγώ έχω δηλώσει την Ενότητα Πειραιά που πιάνει και το σπίτι μου και με σταματήσουν καθόδων από Αχαΐα εκτός εθνικής οδού;

Έχω αρχίσει να κουράζομαι με το lockdown του κώλου... και με τους χειρισμούς που εξακολουθούν να κάνουν που το διατηρούν επ' αόριστων δεν θα ξεμπερδεύουμε έυκολα.

edit: Α και ισχύει όσο γουστάρει το σύστημα... το παλιό έντυπο που είχα ήταν από 20κάτι 12ου μέχρι 7/1 το νέο που έβγαλα σήμερα είναι μέχρι 11/1... δουλειά δεν είχα να κάθομαι να βγάζω κάθε τρεις και λίγο έντυπα;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Έλα ρε @nitro912gr κι εσύ... Τι να την κάνεις την παλιοΑθήνα;...

Υπάρχει λύση πάντως. Φτιάξε 4 έντυπα (1 για κάθε 2 περιφερειακές ενότητες). Σου μένει και 1 ενότητα δώρο (για να πας όπου αλλού θες βρε αδερφέ - γλέντα και λίγο!!!).

Πρόσεχε μόνο μην δώσεις λάθος έντυπο άμα σε σταματήσουν στο δρόμο.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
περιμενα με αγωνια να δω τι προβλεπει το προγνωστικο μοντελο του καθηγητη σαρηγιαννη, αφου ειναι ο μονος που εμπιστευομαι, απλα γιατι εχει πεσει "μεσα" σε καθε του προβλεψη/προτζέκσο απ την αρχη του κορωνιού.

βλεπω στο ethnos.gr σημερα, οτι προβλεπει: "...δραματική αύξηση της πίεσης στο σύστημα υγείας στα τέλη Φεβρουαρίου και συνέχιση μέχρι τα μέσα Απριλίου".
με απλα λογια: γάμα τα.

προβλεψη χειρομαλαχτη: τερματισμος του λοκνταουν δευτερα 10/5. οπως ξερετε το πασχα πεφτει 2/5, οπότε καταλαβαίνετε.
καλη δυναμη σε ολους.
Μια επισήμανση : Τερματισμός 2 ή 3ου Λοκνταουν (αν και από τον περασμένο Μάρτη ως τώρα 1 Λοκντάουν έχουμε όχι ενιαίο αλλά με διαλείμματα).
Θα έχουμε και παράταση του λοκνταουν για το επόμενο έτος....
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καθολου απιθανο.
ο πρωθυπουργευων παρα τω (μουσατω και παχουλώ) πρωθυπουργώ πανηγυριζε σημερα γιατι απο 5 χιλιαδες εμβολιασμους περναμε λεει με γρηγορα βηματα σε 8000 την ημερα. καντε εσεις τους πολλαπλασιασμους και τις διαιρεσεις και βρειτε ποτε θα εχουν ολοκληρωθει και οι 2 δοσεις για οχι το 70% του πληθυσμου που ειναι ενα καλο ποσοστο, αλλά για το 50%. και μη βαζετε 8000 τη μερα, βαλτε 10, να ειμαστε λαρτζ.
εννοειται οτι θα φαμε ολο το 21 σε λοκνταουν με διαλειμματα κλικαγουέι και ανοιχτων κομμωτηριων και νυχαδικων καθε 3-4 μηνες. του χρονου τετοια εποχη θα τελειωνει το βασανιστηριο παγκοσμιως με τον κοβιντ 19.

ετσι ωστε να προετοιμαστουμε ψυχολογικα για τον κοβιντ 20, 21, κλπ κλπ.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Happy 2015!!!
In other news, κάπως πρέπει να βγουν τα 18,5 μύρια που πήραν οι σταθμοί αλλά και να καλυφθούν οι ανικανότητες των κυβερνώντων.......
Στην εκκλησία κολλάει αλλά στο Ντουμπάι δεν κολλάει.:LOL:
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Παμε για 12 μηνες ανωμαλιας, η οικονομια στα Ταρταρα, τα δικαιωματα πανε του χελ, τα ψυχοφαρμακα στο θεο.

Σε καταστασεις εγκλεισμου, το παν ειναι να δινεις καποια απασχοληση στους φυλακισμενους για να αισθανονται οτι κατι μπορει να αλλαξει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
να δώσει τζάμπα κόκα ο μητσοτάκης, είναι δυνατόν να την ρουφάνε οι αθηναίοι μόνοι τους;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αυτο το ιικο φορτιο στα λυματα, η νεα μοδα, πολυ βολικη φαινεται.
πως διαλο μπορει κανεις να την επιβεβαιωσει η να την αμφισβητησει? θελω να πω, ειναι αξιοπιστη?
και τοτε γιατι κανουν μοριακα τεστ στον κοσμο και τους βαζουν και πληρωνουν γι αυτα σεβαστα ποσά η τους χωνουν μαρκουτσια στην μυτη η στον λαρυγγα?

και δεν τους ζητανε απλα λιγα κακουλινακια για να κανουν σιγουρη διαγνωση?

δεν τρολαρω, ειλικρινα ρωτω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
είναι αξιόπιστη μέτρηση το χρησιμοποιούν χρόνια για διάφορες μετρήσεις, και την κόκα εκεί την μέτρησαν.
 
Top Bottom