What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Ενθουσιασμένος ο κορωνοϊός από τη βόλτα του στο κέντρο της Αθήνας

«Δε βαριέσαι. Για μένα είναι χαρά να βλέπεις τα χαμόγελα του κόσμου επειδή έχει τη μάσκα στο πηγούνι, ή να κάθονται κοντά-κοντά σε παρτέρια με τη μάσκα να κρέμεται στο αυτί και να μιλάνε πρόσωπο με πρόσωπο. Αφήστε τι λένε οι ξερόλες οι ειδικοί. Αυτές οι μικρές χαρές είναι που δίνουν νόημα στη ζωή.»

«Μετά από τόσους μήνες είχα ανάγκη κι εγώ να ξεφύγω»

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Με πηρε τηλεφωνο ο αδερφος μου για να μου πει οτι ανεφεραν στις ειδησεις την Ν. Αφρικη (covid). μαλλον εισακουστηκαν οι γκρινιες μου. με παρακολουθουν. Του εκαν εντυπωση που ειδε ειδηση κατω απο το αυλακι.
Απο αυτα που δεν λενε στις ειδησεις. Απο γνωστους και φιλους, μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση οτι συντομα θα την αναφερουν στις ειδησεις, οπως τα news στο Plague INC.
Η ενημερωση για την προοδο των εμβολιασμων σε ευρωπη και αμερικη ειναι συχνη. Ξερετε ποσοι εχουν εμβολιαστει στην Αφρικη;
κανενας.
Ο μεσος ελληνακος θα πει, και τι μας νοιαζει εμας ρε ναπουμε; εδω δεν εμβολιαστηκαμε εμεις.
Δεν λεω οτι δεν θα ξεκινησουν και εκει οι εμβολιασμοι, στο καποιο μελλον.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
ξέρω εγώ μπορούν οι μπάτσοι να πάρουν τέτοιες αποφάσεις μόνοι τους;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ΓΟΥΣΤΑΡΩ.

ετσι. βαθια. μας αρεσει. εξαλλου δεν πειραζει. η μονη πορεια που τοτε θα γινει επανασταση αν απαγορευτει, ειναι η πορεια πανω κατω στην ερμου.

δεν ξερω αν τ ακουσατε τα αλλα. κοψιμο μαχαιρι στα sms, μονο μια φορα τη μερα κωδικος 2. απο το οσα μηνυματα θες στο καθολου. α, και σαν επακολουθο καταργηση των χαρτιων/υπευθ. δηλωσεων. μονο για γέρους θα ισχυουν. προφανως με ταυτοτητα. και τσιπακι κανονικα φορεμενο. οχι αυτο που λενε οι σταυροφοροι του φουμπου, αλλά πρακτικα το ιδιο. θα μπαινεις λεει στο ekatanalotis θα κατεβαζεις αππ, και μολις βγαινεις οξω θα το πατας ν αρχισει να μετραει αντιστροφα.
προσωπικα δεδομενα?? ΤΙ ΕΙΝ ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ??
(λινκ: Καταστήματα: Ψώνια με χρονόμετρο - Τι θα γίνει με SMS και βεβαίωση μετακίνησης )

ασχετο. οταν το βλεπαμε να ερχεται εδω και χρονια, γραφαμε ποσο ωραια ειναι η ανωνυμια στο νετ ξερω γω και οτι θα προσπαθησουν να την καταργησουνε με χιλιους τροπους και βγαινανε τα τυπακια "δεν εχω να κρυψω τιποτα" και περιγελουσαν.
κι ετσι δωσε ονοματεπωνυμα, δωσε κινητο, κανε κοινοποιηση που εισαι "για να ζηλεψουν τα κολληταρια", δωσε στιγμα "για να σε βοηθησει βρε να μη χανεσαι, gps ειναι, δεν ειναι υποπτο..". ολα καλα.

και απο περσι στις αρχες του κορωνιου λεγαμε οτι με αφορμη αυτο θα διαλυθει η ζωη μας κι ο προσωπικος μας χωρος. κι ακουγαμε οτι ειμαστε ψεκασμενοι κι οτι το μυαλο μας ειναι χαλασμενο και ρεπει προς θεωριες συνωμοσιας.

α, ελπιζω να μην εκοψε το καπνισμα ο πολακης.
στο τελος θα μεινει η μονη "επαναστατικη" πραξη που θα μας επιτρεπουν.


να τελειωσω μουσικα για να ευθυμησωμε. αφιερωμενο εξαιρετικα:

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
ο πολάκης είναι μέρος του προβλήματος αλλά μάλλον τον αγαπάτε που είναι τζάμπα μάγκας
κάθε φορά που χρειαζόταν να ασχοληθούμε με κάτι άλλο από το τι περνάει ο αλέκσης στην βουλή, έβγαινε (εντελώς τυχαία) ο πολάκης να κάνει τζερτζελέ να ασχοληθούμε μαζί του
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το εξισορροπώ σε σένα.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Έπρεπε...
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Πραγματικα, αυτα που αποφασιστηκαν σημερα και με την απαραδεκτη προωθηση οτι εκαναν και αυξηση του αριθμου ατομων ειναι απλα και ξαστερα αποφασεις αυταρχικης κυβερνησης. Κατι πρεπει να γινει(και βαζω και τον εαυτο μου μεσα).
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Υποχρεωτικά disagree στον νίτρο. Βέβαια, το νόημα του ποστ, όπως το καταλαβαίνω εγώ, δεν ήταν η εξιλέωση κανενός Πολακη.
Ε πού θα πάει; Κάποια στιγμή θα βγει και ότι η κορόνα ήταν κανονισμένη υπόθεση για να τρέξουν οι διαδικασίες του Μεγάλου Μπρο, αλλά και τότε θα είναι Τρίτη.



Και φυσικά MINISTRY με το καλύτερο video clip όλων των εποχών!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
κι ετσι δωσε ονοματεπωνυμα, δωσε κινητο, κανε κοινοποιηση που εισαι "για να ζηλεψουν τα κολληταρια", δωσε στιγμα "για να σε βοηθησει βρε να μη χανεσαι, gps ειναι, δεν ειναι υποπτο..". ολα καλα.
Να προσθεσω και τις καρτες που αφηνουν ωραιο κοινωνικο αποτυπωμα.
Σχεδον ολοι αφηναν τις καταστασεις να παρουν το πανω χερι με ανταλλαγμα πραγματακια που δεν τρεχει και τιποτα να τα ξερουν οι αλλοι.
Οταν επαιξε λιγο ζορι ξεκινησε η γκρινια για ατομικες ελευθεριες που στην περιπτωση του covid ειναι οι βολτες και τα ψωνια. Δεν ειναι κατι αλλο. Οταν ξεκινησει η γκρινια ξεκιναει και η βλακεια. Θελουν να μας βαλουν τσιπακια για να μας παρακολουθουν με σκοπο να γινουμε προβατα. Ολικη διαγραφη του ελα μωρε, δεν εχω κατι να κρυψω. Στο παρελθον ηταν ολοι λυκοι και πανεξυπνοι και ετσι οι Ιλλουμινατοι αποφασισαν να βαλουν φρενο με την αλλαγη του DNA μας, με φαρμακα που εχουν γονιδια απο προβατινα.
Ακομα δεν εχω δει εισαγγελεα να κανει δυναμικη παρεμβαση στο ανοιγμα των συνορων χωρις τεστ. κανω τεστ σε Χ αριθμο επισκεπτων δεν ειναι ελεγχος αλλα κοροιδια.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
αγαπητε χρονό, οταν γραφεις ενα ποστ και τ αφηνεις εκει εξω δεν μπορεις να ελεγξεις και να απαιτησεις να σχολιασει καποιος καποιο συγκεκριμενο σημειο.
ο καθενας θα σχολιασει αυτο που εκεινος θεωρει το πιο σημαντικο.


κουνέλο μου, πριν κανει αυτο ο εισαγγελεας, θα επρεπε να βαρεσει υπερωριες για χιλια θεματα. και πρωτα για τα 40+ μυρια που εφυγαν ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ. ο μαλακας ο αλ6ης θα επρεπε καθε μερα να κανει δηλωσεις γι αυτο. να μην τους αφησει σε χλωρο κλαρι. καλα, και ολα τα κομματα, αλλά κεντραρω εκει απ οπου το περιμενω πιο πολυ. λεφτα που εφυγαν σε τσεπες χωρις απολυτως κανενα κριτηριο, ενω ηταν υποχρεωμενοι οι εκδοτες, οχι μονο απο μια "ηθικη" ας πουμε σκοπια, αλλά και απο νομο του κρατους, να κανουν τις καταχωρησεις δωρεαν. μιλαμε για θεμα που σηκωνει Ειδικο δικαστηριο και φυλακές, οχι αστεια.

ο akarthis εχει απολυτο δικιο. απλα, επειδη κυκλοφορω εξω καθε μερα σχεδον (ειπαμε, στα ΜΜΜ δεν κολλαει, δοξα τω μωυση) βλεπω οτι το καζανι κοντευει στο σημειο βρασμου. δεν ξερω τι μορφη θα εχει η εκρηξη, αλλά ερχεται.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
σχολιάζω το μέρος με το οποίο διαφωνώ, τι να κάνω να πατήσω Χ σε ολόκληρο ποστ γιατί διαφωνώ με μια πρόταση σαν κάτι άλλους;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266

Έχω κουραστεί και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μας κοροϊδεύουν, ανεβοκατεβάζοντας τα νούμερα (κάνοντας ή όχι τεστ, θέλω να πιστεύω...) για να εξυπηρετήσουν την όποια φάση τους.

Κατά κύριο λόγο το να εξυπηρετήσουν το "εμείς όλα καλά τα κάνουμε, εσείς φταίτε" μπαναγαμηθεις μητσοτάκη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Μπορει να μου εξηγησει καποιος την λογικη
Ανεβαινουν τα κρουσματα, ισως νεα μετρα και το θα ανοιξουμε τα σχολεια;
 
Top Bottom