What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
αφού είναι ηλίθιοι οι άνθρωποι, εδώ και μήνες το πάνε λίγο λίγο, για να μην κλείσουν τα πάντα και χάσουν λεφτά και χρειαστεί να δώσουν και από πάνω. Τώρα έφτασε ο κόμπος στο χτένι, δεν υπάρχουν άλλα μέτρα να πάρουν εκτός από αυτό που έπρεπε να είχαν κάνει εξαρχής τον Νοέμβριο!
Να έκλειναν όλα καθολικά δηλαδή, να μας έδιναν και 800 κατοστάρικα σε όλους να την βγάλουμε και μετά θα είχαμε στρώσει την φάση.

Επίσης η μαλακία που τους δέρνει με την απαγόρευση στις 6 ΦΥΣΙΚΑ και είχε το αντίθετο αποτέλεσμα. Από εκεί που πήγαινα 4 στο ΣΜ και είμαστε 20 νοματαίοι τώρα τελειώνουν μέχρι και τα νούμερα που παίρνεις.
Ενώ ο κόσμος έχει κουραστεί τόσο με όλα αυτά που όλο και περισσότεροι είναι σε φάση μπαναγαμηθει, για να μην πω για το ξεχείλωμα του βάζω φόρμα, λέω ότι πάω για τρέξιμο και κυκλοφορώ χωρίς μάσκα. Ενώ πλέον οι ουρές σε τράπεζες και ΑΤΜ είναι τεράστιες με μηδέν αποστάσεις και ο κόσμος βλέπω μάλλον δεν είναι ότι δεν μπορούσε να κάνει την συναλλαγή από το σπίτι του, απλά βρήκε σαν δικαιολογία να πάει να δει κανέναν άνθρωπο.
Και λογικό, έχει φρικάρει το μνι μας τόσους μήνες.

μλκ μητσοτάκη, σαν το snooze στο ξυπνητήρι το έκανες.
 
Last edited:

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Στο τραπέζι εκτός από τα σχολεία βρίσκονται οι εξής προτάσεις:

  • Γενικευμένη απαγόρευση, δηλαδή μετακίνηση για επίσκεψη σε γιατρό, φαρμακείο, σούπερ μάρκετ και άθληση μόνο εντός του δήμου, δηλαδή χωρίς τη χρήση αυτοκινήτου. Συνεπώς, δεν θα επιτρέπονται οι διαδημοτικές μετακινήσεις και οι πολίτες θα βγαίνουν από το σπίτι, μόνο για τα απολύτως απαραίτητα. Και αυτό γιατί οι εικόνες συνωστισμού στο παραλιακό μέτωπο της Αττικής, αλλά και σε πάρκα της περιφέρειας έχουν προκαλέσει μεγάλη ανησυχία στους ειδικούς.
  • Λειτουργία του Δημοσίου αυστηρά με το απαραίτητο προσωπικό και συναλλαγές μόνο με ραντεβού και ενίσχυση της υποχρεωτικής τηλεργασίας στον ιδιωτικό τομέα.
  • Αλλαγή ωραρίου στη βραδινή απαγόρευση τα Σαββατοκύριακα. Αυτό σημαίνει ότι αντί για τις 18.00, θα ισχύει η απαγόρευση κυκλοφορίας από τις 21:00 μέχρι τις 05:00, όπως τις καθημερινές.

Inb4 «οι ειδικοί μελετάνε, γιατί αυξάνονται τα κρούσματα. Πιθανολογείται ότι σχετίζεται με την μαζική χρήση των λεωφορείων»
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Τώρα που με ξαναδιαβάζω με 800 κατοστάρικα θα την έκανα ταράτσα :p
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Αυτό το μήνα θα φυτεύω ελιές. Πάω στοίχημα οτι γνωστοί και φίλοι που δεν έχουν ιδέα τι έιναι η τσάπα και το φτυάρι θα με πρήζουν για να τους πάρω στο περιβόλι για να βγουν έστω και λίγο έξω να ξελαμπικάρουν.
Διότι γιατί να το κρυψωμεν άλλωστε: Μέσα στο Μάρτη οτι δεν θα κλείσει απο το σκληρό lockdown που έρχεται, θα κλείσει απο χρεοκοπία. Και θέλουν να ανοίξουν και τον τουρισμό στην ώρα του. Αντε Γειά.
Περαστικά μας.😷😷
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Έως 2 χλμ και εντός δήμου μετακινήσεις πλέον με τα sms 2 και 6, και χωρίς αυτοκίνητο. Μέχρι τις 16 του μήνα.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Εντάξει είναι ότι πρέπει μαζί με τον σεισμό που μας έκανε σήμερα.

Εντωμεταξύ εμένα δεν μου το βγάζεις από το μυαλό ότι ήταν προσεισμός.

1614783442655.png
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,526
Έως 2 χλμ και εντός δήμου μετακινήσεις πλέον με τα sms 2 και 6, και χωρίς αυτοκίνητο. Μέχρι τις 16 του μήνα.

Και γαμω. Οποτε θα γινομαστε σαρδελες και στα παρκα, αλση κλπ της καθε γειτονιας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Δηλαδη εγω δεν θα μπορω να πηγαινω στο σουπερ μαρκετ. Οταν οι μπαμπουινοι γινονται πολιτικοι, δεν πας στο σουπερ μαρκετ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Δηλαδη εγω δεν θα μπορω να πηγαινω στο σουπερ μαρκετ. Οταν οι μπαμπουινοι γινονται πολιτικοι, δεν πας στο σουπερ μαρκετ.
ούτε η μισή επαρχεία που μένει στα βουνά... θα σου λέει ο μαλάκας που το σκέφτηκε, έχουν ζώα και κήπους στα χωριά....
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
stanley 0-35-458.jpg

αυτο ειναι ενα μετρο. δε μου φαινεται ιδιαιτερα εξυπνο. παντως μου φαινεται πολυ πιο εξυπνο απ τα σημερινα μετρα.
επισης καπου εδω να πω οτι εχω εναν πατερα γυρω στα 90 και οτι χρησιμοποιω τακτικα τον κωδικο 4. τα ανεμελα σαινια προφανως εκριναν οτι μπορει και να φταιμε για την αυξηση των κρουσματων και θα γινουν λεει πιο αυστηροι μαζι μας.

συγκεκριμενα εκεινος ο σκληρος κυριος με τα μουσια και τα ρουχα που εχουν λογκο της δουλειας του (πρεπει να την αγαπαει πολυ την δουλεια του ο σκληρος κυριος με το μουσι...) ειπε: "...Στο SMS "4" τα ελεγκτικά όργανα θα ζητούν περαιτέρω διευκρινίσεις...". και ο ΕΓΚΥΡΟΣ σκαι ειπε σε ρεπορταζ το εξης: "...το ρεπορτάζ, που επικαλείται κυβερνητικές πληροφορίες, αναφέρει χαρακτηριστικά ότι, «σε κάποιες περιπτώσεις ο αστυνομικός δεν αποκλείεται να συνοδεύει το άτομο προκειμένου να διαπιστώνει ότι μεταβαίνει όντως σε πρόσωπο που χρειάζεται βοήθεια»...."

ενταξει. ενα εχω να πω. ΜΑΚΑΡΙ ΘΕ ΜΟΥ. επειδη λιγο μου χει γυρισει το μυαλο με το εξυπνο λοκνταουν που ειχε γενεθλια προχτες και συνεχιζει ακαθεκτο, παρακαλαω πραγματικα το οχι και τοσο εξυπνο οργανο της ταξης να ανεβει να ψαξει στο σπιτι μας. ο πατερας μου εχει μια εξυπνη μαγκουρα κι εγω θα κραταω το εξυπνο μετρο που βλεπετε στη φωτό και πιστεψτε με, χαλαρα κι ΑΝΕΜΕΛΑ, θα τα χρησιμοποιησουμε οχι και τοσο εξυπνα, αλλά σιγουρα αποτελεσματικα σε διαφορες εχμ, κοιλοτητες του οργανου της ταξεως.

ναι. νιωθω καπως καλυτερα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469

οι πολεμοι για χρυσο, πετρελαιο, επεκταση και για τα ματια μιας γυναικας ανηκουν στην αρχαια ιστορια.

Καθοριστικος παραγοντας για την εξελιξη του ανθρωπινου ειδους ειναι η των χρηση εργαλειων. Πολλα ζωα χρησιμοποιουν αντικειμενα που βρισκουν στο περιβαλλον τους ως εργαλεια. Ο ανθρωπος ειχε την ιδεα να κραταει τα εργαλεια αυτα ωστε να τα ξαναχρησιμοποιησει.
Τα εργαλεια τον βοηθησαν να επιβιωσει και να φτασει σε ενα επιπεδο οπου μπορουσε να φτιαχνει εργαλεια. Καπως ετσι φτασαμε στην βιομηχανικη επανασταση.
Αυτο δεν περασε απαρατηρητο απο την κοινοτητα των ζωων γιατι τα ανθρωπινα εργαλεια τα εριξαν στον πατο της τροφικης αλυσιδας.
Η υπομονη τους ηταν μερος του σχεδιου τους και ετσι, σημερα, ζουμε σε κοινωνιες που χρησιμοποιουν εργαλεια αλλα αυτες τις κοινωνιες τις κυβερνανε μπαμπουινοι. Καθολου τυχαια η συνεχης αναφορα των κυβερνητικων εκπροσωπων σε εργαλειοθηκες και εργαλεια.
Γιναμε τα εργαλεια των μπαμπουινων, η εργαλειοθηκη τους.


ape.jpg

ape2.jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
@Χειρομαλάχτης : μου περισσεύει ένας διαβήτης και ένα μοιρογνωμόνιο. Αν τα θες, σου τα χαρίζω για να βγάλεις τα γούστα σου με το όργανο της τάξης. :Ρ
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,526
Μια ενδιαφέρουσα πρσέγγιση για την αύξηση των θανάτων στο Ισραήλ
παρά το μαζικό πρόγραμμα εμβολιασμών. Τα στοιχεία/νούμερα ειναι
-αν κατάλαβα καλά- από το υπουργείο Υγείας του Ισραήλ.


A simple way to pass these points across relate to the monthly COVID-19 deaths rates since the start of the pandemic and until mid-December, 3014 deaths, hence 3014/9 = 334.9 deaths per month. Monthly death rates since mid-December are 2337/2 = 1168.5 deaths per month, hence 3.5 times greater.

We conclude that the Pfizer vaccines, for the elderly, killed during the 5-week vaccination period about 40 times more people than the disease itself would have killed, and about 260 times more people than the disease among the younger age class. We stress that this is in order to produce a green passport valid at most 6 months, and promote Pfizer sales.

These estimated numbers of deaths from the vaccine are probably much lower than actual numbers as it accounts only for those defined as COVID-19 deaths for that short time period and does not include AVC and cardiac (and other) events resulting from the inflammatory reactions in tens of reports documented on the NAKIM site, which themselves are only the iceberg's tip, see here.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Το χαμηλόφωνο γέλιο, επιτρέπεται; Μέχρι ποια ώρα;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640

Nα προμηθευτείτε ειδικούς διαβήτες για να φτιάξετε κύκλους στο στρατηγικό χάρτη, και να δείτε μέχρι πού μπορείτε να ψωνίζετε,
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Το δυνατο γελιο πυροβολαει αυτο που εχουμε στα πνευμονια μας. μια κατανοηση για το γελιο την εχω.
Για τα 2 χιλιομετρα δεν εχω καμια κατανοηση. Αν τα χιλιομετρα ηταν ποσοστο κυβερνητικης αποτελεσματικοτητας θα ηταν 2.

 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974

Nα προμηθευτείτε ειδικούς διαβήτες για να φτιάξετε κύκλους στο στρατηγικό χάρτη, και να δείτε μέχρι πού μπορείτε να ψωνίζετε,

Το fast travel πιάνεται;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640


👀
 
Top Bottom