What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Τα μαγαζιά τους φταίνε που κολλάει ο κόσμος, το οτι σήμερα γινόταν της πουτάνας έξω χωρίς μάσκες δεν έχει καμία σχέση. Βγήκα για μια βόλτα και τρόμαξα λέμε, έκανα μεταβολή και γύρισα σπίτι.

P.S.: Το άρθρο το έβαλα για να ξέρουμε και τι γίνεται και με τα άλλα εμβόλια, δεν είναι μόνο της αστρα με παρενέργειες.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Αυτο με τα μαγαζια σε θεσ/κη, Αχαια και Κοζανη τι σκεπτικο παιζει? Δηλ. ανοιγει η Αττικη σε βαθυ κοκκινο και οι υπολοιποι κλειδωμενοι? Πραγματικα, αυτο το συνταγμα γιατι υπαρχει? Υποθετω μονο για τις υποχρεωσεις μας.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Θέλουν να ανοίξουν τα μαγαζιά και τη διαδημοτική μετακίνηση επειδή τα κρούσματα αυξήθηκαν λόγω του περιορισμού και του εγκλεισμού, αλλά επειδή τα κρούσματα αυξήθηκαν στη Θεσσαλονίκη και την Κοζάνη, δεν θα ανοίξουν τα μαγαζιά εκεί έτσι ώστε να μην αυξηθούν τα κρούσματα που αυξήθηκαν λόγω του κλεισίματος.



ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Αν οι δημοσκοπήσεις δεν είναι φτιαχτες ας δέσουμε όλοι από μια πέτρα στον λαιμό μας κι ας πέσουμε στην θάλασσα. Ειλικρινά η κατάσταση αυτή δεν αντέχεται άλλο
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Απ' όσο διαβάζω έχουν αντιδράσει σε Αχαΐα και Θεσσαλονίκη και παίζει να ανοίξουν με το έτσι θέλω. Για μένα, μακάρι να το κάνουν. Το είχε κάνει κι η εκκλησία εξάλλου.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
η αληθεια ειναι οτι επικοινωνησα μετα απο πολυ κοπο με το νοσοκομειο εκει και μου ειπαν οτι εχει 3 βδομαδες αναμεσα στις 2 δοσεις κι οτι προφανως αυτο σημαινει οτι θα κανει το pfizer. αλλά να πω την αληθεια μου, δεν τους εμπιστευομαι.

Γιατί δεν μπαίνεις στο ηλεκτρονικό σύστημα να δεις; Γράφει εκεί τα στοιχεία και των δύο δόσεων. Όχι τι εμβόλιο είναι, αλλά μπορείς να το καταλάβεις από το χρονικό διάστημα μεταξύ των δόσεων.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889

εδω βεβαια: "ελα μωρε και τι εγινε", "σιγα το δειγμα τωρα", "καντε το κει χαμω να τελειωνουμε" κλπ.
αντιμετωπιζονται απαξιωτικα και σχεδον σκωπτικα οσοι εχουν δευτερες σκεψεις για το εμβολιο.
για να δουμε που θα παει το πραγμα. οχι, γιατροι δεν ειμαστε, αλλά οι γερμανοι της επιτροπης εμβολιασμου ειναι.
και πληζ μην ακουσω για συριζα κλπ παλι. το θεμα ειναι σοβαρο. ειναι να εμβολιαστει ο πατερας μου σε 10 μερες και δεν ξερω τι να τον συμβουλεψω να κανει.

Brother ισχύει αυτό που λέει ο ναύαρχος. Της Astra Zeneca έχει 2,5 με 3 μήνες μεταξύ των δόσεων ενώ της Pfizer έχει 3 εβδομάδες. Αν όμως σου τύχει το μάπα εμβόλιο μπορείς να δηλώσεις ότι δεν σε βολεύει το εμβολιαστικό κέντρο και να αλλάξεις. Το κάθε εμβολιαστικό κέντρο κάνει διαφορετικό εμβόλιο, οπότε μπορείς με αυτό τον έμμεσο τρόπο να αλλάξεις μάρκα. Έχεις δικαίωμα μέχρι 3 αλλαγές αν δεν κάνω λάθος.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628

Το αστείο είναι ότι πήγε σε δημόσιο νοσοκομείο. :ROFLMAO:

Να είναι καλά να κυβερνάει την πλέμπα.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Αυριο παω κι εγω να εμβολιαστω. Μου ειχε ερθει μηνυμα οταν "ανοιξε" η κατηγορια μου και απλα επρεπε να επιβεβαιωσω το ραντεβου.
Μου ηρθε μεηλ με QR code και τις προγραμματισμενες δοσεις και μαλιστα προχθες ηρθε και sms υπενθυμιση. Βασικα βλεπω οργανωση, σε αυτο το σταδιο τουλαχιστον, που με κανει καχυποπτο :)
Βλεποντας πάντως το διαστημα μεταξυ των δοσεων, μαλλον θα κανω της Pfizer.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
167813456_10222362031294157_1177111544398508304_n.jpg



ΞΥΠΝΑΤΕ ΠΡΟΒΑΤΑ
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Η παρατεταμενη καραντινα εχει επηρεασει τον καθενα μας με διαφορετικο τροπο :p

Η ποια; Δεν ξέρω για ποιο πράγμα μιλάς. 😢
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι αυτοι που πιστευουν τα χειροτερα για τον εμβολιασμο, ειναι τα ιδια ατομα που δεν διαβασαν ποτε τις παρενεργειες των φαρμακων που εχουν παρει στο παρελθον.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Παμε για νεο ρεκορ σημερα. Ζω για τη στιγμη που θα επιτραπει μονο για τους αθηναιους η εξοδος του πασχα για αποσυμπιεση και οι υπολοιποι σπιτια τους.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Μη βιάζεσαι ρε akarthis. Τα καλύτερα έρχονται.
Οι εμβολιασμένοι ξένοι τουρίστες θα γυρνάνε ανενόχλητοι όλο το καλοκαίρι σαν τους γύφτους και οι Έλληνες εμβολιασμένοι θα φοβούνται να ξεμυτίσουν από το σπίτι. Για εκείνους τους Έλληνες τουρίστες που έχουν περάσει την αρρώστια (έχουν δηλαδή φυσικά αντισώματα) και εκείνους που έχουν αρνητικό τεστ μάλλον δεν προβλέπεται να κάνουν φέτος διακοπές..... :LOL:
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
4300 σήμερα. Αργεί το milestone των 5k ακόμα.
 
Top Bottom