What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
αυτα ειναι. τι ζουκερμπεργκ και τι σορος και τι μπεζος τωρα. γατακια.
ελλάντα ρε.
με κεφαλαιο 30.000 ευρω σε 7 μηνες βγανεις 20 μυρια. ισως να προκειται και για ρεκορ γκινες.
Κεφαλαιο στα χαρτια. Πουθενα δε φαινονται αυτα τα χρηματα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,240
Πρωτη φορα ειναι; μηπως ειναι η τελευταια;
ειμαστε εδω λοιπον και κρινουμε/περναμε απο το μικροσκοπιο την "εταιρια" αλλα που ειναι οι απολυσεις/χειροποδες/ερευνα για την εισοδο της "εταιριας" στα δημοσια κιταπια;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Οι άνθρωποι είχαν πρόγραμμα και, το κυριότερο, σωστά δομημένο βιογραφικό. Ήταν μαθηματικά αδύνατον να αποτύχουν.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Πρωτη φορα ειναι; μηπως ειναι η τελευταια;
ειμαστε εδω λοιπον και κρινουμε/περναμε απο το μικροσκοπιο την "εταιρια" αλλα που ειναι οι απολυσεις/χειροποδες/ερευνα για την εισοδο της "εταιριας" στα δημοσια κιταπια;
Δεν νομιζω να υπαρχει κατι παρανομο σε αυτες τις περιπτωσεις. Εαν οι ιδιοι που οριζουν τις προυποθεσεις σχετιζονται με καποιο τροπο στις υποψηφιες εταιρειες , φροντιζουν να καλυπτονται οι προυποθεσεις. Δεν εχω δει τη συγκεκριμενη περιπτωση και δε γνωριζω ομως.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,240

Αν η βλακεια ηταν λιπος, θα οδηγουσαμε μονο φορτηγα και θα καναμε ερανους για διαιτες, για τα παιδια της Αφρικης.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
συναντηθηκε ο παπάς με τον πρωθυπουρογό και ανακοινωσαν οτι οκ, βρεθηκε λυση για τις εκκλησιες το πασχα.
λαμπρά, γιατι το χα ενα αγχος.

τι? εχουμε επιτροπη λοιμωξιολογων?? που υποτιθεται οτι ως πολιτεια την ακουμε και δεχομαστε τις εισηγησεις της?
μην ειστε μιζεροι. γιατι δηλαδη? δεν ξερει ο ιερώ απο κορονοιό? απο την παγώνη παντως πιο πολλα σκαμπαζει.
οπως και ολοι μας, μαλλον.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,240

Η ειδηση ειναι οτι ο κυργιακος ζητωκραυγαζει και χτυπαει παλαμακια στον εαυτο του για το 1 μυριο κατι εμβολιασμενων στην Ελλαδα.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
Έπιασα συζήτηση με ένα φαρμακοποιό για το εμβόλιο και μου λέει οτι εδώ που είμαι πλέον κάνουν της pfizer. Της αστρα απλά δεν το προτιμάει ο κόσμος και φαίνεται οτι θα το σταματήσουν.

Όσον αφορά την εκκλησία θα μπορούσαν να κάνουν την Αναστάσιμη λειτουργία την Κυριακή το πρωί γιατί έτσι είναι θρησκευτικά πιο σωστό. Την Κυριακή δεν θα πατούσε κανένας γιατί θα ήταν όλοι μπουκωμένοι με τα κοψίδια, οπότε δεν θα υπάρχει συνωστισμός. win - win
Πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
Οι γιαλαντζί θρησκευόμενοι που πάνε στην Ανάσταση γιατί νομίζουν ότι είναι κοσμοπολίτικο γεγονός δεν υπάρχει περίπτωση να πάνε. Το πρωινό ξύπνημα σ' αυτούς χάνει όταν πάει κόντρα με ξεροψημένη αρνίσια πέτσα.
Οι υπόλοιποι που θα πήγαιναν πιστεύω οτι θα είχαν την ευαισθησία να κρατήσουν κάποιες στοιχειώδεις αποστάσεις.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,240
Αυτο το "ολοι οι εργαζομενοι self test" δεν ισχυει. καποιοι κλαδοι δεν εχουν την υποχρεωση του self test.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,240
εμενα ψυχοραγουν μεχρι και οι βιδες του κουτιου. ειμαι σε μια φαση οπου αποφευγω να κλεινω το pc επειδη δεν ξερω αν θα ξεκινησει.
τον τελευταιο καιρο παιζω μονο cossacks επειδη με οτιδηποτε αλλο τριζουν και τα κουμπια απο το πληκτρολογιο.
υπολογιζα σε κατι καλο αλλα η επιδημια ειχε αλλα σχεδια για το μελλον μου.
Τρεμω στην ιδεα οτι το πολυαγαπημενο μου PC θα τιναξει πεταλα. Θα πρεπει να βαλω περισσοτερη ωρα σε εξωτερικους χωρους και ηδη, πεταγομαι λιγο σε κανενα σουπερ μαρκετ και νομιζω οτι θα με βιασει καμια λυσασμενη στον διαδρομο με τα καθαριστικα. true story.
Εχει παιξει απελπισια στις ταξεις των γυναικων. Τo PC με κραταει μακρυα απο επιδημιες και κακοτοπιες, σχεδον.
Το μεγα μυστηριο ειναι το heavy metal πεσιμο απο παντρεμενες, true story, ολη μερα σπιτι με τον αντρα τους ειναι, τι στο διαλο;
Ο λογος που θα μετακομισω κιολας.
Διαβασα οτι αυξηθηκαν τα διαζυγια και οι γεννησεις. Ζουμε σε καιρους οπου χωρις PC εισαι τελειωμενος.
Το playstation τι αναγκες να μου καλυψει;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,900
Λέλο έχω κάτι λαμαρινόβιδες και κάτι ούπες εφεδρικές. Να σου τις κρατήσω; :Ρ

Η παραπάνω πισο-περιγραφή σου θυμίζει τον ετοιμόρροπο αντιδραστήρα του Τσερνομπίλ...

Αλήθεια, τι έγινε με τη φουρνάρισα; :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,240
Η κομπιουτεριτσα μου λειτουργει με δανεικο χρονο. Εφτασα σε σημειο να βαλω μπροστα το ready boost για να σταματησουν οι βαριες ανασες. Αυτο που σωζει την κατασταση ειναι η τοτε τεχνολογια - αμυνα στην ξηρασια των πυκνωτων της μητρικης.
Φαντασου οτι πηγα να σηκωσω το κουτι και επεσε ενα ποδαρακι απο το κουτι. Εχεις δει τυπο να γελαει και να του πεφτει το μπροστινο δοντι; αυτο εγινε.
Ο ενας ανεμιστηρας, τωρα εχει δυο κινησεις. Μια περιστροφης και μια μεσα-εξω.Τωρα ξεκιναει και μια που θυμιζει κινηση πυξιδας πανω σε νερο.
Μια ταπα στο κουτι που ειναι stand by για την υδροψυξη, απλα επεσε, ετσι, χωρις λογο. Ολα ειναι λες και τα εχω στερεωσει με κλωστη.
Το ενα το κλιπ που ειναι για να ανοιγει το κουτι, απλα μαγκωσε και ετσι εαν χρειαστει να ανοιξω το καπακι πρεπει να παρω λοστο.
Πολλα USB port αναβοσβηνουν σαν δεντρο χριστουγεννιατικο.

Ναι, εαν σταματησει το PC θα εχω σοβαρο κοινωνικο προβλημα.

Η πανεμορφη φουρναρισα που δεν ηταν ποτε σκοπος αποκτησης αλλα ελαφρου φλερταρισματος με σκοπο το δωρεαν, εξαφανιστηκε.
Πρεπει να δουλευει αλλες βαρδιες ή να ειναι στο πισω μερος και να κουβαλαει σακια με αλευρι. Αντι να παει να γινει μοντελο και να μπλεξει με τα ναρκωτικα θαφτηκε στα σακια με το αλευρι. Πανω που ειχε ξεκινησει να μου δινει δωρεαν οτι εβρισκε μπροστα της.

On topic
Πηγα να παρω καφε οπου το μαρακι, η επιτιμη καφετζου, με κερναει κανενα καφεδακι χωρις φλερταρισμα.
Σκαει πιτσιρικα με περασμενο/δεμενο στην μεση, μπουφαν πολικων συνθηκων, για να κρυβει τα μπετα/μπαζα της περιφερειας.
Μπαινει χαμογελαστη, το καταλαβα επειδη δεν φοραγε μασκα. Στραβωνω σαν λαμαρινα απο πορτα Hyundai που εφαγε στουκα.
Ζηταει 4 € δανεικα απο το μαρακι γιατι ξεχασε το πορτοφολι της. Γινεται διακοπη στην παρασκευη του καφε μου και αρχιζω να βαραω πιρακια γιατι το μαρακι πηγε να φερει τα γκαφρα απο δωματιο στο πισω μερος του καταστηματος καφεινης.
Το παιρνει γραμμη το στραβωμα η πιτσιρικα και χαμογελαστη αρχιζει να σηκωνεται στις μυτες των ποδιωνε της και να προσγειωνεται στις φτερνες της.
Εντελως τυχαια, οι μητρικες λιποσακουλες της αρχιζουν να ανεβοκατεβαινουν με υφος τρικυμιας. Δεν εδειξα καμια συγκινηση και δεν ειπα κουβεντα απλα την κοιταζα με το υφος του φονια, στα ματια ε!.
Το καταλαβε και αυτο και περιμενε τα γκαφρα εξω.
Επιλογος. Το ξερουν οτι ειναι λαθος, το ξερουν οτι θα προκαλεσουν, το ξερουν οτι οι πολλοι θα πουν κοιτα εναν μαλα κα χωρις μασκα και γιατι οχι, το ξερουν οτι ισως να βρουν τον μπελα τους αλλα επιμενουν να μην φορανε μασκα γιατι η ανεση τους ειναι πολυτιμη.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Η κομπιουτεριτσα μου λειτουργει με δανεικο χρονο. Εφτασα σε σημειο να βαλω μπροστα το ready boost για να σταματησουν οι βαριες ανασες. Αυτο που σωζει την κατασταση ειναι η τοτε τεχνολογια - αμυνα στην ξηρασια των πυκνωτων της μητρικης.
Φαντασου οτι πηγα να σηκωσω το κουτι και επεσε ενα ποδαρακι απο το κουτι. Εχεις δει τυπο να γελαει και να του πεφτει το μπροστινο δοντι; αυτο εγινε.
Ο ενας ανεμιστηρας, τωρα εχει δυο κινησεις. Μια περιστροφης και μια μεσα-εξω.Τωρα ξεκιναει και μια που θυμιζει κινηση πυξιδας πανω σε νερο.
Μια ταπα στο κουτι που ειναι stand by για την υδροψυξη, απλα επεσε, ετσι, χωρις λογο. Ολα ειναι λες και τα εχω στερεωσει με κλωστη.
Το ενα το κλιπ που ειναι για να ανοιγει το κουτι, απλα μαγκωσε και ετσι εαν χρειαστει να ανοιξω το καπακι πρεπει να παρω λοστο.
Πολλα USB port αναβοσβηνουν σαν δεντρο χριστουγεννιατικο.

Ναι, εαν σταματησει το PC θα εχω σοβαρο κοινωνικο προβλημα.

Η πανεμορφη φουρναρισα που δεν ηταν ποτε σκοπος αποκτησης αλλα ελαφρου φλερταρισματος με σκοπο το δωρεαν, εξαφανιστηκε.
Πρεπει να δουλευει αλλες βαρδιες ή να ειναι στο πισω μερος και να κουβαλαει σακια με αλευρι. Αντι να παει να γινει μοντελο και να μπλεξει με τα ναρκωτικα θαφτηκε στα σακια με το αλευρι. Πανω που ειχε ξεκινησει να μου δινει δωρεαν οτι εβρισκε μπροστα της.

On topic
Πηγα να παρω καφε οπου το μαρακι, η επιτιμη καφετζου, με κερναει κανενα καφεδακι χωρις φλερταρισμα.
Σκαει πιτσιρικα με περασμενο/δεμενο στην μεση, μπουφαν πολικων συνθηκων, για να κρυβει τα μπετα/μπαζα της περιφερειας.
Μπαινει χαμογελαστη, το καταλαβα επειδη δεν φοραγε μασκα. Στραβωνω σαν λαμαρινα απο πορτα Hyundai που εφαγε στουκα.
Ζηταει 4 € δανεικα απο το μαρακι γιατι ξεχασε το πορτοφολι της. Γινεται διακοπη στην παρασκευη του καφε μου και αρχιζω να βαραω πιρακια γιατι το μαρακι πηγε να φερει τα γκαφρα απο δωματιο στο πισω μερος του καταστηματος καφεινης.
Το παιρνει γραμμη το στραβωμα η πιτσιρικα και χαμογελαστη αρχιζει να σηκωνεται στις μυτες των ποδιωνε της και να προσγειωνεται στις φτερνες της.
Εντελως τυχαια, οι μητρικες λιποσακουλες της αρχιζουν να ανεβοκατεβαινουν με υφος τρικυμιας. Δεν εδειξα καμια συγκινηση και δεν ειπα κουβεντα απλα την κοιταζα με το υφος του φονια, στα ματια ε!.
Το καταλαβε και αυτο και περιμενε τα γκαφρα εξω.
Επιλογος. Το ξερουν οτι ειναι λαθος, το ξερουν οτι θα προκαλεσουν, το ξερουν οτι οι πολλοι θα πουν κοιτα εναν μαλα κα χωρις μασκα και γιατι οχι, το ξερουν οτι ισως να βρουν τον μπελα τους αλλα επιμενουν να μην φορανε μασκα γιατι η ανεση τους ειναι πολυτιμη.
Ακριβώς λελο το ίδιο σκάλωμα και ματιά ρίχνω τις τελευταίες 2 μέρες, όπου συναντώ ολοένα και περισσότερους είτε πρωί-μεσημέρι είτε βράδυ χωρίς μάσκα, ούτε μάσκα σκουλαρίκι ούτε μάσκα κωλότσεπης. Τίποτα, λες και έχουμε 15-20 Μάη και έχουμε ξεπεράσει τον ιό σαν χώρα.

To pc σου ζει σε ακραίες καταστάσεις :LOL: , survivor σε ζούγκλα του Αμαζόνα .
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,240
Γιατι δεν καναμε συζητηση για εκατομμυρια; ΓΙΑΤΙ::::::::::::::::::::::::
Διαβαζω ποστ του Nitroμαν και σηκωθηκα να πιω νερο. Επιστρεφω και κανω μια να πατησω χ :p :p και ο υπολογιστης ειναι μαρμαρο παρθενωνα. Κουμπι για restart και εχασε τον δισκο.... ουτε με linux μπορουσα να μπω επειδη, δεν θυμαμαι τον λογο, εβαλα τον bootloader στον δισκο με τα windows. ακινγκ χελ. restart, restart μπαινω bios και πουθενα ο δισκος. παω να ανοιξω κουτι αλλα οπως ειπα, δεν ανοιγει. εβγαλα τροφοδοσια και αρχισα τις κλωτσιες στο κουτι. το μοναδικο solid πραγμα που εχω ειναι ενα εξωτερικο blue ray. ο πλεξτορας επεσε κατω και εγινε σαν κουτι της πιτσας. Για λογο, αγνωστο, ο δισκος επεστρεψε. για την ωρα ολα καλα.
τι περιπετεια και αυτη.
 
Top Bottom