What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
meanwhile κανονικά after souvla party σαν να μην τρέχει κάστανο στην παραλία...

αν είχα μια αμφιβολία για τα εμβόλια, μόλις διαλύθηκε σαν το λίπος του αρνιού στην σούβλα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
στο δικό μου (πάρτυ) δεν κολλάει, ειδικά αν κολυμπάει. τιδενκαταλαβες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,329
Επειδη διακρινω μια κινητικοτητα, και εκτος συνορων, ειχα την αποψη οτι πολυ συντομα θα ανοιξει η φαση.
Χθες με πηραν τηλεφωνο απο μια δουλεια (εξωτερικο) και με ρωτησαν αν εχω κανει το εμβολιο. Μου προτειναν να το κανω επειδη εαν χρειαστει να φυγω, αμαρτια ειναι να μπω 20 μερες καραντινα και να χαθει πολυτιμος χρονος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
--installation complete
--5G enabled
--downloading additional files
--praisemitsotakis ver.1.12 ok
--voteND ok
--restarting...
...
..
.

Θα τον σαλιώσουμε τον ήλιο σίγουρα ναι!

--kernelpanic
BSOD.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,329
Συμπαθατε με πατρωτες αλλα δεν ειχατε εντυπωσεις απο την πρωτη μερα; Εγω μονο εντυπωσεις ειχα και δεν θα ξαναβγω συντομα.
Το τι εζησα ειναι λογος να βρισω το ανοιγμα της εστιασης.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Ότι γινόταν όταν έκλεισε η εστίαση πριν απο 6 μήνες έγινε και τώρα. Της πτνς.
Και χωρίς μουσική. Και όμως όλοι φώναζαν για να ακουστούν ακόμη και χωρίς τη μουσική.
Ακόμη οι ειδικοί σκίζουν τα πτυχία τους για να καταλάβουν πως το κατάφεραν αυτό, αφού το είχαν υπολογίσει.......:ROFLMAO:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
αποστάσεις 10εκ οκ τουλάχιστον δεν κωλοτρίβεσαι με τον δίπλα... μάσκες ματημπαναγια έψαχνα να δω αν βγήκε ανακοίνωση κατάργησης.
Άντε να φοράνε 3 στους 10 που είτε περιμένουν να κάτσουν είτε απλά είναι στο δρόμο.

Είχα μια γενική ανησυχία για το εμβόλιο, αλλά με αυτά που είδα σκέφτηκα ότι η φάση πάει για "όποιος πρόλαβε τον κύριο είδα" και πήγα χωρίς άγχος.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,329
Λιγα και πολυ χαλαρα τα ειπες φιλτατε Nitro.

Ενας φιλος φαγωθηκε να παμε για καφε και δεχτηκα με την προυποθεση να παμε σε μερος χαλαρο.
Το πρωτο ασχημο σημαδι ηταν ο αριθμος των παρκαρισμενων αυτοκινητων. Εψαξα μερος να παρκαρω, σε ενα μερος που δεν χρειαστηκε ποτε να ψαξω.
Το δευτερο ασχημο σημαδι ηταν ο αριθμος των ανθρωπων, που ηταν πολλοι, που δεν φοραγαν μασκα. Βασικα δεν φοραγε κανενας.
Δεν υπερβαλω, κανενας δεν φοραγε μασκα. ουτε στο χερι, ουτε στην τσεπη, ουτε σκουλαρικι. Ουτε στον δρομο, ουτε αναμεσα απο τα τραπεζια οπου επαιζε στριμωγμα για να βρουν που θα καθισουν.
Τα τραπεζακια ειχαν πολλες καρεκλες και οι αποστασεις ηταν μηδενικες. Να προσθεσω τους κλασσικους νεοελληνες που εκαναν ρεζερβε στην καφετερια. Σας σιχαινομαι αθλια ανθρωπακια του δηθεν και θελω το κακο σας.
Εριξα Χ για το πρωτο μαγαζι και πηγαμε παρακατω.

πετυχαμε μικρο καφε.... σελφ σερβις. εγω νομιζα οτι απαγορευεται η εισοδος στα καταστηματα. καθισαμε επειδη ηταν ησυχο μερος.
Εξω καθοντουσαν δυο "γκομενες" με σιλικονες και μαπα τιγκα στις πλαστικες, ο φιλος τις χαρακτηρισε πορνοσταρ και αδικο δεν ειχε.
αηδια με επιασε μολις τις ειδα. σε λιγο εσκασαν 3-4 πιτσιρικαδες 15-17 στην ηλικια και καθησαν με τις πατσαβουρες.
μετα απο λιγο εφυγαν αλλα λιγο μετα επεστρεψαν.
Παρατηρησα οτι ο ενας κραταγε ενα μεγαλο αλουμινοχαρτο το οποιο το ανοιξε και απο μεσα πεταχτηκε ενα κλωναρι.
Εδωσε το αλουμινοχαρτο στην μια πατσαβουρα και το μυρισε με τα σωθικα της. φευγουν οι πιτσιρικαδες και επιστρεφουν με αλλους 6-7 και καθισαν διπλα μας, στο πατωμα, κροκοδειλοι, χωρις μασκες και αγκαλιασμενοι τα ελεγαν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
@lelos kounelos γενικά κυκλοφορώ έξω οπότε όλα αυτά τα είχα δει και χωρίς "ανοιχτή εστίαση" οπότε η ταραχή μου έχει περάσει πλέον.

Είναι κάποια μαγαζιά που είναι σε φάση delivery/takeaway ακόμα και για ποτά/κοκτέιλ οπότε γινόταν της τρελής απέξω και "παραδίπλα" μέρες τώρα. Την μέρα του Πάσχα τα κορονο after souvla party έγιναν κανονικά απλά χωρίς καρέκλες. Σε φάση που πέρναγα από τον δρόμο και έκλεινα τα παράθυρα για σίγουρα...

Το θέμα είναι ότι για κάποιο λόγο έχει αρχίσει ο κόσμος να μην φοράει μάσκα ούτε στον δρόμο, ενώ πχ πάω στον φούρνο να πάρω κάτι σήμερα και έρχεται ένας από ένα τραπεζάκι έξω χωρίς μάσκα χωρίς τίποτα και έκανα άλμα να απομακρυνθώ από το ζωχάδι. Κάτσε να με πιάσει το εμβόλιο ρε γμένε...


btw με το άστρα και όραμα την άκουσα λίγο και εγώ και ένας φίλος που κάναμε χθες, αλλά τίποτα τρελό. Πυρετό το βράδυ όπως μας είπε και ο γιατρός και πονοκέφαλο. Σήμερα το πρωί μετρήθηκα 37.7 κούμπωσα 2 ντεπόν και την έκανα για το γραφείο, δεν είμαι σε φάση για δουλειά αλλά είπα σε μια πελάτη ότι θα είμαι εκεί σήμερα-αύριο (Παρασκευή τοπική αργία γιουχού!) να παραλάβει κάτι.

Γενικά δεν σας κάνει εντύπωση που τώρα δεν μιλάει κανένας για κορονοπάρτι και ιστορίες; Πόσο ελεγχόμενα είναι πλέον τα ΜΜΕ ρε φούστη επιτέλους...
Πριν όργιο, τώρα που θέλει ο Μητσοτάκης να πάρει κανά ΦΠΑ και να σταματήσει να δίνει λεφτά μούγκα. Όλα καλά στην μπανανία εξαφανίστηκε ο κορώνας...

Καλά...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,329
Την κυριακη του πασχα εκανα ΠΟΛΥ επιλεκτικες επισκεψεις και παντα αποσταση απο ολους.
Μια απο αυτες και αφου ειχα απανωτες προσκλησεις, ηταν σε γειτονα ο οποιος αναρωνει απο χειρουργειο.
Εγω δεν παω πουθενα, εκει δεν βλεπουν ανθρωπο και σε γενικες γραμμες επιβαλεται να προσεχουν.
Σημερα με ενημερωσαν οτι ο χειρουργημενος μπαμπας εκανε προληπτικο τεστ και βγηκε θετικος. Τα αλλα δυο μελη της οικογενειας βγηκαν αρνητικοι αλλα μπηκαν σε καραντινα για τις επομενες 15 ημερες.
Ευτηχως, ειχα αποσταση απο ολους και δεν ειχα ακουμπησει τιποτα. Εννοειται οτι καθομασταν εξω. Εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο.
Λιγα τσισακια μου εβρεξαν τα μπουτια. Οχι οτι θα αλλαξω την ρουτινα μου αλλα για τις επομενες μερες δεν θα δω ανθρωπο, δηλαδη οτι εκανα τοσο καιρο. Μια φορα τολμησα να ξεμυτισω και το μετανοιωσα. Σε λιγες μερες θα ξανακανω τσισακια τεστακι για την σιγουρια του θεματος.
Ισχυει το γνωστο "δεν ξερεις απο που θα σου ερθει".
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Να πως φαίνεται ο ανώτερος πολιτισμός.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280

Να πως φαίνεται ο ανώτερος πολιτισμός.
όχι ρε γμτ έπρεπε να περιμένω τότε :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,329
Αυτο που λειπει απο τις πολιτικες φανφαρες του Μητσοτακη.

. Εδώ και δέκα ημέρες περίπου, σε όλες τις μεγάλες πόλεις, το εμβόλιο για τον κορωνοϊό χορηγείται χωρίς ραντεβού, ενώ από σήμερα Τετάρτη το μέτρο αυτό επεκτείνεται σε ολόκληρη την επικράτεια. Κάθε ενήλικος πολίτης μπορεί να προσέλθει σε οποιοδήποτε εμβολιαστικό κέντρο και να λάβει το εμβόλιο που επιθυμεί,

Πηγή: Ψήνονται; Χρηματικό μπόνους, μέχρι και... δωρεάν ψητό σούβλας για τον εμβολιασμό των Σέρβων | ΣΚΑΪ
Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook | @skaigr on Instagram

Εχω ακουσει οτι ο "αρχηγος" εκει ειναι ικανοτατος.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Ενώ σ' εμάς εδώ είχαν πει οτι απο πρώτη του Απρίλη μπορείς να διαλέξεις να κάνεις όποιο εμβόλιο θέλεις. Μπήκε Μάης και ακόμη καμία ενημέρωση για το θέμα. Ορισμένες πληθυσμιακές ηλικίες θα κάνουν αναγκαστικά το εμβόλιο της αστρα μέχρι να ξεστοκάρουν. Μετά θα ανοίξει η επιλογή εμβολίου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Ενώ σ' εμάς εδώ είχαν πει οτι απο πρώτη του Απρίλη μπορείς να διαλέξεις να κάνεις όποιο εμβόλιο θέλεις. Μπήκε Μάης και ακόμη καμία ενημέρωση για το θέμα. Ορισμένες πληθυσμιακές ηλικίες θα κάνουν αναγκαστικά το εμβόλιο της αστρα μέχρι να ξεστοκάρουν. Μετά θα ανοίξει η επιλογή εμβολίου.
10 Μάη θα ανοίξει, το ακούσατε πρώτα εδώ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,329
Ας μην ξεχναμε οτι η Σερβια εξυπηρετει εμβολιασμους αλλοδαπων. οποιος θελει εμβολιο, συντομα, κλεινει ραντεβου, παει Σερβια και με αναμονη 2 ωρων, το κανει. Γεμισε εμβολιοτουριστες η Σερβια απο τας ευρωπας.
Αυτο ειναι ανοιγμα στον Τουρισμο, οχι του Μητσοτακη "μπατε σκυλοι αλεστε".
 
Top Bottom