What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
να έκαναν το εμβόλιο νωρίς νωρίς και να έπεσαν τα αντισώματα κατακόρυφα
Μπα, αρχές καλοκαιριού και οι δύο είχαν τελειώσει με το εμβόλιο. Πάντως
και στη γιαγιά μου, τα αντισώματα 40-50 μέρες μετά το Pfizer ήταν σχεδόν
ανύπαρκτα σε δυο τεστ αντισωμάτων που έκανε.

Νομίζω ότι απλά κάποιους δεν τους πιάνει καθόλου και δεν αντιδρα ο οργανισμός τους.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Επαθα, μια ψυχολογια, τωρα με την απορια, που μουρθε ξαφνικα, μα μια ψυχολογια. Ρε, φουστη μου, αφου πεθαινουμε, γιατι γεννιομαστε?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Επαθα, μια ψυχολογια, τωρα με την απορια, που μουρθε ξαφνικα, μα μια ψυχολογια. Ρε, φουστη μου, αφου πεθαινουμε, γιατι γεννιομαστε?
μα για να πεθάνουμε... duh... όλα εγώ πχια;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Επαθα, μια ψυχολογια, τωρα με την απορια, που μουρθε ξαφνικα, μα μια ψυχολογια. Ρε, φουστη μου, αφου πεθαινουμε, γιατι γεννιομαστε?

Μα καλά, τίποτα δεν σας έμαθε το The Matrix; Γεννιόμαστε για να γίνουμε βιολογικές μπαταρίες των Μηχανών!!!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Γιατρός στο Μεσολόγγι πήρε θετικό δείγμα ιού από ασθενή για να βγάλει πιστοποιητικό νόσησης για τον εαυτό του και να μη χρειαστεί να εμβολιαστεί.

 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,851
Επαθα, μια ψυχολογια, τωρα με την απορια, που μουρθε ξαφνικα, μα μια ψυχολογια. Ρε, φουστη μου, αφου πεθαινουμε, γιατι γεννιομαστε?
Για να δουλεύουμε και να πληρώνουμε τα σπασμένα τους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,331
αν δεν γεννηθουμε, πως θα πεθανουμε; Ο θανατος υπαρχει επειδη υπαρχειη υπαρξη και η ανυπαρξια ειναι χειροτερη απο τον θανατο.
μια χαρα ειμαστε.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655

Όπως έλεγε και ο παππούς μου: Every action has an equal and opposite reaction.:cool:
Τα επακόλουθα της υποχρεωτικότητας είναι αυτά. Και μόλις αρχίσαμε.....
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
αν δεν γεννηθουμε, πως θα πεθανουμε; Ο θανατος υπαρχει επειδη υπαρχειη υπαρξη και η ανυπαρξια ειναι χειροτερη απο τον θανατο.
μια χαρα ειμαστε.

Δηλαδή δεν υπάρχουν αθάνατοι;;;111;;;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,331
Δηλαδή δεν υπάρχουν αθάνατοι;;;111;;;
ουδεν εξ ουδενος. Απο την ανυπαρξια δεν ηρθε τιποτα και οτι υπαρχει μεταμορφωνεται.
Ο Ανθρωπος, εκτος απο μαλακας, ειναι και ενεργειες και οι ενεργειες ακολουθουν τους νομους της φυσικης που λενε οτι η ενεργεια δεν εμφανιζεται απο το μηδεν και δεν παει στην ανυπαρξια. Η ενεργεια διατηρειται και αυτα ισχυουν για ολοκληρο το συμπαν.
Ετσι λοιπον δεν ερχομαστε απο την ανυπαρξια αλλα απο την ενωση δυο ανθρωπων. Αλλοι βγαινουν απο την κοιλια και αλλοι απο την πλαστελινη.
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Όπως έλεγε και ο παππούς μου: Every action has an equal and opposite reaction.:cool:
Τα επακόλουθα της υποχρεωτικότητας είναι αυτά. Και μόλις αρχίσαμε.....

Δηλαδή αυτό το παράδειγμα ή ο γιατρός στο Ασκληπιείο που ΠΕΤΑΓΕ κιόλας τα εμβόλια προέβλεψαν το μέλλον και έστησαν φάμπρικα ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ με μούφα εμβόλια pro bono και για την καλή τους την καρδιά? Μη λέμε και ότι θέλουμε...

Τα επακόλουθα του ουρλιάζω για τα δικαιωματά μου αλλά κοιτάω όσο γίνεται να λουφάρω στις υποχρεώσεις μου είναι αυτό.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,331
Μπα, αρχές καλοκαιριού και οι δύο είχαν τελειώσει με το εμβόλιο. Πάντως
και στη γιαγιά μου, τα αντισώματα 40-50 μέρες μετά το Pfizer ήταν σχεδόν
ανύπαρκτα σε δυο τεστ αντισωμάτων που έκανε.

Νομίζω ότι απλά κάποιους δεν τους πιάνει καθόλου και δεν αντιδρα ο οργανισμός τους.

Έκανα ερωτήσεις για αυτό το θέμα, όχι στο γουγλη. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά φταίνε τα φάρμακα που παίρνουν οι ηλικιωμένοι και το.... Γάλα; Τρίτος παράγοντας είναι η τρίτη ηλικία. Το ανοσοποιητικό ειναι καθημερινός αγώνας.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το γάλα για ποιόν λόγο να τους επηρεάσει;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Το γάλα για ποιόν λόγο να τους επηρεάσει;

Μήπως επειδή μόνο γάλα δεν είναι;... Νεροπλύματα με αντιβιοτικά είναι τα περισσότερα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,331
Το γάλα για ποιόν λόγο να τους επηρεάσει;
Δεν ξερω φιλαρακι και ειναι σφαλμα μου αυτο. Μολις μου ειπαν οτι τα γεροντακια κατεβαζουν την σταθμη λογω φαρμακων και επειδη το ανοσοποιητικο τους ειναι απο μονο του αγωνας, εκανα το κλασσικο ΑΑΑΑ!!....... και ξεχασα να ρωτησω το γιατι.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Μια ενδιαφέρουσα πληροφορία:



Εδώ βλέπουμε τα ποσοστά εμβολιασμού κάθε χώρας.
Οι μόνες χώρες που έχουν εμβολιάσει πλήρως τους πληθυσμούς της είναι το Γιβραλτάρ και τα Νησιά Πίτκεηρν.
Το Γιβραλτάρ έχει 34.000 περίπου κατοίκους οι Νήσοι έχουν 47 κατοίκους (λολ).
Αν δείτε και εδώ όμως
Βλέπετε τα καθημερινά κρούσματα. Αν κάνεις μερικές πράξεις έχεις :

Γιβραλτάρ : 11/34003 = 0,032% κρούσματα στο σύνολο του πληθυσμού - με 116% ποσοστό εμβολιασμού (!)
Ελλάδα : 2.190/10.600.000 = 0,021% κρούσματα στο σύνολο του πληθυσμού - 56.4% ποσοστό εμβολιασμού.

Η βασική διαφορά βέβαια είναι ότι το Γιβραλτάρ έχει ίσως την πιο υψηλή πυκνότητα πληθυσμού ανά τετραγωνικό χιλιόμετρο.
Όμως δεν θα πρεπε το εμβόλιο (με 90% αποτελεσματικότητα - λολ) να προστατέψει; Αφού φτάσαν στην «Ανοσία Αγέλης» με τα εμβόλια... Πως γίνεται να χουν παραπάνω ποσοστό κρουσμάτων από μας αφού εμβολιάστηκαν;

ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ :
1631508887129.png

1631508903888.png

ΕΛΛΑΔΑ :

1631508932322.png
1631508961322.png
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Προστατεύει να μην πεθάνεις και απλά μειώνει τις πιθανότητες να νοσήσεις και να μεταδόσεις.

Αυτά τα "αφού έκαναν το εμβόλιο γιατί κολλάνε" είναι η νέα μόδα στις σαχλαμάρες;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
εχει καταλαβει καποιος γιατι μας ετοιμαζουν τριτη δοση?
εννοω υπαρχει καποιο νεο επιστημονικο δεδομενο που την απαιτει??
καποια νεα μεταλλαξη? οποιος εχει ισχυρα αντισωματα, γιατι να την κανει? θα κανουμε 3 δοσεις καθε χρονο?
με το φαρμακο τι γινεται?

αυτο το ΓΕΛΟΙΟ ονομα "αναμνηστικη" μου θυμιζει τις αμερικανιές με τις ονομασιες των τυφωνων και των κακοκαιριών. εγκυκλοπαιδικα ρωτω, ειναι κακη μεταφραση απο γνωστο ξενο ιατρικο όρο? παντως ειναι ο ορισμος του ευφημισμου. αναμνηστικο λεμε κατι που μας θυμιζει καποιον τοπο η καποιο γεγονος που πηγαμε/συνεβη μια φορα. αμα ειναι να το επισκεφτουμε καμια 15αρια φορες τι να το κανουμε το σουβενιρ?



τλ/δρ: δε μαμιομαστε λεω γω, που ξαφνικα χτες στα κυριακατικα φυλλα εμφανιστηκε σαν τελειωμενο γεγονος οτι παμε ΟΛΟΙ για τριτη δοση? χωρις να προσπαθησει να μας εξηγησει/πεισει καποιος το γιατι?? ψηλε, εσυ ο "καλε_τι_γκομενος", μου φαινεται πρεπει ν ανεβασεις την ταριφα στα 128 gb, και να τα δινεις σε φλασακι. τι να το καμω το ντατα στο κινητο?
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Nitro τι ΔΕΝ καταλαβαίνεις;
Πληθυσμός που εμβολιάστηκε ΠΛΗΡΩΣ (και ακόμα παραπάνω) έχει οριακά μεγαλύτερο ποσοστό κρουσμάτων από χώρα που έχει εμβολιάσει λίγο πάνω απ' τους μισούς.
Να δεχτώ το ότι «δεν πεθαίνουν τόσο εύκολα οι εμβολιασμένοι» (αν και αυτό μπορεί να αμφισβητηθεί - πάλι με το Γιβραλτάρ που είναι 116% εμβολιασμένο), αλλά εσύ από τα παραπάνω συμπεραίνεις ότι «βοηθά στο να μην κολλήσεις και να μην μεταδώσεις»;
 
Top Bottom