What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493

δεν ξερουν αυτοι, ειναι κομπογιαννίτες.
εγω θ ακουσω οτι πει το παγώνι.


"Εννοείται θα κάνουμε τρίτη δόση. Το έχουμε πει εδώ και καιρό.."

με γελιο κιολας. οχι, δεν εννοειται τιποτα και δεν το ειχατε πει. το υποννοουσατε υποθετικα και ψελλιζατε για αναμνηστικα και σουβενιρ και ισως στις ευπαθεις ομαδες. δεν ξερω αν ειναι απαραιτητη η τριτη δοση, ξερω οτι η διαχειριση που γινεται ειναι του πωπού κι οτι ο αμερικάνος παγωνης του FDA δεν ειναι φαιδρος και δεν γελαει οταν μιλαει για τετοια θεματα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Ειπε ναι στην πρωτη δοση και ενω ηδη υπηρχαν καποιοι που εμφανισαν καποιο προβλημα, ειπε ναι και στην δευτερη δοση.
Τωρα τι αλλαξε;

ο αμερικάνος παγωνης του FDA δεν ειναι φαιδρος και δεν γελαει οταν μιλαει για τετοια θεματα.
Η αληθεια ειναι οτι σε καποια θεματα μπορει να εμπιστευτω τον Κυργιακο περισσοτερο απο τον καθε κυβερνητικο Αμερικανο.
Δεν λεω οτι θα εμπιστευτω τον Κυργιακο στην κυριολεξια. Ρητορικη φραση εριξα για να κανω την συγκριση.


vc.jpg

vc2.jpg


Εδω ειναι και το προβλημα, οχι η τριτη δοση αλλα οτι ο κοσμος δεν γουσταρει να τρυπηθει και οσο η επιδημια κυλαει απο ρουθουνι σε ρουθουνι, γινονται και οι μεταλλαξεις και ετσι θα φτασουμε και στην 25η δοση και δωρο μια ομπρελα. ειδες τι εκανα δω ε;

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,216
Ειπε ναι στην πρωτη δοση και ενω ηδη υπηρχαν καποιοι που εμφανισαν καποιο προβλημα, ειπε ναι και στην δευτερη δοση.
Τωρα τι αλλαξε;

Αυτό που διάβασα σε αμερικανικά sites είναι ότι η τρίτη δόση δεν προσφέρει μεγάλη προστασία χρονικά, το υπολογίζουν σε μερικές εβδομάδες. Γι' αυτό υπάρχει αρνητική εισήγηση για χρήση στον γενικό πληθυσμό.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,121

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Επειδη ο φιλτατος χειρομαλαχτης δεν ξερει εαν ειμαι σιριους.
Το θεμα ξεκιναει απο την ελληνικη δημοσιογραφια, που εχει μετατρεψει τους παρενεργειες/θανατους απο το εμβολιο σε εργοστασιο κλικ.
Πεθανε ο Α. Εκανε το εμβολιο και σε δυο μερες μπηκε στο νοσοκομειο. Μετα απο λιγες μερες. Πεθανε ο Β, Εκανε το εμβολιο και σε δυο μερες μπηκε στο νοσοκομειο.
Δεν υπαρχει αρθρο που να λεει 5.900.000 ελληνες εκαναν το εμβολιο και οι 100-400 (10-40) απο αυτους ειχαν καποια σοβαρη παρενεργεια/πεθαναν. δεν το κανουν γιατι αυτο δεν εχει κλικ.
Αυτο δεν ειναι τυχαιο γιατι ετσι αντιμετωπιζουν πολλα θεματα της δημοσιοτητας. Κλασσικη τακτικη.
Συνεχιζω με αυτους που πεθαναν απο covid οπου ολοι σου λενε, σιγουρα πεθανε απο covid; μηπως ειχε κατι αλλο;
την ιδια στιγμη, εαν καποιος κανει το εμβολιο και παθει κατι, ειναι απο το εμβολιο, αφου εκανε το εμβολιο και μπηκε στο νοσοκομειο και πεθανε.
Δεν ξερουμε τι προβληματα ειχε αυτος ο ανθρωπος και το εμβολιο τον εκανε να σκασει. Ναι αλλα εκανε το εμβολιο και πεθανε.
σημ. χωρις να αποκλειω οτι το εμβολιο ειναι το γαλα της παναγιας.


Τωρα εσκασε η ειδηση με τον FDA και εγω πρεπει να την αγκαλιασω;
Αυτη η υπηρεσια εδωσε την εγκριση για τα εμβολια.οχι χωρις ερευνα. Η ιδια υπηρεσια εδωσε την αδεια και για την δευτερη δοση ενω υπηρχαν ηδη αναφορες για παρενεργειες και μετα ο φιλτατος Admiral, αν και marvel-ικος

Αυτό που διάβασα σε αμερικανικά sites είναι ότι η τρίτη δόση δεν προσφέρει μεγάλη προστασία χρονικά, το υπολογίζουν σε μερικές εβδομάδες. Γι' αυτό υπάρχει αρνητική εισήγηση για χρήση στον γενικό πληθυσμό.

Πριν εψαχνα κατι στο ιντερνετι και πετυχα παλιο αρθρο του Μακελειουτ.ζιαρ. Η Σουηδια, που δεν εκανε lockdown τα πηγε περιφημα με την επιδημια ενω εμεις εδω, φυλακη. Δεν εξηγει τιποτα οπως οτι εκει για να δεις γειτονα πρεπει να παρεις τον προαστικο. Οτι δεν πανε πουθενα (το ξερω απο ξαδερφο που εχει ξενερωσει). Η συγκριση Ελλαδας και Σουηδιας ηταν παντα η συγκριση των μπρουτζακλανικων με τις Ελβετικες Αλπεις.
Μολυνση αερα Αθηνα 55.70
Μολυνση αερα Στοκχολμη 16.79
tl;dr
Η κυβερνηση τα εχει κανει σκατα με την κριση της επιδημιας και οσοι θελουν να χαστουκισουν την κυβερνηση, τα κανουν χειροτερα και στο τελος θα πεθανουμε ολοι.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
oι παρενεργειες:
δεν μου λεει ΤΙΠΟΤΑ οτι 10 πεθαναν ενω εκαναν 5900000 το εμβολιο. εννοω δεν σκιζω τα ρουχα μου γι αυτο. μοιαζει και μαλλον ειναι "στατιστικο λαθος", οι πολυ ατυχοι της υποθεσης, οπότε εδω συμφωνουμε.
εξισου ομως δεν μου λεει ΤΙΠΟΤΑ οτι το εκαναν 5900000 και ΤΩΡΑ νιωθουν καλα. ολο τα ιδια θα λεμε? δεν μπορει κανεις να μου αποδειξει οτι δεν θα εχει τρομακτικες η καθολου παρενεργειες σε 10, 15 η 20 χρονια. αρα δικαιουμαι να ανησυχω, οπως καποιος αλλος να ειναι σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα. απλουστατο.


η τριτη δοση:
δεν μπορει κανεις να κανει πλακα με τον κορονοιο. ουτε οι ψεκασμενοι, ουτε οι παπαδες, ουτε ΠΡΟΦΑΝΩΣ η κυβερνηση. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, απλα δεν γινεται να λεει η αλλη θα κανουμε την τριτη δοση ολοι και να γελαει. εβγαλα καντηλες. δεν το ανεχεται η νοημοσυνη μου, ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ. μετα απο 2 γενικα λοκνταουν και αμετρητα περιφερειακα. δεν γινεται ν αντιμετωπιζουν το θεμα τοσο μπακαλικα. τριτη δοση δεν ξερω ποιες χωρες εχουν κανει. δεν μου λεει κανεις. εμεις ειμαστε πονηροι που θεμε να κανουμε? οι αλλοι ειναι μαλακες? δεν ειναι η πανδημια ενα θεμα συνηθισμενο οπως οι προωρες εκλογες ξερω γω η ενας ανασχηματισμος η ενας νομος με κουλα αρθρα, που βαζουμε λαγους τις κυριακατικες εφημεριδες να γραψουν κατι και μετα το διαψευδουμε αφου κοψουμε αντιδρασεις και βλεπουμε τι θα κανουμε...
δεν γινεται εκει που ψιθυριζοταν η τριτη δοση, ξαφνικα να γραφεται την περασμενη κυριακη σε 4-5 φυλλα οτι θα κανουν ολοι, επειδη ειναι αναμνηστικη και οπως εχουμε αναμνησεις απτους μεγαλος ερωτες, ετσι θα εχουμε κι απ τον κόβι. κι οταν ξεσηκωθηκε ο κοσμος πως και γιατι και βραζει το συμπαν, να βγαινει σημερα ενας κυριουλης θεμιστοκλεους, γ.γ. υπ. υγειας η δεν ξερω γω τι δουλεια κανει τα πρωινα, και να λεει: "ε, ξερετε, παρεξηγησις. δε θα ειναι υποχρεωτικη η τριτη δοση, αν γινει τελικα για ολους, που ισως να γινει, ισως και να μη γινει."

μπουρδελο. τριμπούρδελο. κι εσυ μου λες οτι οσοι χαστουκιζουν την κυβερνηση τα κανουν χειροτερα κι οτι μπορεις σε μερικα θεματα να εμπιστευτεις τον πρωθυπουρογό (μιλαμε για ανθρωπο με σιγουρα διψηφιο iq, μιλαμε για βλακα με περικεφαλαία) πιο πολυ απ τους αμερικανους.


αν νιωθεις ωραια να με μπριζωνεις, χαλαλι σου. αν ομως οντως τα πιστευεις αυτα περι συγκρισης του μιστερ μπην με τις αμερικανικες υπηρεσιες υγειας, τι να πω? (ξαναλεω, μιλαμε για ΗΛΙΘΙΟ τυπο. αν δεν εχεις δει, δες το τελευταιο κατορθωμα των διαφημιστων του με τον νταλτον του καμπου κι ελα μετα να συζητησουμε για τον ανθρωπο - λέβητα)
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,144
guys μην αγχώνεστε. Πλέον όπως δείχνουν τα στατιστικά μοντέλα όλοι θα κολλήσουμε αργά η γρήγορα. Οι πιο άτυχοι θα κολλήσουν 2-3 φορές.
To θέμα είναι πλέον o καθένας να κάνει ότι καταλαβαίνει ως πιο σωστό για να προστατέψει τον εαυτό του.
Aν θεωρεί κάποιος ότι δεν θα πάθει τίτποτα και δεν είναι ανάγκη να κάνει το εμβόλιο μένει να το δει ο ίδιος αν όντος έτσι είναι.
Δεν έχει πλέον σημασία κρούσματα και διασπορά. Δυστηχώς αυτός ο ιός θα μείνει μαζί μας και ήδη έχει γίνει ενδημικός.
Eύχομαι εκτός από το εμβόλιο σύντομα να υπάρξει και κάποιο φάρμακο τουλάχιστον να μην κάνει τόσο μεγάλο dmg σε όσους το κολλάνε
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
guys μην αγχώνεστε. Πλέον όπως δείχνουν τα στατιστικά μοντέλα όλοι θα κολλήσουμε αργά η γρήγορα. Οι πιο άτυχοι θα κολλήσουν 2-3 φορές.
To θέμα είναι πλέον o καθένας να κάνει ότι καταλαβαίνει ως πιο σωστό για να προστατέψει τον εαυτό του.
Aν θεωρεί κάποιος ότι δεν θα πάθει τίτποτα και δεν είναι ανάγκη να κάνει το εμβόλιο μένει να το δει ο ίδιος αν όντος έτσι είναι.
Δεν έχει πλέον σημασία κρούσματα και διασπορά. Δυστηχώς αυτός ο ιός θα μείνει μαζί μας και ήδη έχει γίνει ενδημικός.
Eύχομαι εκτός από το εμβόλιο σύντομα να υπάρξει και κάποιο φάρμακο τουλάχιστον να μην κάνει τόσο μεγάλο dmg σε όσους το κολλάνε
ε μα ναι αυτό λέμε, αλλά... θα ζούμε με τον κορονοιό πλέον όπως ζούμε και αντιμετωπίζουμε την γρίπη. Κάποιοι δεν θέλουν να το καταλάβουν γιατί ή τους χαλάει το αφήγημα ή δεν καταλαβαίνουν τι επικίνδυνη είναι η γρίπη χωρίς τα φάρμακα και τα εμβόλια που έχουμε για αυτή.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,820
Γεμισα στα pixelo qr codes.
1 για το τρένο
1 η κάρτα επιβίβασης
1 το πιστοποιητικό εμβολιασμού
1 το passenger locator form

pIPoBKX.png
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
δεν μπορει κανεις να μου αποδειξει οτι δεν θα εχει τρομακτικες η καθολου παρενεργειες σε 10, 15 η 20 χρονια. αρα δικαιουμαι να ανησυχω, οπως καποιος αλλος να ειναι σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα. απλουστατο.
Βαζω στην ακρη οτι οι παρενεργειες που θα συμβουν σε 15-20 χρονια ειναι κατι αυθαιρετο. εντελως ομως.
Αυτοι που κανουν μηνυσεις σε δασκαλους και σχολεια, μια χαρα τα καταπινουν τα φαρμακα ενω στο χαρτι με τις οδηγιες των φαρμακων αναγραφουν 1002 παρενεργειες που αρκετες ειναι πολυ σοβαρες. Αυτα τα φαρμακα γιατι τα παιρνουν και γιατι τα δινουν στα παιδια τους;
Οταν ο ΕΟΦ ανακαλει φαρμακα τα οποια ειναι και δοκιμασμενα πολλα χρονια, γιατι δεν σχολιαζει κανενας, πωωωωω τι πηγαμε να παθουμε; γιατι δεν γεμιζει το φουμπου με σχολια;
Επειδη η πραγματικη επιδημια ειναι η ηλιθιοτητα.


μπουρδελο. τριμπούρδελο. κι εσυ μου λες οτι οσοι χαστουκιζουν την κυβερνηση τα κανουν χειροτερα κι οτι μπορεις σε μερικα θεματα να εμπιστευτεις τον πρωθυπουρογό (μιλαμε για ανθρωπο με σιγουρα διψηφιο iq, μιλαμε για βλακα με περικεφαλαία) πιο πολυ απ τους αμερικανους.
Χαλαρωσε φιλτατε επειδη εγω εχω μεγαλυτερο εκνευρισμο με ολες αυτες τις βλακειες που γινονται/κανουν. Εχω παθει πολυ μεγαλες ζημιες.
Ειπα οτι η εμπιστοσυνη μου στον πρωθυπουργο ειναι ρητορικη, για την συγκριση. Απο την αρχη ελεγα οτι χειριζονται την κατασταση λαθος και οτι αυτο που ονομαζουν lockdown ηταν μια σειρα απο επικοινωνιακες τακτικες για να δειξουν οτι κανουν κατι ενω στην ουσια εκλαναν μεσα σε μπουκαλια, για να μπορουν οι επομενες γενιες να δοκιμαζουν δωρεαν, κρατικη χορηγια, την αισθηση της οσφρησης.
Ενω εχουμε αυτη την κατασταση, ερχονται και οι διαφοροι να κανουν τα πραγματα χειροτερα, γιατι τα πραγματα μπορουν να γινουν χειροτερα. Οταν ο δημοσιοκαφρος λαχταραει κλικ και βαζει μονο τιτλους για τους ελαχιστους που πεθαναν, μετα τον εμβολιασμο τους, τρομαζει/εκνευριζει τον κοσμο και αυτο δεν ειναι καλο.
Εμβολια δεν θελουν, μασκες δεν θελουν, μετρα δεν θελουν και αυτοι που επρεπε να εμβολιαστουν πρωτοι για να χαλαρωσουμε λιγο, δεν εμβολιαστηκαν. Στην Ελλαδα εχει εμβολιαστει το 55% και το θεμα που μας καιει ειναι η τριτη δοση; γιατι ρε φιλαρακι να μας καιει η τριτη δοση.
Θελεις να κανουμε την κλασσικη συγκριση με την Σουηδια; που ολοι ελεγαν οτι εκει δεν εκλεισαν, εμεις ειμαστε τα κοροιδα.
Η Σουηδια εχει εμβολιασει το 88% του πληθυσμου. Απο την 20η Δεκεμβρη του 2020, βαρανε τα δερματα αλυπητα και δεν μπηκαν καν στον κοπο να λαβουν μετρα σε οσους δεν εμβολιαζονται. Που ειναι το αρθρο του Μακελειου να το αναφερει αυτο;

Το σχολιο του chektofire ηρθε σαν ηλιαχτιδα ελπιδας για την πλεον γεματη μωλωπες λογικη. Ας χαλαρωσουμε λοιπον και ας περιμενουμε να πεσουν οι ανεμοι. Κατα τα αλλα, οτι λαδακι εχει το καντηλακι του καθενος.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
ναι, εμενα με καιει η τριτη δοση. αυτο ειναι το θεμα μου. εχω κανει τις 2 και θελω να βγει καποιος να με πεισει οτι χρειαζεται για επιστημονικους λογους να γινει η τριτη. και προφανως αν ειναι ετσι, θα γινει σε ολες τις χωρες με παρομοια επιδημιολογικη εικονα. σιμπλ. αλλιως να κανουμε 4 δοσεις, 5 μαζι απο μονοι μας. ετσι θα προφυλαχτουμε σιγουρα απ τον ιο.

επισης βλεπω δυστυχως οτι συνεχιζεται το τσουβαλιασμα. οχι μονο απο εσενα φιλτατε αλλά γενικως. εδω και μηνες. εγω που εχω καποιες χαζες ισως αποριες, ειμαι στο ιδιο κουτακι με τους γονεις που κανουν μηνυση στους δασκαλους ή με τον δημοσιογραφο που κανει τα παντα ολα για το κλικ. οι παπαδες με τα τσιπακια του εωσφορου, οι θεουσες, οι βελοπουλοι και μαζι στο ιδιο σακί καποιοι γιατροι που εχουν διαφωνιες βασισμενες στην επιστημονικη τους εκτιμηση ή αυτοι που ανησυχουν δικαιολογημενα για πιθανες παρενεργειες.

ελπιζω η κοινη λογικη αγαπημενε κουνέλο, να μην γεμιζει μελανιες και καρουμπαλα με τις ενστασεις μου. παντως κινδυνευει το ιδιο, οχι μονο με μωλωπες, αλλά με βιασμο η ερμη, οταν βαζουμε μπρος και πανω απ ολα την περιβοητη ατομικη ευθυνη, που ειναι η λυση για τα παντα.
ξεχναμε την πολιτεια που ειναι εδω για να παιρνει καποια λογικα μετρα και να κανει οτι μπορει θωρακιζοντας το συστημα υγειας αλλά προτιμα να δινει μαλακισμενα "προνομια" στους εμβολιασμενους και να διωκει κακιασμένα κι εκδικητικα με ηλιθιες απαγορευσεις τους ανεμβολιαστους, χανοντας ετσι καθε ελπιδα να τους οδηγησει να κανουν το μαμημενο εμβολιο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,216
ναι, εμενα με καιει η τριτη δοση. αυτο ειναι το θεμα μου. εχω κανει τις 2 και θελω να βγει καποιος να με πεισει οτι χρειαζεται για επιστημονικους λογους να γινει η τριτη. και προφανως αν ειναι ετσι, θα γινει σε ολες τις χωρες με παρομοια επιδημιολογικη εικονα. σιμπλ. αλλιως να κανουμε 4 δοσεις, 5 μαζι απο μονοι μας. ετσι θα προφυλαχτουμε σιγουρα απ τον ιο.

επισης βλεπω δυστυχως οτι συνεχιζεται το τσουβαλιασμα. οχι μονο απο εσενα φιλτατε αλλά γενικως. εδω και μηνες. εγω που εχω καποιες χαζες ισως αποριες, ειμαι στο ιδιο κουτακι με τους γονεις που κανουν μηνυση στους δασκαλους ή με τον δημοσιογραφο που κανει τα παντα ολα για το κλικ. οι παπαδες με τα τσιπακια του εωσφορου, οι θεουσες, οι βελοπουλοι και μαζι στο ιδιο σακί καποιοι γιατροι που εχουν διαφωνιες βασισμενες στην επιστημονικη τους εκτιμηση ή αυτοι που ανησυχουν δικαιολογημενα για πιθανες παρενεργειες.

ελπιζω η κοινη λογικη αγαπημενε κουνέλο, να μην γεμιζει μελανιες και καρουμπαλα με τις ενστασεις μου. παντως κινδυνευει το ιδιο, οχι μονο με μωλωπες, αλλά με βιασμο η ερμη, οταν βαζουμε μπρος και πανω απ ολα την περιβοητη ατομικη ευθυνη, που ειναι η λυση για τα παντα.
ξεχναμε την πολιτεια που ειναι εδω για να παιρνει καποια λογικα μετρα και να κανει οτι μπορει θωρακιζοντας το συστημα υγειας αλλά προτιμα να δινει μαλακισμενα "προνομια" στους εμβολιασμενους και να διωκει κακιασμένα κι εκδικητικα με ηλιθιες απαγορευσεις τους ανεμβολιαστους, χανοντας ετσι καθε ελπιδα να τους οδηγησει να κανουν το μαμημενο εμβολιο.

Οι προβληματισμοί σου είναι κατανοητοί, το ίδιο πιστεύω και για το επιχείρημα του @lelos kounelos . Εννοείται ότι (όπως φαντάζομαι ισχύει για τους περισσότερους) δεν δίνω καμία σημασία στις αξιολογήσεις, τεκμηριώσεις και αποφάσεις της ελληνικής κυβέρνησης. Όποια και αν είναι η σύσταση των εγχώριων οργάνων εγώ θα δω τι αποφασίζουν πιο σοβαρά κράτη και θα πράξω αναλόγως. Όσον αφορά το ιατρικό σκέλος η αβεβαιότητα για πιθανές παρενέργειες είναι λογική, νομίζω ότι το έχουμε όλοι στο πίσω μέρος του μυαλού μας. Από εκεί και πέρα σταθμίζουμε τον άμεσο και συντρέχοντα τώρα κίνδυνο με την πιθανότητα μελλοντικού προβλήματος και τον βαθμό προστασίας που προσφέρει το εμβόλιο. Έτσι αποφάσισα για τις πρώτες δύο δόσεις, έτσι θα καταλήξω για ενδεχόμενη τρίτη.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488


Γενικές αντιφάσεις που πέφτει η Παγώνη και λοιποί «ειδικοί»:
1) Στην αρχή μιλάει για την τρίτη δόση και λέει πως η Αγγλία επέλεξε να εμβολιάσει τους άνω των 50, ενώ εμείς τους άνω των 60. Σε ερώτηση των δημοσιογράφων «γιατί δεν βάζουμε και μεις άνω των 50», είπε ότι κάθε χώρα είναι διαφορετική και δεν γίνεται να ισχύουν οι ίδιοι κανόνες εμβολιασμού. Αυτούς «τους κρίνουν οι ειδικοί».
Μετά από λίγο μιλάει για εμβολιασμό στα παιδιά και λέει «πρέπει να το κάνουμε και μείς. Το κάναν υποχρεωτικό στην Αμερική για άνω των 12, επομένως πρέπει να το κάνουμε και μεις».
2 μέτρα και 2 σταθμά; Τη μία δεν χρειάζεται να αντιγράφουμε τυφλά τις χώρες, αλλά όποτε συμφέρει για το πλάνο μας χρειάζεται να τις αντιγράφουμε;

2) Στο 14:10 ρωτάει η μία για την γρίπη. Απαντάει η Παγώνη πως «ε πέρυσι φορούσαμε μάσκα γι'αυτό δεν υπήρξε κανένα περιστατικό γρίπης. Μας προστάτεψαν»
Άρα η μάσκα προστατεύει από γρίπη 100%, αλλά από κορωνοιό ελάχιστα.

Γελάνε και οι πέτρες.
 
Last edited:

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Κάτι ανύπαρκτοι τελείως τύποι πάνε λέει στο λαικό και πρήζουν τους γιατρούς να μην τολμήσουν να νοσηλεύσουν «όπως ξέρουν» τους συγγενείς τους που έχουν COVID, γιατί θέλουν οι ίδιοι να τους θεραπεύσουν με αλόη. Έτσι είπαν τουλάχιστον οι δημοσιογράφοι.

Κάτι τέτοια βλέπουμε και σου λέει μετά έβγαλα όγκο στον εγκέφαλο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,524

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Ο Πλεύρης ανακοινώνει το μινιλοκντάουν
 
Top Bottom