What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Αυτός έκραζε τον Κιάμο που θα άνοιγε το μαγαζί μόνο σε εμβολιασμένους

Θα πείνασε μάλλον...
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Αν πας σε κλιμάκιο του ΕΟΔΥ να κάνεις δωρεάν Rapid-Test, θα μετράει αυτό για να το δηλώσεις για την εργασία σου την Δευτέρα;

Αν όχι, γιατί; Δεν εμπιστεύονται τα Rapid-Tests που γίνονται σε διάφορους δήμους; Ή μήπως θέλουν να εκβιάσουν άτομα που είναι ανεμβολίαστα λέγοντας τους «ή κάνεις το εμβόλιο ή θα σκας 80 ευρώ το μήνα»;
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,133
Αν πας σε κλιμάκιο του ΕΟΔΥ να κάνεις δωρεάν Rapid-Test, θα μετράει αυτό για να το δηλώσεις για την εργασία σου την Δευτέρα;
Όχι.
Αν όχι, γιατί;
Γιατί έτσι.
Δεν εμπιστεύονται τα Rapid-Tests που γίνονται σε διάφορους δήμους;
Σκοτίστηκαν για την αξιοπιστία τους απο οποιον κι αν γίνονται
Ή μήπως θέλουν να εκβιάσουν άτομα που είναι ανεμβολίαστα λέγοντας τους «ή κάνεις το εμβόλιο ή θα σκας 80 ευρώ το μήνα»;
Ναι, θέλουν να εκβιάσουν άτομα που είναι ανεμβολίαστα λέγοντας τους «ή κάνεις το εμβόλιο ή θα σκας 80 ευρώ το μήνα».
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Στην επιχείρηση που δουλεύω, στην παλιά μας διεύθυνση, είχαμε δίπλα ένα παραδοσιακό ζαχαροπλαστείο που το είχαν ένα ζευγάρι ηλικιωμένων, ο κυρ Μαρίνος και η κυρά Κούλα (τα ονόματα είναι πραγματικά btw). Για μια πενταετία, μέχρι που μετακομίσαμε, μέσα στα άτομα που έλεγα σχεδόν κάθε μέρα μια κουβέντα ήταν αυτοί οι δύο.
Πριν 2-3 μήνες, ήμουν στον φούρνο δίπλα στην τωρινή μας διεύθυνση, 9 παρά το πρωί, να πάρω το καφεδάκι μου. Μπαίνει ο κυρ Μαρίνος, χωρίς μάσκα, χωρίς τίποτα. "Κύριε Μαρίνο, που είναι η μασκούλα σας;" ρωτάω. "Άσε βρε" μου λέει, "ένα μάτσο μαλακίες είναι όλα αυτά".
Ο Κυρ Μαρίνος λοιπόν, την Πέμπτη που πέρασε, πέθανε από Covid. Και η πρόγνωση για την κυρά Κούλα, πάρα πολύ απαισιόδοξη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Ρε παιδιά οκ στενοχωριέμαι απίστευτα, αλλά από ένα σημείο και μετά ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Δεν ξέρω τι έχει πιάσει τον κόσμο και την έχει δει τόσο "δεν θα μου πείτε εμένα τι θα κάνω", αλλά όλες οι επιλογές μας έχουν επιπτώσεις (δεν είναι fallout 3 εδώ).

Επιλέγεις να φας το χαλασμένο γιαούρτι, θα σε πάει αίμα μετά.
Επιλέγεις να παρκάρεις παράνομα; Πάρε μια κλήση να έχεις.
Επιλέγεις να πάρεις κονσόλα; Πλήρω για multiplayer.

Από τα πιο απλά μέχρι τα πιο σοβαρά, όλα έχουν επιπτώσεις. Αλλά όχι, ένα μέρος των ανθρώπων γύρω μας τα τελευταία χρόνια επιλέγουν να κάνουν ότι γουστάρουν και το βλέπω να γίνεται όλο και πιο έντονο χρόνο με τον χρόνο και όταν έρθει ο λογαριασμός στην καλύτερη απλά θα κλαίνε, στην χειρότερη κλαίνε άλλοι για αυτούς.

Πραγματικά δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι σε εμένα (μπορεί απλά να ήμουν πιο στα @@ μέχρι τώρα και να μην έδινα σημασία στους ηλίθιους;) ή πραγματικά έχουμε αρχίσει να γινόμαστε ζούγκλα. Και δεν λέω τίποτα μεγάλα λόγια όπως "μεγάλο ποσοστό" ή τίποτα τέτοιο. 2 στους 10 να είναι οι "μάγκες", αρκεί να έχουμε πρόβλημα οι άλλοι 8. Αρκεί να αφήσει το αμάξι του ένας για να κολλήσει το λεωφορείο και άλλα 20 αμάξια πίσω του.

Καταλαβαίνω ότι όλη αυτή η τρέλα με κορώνες και lockdowns έχει μεγάλο ψυχολογικό κόστος (δεν νομίζω ότι έχει γλιτώσει κανένας μας από τις ψυχολογικές επιπτώσεις, άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο), αλλά πρέπει κάποιοι να καταλάβουν ότι δεν ζορίστηκαν μόνο αυτοί και είμαστε όλοι μαζί στο λούκι και να νοιώσουν λίγο. Επίσης καταλαβαίνω ότι αυτό το εγωιστικό δεν είναι κάτι νέο, πόσα χρόνια δεν κοροϊδεύουμε τα "ξέρεις ποιος είμαι εγώ", αλλά νομίζω ότι κάπου μέσα στο ψυχολογικό κόστος έχουν μειωθεί και τα όρια ανοχής μας σε τέτοιες παπαριές και όπου να 'ναι θα αρχίσουν να πέφτουν φάπες (ελπίζω, γιατί αν πέσουν τουφεκιές θα είναι άσχημα τα πράγματα).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Απο τις λιγες φορες που δεν αξιζες ενα πορφυρο Χ για τον γελακι. Προσπαθησε περισσοτερο.
Για το FYI δεν ειναι απο την επιδημια. Επαιξε τον ρολο της αλλα ας μην την κανουμε αποδιοπομπαιο τραγο. Οποτε ερχομουν Ελλαδα ελεγα τι στο καλο γινεται δω χαμου ρε γμτ. Η επιθυμια μου να κλωτσησω μπαγκαζια και να ξεκινησω μπουνιες ξεκινουσε απο το πεζοδρομιο, εξω απο το αεροδρομιο. Αυτο που συμβαινει ειναι ξαδερφακι του βατραχου στο νερο με πορεια προς τον βρασμο. Αυτος ειναι ο λογος που περνανε απαρατηρητα ολα αυτα τα τερατωδη. Παιζει πολυ μιζερια.
Σημερα περασα απο μιζεροσκοπιση και τα αποτελεσματα δεν ηταν καθολου καλα. Στην καθημερινη μου διαδρομη ρουτινα υπαρχει ενα σημειο οπου ειναι στροφη και αυτοι που θελουν να βγουν απο μη προτεραιοτητα και να πανε αριστερα, πρεπει να κανουν δηλωση για την ψυχολογικη τους υγεια. Πρεπει να εισαι πολυ τρελος για να νομιζεις οτι θα καταφερεις να στριψεις αριστερα. Δεν σε αφηνει κανενας, ουτε οι μεγαλυτεροι χασομερηδες του ηλιακου συστηματος.
Σημερα περιμεναν να στριψουν δυο αυτοκινητα και σκεφτηκα οτι αν δεν εχουν νερο μαζι τους θα διψασουν.
Απο αριστερα δεν ερχοταν κανενας και ετσι ο μπροστινος μου αφησε το ενα αυτοκινητο να περασει. μπορουσε και το δευτερο αλλα εκανε την μια καλη πραξη της ημερας.
Στο δευτερο αμαξι που περιμενε απο χθες να στριψει αριστερα, ηταν μια γυναικα, φοραγε και ενα πουκαμισακι που μου εκανε εντυπωση. Χωρις να ξεκινησω καν απο την σταση για να περασει ο πρωτος αμοιρος στον κεντρικο δρομο, της εκανα νοημα να περασει γρηγορα επειδη δεν ερχοταν κανενας απο το αντιθετο ρευμα. Με χαιρετησε, οχι μηχανικα και μου χαμογελασε. ξεκινησε το αυτοκινητο και συνεχισε να με κοιταζει και να μου χαμογελαει, πολυ ζεστο χαμογελο που εκανε και εμενα να χαμογελασω.
Ενοιωσα πολυ ομορφα, σαν να με αγκαλιασε η ευτηχια και αφου το επεξεργαστηκα λιγο ανακαλυψα οτι εχω να νοιωσω ετσι απο τοτε που ηρθα Ελλαδα και εφαγα μπλοκο. Απο εκεινο τον καιρο, το μονο που εχω νοιωσει ειναι μια ατελειωτη μιζερια, κατι που τραγουδησε ο Ian Curtis.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,216
Πάντα είναι πιο εύκολο να κριτικάρουμε τους άλλους παρά τους εαυτούς μας.

13494909_1706207202972120_8962907921676780149_n.jpg
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,220
Θέλω να υπογράψω με κάθε τρόπο την δήλωση του Λελου για την παραχώρηση προτεραιότητας σε πεζούς και ειδικά στην Αθήνα. Σε κοιτάνε λες και είσαι από άλλον πλανήτη. Σου γνέφουν και σου φτιάχνουν ολόκληρη την ημέρα.
Το καλύτερο όμως συμβαίνει στους Δελφούς. Πάνε οι τουρίστες να περάσουν τον δρόμο, σε σημείο με διάβαση και όριο ταχύτητας τα 20χλμ/ώρα και περνάνε οι δικοί μας σίφουνες. Αν δεν είναι αυτό ανταλλαγή πολιτισμού τότε τι είναι;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Πάντα είναι πιο εύκολο να κριτικάρουμε τους άλλους παρά τους εαυτούς μας.

13494909_1706207202972120_8962907921676780149_n.jpg

Εγω δεν ασκησα τα κριτικα μου καθηκοντα, μετεφερα την πραγματικοτητα.
extra
ασχετο με το θεμα ομως ειναι μια δηλωση, κοινωνικη.
Πηγα να παρω τσιγαρα και μπροστα απο το περιπτερο ηταν μια πιτσιρικα που εκανε προμοσιον τις τουρουτουρου καπνιστικες συσκευες κτλ Επειδη η κοπελα προσπαθουσε να βγαλει το ψωμακι της, την αφησα να μου εξηγησει τα παντα για το τουρουτουρου γιατι εκτος των αλλων, καταλαβα οτι ειχε μελετησει πολυ για την παρουσιαση και ειναι κριμα να απορριπτεις οσους προσπαθουν.
Επαναλαμβανε συνεχεια, οπως την εμαθαν, καποιες λεξεις και μεσα σε αυτες ηταν οτι το τουρουτουρου δεν εχει πισσα αλλα μονο νικοτινη η οποια προκαλει τον εθισμο και οχι η πισσα οπως πολλοι πιστευουν!!
Σε καποια στιγμη την ρωτησα, βρηκες ανθρωπο που πιστευει οτι ο εθισμος ειναι στην πισσα και μου ειπε οτι πολλοι το νομιζουν επειδη.... εψαχνε να βρει την λεξη, επειδη ειναι πιθηκοι της λεω και συμφωνησε, απλα εψαχνε να βρει πολιτισμενη και ευγενικη λεξη.

και θα το συνδεσω με αυτο

και καπως ετσι καταφερα και δεν βγηκα οφτοπικ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,524



Αυτό προβλέπεται να πάει EGGS ΑΙΡΕΤΙΚΑ.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,801



Αυτό προβλέπεται να πάει EGGS ΑΙΡΕΤΙΚΑ.

Καμία λυπήση σε όσους αγνοούν την κατάσταση και κολλήσουν. Εάν χαιρετήσουν κιόλας, ας ζητήσουν τον λόγο από τον Θεό όταν τον συναντήσουν (αν και όπως τον έχω ψυχολογησει, θα απαντήσει "Εσύ είσαι ο μαλάκας, εγώ σου φταίω?!"

Κρίμα όμως για όλους αυτούς που θα κολλήσουν από τις πρώτους :(


Edit: μάλιστα, στο 666 post μου μιλάω για τον Θεό! Καλά θα πάει αυτό 😅
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,524

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
Όταν γιορτάζουν οι Έλληνες κολλάει, όταν γιορτάζουν αυτοί δεν κολλάει............
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
Τι φάση; δεν έβγαινε το κλικ με τα σπορ μόνο ε; :p
Αν κρίνω από την γραφή δηλαδή έπρεπε να πέσουν τα μεγάλα μέσα για να βγάλει το μεροκάματο η σελίδα.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,652
Η σελίδα ήταν απλά απο τις πρώτες απο τις πολλές που έβγαλε ο γοογλης. Δεν αλλάζει η είδηση οτι υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση που πλέον βγάζει μάτι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Εγω αυτο που ελαβα ως μηνυμα ειναι οτι η κυβερνηση δινει zero fax για τους πακιστανους.
Ειναι μια κοινοτητα που δεν θα ελεγα οτι εχει πολυ κοντινες σχεσεις με την Ελληνικη κοινωνια δηλ. ποιος προσκαλει πακιστανους στο σπιτι του να πιουν καφε; ποσοι Πακιστανοι μπουκαρουν σε Ελληνικα πατομαγαζα κτλ
Αυτη την περιοδο, μια απαγορευση στα θρησκευτικα θεματα των Πακιστανων, δηλαδη τα μουσουλμανικα, θα ηταν δωρακι για καποιους εκει εξω. Θα το επιαναν απο τα μαλλια και θα το τεντωναν μεχρι να κανει τον γυρο του κοσμου.
Επειδη η εκκλησια εχει μεγαλη επισκεψιμοτητα καποιες φορες τον χρονο. Επειδη μιλαμε σοβαρα, μια χαρα τα λεω. Ειναι πολλοι που δεν πατανε παρα μονο την Ανασταση, καποιοι ουτε αυτο. τα 5 λεπτα και σπιτι ειναι σιγουρακι για παρα πολλους
Στην περιοδο την επιδημιας πολλοι δεν πηγαν να εκκλησιαστουν αλλα αν αυτο τους εκανε να χασουν την χριστιανικη τους πιστη και να λησμονησουν τις παραδοσεις τους, τοτε μιλαμε για αναπηρη πιστη και για ατομα που δεν πιστεψαν ποτε τους σοβαρα.
Ο αρθρογραφος λησμονησε και τον λογο που γινονται οι απαγορευσεις, δεν ειναι μια διαταγη στον αερα για το καλο του μασονισμου.

Κανω πασα σε αλλο site και με ασχετο τιτλο με το θεμα αλλα αυτα τα πραγματα πρεπει να τα συζηταμε για να μην ξεχναμε την αλλη παραδοση, την μηδενικη δημοσιογραφια στην Ελλαδα.

με αποτέλεσμα να συμβεί το «ατύχημα» όπως χαρακτηρίστηκε.

το «ατύχημα» εβγαλαν και συμπερασμα, πριν τελειωσει η αστυνομικη ερευνα.

Με αυτα και με αυτα, δεν ξερω γιατι συνεχιζω να διαβαζω ειδησεις, ισως για τον χαβαλε του ζωολογικου κηπου γιατι θα ξαναμπω οντοπικ με αυτο

απο το αρθρο
Γιατί έδωσαν 20 χιλ. ευρώ στο Βεργίνα TV, το γνωστό ναι, στο οποίο βγήκε δημόσια, μακεδονομάχος δημοσιογράφος του λέγοντας «ότι Σόρος & Γκέιτς προσπαθούν να επιβάλουν τον εμβολιασμό για ν’ αποκομίσουν κέρδη δισεκατομμυρίων»; Πώς να το εξηγεί άραγε ο κ. Πέτσας;

Μονο στην Ελλαδα. το κρατος εδωσε 20 χιλιαρικα € σε καναλι, για να ενημερωσει τον κοσμο για την επιδημια, ενω ειναι κατι που θα επρεπε να το κανει δωρεαν και τελικα το καναλι μετεδωσε αντιεμβολιαστικη ενημερωση.
Αλλα μας φταινε οι πακιστανοι και οτι δεν παμε εκκλησια.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,820
Όταν γιορτάζουν οι Έλληνες κολλάει, όταν γιορτάζουν αυτοί δεν κολλάει............
Πρωτου πατήσω νόμιζα πως προκειτο για πορεία Πακιστανών με σημαίες ΠΑΣΟΚ ως support στο κόμμα και απλά δεν τηρούσαν τα μέτρα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,801
Η σελίδα ήταν απλά απο τις πρώτες απο τις πολλές που έβγαλε ο γοογλης. Δεν αλλάζει η είδηση οτι υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση που πλέον βγάζει μάτι.
Δεν υπάρχει καμία διαφορετική αντιμετώπιση. Εάν κατέβουν χριστιανοί για λιτανεία δεν θα τους εμποδίσει κανείς, όπως δεν εμποδίζουν τους διαδηλωτές, τους αγρότες, τους αρνητές και οποιαδήποτε άλλη ομάδα θεωρεί ότι το δικαίωμα της να κάνει ότι γουστάρει υπερισχύει των νόμων, των δικαιωμάτων των άλλων πολιτών κτλ.

Edit: αρκεί βέβαια να μην απειλούν κάποιο κέντρο εξουσίας πχ Βουλή, εκεί θα φας το ξύλο σου για να βάλεις μυαλό
 
Top Bottom