What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Λίφτινγκ και μερεμέτια (Παλιά games στη σημερινή εποχή)

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
νομιζω ειχαμε ντετικέιντι θρέ για το μοντινγκ γενικα, αλλά δεν το βρισκω, οπότε το αφηνω εδω:



ειναι ενα διαφημιστικο κλιπακι της νβιντια για το NVIDIA RTX Remix, που ειναι ενα καινουριο τουλ τους για modding.
δεν ξερω κατα ποσο πραγματοποιει οσα υποσχεται κι επισης την μισουμε δικαιως την nvidia, για οσα λεει και κανει τελευταια, αλλά ρε φιλε, ΓΟΥΑΟΥ, ομως....

δες τι καμανε στο μορογουι...
αλαλοθ..
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
νομιζω ειχαμε ντετικέιντι θρέ για το μοντινγκ γενικα, αλλά δεν το βρισκω, οπότε το αφηνω εδω:



ειναι ενα διαφημιστικο κλιπακι της νβιντια για το NVIDIA RTX Remix, που ειναι ενα καινουριο τουλ τους για modding.
δεν ξερω κατα ποσο πραγματοποιει οσα υποσχεται κι επισης την μισουμε δικαιως την nvidia, για οσα λεει και κανει τελευταια, αλλά ρε φιλε, ΓΟΥΑΟΥ, ομως....

δες τι καμανε στο μορογουι...
αλαλοθ..


Ναι το RTX Remix είναι πραγματικά εντυπωσιακό και αν οι modders το αγκαλιάσουν θα δούμε πολύ ωραία πράγματα.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Μια που ανέφερες το Redguard, ήθελα να ρωτήσω κάποιον και γι' αυτό. Ή και κάποιος άλλος αν ξέρει. Στρίβεις το χαρακτήρα (και την κάμερα) με το ποντίκι, ή με τα πλήκτρα A-D (όπως στα πρώτα Tomb Raider); Μόνο γι' αυτό το λόγο δεν το έχω πάρει μέχρι τώρα. Αν ισχύει το πρώτο, θα το πάρω.
Δεν θέλω να αγοράζω/δοκιμάζω σωρηδόν παιχνίδια κι αν δεν μ' αρέσουν να ζητάω σωρηδόν refund και να μπω σε καμιά μαύρη λίστα του GOG. Αλλά από την άλλη ούτε και να συσσωρεύονται παιχνίδια στη library, που δεν θα έχω σκοπό να παίξω. Γι' αυτό και ρωτάω συνέχεια, ακόμα και για τόσο φθηνά παιχνίδια.
άσχετο-σχετικό, αλλά πλέον μπορείς να παίξεις τα παλιά Tomb Rider με ποντίκι. Το δοκίμασα με το Last Revelation και δεν είναι κακό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
λόγω του ότι το HoM3 παρά είναι παράξενο στην 27άρα, ψάχνω να δω μήπως με scanlines είναι καλύτερα και έπεσα πάνω σε αυτό:

Θα το δοκιμάσω αύριο γιατί σήμερα δεν την παλεύω
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
πλησιαζει η εποχη που θα παιζω μονο πειραγμενα μοντς αγαπημενων παιγνιδιων..
και βεβαια το μεγαλυτερο μπεντσμαρκ ειναι το σκάιρι. που ολο και καλυτερευει χαρη στην σκληροκαργιόλικη μοντινγκ φανμπέιζ του....
κοιτα δω χαμω τι γινεται. έποc.
περιμενωμε πως και πως τα νεα εντεραλ.....

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Για πολύ hardcore τύπους, εγώ θα προτιμούσα απλά ένα refurbish 1280Χ1024, αλλά αυτό έχει κάτι κόλπα για όσους θέλουν να τρέξουν original hardware.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Για πολύ hardcore τύπους, εγώ θα προτιμούσα απλά ένα refurbish 1280Χ1024, αλλά αυτό έχει κάτι κόλπα για όσους θέλουν να τρέξουν original hardware.


Σου είπα ότι βρήκα ένα Philips 17" CRT στη δουλειά και έβαλα Amiga 1200 πάνω? Το είδαν τα παιδιά της πληροφορικής και δεν πίστευαν στα μάτια τους!!!!

Ωραίο είναι, αλλά δεν υπάρχει φράγκο!!!!!!!
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
Για το δεύτερο έχει γίνει κάποια αντίστοιχη προσπάθεια (ok, πέρα από κάποια mods που θυμάμαι υπήρχαν ήδη και είχα χρησιμοποιήσει σε playthrough πριν λίγα χρόνια);
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431


Λολ, κάτι παράξενο πρέπει να κάνει η Force Engine με τη CPU, ο 5800Χ χτυπάει 80άρια θερμοκρασίες με 15% usage (αλλά 90% single core usage). Μόνο σε κάτι games με αρχαίες εκδόσεις της Unity το έχω ξαναδει αυτό, αλλιώς σπάνια βλέπω πάνω από 70, και αυτό το καλοκαίρι.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Για το δεύτερο έχει γίνει κάποια αντίστοιχη προσπάθεια (ok, πέρα από κάποια mods που θυμάμαι υπήρχαν ήδη και είχα χρησιμοποιήσει σε playthrough πριν λίγα χρόνια);
καλό φαίνεται

@Great0ldOne τα ίδια και εγώ όταν το είχα παίξει σε FX, και τα ίδια επίσης με Unity.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
"Στα χαρτιά" φαίνεται πολύ καλό! Έχει 7.200 DOS games με ενσωματωμένους τους ανάλογους εξομοιωτές κτλ.

Και αυτό έχει 1.100+ Win3x games.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
"Hogwarts Legacy" κ μλκιες... Άκου εκεί με τι ασχολούμαστε ενώ υπάρχει αυτό!

Edit: download link gia na mi mpainete sony k kala discord
 
Last edited:
Top Bottom