What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Λίφτινγκ και μερεμέτια (Παλιά games στη σημερινή εποχή)

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
βγηκε η beta του The last alliance για το medieval 2, παροτι μπετα ειναι σχεδον πληρης απο features



 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
γαμωτο, μακαρι να τελειωσει καποια στιγμη.
αν και δεν ειμαι αισιοδοξος, τουλαχιστον το προτζεκτ ειναι ακομα ζωντανο και προχωρανε οπως μπορουνε.

φρεσκο γκειμπλει βιντεο απ το Skywind

 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Μου καύλωσε ένα βράδυ να ξεκινήσω Ultima 7 (complete), αλλά δε τη παλεύω μία με το μανίσιο. Μου αρέσει το SNES gameplay καλύτερα, αλλά έχει μόνο το part 1.
Δώστε αν θέλετε απλά και όμορφα βηματάκια να το κάνω πιο streamlined (π.χ. μέσω Exult) ή αν ξέρετε μήπως έχει κάποιο remake ως mod άλλου παιχνιδιού (όπως κάνανε το 5+6 για Dungeon Siege). Παραείμαι νέος και γιωτάς για μανίσιο Ultima 7.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Μου καύλωσε ένα βράδυ να ξεκινήσω Ultima 7 (complete), αλλά δε τη παλεύω μία με το μανίσιο. Μου αρέσει το SNES gameplay καλύτερα, αλλά έχει μόνο το part 1.
Δώστε αν θέλετε απλά και όμορφα βηματάκια να το κάνω πιο streamlined (π.χ. μέσω Exult) ή αν ξέρετε μήπως έχει κάποιο remake ως mod άλλου παιχνιδιού (όπως κάνανε το 5+6 για Dungeon Siege). Παραείμαι νέος και γιωτάς για μανίσιο Ultima 7.

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά δες τα παρακάτω links:

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Πως να μην φτιάξεις ένα remake

-Πόρτα από το Xbox360
-DX11
-38φαπες average σε ανάλυση 1080πι με 2080τί σε very high settings
(το Can it run Crysis είναι το υψηλότερο)
-Αποκλειστικά στο Μαγαζί
χμ... αν δεν το έκανα epic exclusive θα έλεγα απλά ότι κάνουν ένα demostration (όπως με το πρώτο Crysis) της μηχανής γραφικών τους. Κοιτάξτε ρεντάρουμε μέχρι και τις τρίχες από το πούσι τους, φοβερή μηχανή ε; Αλλά αν θέλετε παίζει και χάι, πανέμορφα.

Αλλά τώρα εκεί στο έπικ... χμ... μάλλον παπαριά.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ενημερωτικά, τα Halo 1+2 στο MCC έχουν από μόνα τους "λίφτινγκ και μερεμέτι", αρκεί απλά να πατήσεις tab ενώ παίζεις. Ειδικά για το 2 έχουν κάνει και αλλαγή στα cutscenes.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Δεν έχει ακόμα κυκλοφορήσει, αλλά το upscale των videos, αν μη τι άλλο είναι εντυπωσιακό.




Το καλό είναι, ότι τα video είναι έτοιμα για ενσωμάτωση και στις GoG εκδόσεις των παιχνιδιών.

Wing Commander 4 Definitive Video Pack 5.0 Released!

Wing Commander Prophecy Definitive Video Pack 4.0 Released!

Ακόμα δεν έχει γίνει η ενσωμάτωση, στο Wing Commander III, αλλά τουλάχιστον μπορούμε να τα δούμε ξεχωριστά:

Wing Commander 3 Enhanced Video Pack 2.0 Released!

Enjoy!!!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
*screams like a little girl*

Φοβερή δουλειά πραγματικά. Και το σκεφτόμουν τις προάλλες, παίζοντας το Command and Conquer Remastered. Άραγε υπάρχει πουθενά όλο το μάστερ υλικό από τα γυρίσματα των Wing Commander (και άλλα FMV games) ώστε να το remasterάρει κάποιος;

Έχω κοντά 15ετία να ρίξω playthrough στα Wing Commander 3 και 4. Άντε να βγει το remaster να καταστραφώ ξανά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
*screams like a little girl*

Φοβερή δουλειά πραγματικά. Και το σκεφτόμουν τις προάλλες, παίζοντας το Command and Conquer Remastered. Άραγε υπάρχει πουθενά όλο το μάστερ υλικό από τα γυρίσματα των Wing Commander (και άλλα FMV games) ώστε να το remasterάρει κάποιος;

Έχω κοντά 15ετία να ρίξω playthrough στα Wing Commander 3 και 4. Άντε να βγει το remaster να καταστραφώ ξανά.
αν υπάρχει σε φιλμ κάτι κάνουμε, αν είναι digital μόνο με ΑΙ upscale.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Μιας και μιλάγαμε για Drakensang στο thread του GOG, πάρτε ένα μοντάκι για το παιχνίδι (συγκεκριμένα το TDE). Ιδανικό για playthroughs πέραν του πρώτου.


Main Features:
+ Localization fixes (translation)
+ Special abilities fixed (according to desc.) and xp costs adjusted to follow the prices.
+ New equipments
+ Alterations to existing items (to add more variation)
+ Faster but harder treat wounds and -poisons
+ Little bit harder gameplay
+ Better dodge and crossbow bolts
+ Special Dark -beer restores decent amount of ED now (5 -> 15).
+ Specialized mages
+ Much darker dungeons
+ Tougher fights
+ Faster gameplay (faster running speed for everyone!)
+ Better summoned minions
…And lot of other things, see the changelog.
 

Attachments

  • Ergo_s_Fixpack_v170.zip
    837.6 KB · Views: 6
Top Bottom