What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Λίφτινγκ και μερεμέτια (Παλιά games στη σημερινή εποχή)

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
νταμπλ ποστ, γιατι μου χουν δωκει την αδεια οι αδμινς.
τ αντιπαθω τα πλατφορμερς, αλλα ξερω οτι τετοιοι ανωμαλοι που ειστε, σας αρεζουν.
εχουνε κατσει λοιπον κι εχουνε καμει λιφτι στο πρινς οφ περζια 1. μεχρι και κουικσέιβ λεει, εχουνε προσθεσει τα θηρια.
ψαχτείτε. SDLPoP λεγεται.

sdlpop-6.jpg:l



 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,303
Σε άλλο thread, είχα αναφέρει κάποιο mod, για το Wing Commander Privateer, το οποίο έδινε transparent cockpits. Ορισμένα screenshots εδώ:

Το Original Tarsus:

Privateer_Tarsus.jpg

Και αντίστοιχα το Centurion:

Privateer_Centurion.jpg

Τα υπόλοιπα δύο, έχουν πειραχτεί λίγο: Το Orion

Privateer_Orion.jpg


Και το Galaxy:

Privateer_Galaxy.jpg

Οι οδηγίες, για το πως φτάνουμε σε αυτό το αποτέλεσμα, εδώ.


Αν βέβαια θέλετε έτοιμο το αρχείο, για την έκδοση του GoG, κάτι θα κανονίσουμε!!!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,199
καμιά πιξελούμπα οριτζιναλ έχεις να δούμε;
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,609
Χωρίς να έχω παίξει για να καταλάβω την "ανάγκη" που γέννησε αυτά τα modification hacks, γιατί να θέλει κάποιος ΝΑ ΜΗ βλέπει το cockpit? Για εμένα είναι full immersive, αλλά επαναλαμβάνω χωρίς να έχω παίξει τα συγκεκριμένα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,303
Χωρίς να έχω παίξει για να καταλάβω την "ανάγκη" που γέννησε αυτά τα modification hacks, γιατί να θέλει κάποιος ΝΑ ΜΗ βλέπει το cockpit? Για εμένα είναι full immersive, αλλά επαναλαμβάνω χωρίς να έχω παίξει τα συγκεκριμένα.

Λογω χαμηλής ανάλυσης, χάνεις αρκετά πράγματα, ειδικά στο Tarsus και μειονεκτείς σοβαρά στις μάχες!! Λόγω graphics engine, που χρησιμοποιούνται sprites και όχι πολύγωνα, τα αντίπαλα σκάφη αλλάζουν πολύ γρήγορα κατεύθυνση, δεν μπορείς να υπολογήσεις απόσταση. Οπότε με το cockpit, χάνεται αρκετή πληροφορία!!

Δεν ισχύει το ίδιο στο Gemini Gold!! Εκεί μια χαρά είναι τα cockpits!!!!

καμιά πιξελούμπα οριτζιναλ έχεις να δούμε;

Έχω κάτι με αγριογούρουνα!! Ενδιαφέρεσαι?

breakfast-cutting-board-logoshirt-asterix-and-obelix-23x14cm-boar-hunting.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493


δεν εχω ιδεα αν υπαρχουν εστω υποτιτλοι αγγλικοι, για βοισοβερ δεν το συζηταμε καν, αλλά το περιμενε πολυς κοσμος με αγωνια. τρου γκοθικ, πιστο στο πνευμα της σειρας απ οτι λεγεται.
The Chronicles of Myrtana.
10/12/21.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,609
Αν χρησιμοποιήσεις αυτό το translating tool, αλλά βάλεις και το database από μανίσια Αγγλική κόπια, τότε όσοι διάλογοι υπάρχουν σε ένα mod και είναι κοινοί με το μανίσιο, τους ακούς στα Αγγλικά, ακόμα και αν το mod έχει φτιαχτεί τελείως σε Γερμανικά/Ρώσσικα/Πολωνικά.
(αυτό είναι απλά το κερασάκι στη τούρτα, η πραγματική χρήση του tool είναι να μεταφράζει τα κείμενα με google translate, κάτι που σε συνδιασμό με τα υπάρχοντα databases δημιουργεί ΠΟΛΥ καλό αποτέλεσμα.

Mε αυτό το τρόπο κατάφερα και παίζω την Γερμανική version της Definitive Edition, που είναι miles ahead συγκριτικά με τη beta Αγγλική.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,735
υποτιτλους αγγλικους για το νησι του αρκωλου θα χει κυριε χειρομαλαχτη?
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
ντεν ξερω καρντια μου.
θες υποτιτλους? δε σε φτανει το ώντιο?
εκαμες το κολπο που λεει ο σταματημενος?

αμα βρω, θα ποσταρω εδω, μην ανησυχας



edit: oριστε, ουτε στημ δεν διαβαζεις... μ αναγκασες να μολυνω το ποντικι μου.....


και στ αγγλικα ο άρκωλος.
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,609
Θα έχει English subs, ναι. ΠΡΟΣΟΧΗ, βγαίνει σε 6 ώρες και απαιτεί installation του Gothic 2, οπότε αν έχετε ΠΟΛΥ αργό internet, ξεκινήστε να κατεβάζετε. Από patches/fixes μη βάλετε κάτι, λένε ότι τα έχουν ενσωματώσει στο installation του mod.
Για να έχετε φωνές, έστω και πολωνικές, θα πρέπει να κατεβάσετε το αντίστοιχο DLC στο Steam, όσοι το παίξετε στο Steam anyway.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
ναι, οκ, δεν πα να ναι μοντάρα, οταν λες φρη να εννοεις ΦΡΗ μαλακα μόντερ.
δημιουργια τους ειναι και κανουν οτι θενε, ξερω, αλλά φρη, ΣΙΓΟΥΡΑ δεν σημαινει να εχεις σαν προαπαιτουμενο στην βιβλιοθηκη σου στο στημ η στο γκογκ το γκοθι2γκολντ...

κι αν ηθελα απλα να το πειρατεψω, δεν θα λεγα τιποτα, αλλά οντως τα εχω σε cd οπως ειναι πολυ λογικο. και ριχνω τωρα (σχετικα ελαφρυ) χεσιματακι στους ντεβς, γιατι πριν 16 ωρες:




κοκοκο ΚΟΚΟΚΟΚΟ. τους εβαλε χερακι ο αγιοβασιλης ο χοντρος με τα γυαλια και αφαιρεσανε τον ινστωλερ. αυτες οι νοοτροπιες με αηδιαζουν. και με σπρωχνουν εκει που βρηκα και το εντεραλ fs.

10 ευρω το χει το g2gold το γκογκ και μπορει να μην τα εχω, αλλα ακομα κι αν τα εχω δεν βλεπω κανεναν λογο να τα δωκω, εφοσον εχω το cd με το κειμ ηδη.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
εντιτ (σε αλλο ποστ, οχι για ν ανεβασω ποστκάου, αλλά για να το δουν οσοι ενδιαφερονται):
στο φουμπου τους, ανεβασαν αυτο:


SORRY WE NEED TO TURN DOWN A LAUNCHER FOR THE PLATE PLAYERS.
We pay for every gig and every megabyte. Unfortunately, we are already thick beyond the limit. We didn't expect this much interest.
In the coming days, the modification will be available for download from ModDB service.
You can still play STEAM and GOG. We don't pay a thing there.
Thank you and we apologize.
--------------------------------------------------------------------------
English:
UNFORTUNATELY WE HAVE TO DISABLE LAUNCHER FOR PEOPLE WITHOUT STEAM OR GOG.
We pay for every gigabyte and megabyte.
We are past the limits. We never expected so many downloads.
In the upcoming days, mod will be available from ModDB:
https://www.moddb.com/mods/the-chronicles-of-myrtana

YOU CAN STILL PLAY ON STEAM AND GOG.
We don't have to pay anything there.
We are sorry, but we have to do it.




2 φορες κιολας. υποθετω η μια ειναι αυτοματη μεταφραση απ τα πολωνικα (λολζ, plate players λεει...).
οκ, λετζιτ δικαιολογια, αλλά:

- πρωτον θα μπορουσαν τωρα να το ανεβασουν σαν τορεντ οπου θενε η να το μοιρασουν κατω απ το τραπεζι, ξερουν αυτοι που, και σε μια ωρα να ειναι παντου ή
- δευτερον ν ανεβει ΤΩΡΑ στο moddb. η επισημανση με τα μπολντ ειναι δικη μου οπως καταλαβατε. ακου upcoming days. ακομα πιο λεχριτες λοιπον. βρηκαμε τροπο να αρμεξουν λιγο ακομα τους φανς οι 2 πλατφορμες.

τι θα θελα και γιατι γκρινιαζω?
να χουν το θαρρος να πουν ξεκινησαμε να το δωκουμε φρη παντου, αλλά μας δωκανε λεφτακια για να το προωθησουν οι 2 πλατφορμες και θα ειναι για λιγες μερες "εξκλουσιβ" εκει. λεμε τωρα...
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,303
Δεν δοκιμάζετε να το κατεβάσετε, από το GoG? Είναι standalone και δεν χρειάζεται installation το Gothic II. (Πιθανόν να μην χρειάζεται, να αγοράσετε το GII).
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,493
οχι καπκαλ, δοκιμασα το πρωι και δεν μ αφηνε.

νιτρο, ναι, ο παπάρας, αναγνωριζω οτι μπορατσιστηκα. ανεβηκανε ηδη στο λινκ του moddb το αρχειο εγκαταστασης και το πρωτο μινι πατς.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΔΑΝΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ, ΚΛΑΣΑΝΕ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΑΚΤΙΚΗ.
ε, ναι.
 
Top Bottom