What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Λίφτινγκ και μερεμέτια (Παλιά games στη σημερινή εποχή)

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Δοκίμασε το GRIP. Άλλο setting βέβαια, αλλά η αίσθηση που μου άφησε ήταν αρκετά κοντά στα NFSU.
Ομοίως, τα Blur και Split Second.
Αυτό είναι Rollcage φάση ρε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Mod για το Heroes of Might and Magic 3 που το μετατρέπει αισθητικά στο Heroes of Might and Magic 2, και εισάγει διάφορα άλλα έξτρα πράματς.

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
εγω δεν ειμαι φίλος, αλλά πολλοί ρεηκουίτες εχω καταλαβει οτι γουσταρουν τοταλ γουωρ και παρα πολλοι γουσταρουμε λοτρ και τολκεν, οπότε χήαρ γκόους:



κατι σαν τρέιλε:



Επικούρα φαίνεται.

εντιτ: απ οτι διαβαζω το κατεβασανε απ το στημ γουωρκσοπ. λογικο. ελπιζω τα λινκς απ το moddb να δουλευουν...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
για να πω την αληθεια την ειδηση για το κατεβασμα την διαβασα στα σχολια του τρέιλερ, στο γιουτιού.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Σημασια εχει οτι το λινκ παιζει. Η ταχυτητα ειναι λιγο σκασμενος γαιδαρος και το μεγεθος των 15gb δεν βοηθαει αλλα το αρχειο υπαρχει.
Ελπιζω να μην ειναι κανενα virus που θα μου κανει ολα τα εικονιδια με την φατσα του κυργιακου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
ΑΓΙΟ ΕΙΧΑΜΕ (ηθελα καποτε να το πω και μου εδωκες την αφορμη, (μαζι με την αλλη ατακα που δεν εχω ευτυχως πει ακομα: "αγαπη, δεν ειναι αυτο που νομιζεις...")) που δε θα σου τα καπελωσει με την φατσα του πολακη...

pIPoBKX.png
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Μια προσπαθεια να περασει μια δικαιολογια που δεν εχει κανενα αληθες θεμελιο. Ενας τροπος για να ξεπεραστει, οχι το προβλημα που δημιουργηθηκε αλλα η ολικη ντροπη οπως οτι σε επιασαν, οτι δεν εισαι τοσο εξυπνος οσο νομιζει κ.α.
Ειναι η στιγμη οπου καποιος πρεπει να παραδεχθει οτι δεν ειναι τοσο προσεκτικος οσο νομιζει.
Οταν καποιος εχει να παραδεχθει τοσα πραγματα για τον εαυτο του, που δεν ειναι κολακευτικα, ξεκιναει η αυτοαμυνα του εγκεφαλου για να μην γκρεμιστει ο κοσμος του.
Δεν ειναι τυχαιο οτι ειναι μια απο τις πιο τετριμενες εκφρασεις και συνηθως, αυτος που την λεει, προσπαθει να πεισει πρωτα τον εαυτο του.
Ανηκει στα ενστικτα της αυτοσυντηρης.

Οταν λες οτι θα πας στην Πατρα το Σ/Κ για να δεις εναν φιλο σου απο τον στρατο και δεν καταφερνεις να αποκωδικοποιησεις το βλεμα που δεχεσαι. Ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι στο κοντινο μελλον θα πεις "δεν ειναι αυτο που νομιζεις". Εχεις δωσει την υποσυνειδητη εντολη "να με παρακολουθεις".
charl.jpg

Ο κουνελος ομως ειναι απο αυτους που το ειπαν ως αληθεια. Ειναι μια παρεξηγηση που μπορει να λυθει αμεσα και ο ρολος αυτης της εκφρασης ειναι για να εχεις τον χρονο να δωσεις τις απαραιτητες εξηγησεις για να λαμψει η αληθεια.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
παντως εγω αλλιως το σκεφτόμαντε, κουνελο μου.
εκτος αν τρολαρεις βεβαια (παντα υπαρχει ενα 27% πιθανοτητα τρολινγκ σε καθε ποστ καθε συφορουμιτη συμφωνα με εγκυρες ερευνες), πολυ σοβαρο κονσεπτ δινεις για την ατακα.

εγω το εχω στο μυαλο μου ως εξης: οκ, μας επιασες με τα βρακια κατω (κυριολεκτικα η και μεταφορικα, εξαρταται απ την στιγμη). επισης θα υπαρχει μια μεγαλη στεναχωρια, εκπληξη, οργη και προπαντων αμηχανια σε ολους τους συμμετεχοντες. οπότε μιας που ολοι ξερουμε οτι θ ακολουθησει κολαση στο αμεσως επομενο διαστημα και ισως να ειναι η τελευταια φορα που αυτες οι κορυφες του τριγωνου συναντιουνται στον ιδιο χωροχρονο σε σχετικη ηρεμια, να μια καλη στιγμη να πεταξω αυτη την ατακα και να αναδειξω τον τραγελαφο της αθρωπινης υπαρξης.

εννοειται οτι θα ειπωθει στα πλαισια της τρομερης ανωριμοτητας και ασοβαροφάνειας που με διακρινει. και ναι, απαντω στην νοητη ερωτηση σου, ΚΑΘΕ σκηνικο στην αθρωπινη ζωη, οσο σοβαροδραματικο κι αν φαινεται, εχει μια αστεια πλευρα. κι εγω ως βαρδος, ειμαι παρων για να την αναδειξω και να το κανω λιγο πιο ελαφρυ και λιγοτερο δραματικο, οταν οι συμμετεχοντες το ανακαλουν στην μνημη κι οταν πια ο χρονος εχει καπως απομακρυνει το γεγονος και την συναισθηματικη φορτιση που το συνοδεψε.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
εκτος αν τρολαρεις βεβαια

Το τρολαρισμα, μαλλον η προσπαθεια του τρολαρισματος, ειναι στανταρακι. Βαζω και πινελιες, ακομα και στις σοβαρες απαντησεις.
Ο καθενας οτι και οσο μπορει.
Οταν βρεθηκα να με κυνηγαει η αστυνομια για κληση που χρεωνει ισοβια. Μου ειναι λιγο δυσκολο να δω την συγκεκριμενη φραση απο την αστεια της πλευρα.
Ναι, μου εχει τυχει να το πω αστειευμενος και μου εχει τυχει να το πω σε μια κατασταση οπου πραγματι, δεν ειναι αυτο που νομιζεις γιατι η εικονα ειναι παραπλανητικη. ντυμενος, στην θεση του οδηγου και με τα χερια πανω στο τιμονι, οχι στο μπουτι της συνοδηγου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
δε σου βαζω χι (δεν εισαι και ο νιτρος...) αλλά διαφωνω.
αποψη μου ειναι οτι ΑΥΤΗ η φραση η συγκεκριμενη δεν λεγεται ποτε οταν ισχυει και ειναι αληθης, αλλά λογω του φορτίου που την βαραινει λεγεται ΜΟΝΟ οταν ειναι ψευδης, δηλ. οταν εχεις κανει την κουτσουκελα.
αν ΔΕΝ την εχεις κανει, καλυτερα να βρεις να πεις κατι αλλο.
γνωμουλα μου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
@Χειρομαλάχτης ουτε εγω θα σου βαλω χ. Απο την στιγμη που μου εχουν τυχει περιπτωσεις οπου πρεπει να το πω, ειναι μια εκφραση που ταιριαζει για την συγκεκριμενη στιγμη. τι να ελεγα; δεν ειναι αυτο που βλεπεις; Δινει μια λογικη στην φραση, να σου εξηγησω. Ξερο, να σου εξηγησω, δινει εξτρα χρονο στο δραμα και μπονους στην ενταση επειδη η εξηγηση μπορει να ειναι αυτο που βλεπει.
Ναι, πιανει ως μικρη διορια για να εξηγησεις.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Apparently τρέχει ένα φαν-made project που επιχειρεί να αναδημιουργήσει και να επαναφέρει ένα από τα πρώιμα λειτουργικά builds του DUKE NUKEM FOREVER της 3D Realms.


Θυμίζω για όσους δεν ξέρουν πως το συγκεκριμένο build ήταν κατά 90% ολοκληρωμένο πίσω στο 2001 αλλά για διάφορους λόγους η πρόοδος σε αυτό αναιρέθηκε και το παιχνίδι εισήλθε στο development hell μέχρι να βγει η μετριότητα DNF του 2011. Το build αυτό είναι ένα ριζικά διαφορετικό γκεημ σε σχέση με το DNF που είδαμε εν τέλει, είχε σωθεί στα αρχεία της 3D Realms και εντοπίστηκε όταν η εταιρεία αγοράστηκε από την Embracer.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Mod για το Heroes of Might and Magic 3 που το μετατρέπει αισθητικά στο Heroes of Might and Magic 2, και εισάγει διάφορα άλλα έξτρα πράματς.


Σήμερα το mod team στρημάρει για το πρότζεκτ.

 
Top Bottom