What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

η επισκεψη στο σουπρεμάρκε ΟΦΕΙΛΕΙ εξ ορισμου να ειναι μια Γιορτη Ανωριμοτητας, Σπαταλης και Ποσοτητας.

για μενα λελο, επρεπε ν απαγορευεται να φευγει αθρωπος με λιγοτερα απο 15 τεμαχια απ το μαγαζι, οχι να σας εχουν και δικο σας ταμειο κιολας. μαθε μπαλιτσα, επιτηδες σας καθυστερανε εκει οσους κρατατε ενα, εναμισυ ή δυο πραματα, για να μην ξαναπατησετε ΠΟΤΕΣ πιά.

lelos kounelos

Ancient Red Dragon
Εχω και αυτη την θεωρια. Ταιριαζει με ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα που στεκονται διπλα σου, οταν περιμενεις στην ουρα. Μπας και παρεις κατι επειδη βαρεθηκες να περιμενεις.
Δεν ειναι μονο αυτοι που πανε με το καροτσι στο εξπρες. Καθε φορα, θα γινεται κατι. Δεν θα πιανει το bar code, δεν θα εχουν κερματα ή οπως σημερα, περιμενα τρια λεπτα, επειδη η ταμιας ζητησε απο την προισταμενη να της φερει 4 πενταευρα. Σ/Μ ειναι ρε γμτ οχι ειδη ψιλικων στο βουνο. Το συγκεκριμενο ειναι και τεραστιο.
Φοβουνται μην σκασουν πελατες με κουκουλες και τους παρουν τα κερματα απο το ταμειο.

λελο, σιγα σιγα ερχεσαι στην θερντ έιτζ χωρις να το καταλαβεις...

αγοραζεις 2 πραματα στο σουπεμάρκε, γκρινια για την ουρα, σε λιγο θα μας πεις οτι πληρωνεις και με χαρτονομισμα.
προσεξε, μπρο. τα ζεστα αφεψηματα και οι πανες ακρατειας ειναι στην γωνία. ζησε, φαε, καταναλωσε. συμφιλιωσου με λιπιδια και τριγλυκεριδια. ασε τις ψευτοηθικοτητες, πηδολόγα καποια απ τις δεκαδες γυναικες φιλων σου/πρωην φιλων σου/γειτονισες που σε ορεγονται....
δη εντ ιζ νηαρ, ολντ φρεντ.

lelos kounelos

Ancient Red Dragon
@Χειρομαλάχτης ο κουνελος πληρωνει παντα με κας. καταναλωνω τις αναγκες μου και οχι το αντιστροφο. Ολα ειναι ΖΕΝ.
Δεν εχω τριγλυκεριδια, χολιστερινη κτλ. Ειμαι απο αυτους που κανω τους γιατρους να κοιτανε τις εξετασεις μου δυο φορες.
Καποιος μου ζητησε να την πεσω στη γκομενα του, για να δει εαν ειναι κομπλε χαρακτηρας. ΜΑ την μπαναγια. Το εκανα, περιμενω τα αποτελεσματα των εξετασεων. Ο "πελατης" ενθουσιαστηκε απο την τακτικη μου.
τα λογια του
το κειμενο δεν σε αφηνει αδιαφορο, ποσο μαλλον μια γυναικα

Για το δυστηχες περιστατικο με την παντρεμενη, ηταν θεμα εγκρατειας. Την πετυχα. Οταν εγινα ο αποδιοπομπαιος τραγος της υποθεσης, απο ολους, επρεπε να εκδικηθω. Ο κουνελος δεν ταλανιζει την αυρα του με ψευτοηθικες.
Μια γυναικα χτυπησε την πορτα μου και ζητησε να χρησιμοποιησουμε το κρεβατι μου γυμνοι. ποιο ειναι το προβλημα δηλαδη;

μην το περιοριζεις. ποια εγκρατεια? ποιο δυστυχες περιστατικο?? φωτια, σταχτη και μπουρμπερη σ ολα αυτα. η συμβουλη μου ηταν μην αφησεις τιποτα ορθιο. κι εσυ μου απαντας με "επιχειρηματα" γιατι το αφησες ορθιο? οχι, δεν θελω.

επισης μακαρι να τρολαρεις. δεν υπαρχει κατι πιο χυδαιο απ αυτο που σου ζητησε ο καποιος. και αν θες την γνωμουλα μου (καλα, θα την πω ακομα κι αν δεν την θες) κακως συμμετειχες. ασε τον Βλακα (με περικεφαλαια) να βραζει στο ζουμι του, αν δεν μπορει να καταλαβει μονος του. μαλιστα θα προχωρουσα λιγο παρακατω και θα σου ελεγα: αφου συμμετειχες, τουλαχιστον μοιρασου στιγμες και σωματικα υγρα μαζι της και μετα πες του οτι η κοπελια ειναι Εξαιρετικος χαρακτηρας και η Βελτιστη επιλογη για να ξεκινησει ο γνωστος σου οικογενεια.
μ εναν σμπαρο (κυριολεκτικα) ΟΛΑ τα τρυγονια ευτυχισμενα....

οχι, οχι, μην μ ευχαριστεις. σε συμπαθω γι αυτο σου δινω συμβουλες. σου λεω το Σωστο και μετα σου λεω: γραψτο στα καμπανελια σου το Σωστο και καμε οτι θες.

Adhan

Horror addict
Staff member
είναι κάτι που θα δοκιμάσουμε ακολούθως.

τα ps2 δεν είναι Plug n play, πρέπει να τα έχεις επάνω από την αρχή για να τα δει.

Ευτυχώς είχα ps/2 πληκτρολόγιο

Αλλά μην κάνει βλακείες, να φροντίσει να μπορεί να μπει στο bios έτσι και αλλιώς.
Επανέρχομαι γιατί το τεστάραμε με 2 διαφορετικά ps/2 kb από την αρχή, συνδεδεμένο με κλειστό τον υπολογιστή. Μπαίνει στο bios αλλά λειτουργεί μόνο το Esc. :/
Ιδέες;

lelos kounelos

Ancient Red Dragon
Συγνωμη φιλτατε @Adhan που διακοπτω την ροη του προβληματος σου.

δεν υπαρχει κατι πιο χυδαιο απ αυτο που σου ζητησε ο καποιος
Η κανονικη πλευρα της ιστοριας.
Εχεις αυτο το μικρο δερματακι που εχει ξηλωθει λιγο, διπλα στο νυχι. Το τραβας λιγο και ξαφνικα εχεις κανει skinning στο δαχτυλο σου και εχεις παρει 45 skill points.
Εισαι με εναν ανθρωπο για μερικα χρονια, με τα πανω και τα κατω. Μια μερα βρισκεις αυτη την τριχουλα, την εχεις ξαναδει αλλα δεν εδωσες σημασια. Αυτη την φορα την κοιτας λιγο προσεκτικα και αρχιζεις να το ψαχνεις το θεμα. Ανακαλυπτεις καποια πραγματα που ειναι πολυ ενοχλητικα και σε αναγκαζουν να κανεις ερωτησεις. Η απαντηση ειναι να σε πεταξουν απο το παραθυρο και ανακαλυπτεις οτι τοσα χρονια, ησουν με εναν ανθρωπο που δεν ηξερες το πραγματικο του προσωπο.
Ειναι η στιγμη που θελεις απαντησεις. Εκτος απο την περιεργεια, εχεις αφιερωσει Χ Ψ χρονια απο την ζωη σου.
Η ιστορια, χωρις τις απαντησεις, δειχνει πολυ ασχημη. Αν μπορω να τον βοηθησω, θα το κανω. Κι εγω εχω βρεθει σε καταστασεις οπου ηθελα απαντησεις.
Ο ανθρωπος θελει να ξερει αν θα τραβηξει το καζανακι ή αν πρεπει να σφιχτει λιγο ακομα.
Η συμβουλη μου ηταν να ψεκασει και με αποσμητικο σπρευ.

Ειχα 3 PS/2 πληκτρολογια. τα αλλαζα επειδη εβρισκα καποιο ομορφοτερο. Δεν λειτουργουσε κανενα οταν επρεπε να τα χρησιμοποιησω. Δεν εφταιγε η θυρα.
εκανες κανενα reset στο bios;
Μηπως κλανει πενθιμα η μητρικη;

για να δωκουμε κλόζουρ, ας καταχραστουμε μπαστουνοβλάχικα την υπομονη του αδαν και ας πουμε:

επρεπε ν ακουσει την συμβουλη σου. οσο και να σφιχτει, οτι κι αν βγει απ το Ηλιθιο τεστ που σκεφτηκε, οι σκιες δεν θα εξαφανιστουν. το αντιθετο.
βρε, καζανακι λεμε. κι οχι απ τα μοντερνα με το εντοιχισμενο κομβίο. απ τα αλυσιδωτα, που σου μενε η αλυσιδα στο χερι αμα ησαντε ορκ.

lelos kounelos

Ancient Red Dragon
Απο την στιγμη που χανεται η εμπιστοσυνη, χανεται και η συνεχεια. Η αναζητηση της αληθειας ειναι αλλο κεφαλαιο, διαφορετικο. Δεν ειναι μια απλη ιστορια με κρυμενο γκομενο. Αυτος ειναι και ο λογος πισω απο την κινηση του. Αυτη η ιστορια πρεπει να κρυβει μεγαλες χοντραδες. Ιδιωτικος ερευνητης επρεπε να ειχα γινει. Τωρα θα με ειχαν κανει και σειρα στον ΑΝΤ1.

munkinnousu

Umber Hulk
Απο την στιγμη που χανεται η εμπιστοσυνη, χανεται και η συνεχεια. Η αναζητηση της αληθειας ειναι αλλο κεφαλαιο, διαφορετικο. Δεν ειναι μια απλη ιστορια με κρυμενο γκομενο. Αυτος ειναι και ο λογος πισω απο την κινηση του. Αυτη η ιστορια πρεπει να κρυβει μεγαλες χοντραδες. Ιδιωτικος ερευνητης επρεπε να ειχα γινει. Τωρα θα με ειχαν κανει και σειρα στον ΑΝΤ1.
Υπάρχει ήδη αυτή η σειρά. Λέγεται "Οικογενειακές ιστορίες"

lelos kounelos

Ancient Red Dragon
Υπάρχει ήδη αυτή η σειρά. Λέγεται "Οικογενειακές ιστορίες"

Δεν ειναι δικο μου το φταιξιμο αλλα της μοιρας τα τερτιπια. Οχι οτι κανω φυσιολογικα πραγματα. Αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει λογος να μην μπορω να εχω φυσιολογικα πραγματα στην ζωη μου. Δεν ξυπναω και νωρις για να πω οτι εχω κοινωνικη ζωη που φταιει για ολα.

Top Bottom