What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δεν εβαλε χι, αλλά λωλζ. ελα παναίαμου.


View attachment 3901
lolάρει γιατί μας δείχνει 2 πράγματα που αν γίνει πολύ πολύ στραβή θα είναι ψιλό obsolete :p
Οι σφαίρες θα τελειώσουν, τα bitcoin θα είναι άχρηστα.
Βάλε κανά κατάνα μάνα μου να νοιώσουμε :p
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,223
Φαντάσου να έχεις ένα παγκόσμιο δίκτυο που μπορείς να επικοινωνείς αυτόνομα του internet από γεωστατικούς δορυφόρους και να το θεωρείς άχρηστο...

Όσο για τις σφαίρες όταν τελειώσουν κάνει και για μεταλλικό ρόπαλο , αλλά και μέχρι να τελειώσουν θα είναι χρησιμότατο :p
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Φαντάσου να έχεις ένα παγκόσμιο δίκτυο που μπορείς να επικοινωνείς αυτόνομα του internet από γεωστατικούς δορυφόρους και να το θεωρείς άχρηστο...

Όσο για τις σφαίρες όταν τελειώσουν κάνει και για μεταλλικό ρόπαλο , αλλά και μέχρι να τελειώσουν θα είναι χρησιμότατο :p

Με τι θα τα ανταλλάξεις μάνα μου τα πιτκόιν; με τον σαρβάιβορ που θα έχει ρύζι; Εκεί το πάω, για να έχει ένα νόμισμα νόημα πρέπει να υπάρχει τρόπος ανταλλαγής του με τα αγαθά. Τεσπά πάω να κάνω σαρβάιβορ thread, και με νόμιζαν τρελό που έχω σχεδόν πάντα καμιά 10αριά πακέτα μακαρόνια στο σπίτι :p
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,223
Με τι θα τα ανταλλάξεις μάνα μου τα πιτκόιν; με τον σαρβάιβορ που θα έχει ρύζι; Εκεί το πάω, για να έχει ένα νόμισμα νόημα πρέπει να υπάρχει τρόπος ανταλλαγής του με τα αγαθά. Τεσπά πάω να κάνω σαρβάιβορ thread, και με νόμιζαν τρελό που έχω σχεδόν πάντα καμιά 10αριά πακέτα μακαρόνια στο σπίτι :p

Πριν από νόμισμα είναι και δίκτυο, μπορείς να ανταλλάσσεις post apocalyptic συνταγές μακαρονάδας ;p

Αλλά μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω, τι σε εμποδίζει να ανταλλάξεις ρύζι με πιτκόη..

Μπήκε και ο μπιφτεκάς τώρα και θέλει να πει ότι μπορεί να το πάρει και σοβαρά. popcorn lurking ftw
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μπιφτέκια με ρύζι σήμερα το βράδυ τότε. Εναλλακτικά:

298663913_1913826068814376_8959905179954662380_n.jpg
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Μπήκε και ο μπιφτεκάς τώρα και θέλει να πει ότι μπορεί να το πάρει και σοβαρά.

Γυρευε τη βολή σου και μη τριβεσαι στη γκλίτσα του τσοπάνη, α;
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,223
ΩΧ it speaks.

βρε σάλτα συνουσιάσου πλέμπα που θα μου πεις τι θα κάνω.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
ΩΧ it speaks.

βρε σάλτα συνουσιάσου πλέμπα που θα μου πεις τι θα κάνω.
Έχεις την απόλυτη ελευθερία να κάνεις ότι θες, αρκεί να μην απευθύνεσαι με ύβρεις στο πρόσωπο μου. Δεν είσαι ο μόνος που γνωρίζει να ρίχνει προσβολές ξέρουν και άλλοι να προβάλλουν, να επιτίθενται στο χαρακτήρα του άλλου με ύβρεις, να ρίχνουν χριστοπαναγιες και να προσβάλουν οικογένειες επί προσωπικού. Δε χρειάζεται να πέφτει εκεί το επίπεδο όμως
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,223
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Ποιο επίπεδο ρε λεμέ, παρλαμά.

Αν ήθελες επίπεδο να το σκεφτόσουν όταν με δυσκολία το κρατούσα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Πριν από νόμισμα είναι και δίκτυο, μπορείς να ανταλλάσσεις post apocalyptic συνταγές μακαρονάδας ;p

Αλλά μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω, τι σε εμποδίζει να ανταλλάξεις ρύζι με πιτκόη..

Μπήκε και ο μπιφτεκάς τώρα και θέλει να πει ότι μπορεί να το πάρει και σοβαρά. popcorn lurking ftw
σε εμποδίζει το ότι αυτός που έχει το ρύζι κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει survivor bitcoin kit or something. Ακόμα και να έχει η αξία του θα είναι μικρότερη αφού θα του είναι πιο δύσκολο να το ανταλλάξει με τρίτους που σίγουρα δεν θα έχουν την υποδομή.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
"Παρλμαμάς"

Από το parlez και maman, εκ της Φραγκίας ορμώμενα?
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,223
Το Bitcoin survivor kit είναι ένα κινητό με ηλιακή φόρτιση.

Αλλά ναι, σε κάθε περίπτωση και εγώ σε ένα zombie apocalypse scenario πιστεύω ότι μόνο οι σφαίρες θα είναι συνάλλαγμα. Άιντε και τα καπάκια μπύρας ;p


@Northlander πιο ευγενικά είναι ο σφουγκοκολάριος της αυλής του parlament. φραγκολεβαντίνικος όρος
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
σε εμποδίζει το ότι αυτός που έχει το ρύζι κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει survivor bitcoin kit or something. Ακόμα και να έχει η αξία του θα είναι μικρότερη αφού θα του είναι πιο δύσκολο να το ανταλλάξει με τρίτους που σίγουρα δεν θα έχουν την υποδομή.
Η αξία των νομισμάτων, όντας καθαρά ανθρώπινη δημιουργία, είναι τελείως υποκειμενική σύμφωνα με με την προσωπική κοινωνική ανάγκη του καθενός. Σε τέτοια σενάρια που λές η αξία ενός φανταστικού νομίσματος που δεν αντιπροσωπεύει πραγματικό κόπο η χρησιμότητα είναι φανταστική. Εγώ φαντάζομαι ότι θα είναι μηδέν όπως και ένας σαρβαιβορ
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
να ρίχνουν χριστοπαναγιες και να προσβάλουν οικογένειες επί προσωπικού.
Ειπώθηκε τίποτες τέτοιο;
Μέχρι τώρα η πχιο χοντρή "βρισία" που γράφτηκε ήταν το "ΜΑΚΑΚΑΣ" που σβήστηκε για rated r περιεχόμενο
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,223
Όχι απλά με απειλεί ο μπερτοδούρος. Πριν ακριβώς δόσει το παραπάνω TED talk. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Θαρρώ πως ο τιναπείς είναι Άθεος. Οπότε το μπερτούδολος πέρασε και δεν ακούμπησε.

Συνεχίστε....
 
Top Bottom