What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

STALKER series (LTTP & more)

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
@captain kal τα complete mods, για κάθε παιχνίδι της σειράς, είναι τα μόνα που θα χρειαστείς στο πρώτο παίξιμο (τσέκαρε το αρχικό post, έχει link για το SoC, μέσα στο modDB θα βρεις και τα άλλα 2).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
μην ξεχάσετε τα εγγλέζικα για τα νέα κείμενα (αν και google translate) DC Extended eng text files V.3.3 addon - S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha mod for S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Τελειώνω τώρα την εγκατάσταση και ξεκινάω εγώ. (είναι πιθανό να μου έκανε την bugιά ένα mod τελικά την προηγούμενη φορά, που αφήνει τα πάντα σε free roam άσχετα με το αν έχεις τελειώσει το παιχνίδι)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τώρα θυμήθηκα γιατί το είχα παρατήσει τελικά, έκτός του ότι μου θύμιζε πολύ το πρώτο stalker είχα και κάτι τρελά frame dives από τα 70fps στα 10 ξέρω εγώ και ακόμα και τώρα δεν έχω καταφέρει να βρω τι φταίει. Κλείνω διάφορα αλλά δεν φαίνεται να είναι κάτι συγκεκριμένο, τώρα έβαλα από DX11 το DX10 και σαν να έγινε λίγο πιο ομαλή η κατάσταση.

Αν δεν είχε τεράστια loading θα έκανα περισσότερα πειράματα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706

Είναι ενδιαφέρον πως αρκετές φορές, οι καλοί συγγραφείς της επιστημονικής φαντασίας δεν είναι φιλόλογοι, λογοτέχνες κτλ. αλλά προέρχονται από το χώρο των θετικών επιστημών όπως Ασίμοφ, Κλαρκ, Στρουγκάτσκηδες κ.α.
RIP.

edit - δεν ήταν επίσημη κυκλοφορία αλλά...
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
θα το δούμε ποτέ άραγε; μην καταλήξει Duke Nukem...
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Με 2 χρόνια στην ανάπτυξη, προδιαγράφεται ΣΤΑΝΤΑΡ το νέο DNF...
Λογικά, θα ακολουθήσει πλήρες in engine gameplay. Κρατάω τις τσιρίδες τον ενθουσιασμό για τότε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
και το 2010 το είχαν ανακοινώσει για 2012 και το ακύρωσαν τελικά το 2012 αντί να το βγάλουν. Δεδομένου ότι ποτέ δεν είδαμε τίποτα μάλλον αέρας κοπανιστός μπας και βρουν publisher.
Για να δούμε τώρα, κρατάω μικρό καλάθι δεδομένου ότι όλο το team έχει κάνει άλλες εταιρίες πλέον όπως η 4Α Games και οι άλλοι με το Survarioum.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Είπαμε, άλλο εντελώς παιχνίδι εκείνο. Πετάχτηκε στα σκουπίδια, νέα αρχή. Έχουμε δρόμο ακόμα για να αρχίσουμε να ανησυχούμε.

κρατάω μικρό καλάθι δεδομένου ότι όλο το team έχει κάνει άλλες εταιρίες πλέον
Ναι έχουν μείνει λίγοι από το αρχικό απ΄ότι είχα διαβάσει, legit επιφύλαξη και για μένα. Τουλάχιστον μέχρι να δω επαρκές υλικό από το παιχνίδι.

Τυπικά είναι για φέτος πάντως, αλλά είναι αρκετά πιθανό να το σπρώξουν για το '22, πολύ σύνηθες άλλωστε τον καιρό αυτό.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Παιχνιδαρες και τα 3 stalker. Αυτο που λεει εδω για non linear story και https://www.stalker2.com/ οτι οι επιλογες μας αλλαζουν το παιχνιδι. Δηλαδη θα πρεπει να το παιξουμε πολλες φορες για να το δουμε ολο? Η οτι και να επιλεξουμε δεν θα εχει μεγαλες αλλαγες?
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Παιχνιδαρες και τα 3 stalker. Αυτο που λεει εδω για non linear story και https://www.stalker2.com/ οτι οι επιλογες μας αλλαζουν το παιχνιδι. Δηλαδη θα πρεπει να το παιξουμε πολλες φορες για να το δουμε ολο? Η οτι και να επιλεξουμε δεν θα εχει μεγαλες αλλαγες?
Εννοεί απλά πως ο κόσμος αλλάζει ανάλογα με τις επιλογές σου όσο προχωράς το story.

Στα προηγούμενα stalker εάν γινοσουν μέλος μιας faction τότε η αντίπαλη faction κρατούσε πλέον εχθρική στάση απέναντι σου. Το κλασσικό μεταξύ Freedom και Duty.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Πέτυχα αυτό κάπου, δεν ξέρω αν το έχετε υπόψιν. Ενδιαφέρον φαίνεται, θα του ρίξω μια ματιά.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Για μένα ήταν το highlight της παρουσίασης της Microsoft. Οπτικά δείχνει υπέροχο, αν καταφέρουν οι developers να ξαναπετύχουν την ατμόσφαιρα του πρώτου Stalker θα πάμε ολοταχώς για game of the year.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
2 ερωτήματα
θα παίζει στις κάρτες που έχουμε;
αν όχι, θα υπάρχουν κάρτες σε λογικές τιμές με RT μέχρι τότε;

Νομίζω ότι θα πάρουμε ΧΒΟΧ μου φαίνεται :p
 
Top Bottom