What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

SOCKVENTURE

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
To review του Sockventure προέκυψε στον δρόμο μας κάπως… ανορθόδοξα, διότι ο review code που μας εστάλη επρόκειτο να είναι για το παιχνίδι Hand Of Merlin που πρόσφατα μπήκε στο στάδιο του Early Access (και για το οποίο θα έχουμε σύντομα παρουσίαση). Ωστόσο, μόλις έβαλα τον κωδικό στο Steam διαπίστωσα πως μας είχε σταλεί εκ παραδρομής κωδικός για ένα καρτουνίστικο precision platformer ονόματι Sockventure! Μια που είχα ενεργοποιήσει τον κωδικό λοιπόν αποφάσισα να του ρίξω μια ματιά, αν και η σχέση μου με τα platform games δεν ήταν ποτέ ιδιαίτερα θερμή. Όχι γιατί το είδος δεν έχει ενδιαφέρον (το ακριβώς αντίθετο) αλλά γιατί οι ικανότητές μου σε αυτό είναι… ας πούμε περιορισμένες. Η τελευταία δοκιμή μου ήταν με το περίφημο Super Meat Boy το οποίο, μετά τα πρώτα σχετικά προσιτά επίπεδα, με συνέθλιψε με συνοπτικές διαδικασίες. Καταλαβαίνετε λοιπόν γιατί ξεκίνησα να παίζω το Sockventure με έναν κόμπο στο στομάχι...

Continue reading...


 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Πραγματικά από το πουθενά πετάχτηκε το συγκεκριμένο. 😄
Καλό το meat boy, είμαι υπέρ της πρόκλησης αλλά χαίρομαι που το Sockventure είναι "τόσο όσο". Πλέον δεν ξέρω αν θα άντεχα να παίξω κάτι στα ίδια επίπεδα σαδισμού, κυρίως λόγω χρόνου και αμείλικτου backlog.
Μου αρέσουν αυτά που διάβασα, θα το τιμήσω σίγουρα.
 
Top Bottom