What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τα Game Awards του Doritos Pope

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,342

Λογικά στην εκδήλωση θα γίνουν διάφορες ανακοινώσεις νέων τίτλων, κατά συνέπεια χρειαζόμαστε ένα thread για σχόλια. Μέχρι τις 12 Δεκεμβρίου που θα γίνει η εκδήλωση έχουμε καιρό οπότε ας σχολιάσουμε τις υποψηφιότητες για τις επιμέρους κατηγορίες.


Σαν πρώτο σχόλιο θα πω ότι η λίστα των προτεινόμενων για Game of the Year είναι επιεικώς μέτρια. Προσωπικά είμαι μεταξύ Outer Worlds και Resident Evil 2.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,422
Meh. Οι μόνες κατηγορίες που έχουν έστω και ελάχιστο ενδιαφέρον είναι GotY, Indie, RPG και Narrative, εκεί δηλαδή που παίζουν τα Outer Worlds και Disco Elysium. Επίσης, μήπως να τα πουν e-sports awards και να τελειώνουν;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Ξεκάθαρα μόνο όπου παίζει το Outer Worlds και το Disco υπάρχει στοιχειώδες ενδιαφέρον. Που και το TOW δεν το θεωρώ ιδιαίτερο GOTY από πλευράς ευρύτερου περιεχομένου, αλλά το στηρίζω απλά για ιδεολογικούς λόγους.

Τόσες κατηγορίες για τα E-Sports, αν είναι δυνατόν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,342
geoff-stranding-625x352.png


Για κάποιο λόγο η υποψηφιότητα του Death Stranding μου φαίνεται ιδιαιτέρως ισχυρή.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,762
Πέρα από αυτό, είναι γνωστό ότι είναι φιλαράκια (εντός ή εκτός εισαγωγικών) με Kojima και κάπως πρέπει να διορθωθεί η αδικία που έκανε η (κακιά; ) Konami και δεν τον άφησε να πάρει το βραβείο του για το MGS5...
Προσωπικά θα εκπλαγώ αν το DS βραβευτεί σε κάτω από 3 κατηγορίες (disclaimer: δε λέω ότι σε κάποιες κατηγορίες που είναι υποψήφιο δεν αξίζει -ίσως- πραγματικά).
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Θυμάμαι που τον είχε καλεσμένο στα αντίστοιχα βραβεία πρόπερσι ή πότε ήταν, τον είχε ανεβάσει στη σκηνή και επί μισή ώρα ο Πάπας τον έλουζε, "ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΔΙΚΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΗΣ, ΧΙΝΤΕΟ, ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ Η ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΘΛΙΟ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΤΑΛΕΝΤΟΥ ΣΟΥ" κτλ κτλ. Ο Κοτζίμα κυριολεκτικά δεν έβγαλε ούτε άχνα, απλά καθόταν στη σκηνή και ο άλλος έδινε πόνο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,342
Λες και ήταν κανένας πολιτικός κρατούμενος. Χαλάρωσε ρε Geoff.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
καθώς έριχναν τις ψήφους μου παρατήρησα ότι σε καμιά κατηγορία δεν ψήφισα το death stranding.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,222
Όλα τα βραβεία στον HIDEO! Βάλε και τα e-sports μέσα για τους deliverάδες
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,762
σε καμιά κατηγορία δεν ψήφισα το death stranding
Ούτε κι εγώ εχεχε
Σκέφτηκα προς στιγμή να του ριχνα μία στο game direction αλλά στην περιγραφή κάνει λόγο και για game design. Sorry...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,222
Goty αξίζει να πάει σε resident 2
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,342
καθώς έριχναν τις ψήφους μου παρατήρησα ότι σε καμιά κατηγορία δεν ψήφισα το death stranding.

Μην ανησυχείς, θα βρει ο Keighley τρόπο να διορθώσει το λάθος σου 😁
 

kuivamaa

Death Knight
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
3,207
Στο Audio το αξίζει χαλαρά το βραβείο πάντως το Death Stranding. Μακράν το πιο ξεχωριστό παιχνίδι απο πλευράς ήχου που έχω παίξει από την εποχή του BF3 το 2011. Κατα τα άλλα τα δύο πρώτα μου για φέτος είναι το Metro Exodus και το JFO τα οποία απουσιάζουν οπότε δεν έχει νόημα να ψηφίσω.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Στο Audio το αξίζει χαλαρά το βραβείο πάντως το Death Stranding. Μακράν το πιο ξεχωριστό παιχνίδι απο πλευράς ήχου που έχω παίξει από την εποχή του BF3 το 2011. Κατα τα άλλα τα δύο πρώτα μου για φέτος είναι το Metro Exodus και το JFO τα οποία απουσιάζουν οπότε δεν έχει νόημα να ψηφίσω.
το jfo λογικά θα το συμπεριλαβουν του χρόνου μιας και τα nominations βγήκαν πριν την κυκλοφορία του παιχνιδιού. το ίδιο έγινε και με το super smash ultimate που βγήκε πέρσι το Δεκέμβριο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Μέχρι τότε θα έχει ξεχαστεί
δυστυχώς ναι, το πιο πιθανό σενάριο είναι αυτό.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,762
Στο Audio το αξίζει χαλαρά το βραβείο πάντως το Death Stranding.
Πιστεύω ότι σε αυτή την κατηγορία παίζει χωρίς ανταγωνισμό το re2 :p .
Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τι συμβαίνει στην περίπτωση που ο ήχος έρχεται μέσα από κανονικά ηχεία, αλλά το true spatial 3d του σε headphones (μελλοντικά ίσως δω και με το ηχοσύστημα πως τα πάει) είναι πραγματικά το κάτι άλλο.
Ίσως όταν παίξω DS να έχει φοβερό sound design και να γουστάρω, αλλά μέχρι τώρα συζητήσεις σε reddit που έχω δει κλπ. + η σχετική βράβευση στα golden joystick που προηγήθηκαν δείχνει πως το consensus έχει διαπιστώσει όντως κάτι ιδιαίτερο στον τομέα αυτό του resi.
 

kuivamaa

Death Knight
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
3,207
Ομολογώ πως δεν ένοιωσαν ιδιαίτερα με RE2 .Πολύ σωστο remake αλλά ως εκεί για μένα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,222
Από τα ανομολόγητα του Avellone:


2+ χρόνια για την wolfeye studios

Και 4 χρόνια για το studio του Levine
:journal:
 
Top Bottom