What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Top Video Game Soundtracks

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223
Πχιος Νικ Κεηβ ωρέ! Πασχάλης Τερζής μόνο!


Κατάφεραν να κάνουν ρημεηκ το άσμα του Ορμπισον και να το φέρουν στα ελληνικά δεδομένα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,455
Επειδη μαλλον εχουν χαθει καπου αναμεσα στις σελιδες του θεματος, θα το επαναλαβω, στο περιπου.
Εχω ακουσει απιστευτες μουσικες να ξεκινουν και να συνοδευουν τα παιγνια της καρδιας μας. Κομματια που με κανουν να αρπαξω την περουκα του καραφλα, που ετυχε να περναει απο διπλα μου, και να την πεταξω στον αερα ουρλιαζοντας "στραβωσε μας ρε καραφλα, δεν θελουμε ματια αλλα αυτια"
Ομως
Οταν βλεπω τον τιτλο του θεματος να ξεπεταγεται στα "φρεσκα", ενα (1) κομματι ξεκιναει να παιζει αυτοματα μεσα στο ζηλευτο μυαλο μου. Αν επαιζα σε τηλεπαιχνιδι οπου επρεπε να απαντησω στην ερωτηση. ποιο ειναι το τοπ παιχνοτραγουδο, το Flashback θα ηταν η απαντηση με τους περισσοτερους ποντους.
Δεν ξερω, ισως να εχει καταφερει να καψει τον δρομο του μεσα απο τα εγκεφαλικα μου κυτταρα ή να το καρφωσα στην μνημη μου, ωσαν αλλο εσταυρωμενο, μεσα απο τον γολγοθα που εριξα για αυτο το παιχνιδι.

tl;dr οταν το θεμα ειναι video game soundtrack, το πρωτο πραγμα που ερχεται οπτικα και ακουστικα στον υπερ-εγκεφαλο μου ειναι απο το flashback.

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223
Είδα Flashback και μου έσκασε φλασιά το "σηκουελ" (κάπου στις αρχές των πασοκικών 00ς το παίξαμε).
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,322
To Cyberpunk: Phantom Liberty έσκισε στο θέμα soundtrack


Όπως γράφει ένας στα σχόλια, "Cdpr went so hard on the spy thrller influence, they even made their own bond film theme song"

Επίσης, εξαιρετική εκτέλεση τραγουδιού μέσα σε quest, απλά γιατί μπορούσαν:
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223

Μου θυμίζει έντονα το theme του DS3
 
Top Bottom