What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Βλάκ Φράιντεϊ

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
Το νου σας ε; Μπαίνουμε στο skroutz και bestprice και τσεκάρουμε εξέλιξη τιμής πρώτα. Γιατί είδα κάτι έξυπνους που ανακάλυψαν προϊόντα που είχαν ξεχασμένα σε προπέρσινες τιμές (πχ ram ή gpu που έχουν πέσει αισθητά πλέον) και τους βαράνε κάτι 50% έκπτωση τάχα μου, ενώ απλά τα φέρνουν στις τιμές αγοράς.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Σωστός! Αν δει κανείς καμιά καλή προσφορά για GPU ή SSD ας ρίξει ένα link, ίσως ψηθώ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
Καλά κοίτα, black friday στην Ελλάδα = τιμές επίσημου εισαγωγέα να φτάνουν τις τιμές skroutz, οπότε δεν θα δεις κάτι καλύτερο από ότι υπάρχει, αλλά(!) σαφώς έχεις μια μεγαλύτερη ασφάλεια να το αγοράσεις από μια μεγάλη αλυσίδα σε χαμηλή τιμή με επίσημη εισαγωγή.
Απλά μην περιμένεις τίποτα ουάου.

Για καρτούλα τι ψάχνεις; Δεν περιμένεις να βγει η Rx 5500 που φαίνεται ότι θα πάει 150€ με επιδόσεις 580 και την μισή κατανάλωση ρεύματος;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Αν εκεί που ψάχνετε πέσετε σε κανέναν αφυγραντήρα (γύρω στα 40), ρίξ' τε ένα tag.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
έλα τώρα που είσαι στην γύρα ψάξε και κάνα bluetooth headset θέλω ένα για το κινητό :p
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Για GPU ίσως ξέρουν άλλοι καλύτερα αλλά αυτή η προσφορά μου φάνηκε καλή. Και δώρο ένα παιχνίδι (Bordelands 3 ή Ghost Recon Breakpoint) και 3 μήνες Xbox x game pass.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
ρε κοπρίτες εγώ θα ψάξω για εσάς; εδώ
Εκπτώσεις Τιμών & Προσφορές 2019 - Skroutz.gr
και εδώ
Black Friday 2019 Προσφορές 🔥

άιντε :p

Ένας για όλους και όλοι για έναν βρε Νίκο! :D Btw τα links δε χρειάζεται να τα βάζεις με το κουμπάκι, αρκεί απλό copy paste και βγαίνουν με το δικό τους preview, π.χ.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
πσσσσ αυτοματισμοί, τι είναι αυτά ρε; Εγώ στα νιάτα μου θυμάμαι έγραφα HTML για την παραμικρή διαμόρφωση του κειμένου και φυσικά όλα μου τα thread ήταν w/t
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Για καρτούλα τι ψάχνεις; Δεν περιμένεις να βγει η Rx 5500 που φαίνεται ότι θα πάει 150€ με επιδόσεις 580 και την μισή κατανάλωση ρεύματος;

Η τιμή ακούγεται πολύ καλή αλλά θα προτιμούσα Nvidia. Δε θέλω κάτι extreme, μια καρτούλα ικανοποιητικά καλύτερη από την 1050ti που να τροφοδοτείται από ένα 6-pin connector. Δεν καίγομαι να αναβαθμίσω τώρα, θα προτιμούσα σε δύο χρονάκια που θα έχουμε εικόνα για τις απαιτήσεις των next-gen παιχνιδιών αλλά αν βρεθεί κάτι δελεαστικό δεν θα έλεγα όχι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
για 1080p σου κάνει και η 5500 και η 1650 super που βγήκε τώρα (αλλά κάτσε σήμερα/αύριο βγαίνουν reviews, μπορεί να είναι μούφα).

Γιατί nvidia μάνα μου; Δεν την λυπάσαι την τσεπούλα σου; Εκτός αν κοιτάς για RTX αλλά και πάλι θα του έδινα να περάσουν 1-2 χρόνια πριν ακουμπήσω τόσο φρέσκια τεχνολογία. Και να πέσουν οι τιμές και να ωριμάσουν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
για 1080p σου κάνει και η 5500 και η 1650 super που βγήκε τώρα (αλλά κάτσε σήμερα/αύριο βγαίνουν reviews, μπορεί να είναι μούφα).

Γιατί nvidia μάνα μου; Δεν την λυπάσαι την τσεπούλα σου; Εκτός αν κοιτάς για RTX αλλά και πάλι θα του έδινα να περάσουν 1-2 χρόνια πριν ακουμπήσω τόσο φρέσκια τεχνολογία. Και να πέσουν οι τιμές και να ωριμάσουν.

Βασικά για τρεις λόγους Nvidia, που μπορεί και να μην ισχύουν πλέον όποτε ευκαιρία να με διαφωτίσετε. Δεν θέλω να αλλάξω τροφοδοτικό, έχω ένα modular Coolermaster 530w με 6-pin connector οπότε η κάρτα δεν πρέπει να θέλει κάτι παραπάνω. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι ήσυχη, σιχαίνομαι τον θόρυβο. Και χρησιμοποιώ το Adaptive VSync που δεν ξέρω αν υπάρχει ανάλογο στην AMD.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Σίγουρα το τρίτο δεν υφίσταται, έχει το δικό της πρωτόκολλο η AMD και όσες οθόνες έχουν σωστό FreeSync (έχει θέματα με το QC ενίοτε) πετάνε και είναι και φθηνότερες.

Το δεύτερο είναι σημαντικός παράγοντας αν και εγώ έχω ίσως από τις πλέον θορυβώδεις κάρτες στην αγορά (290 Tri-X).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Σίγουρα το τρίτο δεν υφίσταται, έχει το δικό της πρωτόκολλο η AMD και όσες οθόνες έχουν σωστό FreeSync (έχει θέματα με το QC ενίοτε) πετάνε και είναι και φθηνότερες.

Το δεύτερο είναι σημαντικός παράγοντας αν και εγώ έχω ίσως από τις πλέον θορυβώδεις κάρτες στην αγορά (290 Tri-X).

Δε λέω για το GSync, είναι άλλο πράγμα.

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
η amd εχει το enhanced sync.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
Για το 6άρι το πολύ πολύ να το κάνεις με αντάπτορα 8άρι αν χρειαστεί, πάντως αν το έχεις πολύ καιρό το τροφοδοτικό ίσως να κοίταζες να το αλλάζεις σιγά, σιγά.
Το sync το αντίστοιχο είναι αυτό που είπεο Mogrey https://www.amd.com/en/technologies/radeon-software-enhancedsync
Για το αν θα είναι ήσυχη οι νέες της amd 5XXX είναι στα επίπεδα κατανάλωσης της nvidia (νομίζω σε idle κιόλας πιο κάτω)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
η amd εχει το enhanced sync.
Για το 6άρι το πολύ πολύ να το κάνεις με αντάπτορα 8άρι αν χρειαστεί, πάντως αν το έχεις πολύ καιρό το τροφοδοτικό ίσως να κοίταζες να το αλλάζεις σιγά, σιγά.
Το sync το αντίστοιχο είναι αυτό που είπεο Mogrey https://www.amd.com/en/technologies/radeon-software-enhancedsync
Για το αν θα είναι ήσυχη οι νέες της amd 5XXX είναι στα επίπεδα κατανάλωσης της nvidia (νομίζω σε idle κιόλας πιο κάτω)

Θα το κοιτάξω παιδιά, ευχαριστώ!
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Επειδή δεν μπορείτε να πάτε για αγορές με άδειο στομάχι, από σήμερα μέχρι τις 29 μισή τιμή στο skroutz food με πληρωμή μέσω Visa.
 
Top Bottom