What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

vodafone και αυξησεις τιμων

sarpedon

Gelatinous Cube
Joined
Feb 12, 2017
Messages
59
γεια και χαρα,θα μπω κατευθειαν στο ζουμι ημουν για πολλα χρονια συνδρομητης του οτε και προσφατα αλλαξα σε vodafone,η διαφορα στις τιμες χαοδεις,πληρωνω για το ιδιο πακετο σχεδον τα μισα απο οτι πληρωνα στον οτε.η vodafone βεβαια εχει αλλα κουσουρια,σε χρεωνει τις κλησεις στο τηλ κεντρο υποστηριξης της(!),επισκεψεις τεχνικων ενω στον οτε αυτα ηταν τζαμπε.<br>στον καινουργιο λογαριασμο ομως που ηρθε η vodafone ανακοινωνει οτι απο 1 μαρτιου θα επελθουν αυξησεις σε διαφορα προγραμματα και στο δικο μου,της ταξης του 2 ευρω πανω κατω το διμηνο.<br>ειδα οτι και περσυ τετοιον καιρο ειχε αυξησει τις τιμες σε διαφορα προγραμματα,εγω εχω κλεισει για 2 χρονια που σημαινει οτι θα εχω και του χρονου αυξησεις στο προγραμμα μου.<br>απο οτι ειδα παντως δινει το διακαιωμα στου κατοχους προγραμματων να κανουν καταγγελια της συμβασης και να φυγουν χωρις να πληρωσουν το προστιμο για σπασιμο συμβολαιου.<br><br>δηλ η vodafone σου κλεινει συμβολαιο για 2 χρονια και σε δεσμευει στην εταιρεια της,ενω αυτη μπορει να αλλαζει τις τιμες περαν των συμφωνηθεντων αρχικα?ειναι νομιμο αυτο?<br><br>εδιτ<br>ξεχασα να πω οτι μπηκα vodafone τον δεκεμβρη του 2016 σε προγραμμα double play 300 24mpbs<br>
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Η αύξηση αυτή είναι λόγω του φόρου στο Internet που μας χώσανε πρόσφατα. Δεν ήταν δική τους απόφαση, γι&#039; αυτό και επιτρέπουν τις διακοπές των συμβολαίων χωρίς πρόστιμο. Όλες οι εταιρείες το ίδιο έκαναν.
 

sarpedon

Gelatinous Cube
Joined
Feb 12, 2017
Messages
59
ο φορος ειναι ξεχωριστος και εφαρμοζεται απο 1/1/2017,οι νεες αυξησεις ειναι τις vodafone.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Είσαι σίγουρος; Για δες τον τελευταίο λογαριασμό. Για ποια περίοδο κατανάλωσης είναι;
 

sarpedon

Gelatinous Cube
Joined
Feb 12, 2017
Messages
59
ειμαι ναι,το τελος ειναι διαφορετικο απο τις νεες αυξησεις απο 1/4/2017.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Μάλιστα. Ε, αφού σου επιτρέπουν να την κάνεις χωρίς ποινές, δες αν σε συμφέρει να πας σε άλλη. Η Cyta πχ έχει χώμα τιμές, αλλά θα μισήσεις το voip router. Η Wind είναι πάνω-κάτω στα ίδια επίπεδα με την Vodafone.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Μικροαυξήσεις πάντα γίνονται και θεωρητικά φεύγεις όποτε θες καθώς η εταιρεία σπάει μόνη της το συμβόλαιο (εκτός κι αν γράφει κάτι διαφορετικό).
 

sarpedon

Gelatinous Cube
Joined
Feb 12, 2017
Messages
59
ναι αλλα οταν φτιαχνεις συμβολαιο με πχ 10 το μηνα η εταιρεια δεν ειναι υποχρεωμενη να διατηρησει την τιμη?αλλιως γιατι να υπογραφεις συμβολαια αλλα να σου λεει ¨ξεκιναμε με 10 και μετα βλεπουμε".<br>
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
πηγα σημερα να ρωτησω για τις αυξησεις σε ενα καταστημα vodafone,ουτε και εκει ηταν σε θεση να μου εξηγησουν το πως και το γιατι και εφυγα καθοτι αρχισε να μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι.<br>παντως συμφωνα με αυτο το αρθρο τετοιου ειδους αυξησεις κανουν ολες οι εταιρειες του χωρου<br>https://www.thepressproject.gr/article/107951/I-Vodafone-auksanei-monomeros-tis-xreoseis-alla-auto-as-meinei-metaksu-mas<br><br>να δουμε ποτε ακριβως καποια κυβερνηση θα σπασει τα καρτελ και η αγορα θα γινει πραγματικα ελευθερη,να μια μεταρυθμιση.<br>
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Όσα συμβόλαια έχω διαβάσει λένε ότι αν θέλουν ανεβάζουν το μηνιάτικο. Δεν θυμάμαι μόνο εάν είναι υποχρεωμένοι να στο πουν ή όχι.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
<blockquote><br>Όσα συμβόλαια έχω διαβάσει λένε ότι αν θέλουν ανεβάζουν το μηνιάτικο. Δεν θυμάμαι μόνο εάν είναι υποχρεωμένοι να στο πουν ή όχι.<br></blockquote><br><br>σύμφωνα με τις εταιρίες μπορούν να ανεβάζουν τις τιμές όποτε θέλουν στο συμβόλαιο σου αλλά οχι να στις κατεβάσουν. κοινως οτι τις συμφέρουν.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ισχυει οτι ισχυει σε ολο τον ταλαιπωρο πλανητη. Ετσι και υπογραψεις συμβολαιο, ερχεται μια πριγκιπισσα και σε φιλαει στο μαγουλο. ΠΟΥΦ σε μεταμορφωνει σε πουτανακι και σε γλενταει η εταιρια.<br>Edit<br>Ισχυει και για τις πολιτικες παραταξεις. Στην ουσια εταιρ(ι)ες ειναι και αυτες
 

bluetribe

Hobgoblin Captain
Joined
Jul 10, 2015
Messages
245
φιλε τα τιμολογια των εταιριων για υπηρεσιες κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα ειναι απαραδεκτα ακριβα. Ισως και να μιλαμε για ρεκορ ακριβειας στην ευρωπαικη ενωση.Ρωτα οσους μενουν εκτος Ελλαδας και θα καταλαβεις.....
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
https://www.thepressproject.gr/article/124406/Cosmote-kai-Vodafone-auksanoun-ksana-tis-times<br><br>μαλλον φετος θα γλυτωσουμε τις αυξησεις,ελεος πλεον με το καρτελ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εδω κατω, στα μαυρα ξενα, επαιξε μειωση. Ολοι κατεβαζαν τιμες και αυτοι ανεβαζαν. Φαγανε τσουχτρα στον κωλαρικο και τις εριξαν με την μια.<br>Ο καπιταλισμος εχει και τα καλα του.<br>Τα κακα του ειναι οτι δεν κατεβασαν απλα τις τιμες, κατεβασαν το μεγεθος των πακετων.<br><br>Παντου κλεφτες ειναι. Στο διαλο να πανε.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
<blockquote>Ο καπιταλισμος εχει και τα καλα του.</blockquote><br><br>οταν εισαι ο τελευταιος τροχος της αμαξης ο καπιταλισμος δεν εχει θετικα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Γενικά τον παίζει η βονταφον. Στις πολιτείες δεν μπορείς να μιλήσεις με τον ντίλερ σου και στην τελευταία ρεματιά στριμαρω με 4G.<br>Από έρευνα που έκανα, το καλύτερο πακέτο ομιλίας φάνηκε να το έχει η κοσμοτε και λίγο πιο πίσω η wind
 
Top Bottom