What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

VOODOO DETECTIVE

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
H καταιγίδα των adventures καλά κρατεί. Δεν πέρασαν παρά λίγες ημέρες από την παρουσίαση του πολύ καλού Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit και να’ σου το Voodoo Detective της Short Sleeve Studios, σε μια μάλλον ξαφνική κυκλοφορία. Ομολογουμένως, η εταιρία δεν είχε προετοιμάσει αρκετά το έδαφος (είχαμε ακούσει πρώτη φορά γι’ αυτό πέρυσι το φθινόπωρο, παρ’ όλο που βρισκόταν υπό ανάπτυξη αρκετό καιρό), συνεπώς η είδηση ότι το παιχνίδι ήταν έτοιμο, ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Το μόνο που μένει είναι να δούμε κατά πόσο το Voodoo Detective καταφέρνει να πιάσει τον παλμό των adventurers, όντας εμφανώς επηρεασμένο από τους κλασικούς τίτλους του είδους.
Η ιστορία του Voodoo Detective μας μεταφέρει στη δεκαετία του ’30 και στο τροπικό νησί του Zo Wanga. Ένας τροπικός παράδεισος θα λέγαμε, ο οποίος τα τελευταία χρόνια προσελκύει εκατοντάδες τουρίστες, κάτι που έχει...

Continue reading...


 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα πρόταση και υπέροχη αισθητική, Megusta.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Ζώρζ, εξαιρετική ανακάλυψη, γι'αυτό εξακολουθώ να αγαπώ το Ragequit : τόσα χρόνια μετά, συνεχίζει να με εκπλήσσει ευχάριστα. Αγοράστηκε πάραυτα -ούτε ένα ταπεινό Seagrams δε ζητάνε τα παιδιά- και θα τιμηθεί εκεί, το 2024, όταν πιθανώς μου επιστραφούν τα λογικά μου πίσω.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Ζώρζ, εξαιρετική ανακάλυψη, γι'αυτό εξακολουθώ να αγαπώ το Ragequit : τόσα χρόνια μετά, συνεχίζει να με εκπλήσσει ευχάριστα. Αγοράστηκε πάραυτα -ούτε ένα ταπεινό Seagrams δε ζητάνε τα παιδιά- και θα τιμηθεί εκεί, το 2024, όταν πιθανώς μου επιστραφούν τα λογικά μου πίσω.
Ελπίζω ως τότε τουλάχιστον, να έχει εξαφανιστεί το Seagrams :p
 
Top Bottom