What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC Game Pass

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Δεν θυμάμαι τι είχαμε πει, η Bethesda έχει τα δικαιώματα του Arcanum ή όχι;

Edit: Activision με ένα πρόχειρο Google search. Άρα λογικά θα είναι original κόσμος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Legit κακή εξέλιξη αν όντως αρχίσουν να βγάζουν 1 game κάθε έτος. Θα καούν δημιουργικά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Legit κακή εξέλιξη αν όντως αρχίσουν να βγάζουν 1 game κάθε έτος. Θα καούν δημιουργικά.

Ελπίζω πως όχι, φαντάζομαι θα είναι μια μείξη από μεγάλα και μικρά παιχνίδια από διαφορετικά γκρουπ εντός Obsidian.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ok όσα καλά λόγια έχω πει για MS τα τελευταία χρόνια τα έχω πάρει όλα πίσω με το τσουβάλι...

Πριν τελειώσει το gamepass είχα κατεβάσει στο σύστημα του γραφείου το AoE Definitive edition. ΟΚ? ΟΚ.

Μόλις τελείωσε έσβησα τα παιχνίδια και έσβησα και το xbox app.

Σε κάποια φάση όμως εμφανίστηκε το AoE πάλι στις πρόσφατα εγκατεστημένες εφαρμογές! Το κλικάρω, τίποτα... καλά λέω θα το είχα ξεχάσει χωρίς uninstal, ας το σβήσω πάλι. ΟΚ...

Την προηγούμενη εβδομάδα όμως για κάποιο λόγο πνιγόταν το internet στο γραφείο. Ρε τι έχεις, ρε τι γίνεται κοιτάζω task manager Service Host-> Network Delivery optimization πήγαινε την γραμμή τελικές...

γμτ τα windows λέω, μπαίνω windows update, τίποτα, κλείνω τα πάντα όλα και pause updates 7 days... παπάγια...

Τεσπά το πάλευα όλη την εβδομάδα και την Κυριακή λέω ας αφήσω το σύστημα ανοιχτό Overnight να δούμε και σήμερα που ήρθα τσουπ AoE στις νέες εφαρμογές... κλικ. Τίποτα...

Πάω να κατεβάσω πάλι το xbox app μην νοιώσει από εκεί να σβήσει η παπαριά...
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
To Task Manager στο processes, δεν έλεγε ποια εφαρμογή αρμέγει το network connection?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
To Task Manager στο processes, δεν έλεγε ποια εφαρμογή αρμέγει το network connection?
nop, έδειχνε μόνο το παραπάνω process, έτσι γενικά και αόριστα. Τόσο integrated είναι το xbox app φαίνεται στα w10. Δεν μου κάνει εντύπωση που έχει καταλήξει για μια ακόμα φορά χαβούζα το λειτουργικό με τόσα integrated πράγματα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
To xbox app (που πάει πακέτο με την γενικότερη φιλοσοφία του w10 store) είναι ο βασικός λόγος που δεν εχω ακόμα (και πιθανότατα ποτέ) αγοράσει game pass ούτε με το 1€, παρόλο που κατά τα άλλα είναι πολύ καλή υπηρεσία
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
To xbox app (που πάει πακέτο με την γενικότερη φιλοσοφία του w10 store) είναι ο βασικός λόγος που δεν εχω ακόμα (και πιθανότατα ποτέ) αγοράσει game pass ούτε με το 1€, παρόλο που κατά τα άλλα είναι πολύ καλή υπηρεσία
νταξ η αλήθεια είναι ότι για 1€ αξίζει το ρίσκο :p
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
νταξ η αλήθεια είναι ότι για 1€ αξίζει το ρίσκο :p
Δεν είναι θέμα ρίσκου αλλά θέμα προτιμήσεων. Να σου δώσω ένα παράδειγμα να καταλαβεις.

Η αγαπημένη μου κατηγορία παιχνιδιών είναι τα RPG και είναι σχεδόν κανόνας τα ΑΑ και ΑΑΑ RPG να έχουν από ενδιαφέροντα μέχρι "must have" Mods. Ε στα xbox app παιχνίδια δεν μπορώ να βάλω mods οπότε παίρνει ένα μεγαλοπρεπές ❌
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Η αγαπημένη μου κατηγορία παιχνιδιών είναι τα RPG και είναι σχεδόν κανόνας τα ΑΑ και ΑΑΑ RPG να έχουν από ενδιαφέροντα μέχρι "must have" Mods. Ε στα xbox app παιχνίδια δεν μπορώ να βάλω mods οπότε παίρνει ένα μεγαλοπρεπές ❌

Μπορεις να βαλεις Μods ειναι στο χερι του developer αν παρεχει υποστηριξη στην windows edition. Δεν τα κοβει το xbox app.

Οδηγιες για Enable PC game mods
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Μπορεις να βαλεις Μods ειναι στο χερι του developer αν παρεχει υποστηριξη στην windows edition. Δεν τα κοβει το xbox app.

Οδηγιες για Enable PC game mods
Thanks για την ενημέρωση αλλά ο αριθμός των παιχνιδιών που το υποστηρίζουν είναι αστείος.
Σύμφωνοι, δεν φταίει η MS για αυτό, αλλά εμένα σαν χρήστη διόλου με απασχολεί. Το αποτέλεσμα μετράει
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ρε εσείς το σκατόπραμα εξακολουθεί να ξεκινάει κατέβασμα και εγκατάσταση του AoE Definitive στο ξεκάρφωτο... τουλάχιστον τώρα που έχω κρατήσει το xbox app μπήκα και το σταμάτησα με cancel installation, να δούμε αν θα κρατήσει... ρε που μπλέξαμε...

@mike299 το παίρνω πίσω που αξίζει το ρίσκο, σκατά να φαν...
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
ρε εσείς το σκατόπραμα εξακολουθεί να ξεκινάει κατέβασμα και εγκατάσταση του AoE Definitive στο ξεκάρφωτο... τουλάχιστον τώρα που έχω κρατήσει το xbox app μπήκα και το σταμάτησα με cancel installation, να δούμε αν θα κρατήσει... ρε που μπλέξαμε...

@mike299 το παίρνω πίσω που αξίζει το ρίσκο, σκατά να φαν...
Αν είχες εγκαταστήσει και το xbox app στο κινητό δες μήπως έχει γίνει κανένα βραχυκύκλωμα κι εκεί.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
δεν το έχω, αλλά ελπίζω ότι τώρα που έκανα ακύρωση μέσα από το xbox app να νοιώσει...
 

Rambryn

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Aug 12, 2015
Messages
50
δεν το έχω, αλλά ελπίζω ότι τώρα που έκανα ακύρωση μέσα από το xbox app να νοιώσει...
One does not simply denies XBOX Game Pass.
You have been marked.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
One does not simply denies XBOX Game Pass.
You have been marked.
το θηρίο, τα είχε πει η Λουκά αλλά την λέγαμε μουρλή, δεν ακούγαμε!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
θα αρχίσω τους χριστούλιδες με το gamepass... τώρα μου έκανε το ίδιο και στο σπίτι με το doom eternal...

edit... και το NMS το ίδιο... δεν το είχα παρατηρήσει γιατί το έχω εγκατεστημένο στο steam τόσο καιρό και νόμιζα ότι βλέπω αυτό.
 
Last edited:
Top Bottom