What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC Game Pass

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394

@nitro912gr δοκίμασε μια να στείλεις στο support τους ή να δεις στα φόρουμ μήπως έχουν κι άλλοι θέμα
το βρήκα στο reddit, το έχουν και άλλοι, ψάχνοντας λίγο παραπάνω κάτι αλχημείες έλεγαν για κάτι που κολλάει μέσα από το marketplace των windows και το κατεβάζει δηλαδή αυτό και δε ξέρω εγώ τι σκατά, τα έχουν όλα integrated φαίνεται και κάτι κάπου σκαλώνει.
Αναρωτιέμαι αν φταίει που τα έσβησα αφού έληξε η συνδρομή, γιατί όλα τα άλλα που είχα παίξει και τα είχα σβήσει νωρίτερα δεν μου τα κατεβάζει...

Παίζει κανά πρόμο να μπω να τα σβήσω να ξεμπερδεύω;

Θα στείλω και στο support.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Can confirm, το ενεργοποίησα κι εγώ.
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
305
Θέλω κι εγω να βάλω, αλλά με αυτά που λεει ο nitro έχω τρομάξει! Δεν καίγομαι τόσο πολύ, αλλά θα ήθελα να δω κι εγώ το Age Of Empires ή το Doom Eternal και σκιάχτηκα...
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Να πω την αλήθεια δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα και είναι η 3η-4η φορά που ενεργοποιώ την προσφορά (I know I know...).

Προσωπικά το έβαλα κυρίως για το It Takes Two και 2-3 indies αλλά παίζει να δοκιμάσω και το Halo: Infinite αν τρέχει ικανοποιητικά στο κονσερβοκούτι μου. Όπως και να'χει, το Game Pass στο 1 ευρώ είναι ακραίο vfm, ακόμα κι αν θέλεις να παίξεις απλά δύο visual novels των 3 ωρών ξερωγώ.
 
Last edited:

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Να πω την αλήθεια δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα και είναι η 3η-4η φορά που ενεργοποιώ την προσφορά (I know I know...).

Προσωπικά το έβαλα κυρίως για το It Takes Two και 2-3 indies αλλά παίζει να δοκιμάσω και το Halo: Infinite αν τρέχει ικανοποιητικά στο κονσερβοκούτι μου. Όπως και να'χει, είναι ακραίο vfm, ακόμα κι αν θέλεις να παίξεις απλά δύο visual novels των 3 ωρών ξερωγώ.
Στο τέλος του It Τakes Τwo έκλαιγα σαν μικρό παιδάκι. Μοναδική co-op εμπειρία.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
ok λοιπόν, πάρε μωρή MS άρρωστη 1€ και κυρίως +1 χρήστη να δείχνεις ότι έχεις κόσμο για 3 μήνες ακόμα, πάω να παίξω astrone... εεεε θέλω να πω, να δοκιμάσω να σβήσω τα παιχνίδια.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Βασικά ο maladroid δεν το ξεκίνησε καν κι επίσης νομίζω δεν παίζεται solo το συγκεκριμένο παίγνιο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,224
αλλά με αυτά που λεει ο nitro έχω τρομάξει!
Αυτός είναι ο ρόλος του, να σε τρομάζει και να τρως όλο το κολατσό σου... Είναι ο Γιώργος Αυτιάς του Αρκιου!
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,531
το εχω βαλει τωρα 3 φορες καθαρα για να μην χανω τα παιχνιδια του games with gold. Θα ξαναδοκιμασω μολις τελειωσει η 3 μηνη gold που εχω τον Δεκεμβρη. Απλα πατάω μετα ακύρωση της επαναχρέωσης. Μόλις λήγει το γυρνάω από ultimate σε απλό gold:cool:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
so far so good, τα παιχνίδια που διέγραψα με gamepass ενεργό δεν έχουν εμφανιστεί ξανά. Το σκέφτηκα ότι θα μπορούσε να είναι κάποιο τέτοιο κόλλημα γιατί τα παιχνίδια που είχα παίξει και διαγράψει όσο ήταν ενεργό δεν εμφανίστηκαν ποτέ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
χμ... τζάμπα χάρηκα; προχθές έκανε πάλι να αρχίσει να κατεβάζει το NMS σπίτι και σήμερα το AoE στο γραφείο...

Βέβαια δεν ξανά έκανε τίποτα μετά την νέα live ακύρωση μέσα από το app στο σπίτι και στο γραφείο έκανα ένα system integrity check που διόρθωσε κάτι θεματάκια που είχα σήμερα λίγο πριν αρχίσει τα κόλπα. Δεν ξέρω αν trigαρε κάτι αυτό και είναι μεμονωμένο περιστατικό.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,822
χμ... τζάμπα χάρηκα; προχθές έκανε πάλι να αρχίσει να κατεβάζει το NMS σπίτι και σήμερα το AoE στο γραφείο...

Βέβαια δεν ξανά έκανε τίποτα μετά την νέα live ακύρωση μέσα από το app στο σπίτι και στο γραφείο έκανα ένα system integrity check που διόρθωσε κάτι θεματάκια που είχα σήμερα λίγο πριν αρχίσει τα κόλπα. Δεν ξέρω αν trigαρε κάτι αυτό και είναι μεμονωμένο περιστατικό.
Αφού είναι ξεκάθαρο ότι το pc σου θέλει να έχεις τα παιχνίδια εγκατεστημένα, γιατί δεν αποδέχεσαι την μοίρα σου και να τα αφήσεις? Μπορεί να βρεις και την ευκαιρία να παίξεις κάποια στιγμή.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,394
έχει επανέλθει πλέον το πρόβλημα και κατεβαίνει συνεχώς το AoE στο γραφείο... σήμερα πήρε αναβάθμιση το windows store στην έκδοση που έχει και στα 11, για να δούμε γιατί όλη η βρώμα εκεί παίζει
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,764
μα αυτό φοβάμαι στο γραφείο, ότι αντί να κάτσω να δουλέψω θα βάλω stoner και θα χρεοκοπήσω
Η πρώτη ανάγνωση είναι πάντα η καλύτερη.
 
Top Bottom