LATEST NEWS

Νέο Cooler Master HAF Stacker

Τι θα λέγατε αν εκτός από συνθεσεις επίπλων θα μπορούσατε να δημιουργήσετε και την δική σας σύνθεση από κουτιά υπολογιστών; Η Cooler Master παντρεύει τις σειρές HAF (High Air Flow – επικεντρώνονται στην αερόψυξη και υδρόψυξη) και Stacker (μεγάλη ευρυχωρία για το μέγεθος) δημιουργώντας τα προϊόντα HAF Stacker. Η νέα αυτή σειρά αποτελείται από τα μοντέλα 915R, 915F και 935. Το 915F (ΜΙΤΧ) υποστηρίζει κάρτες γραφικών μέχρι 360mm (η 7990 είναι στα 307mm), CPU coolers μέχρι 170mm(αρκετό για μια hyper 212+ ή μια Noctua ΝΗ-D14), διαθέτει πρόβλεψη για ψυγείο έως 360mm και μέχρι 6 HDD. Το 915R περιλαμβάνει ό,τι και το αδερφάκι του (με την εξαίρεση του ψυγείου και περιοριζόμενο στα 80mm μέγιστου ύψους CPU cooler) προσθέτοντας ανεμιστήρα πρόσοψης 90mm και 9 θέσεις HDD των 3.5 ιντσών ή 12 των 2.5. Ο μεγάλος της παρέας, το 935 ,αποτελείται ουσιαστικά από τον πύργο 925 συν τη μονάδα 915R και διαθέτει Ι/Ο με 2 θύρες USB 3.0,2 θύρες USB 2.0,Audio υποδοχή και 11 θύρες επέκτασης. Μπορεί να φιλοξενήσει μέχρι 17 ανεμιστήρες (92-140mm) και είναι συμβατό με CPU coolers μέχρι 180mm (χωράει μέχρι και την Τhermalright Silver Arrow SB-E). Επίσης διαθέτει πλευρικό παράθυρο και πολλαπλά φίλτρα σκόνης. Οι τρεις αυτές μονάδες μπορούν να χρησιμοποιηθούν ξεχωριστά ή να συνδυαστούν σε ένα ενιαίο σώμα (χρησιμοποιόντας το σύστημα με ράγες της Cooler Master). Η τιμή τους στην αγορά μας αναμένεται γύρω στα 72 ευρώ για τα 915R και 915F και γύρω στα 175 για το 935 με δύο χρόνια εγγύηση.

Βασίλης Ξερικός

Γεννημένος στην Αθήνα το 1979. Gamer εξ απαλών ονύχων, η πρώτη μου επαφή με το σπορ έγινε με έναν κλώνο του Pong σε προσχολική ηλικία.  Αν και πιστός χρήστης PC από to 1989 και την εποχή των XT έχουν περάσει από την κατοχή μου και διάφορες κονσόλες (Atari 2600, διάφορες Sega, σειρά των Playstation κλπ) ενώ η εισαγωγή μου στην gaming δημοσιογραφία έγινε μόλις το Γενάρη του 2012 και το PC Master. Παλαίμαχος των adventures, πλέον μοιράζω τον gaming χρόνο μου μεταξύ MMO, RPG (κάθε είδους) και Shooters. Email:  [email protected] Follow me: Facebook | Twitter | SteamID: Kuivamaa

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Back to top button
elEL