LATEST NEWS

Νέα συστήματα υδρόψυξης Nepton 140XL/280L από την Cooler Master

 

H Cooler Master παρουσίασε δυο νέα συστήματα υδρόψυξης κλειστού τύπου,τα Nepton 140XL και 280L. Και τα δύο περιλαμβάνουν ανεμιστήρες υψηλής απόδοσης τύπου JetFlo 140 (υπάρχει συμβατότητα και με ανεμιστήρες 120mm) ενώ το μεγάλο μοντέλο χάρη στο  280άρι ψυγείο και τους διπλούς ανεμιστήρες είναι κατάλληλο για ηψηλό υπερχρονισμό, καθώς υπόσχεται απαγωγή θερμότητας της τάξης των 300W (το σημείο επαφής με τον επεξεργαστή είναι από καθαρό χαλκό). Τα Nepton 140XL/280L διαθέτουν σύστημα εύκολης τοποθέτησης αντλίας και ανεμιστήρων με βίδες αντίχειρα (χωρίς εργαλεία), ενώ οι σωληνώσεις διευκολύνουν την ομαλή ροή του ύδατος και εμποδίζουν την εξάτμισή του. Η τιμή του 140XL στην αγορά μας αναμένεται γύρω στα 90 ευρώ και του 280L στα 110 (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ).

Βασίλης Ξερικός

Γεννημένος στην Αθήνα το 1979. Gamer εξ απαλών ονύχων, η πρώτη μου επαφή με το σπορ έγινε με έναν κλώνο του Pong σε προσχολική ηλικία.  Αν και πιστός χρήστης PC από to 1989 και την εποχή των XT έχουν περάσει από την κατοχή μου και διάφορες κονσόλες (Atari 2600, διάφορες Sega, σειρά των Playstation κλπ) ενώ η εισαγωγή μου στην gaming δημοσιογραφία έγινε μόλις το Γενάρη του 2012 και το PC Master. Παλαίμαχος των adventures, πλέον μοιράζω τον gaming χρόνο μου μεταξύ MMO, RPG (κάθε είδους) και Shooters. Email:  [email protected] Follow me: Facebook | Twitter | SteamID: Kuivamaa

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Back to top button
elEL